Hőszivattyúzás rendszerben gondolkodva

  Рет қаралды 35,654

epitokozosseg

epitokozosseg

5 жыл бұрын

www.epitemahazam.hu/
A sokat emlegetett hőszivattyú nem egy önmagában álló gépészeti berendezés, használhatóságát, tulajdonságait jelentősen megszabja, hogy milyen környezetbe kerül.
A videóban arról is szó esik, hogy miként segítheti egymás működését a hőszivattyú és a gépi szellőztetés!
Kardos Ferenc előadása a 2019. április 10-i Tervcafén.
Ha még többet szeretne megtudni a hőszivattyúkról, azok fűtési, hűtési és melegvíz-készítési funkcióiról, akkor olvassa el e-könyvünket is! Bővebb információ:
tudastar.epitemahazam.hu/term...

Пікірлер: 16
@gabrielladusek2773
@gabrielladusek2773 Жыл бұрын
Rendkívül korrekt, informatív anyag! 👍🙏
@01mihic
@01mihic 5 жыл бұрын
Köszönöm szépen az előadást. Ez egy nagyon jó áttekintés volt a témában, és ami lényeg hogy részleteket is elárult ami tapasztalat szerint el szokott maradni az idő hiány miatt. Én is ilyen irányban gondolkodok, és sok kérdést helyre tett az előadás.
@RoyRules69
@RoyRules69 4 жыл бұрын
Finom boszorkány üldözésnek érzem az A2W gépekkel szemben! Jelzem 19 éve foglalkozom én is a szakma ezen részével! Monoblockos rendszerrel, R32-es hűtőközeggel, 9kW teljesítmény, HMV-vel, szereléssel, mindennel osztó-gyűjtőig kb bruttó 2M.
@kardosferenc3146
@kardosferenc3146 4 жыл бұрын
Jó meglátás, de valahol ellensúlyozni kell az eltúlzott levegős marketing nyomást. Hallgattassék meg a másik fél is:-) energiatudatosotthon.hu/a-levegos-hoszivattyu-hatranyai/ Az első hozzászóló problémája nem egyedi eset.
@alternativgazdasag3344
@alternativgazdasag3344 3 жыл бұрын
@@kardosferenc3146 Köszönet az összefoglalásért, terjesztem!
@szilardpeto9584
@szilardpeto9584 4 жыл бұрын
Az energiakulcsról lenne egy kérdésem. Azt értem hogy puffertároló helyett az a födém tömegét használja, de mi az helyzet akkor ha nem betonfödém van az épületen és szárazpaneles felületfűtés van a mennyezeten. Ilyenkor hogyan működik az energiakukcs? Mit használ pufferelésre? Előre is köszönöm a választ!
@kardosferenc3146
@kardosferenc3146 4 жыл бұрын
Kedves Szilárd! Mindig van padlófűtés egy családi házban, minimum a fürdőben, zuhanyozókban. Ott van több mázsa beton, ami már közel elégséges. Továbbá: mi nem használjuk a széles körben elterjedt, előre becsövezett gipszkarton paneleket, 4 jó okunk is van erre: 1. Irreálisan drágák 2. A mennyezet síkja felett hozzá nem férhető helyeken rengeteg toldóidom helyezkedik el, ami egy örökös hibaforrás 3. A 10 mm-es csövek nagy ellenállású hidraulikát hoznak létre, nagyon nagy a szivattyúzási teljesítmény igény. 4. A gipszkarton igen rossz hővezető, emiatt a hőfényképeken jól látható, hol kígyózik a 10-es cső. Egyenletes felületi hőmérsékletről ezeknél nem beszélhetünk. Az általunk használt száraztechnológiás hűtő-fűtő felület horganyzott acéllemezekből épült fel, ezekbe kell belepattintani a 16 mm-es csövet. A 0,5 mm-es acéllemez jelentős saját tömeggel rendelkezik, a hőelosztás szinte tökéletes, fele annyi csövet használunk, mert elég 20 cm-es sűrűséggel csövezni, nincsen toldások és elágazások a felület mögött. A nyomáspróbázott csőrendszer végül gipszkartonos takarással kerül lezárásra. Ez így együtt több tonnás tömeget biztosít az Energiakulcs működéséhez. Azon ritka esetek egyike ez a megoldás, amikor jóval olcsóbban sokkal jobb hőleadó felület alakítható ki. Mint minden, ez sem tökéletes minden szempontból, viszonylag nagy az élőmunka igénye. Na dehát valamit valamiért:-) Cégünkben megtekinthető felszerelt állapotban, a saját műhelyünkben is ez van kiépítve. Kapcsolat: www.kardoslabor.hu Szép Karácsonyt!
@szilardpeto9584
@szilardpeto9584 4 жыл бұрын
@@kardosferenc3146 Nagyon köszönöm a válaszát. El fogok látogatni Önökhöz a műhelyükbe. Üdvözlettel: Pető Szilárd
@JeanLucPicard1701d
@JeanLucPicard1701d 5 жыл бұрын
húúú mennyi kérdésem lenne...., először is köszönöm a videót, nagyon tetszett..... KÖSZÖNÖM!!!! Szüleim újítanak fel egy újonnan megvásárolt, de régebben épült családi házat .... és gondolkoznak/szeretnének geo-s fűtést...., és én keresem nekik a lehetőségeket....... 1.kérdés a szellőztetésnél miért a hőszivattyú csinálja a fagymentesítő előtemperálást, és miért nem az elszívott levegő hőenergiája, még ha az nem is tudná minden üzemállapotban ezt 100%ban kivitelezni az elszívott levegő hőenergiája itt lenne a legjobban hasznosítható, a bentről elszívott levegő páratartalmát nem lehetne kondenzáltatni 1 valamilyen több lépcsős levegőelőtemperálóval.... vagy az már sokat fogyaszt.... 2. "kérdés" miért beszélnek geo-s hőszivattyú iránt érdeklődők milliós tételekről a szondafúrásoknál..... mert az eddig kért ajánlatokból az derül ki hogy általában a szükséges szonda hosszt jóval többre becsülik mint az itt megadottat.... (gondolom az ismeretlen talajviszonyok miatt) ..... 3.kérdés a talajkifáradás? a 20m-es szondánál még a napból érkező hőmennyiség a mérvadó, nem? a passzív hűtéssel lehet vissza"tölteni" annyi hőt mint amit a téli fűtéssel "kiszivattyúzunk" ? és ha mint a példaházon is ami van napkollektor az nem lenne jó ha az üres-járás helyett amikor nem kell már meleg vizet és a tavat vagy medencét sem fűti , akkor azzal "fűtenénk" a szondákat? ha ezt megtennénk .... milyen módon kivitelezhető a passzívhűtés? (lehetne leválasztani 1-2 szondát nyári üzemben a passzívhűtésre?) 4.kérdés ha már nem került kialakításra a plafonban mennyezet hűtés, lehetséges a szellőztető levegőjét hűteni (akár passzívan, vagy akár a hőszivattyúval ?) ? remélem érthetőek a kérdéseim és nem keveredtem bele gépeléskor a gondolataimba... XDXDXDXDXD
@epitokozosseg
@epitokozosseg 5 жыл бұрын
Kedves Péter! A kérdéseit továbbítom Kardos úrnak, aki biztosan szívesen válaszol! Viszont ha érdekli a téma, akkor merem ajánlani azt az e-könyvet, amiben minden infót és tudnivalót igyekeztem közérthetően összeszedni a hőszivattyúkról (ez az Építem a házam majdani 5. kötetének legvaskosabb fejezete) - itt olvashat róla többet: tudastar.epitemahazam.hu/termek/hoszivattyuk-es-legkondicionalok-e-konyv/ Sok sikert az elképzelések megvalósításához! Üdvözlettel Bodnár György
@kardosferenc3146
@kardosferenc3146 5 жыл бұрын
Kedves Péter! Köszönöm György nevében is a pozitív visszajelzést, ez a mi fizetségünk, már megérte. Haladjunk sorjában: 1. Az elszívott levegő hőtartalmát a központi szellőztetőgép hőcserélője hasznosítja és visszanyeri. Még egyszer nem tudjuk hasznosítani ugyanazt a hőenergiát, ez a "két bőrt húzunk le egy rókáról" esete volna. 2. Sajnos nem az ismeretlen talajviszonyok miatt számolnak sokkal többet, nincsen akkora "szórás" a különböző talajok közt. Legtöbbször nem veszik figyelembe a szigorodó hőszigetelési értékekből adódó hőszivattyú - és az ebből adódó szondahossz - teljesítmény csökkenést. Ma már nem az épület teljesítményigénye a döntő, hanem a melegvíz előállítás újratermelési képessége. A másik tényező: a Magyar Néphadseregtől 30 éve megvásárolt ZIL benzines fúróberendezésekkel nem lehet olcsón szondákat fúrni. Az újhullámos fúróberendezések elektromos hajtásúak, utánfutón elférnek, ezekkel az eszközökkel olcsóbban lehet dolgozni. 3. Nincsen szükség a szondakörök szétválasztására. A passzívhűtés visszatölti a 15 méter alatti rétegekbe a télen elvont hőenergiát, a magasabb talajszelvény pedig a nyári hőenergiát kapja meg néhány hónap (3-4) csúszással, ami pontosan illeszkedik az energia kivétel ritmusához. 4. Abszolút, ez egy standard megoldás, hűtjük a szellőztető levegőt és a padlón keresztül bevihető a hűtési energia nagyobb hányada. Ez egy Energiakulcs alapszolgáltatás. Ha még előkerül tucatnyi kérdés, szívesen látjuk a "konzultációs csütörtök" című programunkban a Kardos Labor Kft.-ben,
@JeanLucPicard1701d
@JeanLucPicard1701d 5 жыл бұрын
@@kardosferenc3146 köszönöm a válaszokat
@JeanLucPicard1701d
@JeanLucPicard1701d 5 жыл бұрын
@@epitokozosseg köszönöm a válászt, én már nézegettem tavaj ezt a könyvet de úgy gondoltam megvárom a papíralapú változatot.... az megfog jelenni most a tavasszal ? (vagy már meg is?) és ho lesz elérhető?
@epitokozosseg
@epitokozosseg 5 жыл бұрын
@@JeanLucPicard1701d Kedves Péter! A véglegesen megcélzott dátum a könyv-változatra augusztus. Ha feliratkozik nálunk az epitemahazam.hu-n a hírlevelünkre, akkor mindenről értesül! Üdvözlettel Bodnár György
@kisafi2
@kisafi2 4 жыл бұрын
1200000 már vesz egy újat 😂😂😂
A gépészet szerepe a háztervek készítésében
28:38
epitokozosseg
Рет қаралды 1,9 М.
A gépi szellőztetésről - gyakorlati példákkal
38:26
epitokozosseg
Рет қаралды 34 М.
Жайдарман | Туған күн 2024 | Алматы
2:22:55
Jaidarman OFFICIAL / JCI
Рет қаралды 1,8 МЛН
路飞被小孩吓到了#海贼王#路飞
00:41
路飞与唐舞桐
Рет қаралды 70 МЛН
How Many Balloons Does It Take To Fly?
00:18
MrBeast
Рет қаралды 116 МЛН
Can You Draw A PERFECTLY Dotted Circle?
00:55
Stokes Twins
Рет қаралды 36 МЛН
Mivel fűtsünk (és hogyan) 2020-ban?
34:05
epitokozosseg
Рет қаралды 18 М.
Milyen legyen a jövő családi háza?
30:35
epitokozosseg
Рет қаралды 6 М.
Mi is az a "racionális ház"?
26:05
epitokozosseg
Рет қаралды 9 М.
Pince és lábazati falak szakszerű vízszigetelése (1. rész)
26:42
Legjobb levegős hőszivattyú (levegőkazán)
30:10
Kft. Thermo
Рет қаралды 34 М.
MIÉRT PONT HŐSZIVATTYÚ? | Hány kW-os hőszivattyút vegyek?
11:02
Energiatudat - Gulyás Levente
Рет қаралды 37 М.
Így látja egy kivitelező: Hogyan spórolhatnának az építkezők?
41:02
Mivel fűthetünk a legolcsóbban? - Így spórolj  ha tudsz!
24:15
úTRAVELók
Рет қаралды 181 М.
Жайдарман | Туған күн 2024 | Алматы
2:22:55
Jaidarman OFFICIAL / JCI
Рет қаралды 1,8 МЛН