"I'M BURNT OUT, WHAT NEXT?" Júlia Füredi, psychologist // Friderikusz Podcast - Episode 55

  Рет қаралды 263,406

Friderikusz Podcast

Friderikusz Podcast

Жыл бұрын

How many times do you feel that you can't go on, that you've run out of energy and don't feel like doing anything, that you're tired all the time, but you can't sleep because your thoughts are racing back and forth, that if someone around you even says something in a kindly way, for example, that if things go on like this, his family life will be ruined, that his performance seems to be fine, but he feels increasingly empty, listless and sometimes desperate. ..
What could it be: depression, chronic fatigue, panic disorder? Mostly none of these, as they are typical symptoms of burnout.
Julia Füredi, an organisational psychologist, left her position as a senior manager in a bank because of burnout. It took her many months to help herself. And because she had gathered a wealth of experience, she summarised her knowledge in her book, published a few months ago. Now what? The book may be useful for those who are in the same situation.
In this latest Friderikusz Podcast, you can listen to the story of Julia Füredi's burnout and rebuilding.
How can you support our work?
Be our patron and, depending on the level of your support, you will benefit more and more:
/ friderikuszpodcast
You can also help us with a one-off or regular bank transfer. Here are the key details:
Name: TV Pictures
Account number: OTP Bank 11707062-21446081
Comment: Podcast support
IBAN - International Bank Account Number:
HU68 1170 7062 2144 6081 0000 0000
BIC/SWIFT code: OTPVHUHB
Thank you for your support!
Follow us here:
Facebook: / friderikuszpodcast
Instagram: / friderikuszpodcast
Anchor: anchor.fm/friderikuszpodcast
Spotify: spoti.fi/3blRo2g
Google Podcasts: bit.ly/3fc7A7t
Apple Podcasts: apple.co/3hm2vfi
#FriderikuszPodcast

Пікірлер: 208
@juditpapista283
@juditpapista283 Жыл бұрын
17 évig voltam postai alkalmazott. Ennyi idő alatt 500 ezer Ft-ot sikerült félretennem. Már több éve kiégtem ebben a szakmában, és az akkori párkapcsolatomban is. Több éve éreztem, hogy ez így nem mehet tovább, mert semmim sincs. Pazarolom az időm, az életem, és nem érzem jól magam benne. Aztán végül döntöttem, mert találkoztam egy kedves fiúval akivel új életet tudtam kezdeni. Otthagytam az állásom, a felmondási időmet tanulással töltöttem. Bár ezt már előbb is el lehetett volna kezdeni. Megszereztem a kamionos jogsit. 17 éve megvolt a jogsi személyautóra, de 17 év alatt mondhatni nem is vezettem, mert autóm sem volt. A párommal együtt elmentünk négykezes nemzetközi kamionsofőrnek, és bár a munka nem volt kevés, de mi nagyon szerettük, bejártuk Európát, és egy hatalmas élmény és kaland volt az egész. Persze szerencse volt, hogy találkoztam a párommal, de amit tanulságként levontam az életemből: nem ülni a sz..ban, hanem keresni, kutatni, mi az amit szívesen csinálna az ember, tanulni, nyelvet, új szakmát a taposómalom mellett is. Sajnos én abban nőttem fel, hogy - örüljek, hogy van állásom, meg más sem szereti a munkáját, de meg kell élni valamiből, - ezért sok-sok évig nem is gondoltam arra, hogy mást kellene tanulni, spórolni ahogy csak lehet, majd bátran belevágni. Túl sok évig tartott sajnos amíg rájöttem, hogy változtatni kell, ami bátorsággal, kockáztatással, tanulással jár együtt. És remélhetőleg sikerrel is. Persze tudom azt is, hogy sok múlik az anyagiakon is, és ma már talán ez a legnehezebb. És persze mindenki helyzete más és más.
@irenavukas1857
@irenavukas1857 Жыл бұрын
Nagyon jó téma volt. Szerintem, jó volna még néhány embert meghívni a stúdióba és megkérdezni tőlük, hogy ők mit csináltak a kiégés után. Ez egy nagyon aktuális téma.
@gabriellahegyvari2988
@gabriellahegyvari2988 Жыл бұрын
Egy nyomott tanári szférában kilátástalanul pont ugyanezt érzem. Nagyon érdekes volt ezt más nőtől is hallgatni.
@magda5342
@magda5342 Жыл бұрын
@@lukacsattila9868 Ez szép válasz volt!
@annadoboczi2046
@annadoboczi2046 Жыл бұрын
Sajnos van, hogy már ez is kevés. Fontos a szülők támogatása, mégsem mindenható. Az online-oktatásban mind nagyon elfáradtunk, a közvéleményből áradó kritika pedig bevitte a balegyenest. A többi mind-mind csak hab a tortán. És már nagyon habos a torta...
@ildikosz.1787
@ildikosz.1787 Жыл бұрын
Az interjú tökéletes volt, legalábbis számomra. Többször elhangzott a "luxus" szó amivel egyetértek, ma az önmegvalósítás tényleg az, főleg ha nincs meg az anyagi biztonság. Jó, hogy erre rávilágított végre valaki.Ezért kénytelen k az ember mindenféle olyan munkát elvállalni amit mondjuk utál! pusztán a bevételért/rezsiért !! Gratulálok Júliának, és sok sikrt kívánok neki ! 😊✌️
@monikavarga7224
@monikavarga7224 Жыл бұрын
Nekem nagyon tetszett a beszélgetés, köszönöm a hölgy őszinteségét 😇
@agirab3009
@agirab3009 Жыл бұрын
Köszönöm🙏kb 3 hete volt az Interjúalannyal egy reggeli műsorban egy beszélgetés...ott jöttem rá,hogy egyébként ugyanezen okok miatt-szintén ebben a cipőben járok...minden stimmel!A sors fintora,hogy ugyanaz a hivatásom mint a Férjének,és alapjaiban szeretem is.....Azért hasznos ez a beszélgetés mert alattomos dologról van szó sajnos több területen jelenik meg mire összeszeded és egy csokorba rakod..Sokszor kívülről jön a szembesítés!
@zsuzsannabird6050
@zsuzsannabird6050 Жыл бұрын
Nagyon egyutt tudtam erezni a holggyel. Én külföldön termeszetvedelemben dolgozva ugyanezen mentem keresztül - tehát nem kell ehhez magas beosztásban lenni. Ami meg sokat jelentett, az angliai időjárás, az iroda kontra természetben eltoltott idő aránya és a szociális közeg. Nagy ugrást tettem, atkoltoztem egy másik országba és ujrairtam az életem. Most boldog és kiegyensúlyozott vagyok, pedig egyik diplomamat sem tudom itt hasznalni.
@klaratorok9505
@klaratorok9505 Жыл бұрын
Nekem nagyon tetszett, jó, hogy beszélünk róla, kell beszélni róla….én mindezekre akkor jöttem rá, miután nyugdíjba mentem 40 éves munkaviszonnyal és sok mindenre rácsodálkoztam, hogy ilyen létezik, mert a napi rutin mellett sok mindent nem veszünk észre, nem élvezünk dolgokat, mert nincs rá időnk?! Igen, csak egy életünk van, igazából azok a szerencsés kevesek, akik a kenyeret adó munkájukban is megtalálják az örömöt és nem muszájból dolgoznak. Minden jót kívánok a pszichológus nőnek!
@Tibor-Travel
@Tibor-Travel Жыл бұрын
Ez mind szép és jó.Több hasonló beszélgetést is hallottam már,hogy egy felső vezető kiégett,lépett.De nem hallottam,olvastam még hogy egy pék,szakács,cukrász,lakatos..... akik egyik hónapról a másikra élnek,kiléptek,mert kiégtek...
@erikaevahallok4716
@erikaevahallok4716 Жыл бұрын
Arra ki kíváncsi?
@kollaristvan941
@kollaristvan941 Жыл бұрын
Ők "kezelik" pl. alkoholizmussal a problémát...
@IldikoToth72
@IldikoToth72 Жыл бұрын
Kedves Tibor. Munkaügyes, bérszámfejtőként léptem ki egy éve. Nem dolgozom azóta. Szinte folyamatosan beteg voltam ezalatt. Alkalmi munkákat vállaltam közben. Eljön az a pont, amikor már minden mindegy, csak oda ne kelljen oda bemennem.
@laszlopapp6659
@laszlopapp6659 Жыл бұрын
@@erikaevahallok4716 Példàul mindenki, aki dolgozik. ;-)
@tunditar7002
@tunditar7002 Жыл бұрын
Szerintem ez elég összetett. Ha nincs olyan anyagi háttér, ami lehetővé teszi, hogy az ember felálljon, akkor marad. Ám sokszor (és egyre többet) kompenzál annak érdekében, hogy a hétköznapok vállalhatóak maradjanak. Bizonyára van kivétel minden szakmában. Ahogy olyan is akad szép számmal, akiknek az ''egészségbankszámla'' egyenlege rendben van (Selye János, stresszkutató). Azt hiszem, valahol itt lép be az összetettség...
@AE-wy7ze
@AE-wy7ze Жыл бұрын
én is átmentem ezen, teljesen egybeesett a változókorral (51-57 éves korom között voltam ilyen állapotban). The dark night of the soul.
@kocosenator
@kocosenator Жыл бұрын
A körülöttem élők cirka 90%-a szenved a kiégéstől, engem is beleértve. Idősgondozó vagyok külföldön. Nyáron keveset dolgozom, hogy elkerüljem a teljes kiégést, ami ebben a szakmában gyakori jelenség. Nonstop strand, rock koncert, szóval bulihegyek és állandóan magasan tartott adrenalinszint. Én így tudok túlélni, de nem ez a hosszú élet titka, az tuti. Nagyon szinvonalas a podcast. Ezúton köszönöm Friderikusz úrnak az érdekesebbnél érdekesebb emberekkel készített nagyszerű riportjait.
@gabriellakakuk
@gabriellakakuk Жыл бұрын
Egy ilyen jellegű felismerés, összeomlás után, idővel, olyan felismerések jöhetnek, amik elvihetik az ember életét egy más, jobb életbe. Boldogan éli meg a vágyait az életét. Köszönöm szépen, ezt rávilágító, értékes beszélgetés volt. Sajnos, ilyen,kényszer közegben él az emberek nagy többsége.
@monikamisi5451
@monikamisi5451 Жыл бұрын
Nekem ez nagyon tetszett! Nemes értelmében egyszerű, közerthető beszélgetés, ami mai világunkra abszolút jellemző problémára hívja fel a figyelmet!
@veronikavida5200
@veronikavida5200 Жыл бұрын
Sajnos magamra ismertem :( Köszönöm az adást, nagyon tanulságos volt.
@VtSoftware
@VtSoftware Жыл бұрын
Köszönöm Sándor a kérdést; mi van azokkal akiknek nincs anyagi biztonsága? Erre válasz nem volt pontosan sajnos, de a szándéka vett rá a követés gombra. (Bármilyen furcsa is.)
@csrillx4258
@csrillx4258 Жыл бұрын
Sajnos toxikus társadalomban élünk, jó egy ilyen őszinte interjút hallgatni végre.
@eszterambrusz804
@eszterambrusz804 Жыл бұрын
Nagyon tetszett, köszönöm. Több dologban magamra ismertem. Tanulságos beszélgetés.
@tundetoldy8103
@tundetoldy8103 Жыл бұрын
Én is átestem ezen, nem könnyű eljutni ezekhez a döntésekhez. Ahogy az egész életünk is döntések sorának következménye. A hölgy is volt gyári munkás, volt alsó-,közép-, és felső-, vezetető. Ahhoz hogy valaki ilyen pozicióban legyen, ezeket az 50 év alatt bejárja. Lehet itt ott szerencse, vagy bármi, de nem szabad azt gondolni, hogy ő nem dolgozott meg ezért kőkeményen. Amibe bele enged látni az egy hosszú folyamat eredménye, nem a null pont. Meghozta a szinteken azt a döntést, ami neki kényelmetlen volt, de belement, mert nem akar szenvedni. Így jutott előre. Nekem az a meglátásom, hogy az élettel kapcsolatos döntéseink egy kényelmi zóna határ átlépéséről szólnak. Az vagy igy vagy úgy de előbb utóbb megmutatkozik eredményként, akkor jól döntöttünk-e. Ha sikeresnek éljük meg akkor igazolódik a döntésünk, ha nem akkor az megtanít egy más helyzet elfogadására. Én végig jártam sőt járom ezt az utat, de úgy érzem, jól döntöttem, hogy megtettem a szükséges lépéseket lépéseket! Köszönöm, hogy meghalgathattam az adást!
@Zsuzsi-eu3pd
@Zsuzsi-eu3pd 2 ай бұрын
Nagyon bölcs komment! A komfortzónából kilépés nélkül az ember szinte semmi újba nem tud belefogni. Ez olyan, mint a testedzés. Mikor kezdi az ember, izomláza van, aztán egyre több dolgot tud hozzáadni és már nem érzi olyan nehéznek, mikor rutinná válik. Ugyanígy épül más területen is az önbizalom.
@dianagal
@dianagal Жыл бұрын
Én abban égtem ki az évek alatt, hogy szívből utáltam a munkámat, mégis 100% ot adtam. 35 éves vagyok épp a saját vállalkozásomon dolgozom és átképzem magam. Természetesen ahol élek rögtön orvosi támogatást kaptam, hogy megint az “utamra” kerüljek. Leszoktam a kávéról és húst csak nagyon ritkán eszek. Ezek is rengeteget segítettek a fáradékonyságon. A riport alany étkezési szokásai is hozzátettek a kiégéshez, alváshiány stb.
@FR_-ij4zz
@FR_-ij4zz Жыл бұрын
Jó dolog, ha megtalálod a neked való munkát és életstílust, de nem szabad abba a hibába esni, hogy önkényesen felcímkézünk dolgokat jónak vagy rossznak. Az emberi szervezet (és "lélek") sokkal összetettebb. Húst eszek hússal, de alszok eleget és nem eszek semmi bolti feldolgozott hülyeséget. Mellette nagyon komoly fizikai vagy szellemi munkát végzek szinte folyamatosan (egyik munka, másik hobbi) és jobb állapotban vagyok, mint nagyon sok egészségtudatos gyümölcs-vitamin evő, vagy akár vegán ember. Tehát az biztos, hogy önmagában a húselhagyás nem fog komoly változást hozni. Nem is ezt mondtad persze, de kiovasható belőle akár. A koffein viszont idegméreg, annak az elhagyása már önmagában is okozhat pozitív változást. (40 év alatt 5 csésze kávét ittam, így nem tudom, hogy milyen hatása van hosszútávon. De mivel egy sima doppingszer, így csak elfedi a valódi problémákat szerintem és utána már nem tud az átlagember lejönni a szerről. Mindenképpen pozitív, hogy neked sikerült. :), de a húselhagyást ne vidd túlzásba, mert volt félvegán barátnőm korábban és az orvos a véreredemények után rákérdezett, hogy eszik elég húst?... pedig fogalma sem volt róla, hogy nem. De valami rendellenesség már látszott az adatokban.. )
@dianagal
@dianagal Жыл бұрын
@@FR_-ij4zz pont annyit eszek amennyit megkívánok, és az nagyon kevés. Halakat tengeri herkentyűket kívánom főként. Én nem folytatok fizikai munkát, ezért kevesebbet is égetek egy nap, szóval arra hallgatok amit a szervezetem mondd. 🤷🏻‍♀️ A bolti Fagyiról is most szokok le, pontosabban én készítem magamnak. Kavé most már nem hiányzik.
@petervandrus3235
@petervandrus3235 Жыл бұрын
Hálás köszönet a videóért! Hasonló cipőben érzem magam én is mint a kedves hölgy! Sok sikert kívánok neki…
@golubjulienne
@golubjulienne Жыл бұрын
Nekem ez pont most nagyon sokat segített. A felismerés megvolt, terveim is vannak, ...kicsit még kételkedtem magamban. Nagyon koszönom mind kettőnek! Fel is iratkoztam. :)
@krisztinakormosnevarga2285
@krisztinakormosnevarga2285 Жыл бұрын
Minden egyes kiégési példában magamra ismertem.Munka közben,sírva hallgattam végig.
@Fulfilledhu
@Fulfilledhu Жыл бұрын
Pszichológus kollégaként tisztelem Füredi Júliát, a 10:10-nél megemlített bankszámla koncepciónál viszont felkaptam a fejem. 2020.09.15-én mutattam be a Business Burnout Biblia című könyvemet, amelyben ez volt a 17. fejezet, a 155. oldalon szerepelt. A könyvet Bagdy Emőke a legjobb magyar megjelent szakmai kiégéskönyvnek nevezte, a könyvben pedig társszerzőm volt Gerendai Károly, Hegedüs Éva, Beck György és Kürti Tamás is és neves emberektől kapott ajánlókat is. A könyvbemutatómon (2020) is tartottam erről előadást, aminek a felvétele is megtekinthető, Mi a megoldás a kiégésre? címmel megtaláljátok a felvételt a csatornámon (a 18. percnél beszélek róla). 2 éven át tanulmányoztam reggeltől estig a nemzetközi tudományos kutatásokat, több mint 400 ilyet le is hivatkoztam a könyvben, és sehol nem találkoztam a bankszámla hasonlattal korábban. Ezt anno arra találtam ki, hogy az „allosztatikus töltés” jelenségét le tudjam egyszerűsíteni és átadhatóvá tegyem a laikusoknak. Büszkeségem, hogy ezzel le tudtunk egyszerűsíteni egy bonyolult neuropszichológiai jelenséget. Mivel számtalan előadást tartottam a témáról, voltam vele ismert hazai rádióktól kezdve rengeteg helyen, elképzelhetőnek tartom, hogy Júliát is elérte ez a gondolat. Már csak azért is, mert annak a kiadónak is elküldtem 2020 elején a kéziratomat, ahol végül 2021-ben Füredi Júlia könyvét kiadták. Persze könnyen lehet, hogy teljesen véletlenül egyszerre jutott eszünkbe ugyanaz, mindenesetre ha bármit is tudott neki is adni a szakmai munkám, azt nagyon hálás lettem volna, ha megemlíti. Ha független a gondolat és már évekkel előttem is ezt mondta Júlia, akkor elnézést kérek a felvetésért. Akárhogy is, a cél végülis az, hogy a valódi megoldások a kiégés tekintetében az emberek kezébe kerüljenek, ehhez a munkához őszintén további sok sikert kívánok. 135 ezer emberhez pedig ezzel az interjúval már eljutott a kiégés témája. 😊
@katalinertsey
@katalinertsey Жыл бұрын
Dale Carnegie, kb ezer eve szeles korben ismert hasonlat. Nem a te gondolatodat lopta el, ez egy eleg egyszeru es kezenfekvo analogia.
@sandoraradi4942
@sandoraradi4942 Жыл бұрын
Köszönjük, ez nagyon hasznos és érdekes volt
@attilanagy1981
@attilanagy1981 Жыл бұрын
Kedves Sándor és Júlia!!! Ez a kiégés nem csak a magasan képzett szakemberek körében van jelen ezt lehet mondani országos problémának. Gondoljanak csak bele egy gyári munkás életébe ahol ugyanazt a munkát végzi évről évre és ráadásul ablak nélküli csarnokokban. Hogy a dolgozó ne tudja hogy nappal vagy éjszaka van. Na ez az igazi megpróbáltatás. Ezért van ennyi lelkibeteg Magyarországon. Mélyebben már nem megyek bele mert az már politika felé terelődne. Végig néztem a videót köszönöm szépen.
@igyaztan6996
@igyaztan6996 Жыл бұрын
Kedves Attila!Én gyári munkás vagyok,8 éve egy munkahelyen és pont ezek a tüneteim,mint a hölgynek.Ha kilépnék,sajnos nem kapnék bankelnöki végkielégítést,sőt semmilyet.Így aztán egyelőre marad a mókuskerék.
@joyfulness_coach
@joyfulness_coach Жыл бұрын
A podcast elso 9 perceben tobbszor is elhangzik a kieges definicioja es mind Sandor, mind Julia tobbszor emlitik hogy * b a r k i t * erinthet a kieges. Poziciotol, kortol, nemtol fuggetlenul.
@igyaztan6996
@igyaztan6996 Жыл бұрын
@@joyfulness_coach azt értem,csak munkásként nix ugribugri több milliós végkielégítés híján.
@igyaztan6996
@igyaztan6996 Жыл бұрын
@@light-ingkft.2151 háát igen, azóta megléptem én is a munkahely váltást!Aki mer az nyer!😀
@user-nj9gs5or1r
@user-nj9gs5or1r Жыл бұрын
Attila Nagy sajnos egyre inkább globális méretű probléma.
@rekamatyisak
@rekamatyisak Жыл бұрын
Nekem nem volt se ellenszenves, se hiteltelen. A sajat eletebol hozott peldak is erthetok voltak szamomra. Abban van nemi igazsag, hogy "mas szinten" elnek, mint az atlagember pl. sieles, fizetos iskola, nem mindenki engedheti meg maganak. Viszont a lelki rendrakas, sajat magamrol valo gondolkodas, illetve negativ emberek elkerulese nem penz kerdese. 🙂
@nornorhp
@nornorhp Жыл бұрын
Zseniàlis video, köszönöm, a könyvet kötelezô olvasmànynak ajànlom.
@andrasboho3118
@andrasboho3118 Жыл бұрын
A téma nagyon jó volt, viszont szerintem a vendég nem volt a legjobb választás. Egyszerűen azért, mert egy felső vezetőről volt szó, aki igazából vígan eléldegélt az átmeneti 1-1.5 évben az összegyűjtött pénzéből és még a gyerekek tandíjára is maradt pénz, stb. Innentől kezdve a hölgy esete a legtöbb néző számára szerintem nem nyújtott sok segítséget, mivel épp az a fő probléma, hogy az ember nem tud csak úgy ellenni 1-1.5 évig vígan, nulla bevételből... Na mindegy, ez így sikerült, várom a következő adást :)
@zsuzsajakab1411
@zsuzsajakab1411 Жыл бұрын
Friderikusz szinte mindig a legjobbat produkálja, de ez nem tartozik közéjük.Hosszan lehetne taglani, hogy miért, de most csak röviden: a riportalany nem volt hiteles . Az u.n. "kiégés" egy divat -téma, az az érzése az embernek, hogy egyszerüen a könyv reklámozása volt a cél. A riportalany semmire sem adott elfogadható választ, hiába próbálta Friderikusz rászoritani.
@cmakaay
@cmakaay Жыл бұрын
Az is látszik, hogy a videót agyon kellett vágni ahhoz, hogy kicsit érdekesebb legyen az alanya... de nem lett.
@ilallerde7035
@ilallerde7035 Жыл бұрын
Szerintem is hiteltelen, ez itt inkább az önmárkaépítés… Amúgy b the way mi a sz…t keres egy ilyen kvalitású ember jósnőnél? És hogy az ott hallottakat mégsem tudta elfogadni, azt most hova is kell tenni? 🤣
@erikamarkovits8988
@erikamarkovits8988 Жыл бұрын
Értem, hogy mitől égett ki. De azt nem látom hogy most mit csinál másképp. Elkezdett sportolni, netán finomakat főz, kertészkedik, táncolni jár, természetet jár? Csinál egy saját céget és akkor már minden OK? Bocsánat de külsőre és a beszéde is nekem egy kiégett 50-es nő most is. Biztosan nem fogom olvasni a könyvet mert nem HITELES
@csabad.8777
@csabad.8777 Жыл бұрын
Hasonló gondolatok forogtak nekem is végig.
@attilahebok6199
@attilahebok6199 Жыл бұрын
Köszönjük!
@FriderikuszPodcast
@FriderikuszPodcast Жыл бұрын
Köszönjük munkánk anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
@zoltanwilheim7110
@zoltanwilheim7110 Жыл бұрын
Nem gondolom, hogy az interjúalany hitelességével lenne baj, de ha már pszichológus, akkor valóban nagyobb mélységet reméltem én is. Sokan élik/éljük meg a kiégést, azt az érzést, hogy EZT & ÍGY biztosan nem akarom tovább csinálni. De jön a kérdés - még ha az anyagi biztonság meg is van - hogy akkor hogyan tovább? És a cím is ezt sugallta, de válasz nem igazán hangzott el.
@ildikoevagelencser7679
@ildikoevagelencser7679 Жыл бұрын
A hölgy magánemberként van jelen, és nem ígéri a cím sem azt, hogy megoldási recepteket ad. A válasz az, hogy ő egy startupot működtet.
@ilallerde7035
@ilallerde7035 Жыл бұрын
Én határozottan érzem a sales-t, pedig csak magánemberként volt itt. Nekem egyáltalán nem hiteles.
@MrSzalex83
@MrSzalex83 Жыл бұрын
Szerintem tanulságos volt ez a beszélgetés, mert sokan élnek így mint a riportalany, mégsem lépnek a pénz, egzisztencia, magánkörülmènyek miatt. Személy szerint sosem engedném magam bele ilyen "kiszolgáltatottságba", és inkább élek szerényebben, de mindig azt téve/dolgozva és úgy élve, ahogy épp az nekem jól esik. Nyilván ez nem annyira kiszámítható, mint egy jó munkahelyi pozíció, viszont szabadabb, boldogabb és értékesebb életet eredményez. Mert életünkből csak 1 van. De ez csak az én véleményem, magamból kiindulva.
@ALiv-963
@ALiv-963 Жыл бұрын
Egyik oldalròl igazad van, de a masik oldalon ha pl.vkinek van 3 gyereke ès 1 lakàshitele, s megfelelö felelössegtudata, akkor nem lèp le olyan egyszerűen, ha folytogatò a lègkör.
@bajinefarkasjudit3898
@bajinefarkasjudit3898 Жыл бұрын
Mintha rólam szólna!
@molgabo
@molgabo Жыл бұрын
Ez jól esett!
@penzesletti
@penzesletti Ай бұрын
Pontosan! Amikor minden és mindenki az én energiámat, munkámat, figyelmemet és odaadásomat igényli 0-24-ben, és sehonnan sem kapok vissza semmit. Csak szívják az energiát mindenhonnan, és nem töltődik vissza semmi. Ha nincs énidő, kikapcsolódás, örömforrás; nincs semmi visszatöltés, vagy csupán némi elismerés; akkor bizony előbb-utóbb kiég az ember... Időben meg kell húzni a határokat, nem a két végén égetni a gyertyát! Csak hát ezt sehol sem tanították. Nekem nem. Sőt, ellenkezőleg! Egy nőnek az a dolga, hogy alárendelje magát mindennek és mindenkinek...
@levaidaniel
@levaidaniel Жыл бұрын
"Elmentem egy jósnőhöz!" - amikor leállítottam a lejátszást.
@renatagulyas9544
@renatagulyas9544 Жыл бұрын
Ezek szerint te még nem voltál a gödör alján! Ilyenkor próbál az ember mindenféle megerősítéshez folyamodni…
@renatagulyas9544
@renatagulyas9544 Жыл бұрын
@@nezeda.8753 Úgy gondolom nem vagyunk egyformák ,mi emberek! Ennyi!
@picur237
@picur237 Жыл бұрын
@Dániel Lévai - rosszul tetted, hogy abbahagytad a riport hallgatasat. Nagyon jo es hiteles riport. Igen, siman elmegy egy no josnohoz, mert keres valami kapaszķodot (vegzettsegtol fuggetlenul). Ezt miert nem lehet elfogadni? Miert erzel indittatast, hogy leszold? Elfogadas sokat segithet a szokatlam dolgokkal valo talalkozaskor. 😉
@Szandra911
@Szandra911 Жыл бұрын
Fantasztikus volt ❤️
@katicka76
@katicka76 Жыл бұрын
Kiégés ellen nyeregbe pattantam :) Így levezetem a feszültséget, meg a kedvetlenséget.
@veronikav9962
@veronikav9962 Жыл бұрын
Nagyok tetszett, hallgattam volna még :)
@AdamJarosi
@AdamJarosi Жыл бұрын
Az ebéd témához szeretnék hozzászólni. Nem véletlenül ette Júlia újra ugyanazt, egyszerűen az a török a legfinomabban főző török büfék egyike (minosegi alapanyagok, adagok, egyedi fűszerek nem bekevert vackok). Már én se rég a környéken dolgozom, de azóta a gyermekemmel is visszajarok. Egyébként jó ez az adás is. Köszönjük!
@littleprincess1sth
@littleprincess1sth Жыл бұрын
Még csak a felénél tartok, de máris nagyon tanulságosak voltak, amik elhangzottak.
@tomaskalmar9718
@tomaskalmar9718 Жыл бұрын
Nagyon szeretem Friderikusz podcastjait, de ezt most csak a 19. percig néztem. Füredi Júlia pszichológus elmegy egy jósnõhöz(!) és ott megvilágosodik. Ez nekem sok. Lehet, hogy a továbbiakban értékes dolgok hangzottak el, vállalom a "veszteséget". A hölgy számomra már nem hiteles... 😞
@Erzsi2005
@Erzsi2005 5 ай бұрын
Sajnálatos, hogy nem hallgatta meg a továbbiakat! :( Talán hiteles lenne!
@Zsuzsi-eu3pd
@Zsuzsi-eu3pd 2 ай бұрын
Értem, hogy miért írtad ezt a kommentet, de én is ismerek többdiplomás hölgyeket, akik voltak jósnőnél. A horoszkópban is sok művelt ember hisz. Lehet, hogy erre úgy kell tekinteni, hogy mindenki van, amihez ért és azt kell útravalónak elvinni a beszélgetésből, amiben tudtak újat mondani. Ez olyan, mint aki bizonyos politikusokat istenít, de ettől még lehet remek orvos vagy tanár. Disszonáns ezek egymás melletti megférése, de ez szinte mindenkinél felfedezhető, mert aki számunkra dichotomikus, annak mi is valószínűleg azok vagyunk a nagyon eltérő személyiségjegyek miatt.
@eszterkovacs6381
@eszterkovacs6381 Жыл бұрын
Eléggé magamra ismertem. Pedig én nem vagyok igazgató. Mondjuk én felismertem már a problémát, és igyekszem tenni ellene.
@norina7645
@norina7645 Жыл бұрын
A tèma jó, az interjúalany nem, nehéz megfogalmazi, de talán a hitelessége illetve érzek még benne egy adag affektálást is, mindenestre egy ilyen kisugárzással rendelkező női főnök lenne a rémálmom. :)
@gabriellakrasznai5788
@gabriellakrasznai5788 Жыл бұрын
Egy jómódú, idősödő nő nyafogása. Legnagyobb gond: a gyerek fizetős iskoláját kifizetni! A jómód bizony sok embert kiégetté tesz. Változtatni kell, kipróbálni az üdítő szegénységet, nyomort, és rögtön kigyógyul. Eddig ez volt a legrosszabb Friderikusz a sorozatban.
@viragkis9701
@viragkis9701 Жыл бұрын
@-pont ezt érzem, pontosan megfogalmaztad:ez a műsor most minden szempontból - témaválasztás/vendég-harmatgyenge lett:egy szűk réteg nyekegése. A linkedinen követem, jókat ír:de ez a műsor pont olyan lett, mint a linkedin :"sima" közeg, távol a valóságtól.
@mr.studiogengszter8529
@mr.studiogengszter8529 Жыл бұрын
@@viragkis9701 Ugyanezt csinálja linkedinen is, modorosan stílusban fintorog a munkaerőpiacon. Miközben 25 évet eltöltött benne és nem kevés pénzt keresett. Másrészt megfigyelhető, hogy az idősödő dolgozó generáció önigazolja őt és megy a nyafogás a kommentekben...
@littleprincess1sth
@littleprincess1sth Жыл бұрын
@@gabriellakrasznai5788 én nem gondolom, hogy az üdítő nyomor a megoldás egy ilyen problémára. Mindenki a maga szintjén nyomorog....
@littleprincess1sth
@littleprincess1sth Жыл бұрын
@@viktoriabodi3690 bizony, hogy lehetnek! Mondom ezt úgy, nem tartozom a tehetősek közé... Itt sok olyan kommenttel találkozni, ahol a maguk nyűgét vetítik ki az interjúalanyra. Szerintem.
@ArnoldKlein74
@ArnoldKlein74 Жыл бұрын
Ez a beszélgetés nagyon kilóg az eddigi interjúk sorából, melyek minden esetben tanulságosak, elgondolkodtatók, és valamiféle általános érvényű üzenetet is hordoztak. Ez sajnos nem ilyen volt. Nem is értem a riportalany kiválasztásának szempontját, egy átlagos történet, átlagos szereplőkkel, átlag alatti történetszövéssel, személyes tapasztalatok, személyes véleményes és sok-sok unalmasan személyes részlet. Nem lehet, hogy egy fizetett tartalmat láttunk, melynek célja a tavaly megjelent könyv, esetleg a hivatkozott app népszerűsítése? Én rászántam a 40+ percet, mert vártam, hogy a végén kiderüljön valami, hiba volt, elvesztegetett idő. Annak ellenére, hogy az alany szimpatikus, őszinte, de nem képernyőre való, legalábbis nem ebben a formában.
@varaiattilahtc
@varaiattilahtc Жыл бұрын
Érdekes, mert én kb ugyanezzel küzdök és jó volt hallgatni. Nekem érdekesebb volt, mint sok eddigi beszélgetés és jobban el is gondolkodtam a jövőmön.
@eleonoravaliczko3808
@eleonoravaliczko3808 3 ай бұрын
Szerintem bárki tud váltani, mi teljesen átlagos család vagyunk férjem és én is váltottunk, mert teljesen elegünk volt. 3 kicsi gyerekkel és nem haltunk éhen. Azt kell eldönteni, hogy mi a fontos.
@mikee3544
@mikee3544 Жыл бұрын
Az adás után-közben értettem meg a könyvet. Amit részben olvastam, de a felénél abbahagytam. Egyszerűen a stílusa, ahogy meg van írva, nagyon kilógott a mai trendből. Néha mint egy önmagát nem ismerő tini, aki felnőttek közé keveredve túlterhelődik és próbál irányt találni. Menj be egy szobába és kiabáld ki magadból hogy eléééééég? 50 pluszosan ez a tanács, ez a megoldás, így kell stresszt oldani? Könyv olvasásánál már volt egy disszonáns érzésem,hogy ki írta ez a könyvet és kinek szól? Vajon mennyi kiégés előtt álló közép-felsővezető van, aki nem bír megfelelően rekreálódni? És aki a hétköznapi robotot nyomja? Nehéz megírni mindenkire lefedve egy ilyen témát. De ebből a beszélgetésből is kiérzem a túlgondolkodást és azt a felszínes modorosságot, túl precíz, túl emocionális, mégis vezető, de feleljünk meg az elvárásoknak is, közben mutassuk meg,hogy tudjuk ezt még hitelesen is csinálni. Közben ilyen álszent nyomor van, hogy miyen a megterhelő a bank szektor vagy a multi. Ott kell hagyni időben. Ha pedig nincs más lehetőség, akkor robotolni, ha már meg kell élni valamiből. De ami egy felsővezetőnek a vajon mit eszünk holnap ..... az a nagy többségnek a szó szerinti valóság. Sárnehéz a beszélgetés is. Pedig a csatorna kiváló,kell néha egy kis kontraszt. Attól még remélem, sokak hasznára válik a tartalmi része!
@Barbszika
@Barbszika Жыл бұрын
Ugyanezeket érzem én is. Olvastam a könyvet, nem tudtam hova tenni, sem a tartalom, se a stílus nem volt azon a szinten, hogy ajánljam bárkinek, reméltem a beszélgetés esetleg jó lesz, de sajnos nem.
@ttimbaogaben3852
@ttimbaogaben3852 Жыл бұрын
Az milyen munkahely, ahol ÉN mondok fel, és végkielégítést kapok? Mert akkor megyek oda dolgozni... Másrészt a riportalany nagyon nem a magyar átlag: céges autó, felsővezető, fizetős iskola, síelés, stb. Nyilván ilyen anyagi helyzetben könnyebb kitalálni,.hogy merre tovább...
@Veronika-qo5oq
@Veronika-qo5oq Жыл бұрын
Köszönöm
@robertgemesi277
@robertgemesi277 Жыл бұрын
Végig az járt az eszemben, hogy a riportalanynak 27 év kellett a munkahelyén, mire eljutott ahhoz a kérdéshez és felismeréshez, hogy "mit keresek én itt?" és hogy "nem tehetem azt szabadon, amit szeretnék". Nekem idáig eljutni egy multinál 2-3 évembe telt csupán. :D
@Zsu8806
@Zsu8806 Жыл бұрын
Nekem is 🙄🙄
@tundenagy9410
@tundenagy9410 Жыл бұрын
Megtörtént velem is. Kb így. Kamikaze kiugrás , mert mar nem bírtam! Nagyon boldog vagyok, hogy visszahallom a velem történteket , a folyamat-érzések tekintetében,így ebben a formában. Én is Főnix programnak neveztem el, a felépülésem folyamatát, ez döbbenet! Én 1,5 év pihenés,önreflexió, feltárás, elengedés belső munkánál tartok. Nagyon jókor jött ez az interjú, a könyv! Kár, hogy nincs erre állami támogatás.
@picur237
@picur237 Жыл бұрын
Koszonom ezt a kivalo riportot. 🥰 Voltam hasonlo helyzetben, hasonloak voltak a tuneteim, nekem is 1,5 ev kellett ahhoz, hogy ujra tudjam epiteni magam. Mindenen valtoztattam, csak a ferjem es az autom maradt meg az osszeomlaskori allapotbol.
@kosaluca
@kosaluca Жыл бұрын
Nagyon érdekes az a felvetés ami arra vonatkozik, hogy negatív címkékkel járhat ha valaki nem fél változtatni egy-egy helyzeten, pl. aktívabban keres munkát, vagy nem adja fel hogy szuper albérletet találjon, stb. ezzel én is többször szembesültem...
@janosmarkjuhasz4596
@janosmarkjuhasz4596 Жыл бұрын
Ezzel nincs gond ha nem lenne HR vezetô, meg kellett volna tanulni hogyan kell a felelôséget leosztani. Bízni másokban ehhez tapasztalat és rutin kell. Mindenki potolhato együttmûködésre nagyon kis % a vezetôknek képes. A bízalom és a tudás kitôl mit várhatok arra nagyon jó vezetô képes. Én ott merem hagyni a cégem, mert emberileg ismerem kikkel dolgozok és mit várhatok el tôlük. 46 éves felsô vezetô építôipar
@evina9791
@evina9791 Жыл бұрын
Ďakujeme.
@FriderikuszPodcast
@FriderikuszPodcast Жыл бұрын
Köszönjük anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
@rolandasbernatonis3040
@rolandasbernatonis3040 Жыл бұрын
Tanulságos beszélgetés! Mindenképp elolvasom a könyvet is. Sajnos személyesen is érintett a probléma, akkor a Business Burnout Biblia című könyv volt a segítségem, azt is ajánlom mindenkinek a témában.
@ajjasjay
@ajjasjay Жыл бұрын
+1 a Business Burnout Bibliának, a leghitelesebb és legrészletesebb forrás a témában magyar nyelven.
@karolykiss9599
@karolykiss9599 Жыл бұрын
Így van, hasonlóan vélekedek!
@Fulfilledhu
@Fulfilledhu Жыл бұрын
Köszönöm az említést. :)
@MrEmbertars
@MrEmbertars Жыл бұрын
Vajon megelőzhető ez a sokakat érintő probléma? Köszönjük a műsort!
@katalingomori964
@katalingomori964 Жыл бұрын
Sajnálom, hogy a beszélgetésben nem hangzott el egy fontos szempont: kiégni csak az tud, aki valaha igaz lánggal égett - innen a feneketlen sötétség érzése egy kiégéskor, hiszen éppen az a belső alap rendül meg életünkben, amire feltettük az. Tudom, hogy társadalmunkban rengetegen vannak, akik egy egész életet leélnek úgy, hogy életük valamely területén nem érzik magukban az örömöt, a lelkesdést, sőt, talán inkább undort éreznek. Ez nem A kiégés. Ugyanakkor, jó lenne a társadalom tagjaiban tudatosítani, hogy az undor olyan alapérzelem, amely velünkszületett, biológiai jelenség, nem tehetünk a kialakulásáról, nem szabad, hogy emiatt bűntudat, bánat gyötörjön bennünket. Viszont, rengeteget tehetünk azért - és egyéni felelősségünk is tenni! -, hogy kezelni tudjuk ezt az alapérzemet. És itt érzem azt, hogy társadalmunk védtelen pl. az undor kezelésében, a köztudatban nincsenek meg a megfelelő kezelési technikák. Közhely, hogy a társadalom mentális egészsége és jólléte katasztrófális állapotban van, holott az oktatás, az egészségügyi ellátás, a munkaadók munkavállalókhoz történő hozzáállása, sőt, egymás - különösen a kiszolgáltatottak - elfogadásának családi, társadalmi narratívája rengeteget javíthatna a helyzeten.
@johannapek1981
@johannapek1981 Жыл бұрын
Hű, milyen fontos mondatot írt le...! "Kiégni csak az tud, aki valaha igaz lánggal égett..." Bizony, ez nagyon igaz. Nagyon rossz megélni a magasból a mélybe csúszást. És onnan visszakapaszkodni (vagy végső esetben váltani) az igazi munka.
@saravarga4474
@saravarga4474 Жыл бұрын
Thanks!
@MRnemethlaszlo68
@MRnemethlaszlo68 Жыл бұрын
Hálás köszönet ezért a beszélgetésért is...
@laszloalberti2354
@laszloalberti2354 Жыл бұрын
Nagyon tanulságos volt De hallgattam volna még hosszasan ha érdekfeszitő érdekes lett volna / nem a témára gondolok/ !! Ha Ön számára is figyelemre méltó ,tartalmas beszélgetéssé kerekedett volna ,a statisztikát figyelembe véve ,hosszabban ,érdekfeszitőbben az Öntől megszokott szinvonalon tartott volna még tovább! Sajnálom hogy nem Önön mult NAGY tisztelettel Rajongoja AL.
@simplyphilo92
@simplyphilo92 Жыл бұрын
Sokra ment a hölgy az Elte pszichológiával ha jósnőhöz megy. Egy válságos időszakban.
@vivienandras1822
@vivienandras1822 Жыл бұрын
Mert zárja ki a kettő egymást?
@simplyphilo92
@simplyphilo92 Жыл бұрын
Mert a jóslás amennyiben nem csak egy archetipikus gyakorlat egy csalás, és a jósok akik ezt pénzszercés céljából csinálják csalók akik olyan közhelyes narratívákat eröltetnek a betegre mint erre a nőre. Pl látható itt is hogy a munkahelyi kiégésre konkrétan válást javasolt a jós.
@simplyphilo92
@simplyphilo92 Жыл бұрын
@@vivienandras1822 a pszichológia diplománál a minimum kellene hogy legyen hogy az ember a mentális egészségének rendbehozására legalább valódi megoldást válasszon.
@juditpapista283
@juditpapista283 Жыл бұрын
Miért nem egy másik pszichológushoz ment?
@vivienandras1822
@vivienandras1822 Жыл бұрын
@@simplyphilo92 engem nagyon èrdekel a pszichológia nyìlván nem vagyok pszichológus de gondoltam rá hogy vissza megyek tanulni ,viszont èn attól még hiszek a nem feltétlen kézzel fogható dolgokban .Nem hiszem hogy ez változtatna rajta ha elvégeznek egy iskolát ,de nem zárom ki , bár nem tartom kizártnak hogy formálna emberileg, ès persze azzal is tisztába vagyok hogy sok a csaló :(
@Zsuzsi-eu3pd
@Zsuzsi-eu3pd 2 ай бұрын
Nem tudom, hogy kinek mi a tapasztalata ezzel, de valahogy mikor az ember előbbre tud nagy nehezen lépni pl. munkahelyen, egyből megjelennek az irigyek vagy valami más okból szinte napi szinten azt érezteti a világ x szituációban, hogy nem elég jó, amit csinál az ember. Nagyon kevés a dicséret. Én mindig nagy hangsúlyt fektetek most már a munkatársak dicséretére, ugyanis szerintem ez nagyon fontos alapot ad a jó közérzethez. Gondoljunk csak bele. Sokan a munkában a társaikkal több időt töltenek, mint a családdal. Nagyon fontos a pozitív légkör, a bátorító szavak. Meg kell találni mindenkiben a jót. Vannak emberek, akik visszaélnek sok lehetőség után is az ember bizalmával. Ők nem tanulnak ebből és el kell őket kerülni, ha lehetséges, de a pozitív környezethez hozzájárulás a mikrokörnyezetünkben fontos. Nekem az a tapasztalatom, hogy legtöbbször nem maga a munkavégzés vezet kiégéshez, hanem az emberekkel való együtt dolgozás vagy ügyfelekkel való munka, vagyis az interakciókhoz köthető ez, mert sokféle személyiség létezik, a munkahelyen pedig nagyon vegyes a helyzet. A legtöbb munkahely a mai napig nem személyiségek szerint lebontva osztja fel a munkaköröket, így nem ritka, hogy nem összepasszoló személyiségek kerülnek össze, de ne feledjük, hogy minden személyiségnek van erős és gyenge oldala ill. az emberek nem nagyon tudnak egy már kialakult személyiségen változtatni és ez nagyrészt nem az ő hibájuk.
@mariannk.214
@mariannk.214 Жыл бұрын
Kedves Sándor! Soha ne tudja meg miről is beszélt Júlia. Én átéltem. Majd' 25 évig dolgoztam pedagógusi pályán. Rengeteg ember kiég. Talán azt sem tudják, mi az a Burn Out ( testi-érzelmi-lelki kimerülés ). Majd jönnek a barátok, akik megmondják: "Csak hiszti, hülye vagy, na lépj már holnapra túl ezen." Bárcsak ennyire könnyű lenne.
@janostoth3137
@janostoth3137 Жыл бұрын
Remek videók, tényleg a gondolkodó emberek világítótornya ez a Podcast. Viszont örömteli lenne végre valami kevésbé drámai téma, hétről hétre, csak a háború, gazdasági összeomlás, covid, kilástalanságot sugalló videók.
@gagasgaga8213
@gagasgaga8213 Жыл бұрын
Nemtom, végig néztem, de nem igazán értettem meg ezt a kiégés sztorit, nem jutottam közelebb a kiégés mikéntjéhez. Nem vagyok képzett ideiológiailig (by Pelikán et. ), lehet ez a probléma velem.
@erikakovacs1964
@erikakovacs1964 Жыл бұрын
Isten hozta a való világban! Ez a műsor valóban hatásos a vezető beosztású embereknek. Ők azok,akik megtehetik anyagi biztonság révén azt,hogy 50 felett keressék önmagukat, akár munka nélkül is. Biztosan neki sem volt egyszerű visszalépni egyet, de megtehette. Amit 1 gyári melós, stb...nem tehet meg, család mellett. A 4000 hét pedig csak fogy...😔
@Zsuzsi-eu3pd
@Zsuzsi-eu3pd 2 ай бұрын
Szerintem fél órát heti 2-3 alkalommal bárki rá tud szánni olyanra manapság, hogy pl. az interneten ingyenes kurzusokat csinál vagy cikkeket, könyveket olvas. Régen valóban minden nagyon más volt, mikor a kis falvak könyvtáraiban alig lehetett infóhoz jutni és nem volt internet. A plusz órák bármilyen szakterületen kemény pénzekbe kerültek, de hányan töltenek napi több órát a szociális médián teljesen függetlenül attól, hogy tanárok, gyári munkások vagy asztalosok? Szerintem nemcsak opció, hanem szükség az embernek magát fejlesztenie, nem feltétlenül szakmai szempontból, hanem a személyiséget illetően...az a legjobb, ha ez a 2 egyszerre fejlődik.
@juditbarko3554
@juditbarko3554 Жыл бұрын
A téma érdekes,a riport alanynàl valahogy nem jött át....talán nem hiteles,nem tudta a figyelmem fenntartani.Talàn még Sándor ön is unta..🤔🤔
@alexandraszanto2625
@alexandraszanto2625 Жыл бұрын
A témaválasztás jó, de elég elcsépeltnek érzem, hogy a kiégést általában a középkorú, szellemi munkát végző, jól fizetett, gyakran akár vezető beosztásban lévő emberek problémájának írják le. Ugyan érintőlegesen megemlítik, hogy fiatalabb korban is előfordulhat, de nagyon szívesen látnék olyan interjú alanyt a témában aki fiatalabb, nem negyvenes, ötvenes éveiben jár, illetve olyat, aki nem tudott egyszer csak felmondani és hónapokon-éveken keresztül pihenni, meg útkeresni, mert anyagilag nem engedhette meg magának. Nekem az a megérzésem, hogy nem a kiégés felismerésével van általában a gond, hanem a kezelésének lehetőségeivel.
@Zsuzsi-eu3pd
@Zsuzsi-eu3pd 2 ай бұрын
Szerintem a magas pozíciók felelősségében rejlik a különbség, mert az egy más típusú stresszt okoz, mint pl. a fizikai munka. Mindkettő nehéz helyzet, de más és sok ember, aki nagyon dolgos, elfogadja, hogy az adott munkát el kell végezni és nem gondolkodik másban vagy többen. Lehet, hogy kiégés helyett belefásulnak egyesek.
@BigiTheHun
@BigiTheHun Жыл бұрын
Szerintem semmi problema az interjúalany választással sőt Én úgy gondolom ez a téma Nagyon is esedékes a ma elő dolgozó emberek életben. Jobban oda kell figyelnünk önmagunkra (es másokra is persze )es valóban mérlegelni kell a dolgokat es azok súlyosságát ami kiégésre vagy akár egy mély depresszióba taszíthatnak minket.Nem könnyű kimászni egy mely gödörből sajnos valakinek nem is sikerül.! Egy életünk van es azt pedig próbáljuk a leg szebb módon meg élni.!
@katalincsanyi-nagy6372
@katalincsanyi-nagy6372 Жыл бұрын
Elnezest, de aki felmond nem kap vegkielegitest. Az hogy kapott, agyonveri az egeszet. Hiszen semmi kockazatot nem vallalt :(
@juditwelecz9758
@juditwelecz9758 Жыл бұрын
És hányan vagyunk így ezzel... De nincs más hátra ,mint előre.....Nem az szállhatunk ki...
@75Rion
@75Rion Жыл бұрын
A jósnő említésekor azért nyeltem egy nagyot
@juliannaneczin990
@juliannaneczin990 Жыл бұрын
Azoktól kérdezem akiknek az a véleménye, a hölgy nem hiteles, hogy mitől válna önöknek hitelessé?
@juliannatimar5203
@juliannatimar5203 Жыл бұрын
Talán, ha kevésbé lenne arrogáns a hanghordozása és kevésbé lenne a lénye taszító. Ebben a beszélgetésben is uralkodik, nem egyenrangú partner. Friderikusz Sándor hiába tesz fel fontos kérdéseket, kisiklik alóluk. Nehéz elhinni egy ilyen emberről, hogy megjárta a poklot.
@Work-From-Home-Worldwide
@Work-From-Home-Worldwide Жыл бұрын
@@juliannatimar5203 Szerintem a SAJÁT poklát megjárta...
@chiorinoszerviz2875
@chiorinoszerviz2875 Жыл бұрын
Na most mit mondjak. Õ mondott fel és mégis kapott vegkielégitést. Ez azért nem mindenhol igy van.
@Judit811127
@Judit811127 Жыл бұрын
Thanks
@FriderikuszPodcast
@FriderikuszPodcast Жыл бұрын
Köszönjük anyagi támogatását! A Friderikusz podcast stábja
@mateededobos1494
@mateededobos1494 Жыл бұрын
Sándor! Nagyon vágott interjú, érezhető Sándor szenvedése! Sodró Eliza egészen más volt! Vagy Kadarkai, vagy Vitray! Sándor kérdései vezetik a beszélgetést, már-már erőltetett módon. A vendég nem passzol a sorba! Sajnálom!
@enikogeronetorzsok9051
@enikogeronetorzsok9051 Жыл бұрын
Igen, ugyanúgy én is.... Nem voltam szabad, stb. Mintha rólam szólna kis eltéréssel. Sokan átmegyünk ezen. Mint egy rabszolga és egy nagy lúzer....Engem a zene és a művészet és a prioritások kijelölése hozott ki és az a tudat, hogy nem kell nekem senkivel úgymond "versenyezni" és nem kell nekem mindenkinek megfelelni. Megerősített és tisztelet, hogy ilyen hitelesen megnyílt Júlia.
@petergal9868
@petergal9868 Жыл бұрын
Éveken keresztül minden nap KIS tál gyros HAGYMA CSÍPŐS NÉLKÜL, én is kiégnék.
@evakatona815
@evakatona815 Жыл бұрын
semmi eredetit nem tudtunk meg, kevés ilyen őszintétlen interjúalany volt a Friderikusz podcast sorozatban. Az biztos, hogy a hölgy nem mert megnyílni.
@gyorgykarolyi8021
@gyorgykarolyi8021 Жыл бұрын
Mi volt benne őszintétlen? Szerinted nem mondott valahol igazat?
@evakatona815
@evakatona815 Жыл бұрын
@@gyorgykarolyi8021 tankönyv szöveget hallottunk, semmi konkrétumot, ami akár inspiráló is lehetett volna
@katalinviragh5606
@katalinviragh5606 Жыл бұрын
Nem vagyok biztos benne, hogy ennek a beszélgetésnek a kiégés a témája, vagy inkább a női klimax tünetei. Azokat az érzéseket, amelyekről hallunk, beosztás és anyagi helyzettől függetlenül minden ötvenes nő megélhet, ha nem ötvenesen, akkor hatvanason egészen biztos. Ezek mellett az érzések, pszichés tünetek mellett , amelyekről szó van, a munka éppenséggel örömforrás lehet, miközben a kiégést leginkább a munka területén éli meg az ember. Javasolnám a kiégés témát legközelebb erre szakosodott pszichológussal beszélje végig, kedves Friderikusz Úr!
@TheCigi9
@TheCigi9 Жыл бұрын
na, a jósnőre alapozni a jövőt, durva dolog... :D
@gyorgykarolyi8021
@gyorgykarolyi8021 Жыл бұрын
És arra alapozta?
@zoltanmajoros4697
@zoltanmajoros4697 Жыл бұрын
9 intenzív munkavégzés után hagyta ott a bankot... 9 év!? Mert az lemaradt...
@graftimea3926
@graftimea3926 Жыл бұрын
Nem tudom, de a bevezetőt meghallgatva pont most aktuális.
@szalmaszal5724
@szalmaszal5724 Жыл бұрын
Megvettem a hölgy könyvét, sajnos nagyon rossz élmény volt. Elnézést, de ez az előadás kicsit “szabópéteresre” sikerült a hölgytől, pedig abban bíztam, hogy pozitív irányba mozdul a mérleg nyelve.
@zgabor36
@zgabor36 Жыл бұрын
Quiet quitting - a term newly in the zeitgeist of the American work lingo, describes the experience of doing your job without going above and beyond. - idézet egy CNBC adásból. Jócskán megelőzve az ilyen-olyan betűvel jelzett generációkat (tényleg, a mai 50+ korosztály melyik tag-et hurcolja a "közfelfogás" szerint?!) egyre azon kapom magam több évtizedre visszanyúló munkámmal, karrieremmel kapcsolatban, hogy "valamiért" az amit egészen mostanáig élvezettel csináltam - olykor jócskán túllépve a törvényekben előírt munkaidő kereteket is akár - mára szinte teljességgel elvesztették a jelentőségüket. Nem érdekel, hogy mit és miért úgy akar velem elvégeztetni az n-dik vezetőm, aki manapság még csak apró karcolásnyi nyomot is képtelen maga és az általa elvégzett "munka" után hagyni az adott szakma vagy szakterület mezsgyéjén. Eleinte zavart, és magamban kerestem a hibát. Aztán - például a fenti podcastnak köszönhetően is és más források áttanulmányozása után - arra jutottam, mint anno Hofi az egyik poénjában - a "Tiszta őrültek háza" műsorában - amikor is a doktor által felírt gyógyszerekkel kapcsolatban azt találta mondani, hogy "az orvos sem mondta meg, hogy mit írt fel, én sem mondom meg, hogy mire használom...". (RIP) Lefordítva a jelenlegi helyzetemre, nagy ívben teszek arra, hogy 17:00 után ki, mit, miért szeretne leegyeztetni, átbeszélni, véleményeztetni irodai sürgésforgási kényszertől, vagy egyéni (és/vagy) lelki nyomorától hajtva beszennyezni az "én időmet"! Elég volt! És ahogy az említett CNBC adásban is tetten érhető, magam is azon vagyok - 50+ évesen - hogy váltani kell! Több évtizednyi - egy iparágban letöltött - munkaidő után, mert az a közeg, ami mostanság elhatalmasodni látszik - úgy az iparágban, mint szerte más területeken is az országban - egész egyszerűen nem élhető, és a színvonal egyértelmű zuhanását hozza magával. Ha valamihez nem adnám a nevem, az pont ez. Ott, ahol eddigi aktív pályafutásomat letudtam a dilettantizmusnak nagyon súlyos következményei voltak, vannak, lesznek is a jövőben. A trend, hogy közjogi méltóság szintjére emeltetik a legdilettánsabb a közösségből, ide vezetett. Nem tudom elítélni a Z meg ZS generációt emiatt a lázadásai miatt, sőt egy fajta keserű szimpátiát érzek irántuk és a jelenlegi de főképp majdani gondjaik miatt. Hol marad az "ember" a közeljövő civilizációjában?
@Work-From-Home-Worldwide
@Work-From-Home-Worldwide Жыл бұрын
" A trend, hogy közjogi méltóság szintjére emeltetik a legdilettánsabb a közösségből, ide vezetett." Én is elképedve látom, hogy jó ideje ez megy. Üdvözlet egy majdnem 50+ 😊
@pappanitahuszarne8240
@pappanitahuszarne8240 Жыл бұрын
Aki kritizálja a vendéget, gondolja át, hogy egy általa választott témában hogyan tudná képviselni magát! Aztán ..., minden kritika önkritika is egyben.
@hungariansubzero
@hungariansubzero Жыл бұрын
Jósnőhöz fordul pszichológusként… kemény.
@gonczit
@gonczit Жыл бұрын
Ő van kiégve és azt mondja hazamegy és mondja a párjának, hogy drágám pakolj :-D :-D :-D Miért mindíg a férfinek kell pakolni? 😀
@olgakecskesnetakacs2571
@olgakecskesnetakacs2571 Жыл бұрын
A hölgy jódolgában már nem tudta mit csináljon! Ezt a lépést nem mindenki csinálhatná/csinálhatta volna meg.
@bertalanjakab7096
@bertalanjakab7096 Жыл бұрын
Anyagi függetlenen más is tudna így játszani a munkahelyével gondolom nem minimál béren él hanem erős háttérrel megértő párral. Ez a nő erős háttér melett ossza az eszet.
@krisztinaruzsovics8752
@krisztinaruzsovics8752 Жыл бұрын
Változókor, felborult hormonrendszer, életközép.
@MrGenya007
@MrGenya007 Жыл бұрын
A pszichológus tulajdonképpen csak egy bölcsész...nem pedig orvos, mint egy pszichiáter. Még gyógyszert sem írhat fel...Persze ettől még lehet érdekes a véleménye, de sosem bíznám rá magam.
@Krakkozia
@Krakkozia Жыл бұрын
Mennyi öntagadó, önbecsapó ember van itt. A kiegés 500 meg 5 éve is létezett. Erre idejottok, hogy ez egy divat, fogalmatok nincs arról, hogy a munka nem egyenlő az élettel. Fogalmatok sincs arról amiről ez a nő beszél. De akkor meg ne kritizáljátok.
@zoltanferencborbely8096
@zoltanferencborbely8096 Жыл бұрын
Nagyon bonyolult és kovetkezetlen elmélkedés , ,atevekeny ember akinek vannak ,tervei sz sohasem adja fel,.,,nem ég ki,,hanem csinslja azt amit akar és harcol a ,célokért,,!!!
@katalinhete2949
@katalinhete2949 Жыл бұрын
Igen, összekeverednek a célok és a tervek. Más céljainak megvalósításához vannak jó saját terveink és elragad minket a kreativitás lendülete.
@Lukrecia_Macskassy
@Lukrecia_Macskassy Жыл бұрын
HR holgytol, megkerdezhetem, hogy hany embert vett fel sajat magatol, es nem a ceg miatt?
@Lukrecia_Macskassy
@Lukrecia_Macskassy Жыл бұрын
Nem a noi szereprol beszelek, mert az mar inkbb kozhely, de a meghasunalsrol, az a nagyobb veszely a nokre.
@peterhellner
@peterhellner Жыл бұрын
Köszönjük!
@FriderikuszPodcast
@FriderikuszPodcast Жыл бұрын
Köszönjük anyagi támogatását! A Friderikusz podcast stábja
@tbuday
@tbuday Жыл бұрын
Thanks!
@FriderikuszPodcast
@FriderikuszPodcast Жыл бұрын
Köszönjük anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
@ildikokralik655
@ildikokralik655 Жыл бұрын
Thanks
@FriderikuszPodcast
@FriderikuszPodcast Жыл бұрын
Köszönjük anyagi támogatását! A Friderikusz Podcast stábja
Kiégés: amikor elfárad a lélek is - Nőszemközt
48:43
Erdély TV
Рет қаралды 7 М.
顔面水槽がブサイク過ぎるwwwww
00:58
はじめしゃちょー(hajime)
Рет қаралды 83 МЛН
Godzilla Attacks Brawl Stars!!!
00:39
Brawl Stars
Рет қаралды 10 МЛН
[Vowel]물고기는 물에서 살아야 해🐟🤣Fish have to live in the water #funny
00:53
"BŰNÖSNEK ÉRZEM MAGAM":  Eva Rezešová  / a Friderikusz Podcast 36. adása
55:07
顔面水槽がブサイク過ぎるwwwww
00:58
はじめしゃちょー(hajime)
Рет қаралды 83 МЛН