Київ колись і зараз - а це точно те саме місто?

  Рет қаралды 29,873

Alex Shutyuk

Alex Shutyuk

Күн бұрын

Дивимося старі фото Києва, порівнюємо з сучасними гуглопанорамами, говоримо про урбаністику, зітхаємо.
Таймкоди:
00:00 - Вступ
00:45 - Володимирська гірка
01:32 - Проспект Перемоги
03:40 - вул. Симона Петлюри
05:50 - вул. Володимирська
09:00 - Оперний театр
12:44 - Володимирський узвіз
13:54 - Європейська площа
16:04 - Контрактова площа
17:48 - Кріпосний провулок
19:22 - Либідська площа та найстаріша будка охоронця
22:29 - вул. Льва Толстого
23:47 - Майдан Незалежності
25:38 - Завершення
***
Фонд “Повернись живим”: savelife.in.ua/donate/
IBAN: UA223226690000026007300905964
ЄДРПОУ: 39696398
Отримувач: Благодійна Організація «Міжнародний благодійний фонд «Повернись живим»
Призначення платежу: Благодійна допомога військовослужбовцям
Спеціальний рахунок Нацбанку для збору коштів на допомогу армії: bank.gov.ua/ua/news/all/natsi...
Для зарахування коштів у національній валюті:
Банк: Національний банк України
МФО 300001
Рахунок № UA843000010000000047330992708
код ЄДРПОУ 00032106
Отримувач: Національний банк України
***
Підтримати розвиток мого каналу можна через Патреон - / alexshutyuk
Або можна зробити разовий внесок на монобанку - send.monobank.ua/jar/9p1DpERNTH
Для тих, хто потрапив сюди вперше трохи розкажу про себе. Мене звати Олександр, я живу у Львові та займаюся проектуванням громадських просторів. Окрім цього, я подорожую містами та веду блог про урбаністику та міський розвиток. а саме - дизайн вулиць, громадський транспорт та архітектуру.

Пікірлер: 474
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Підтримати розвиток мого каналу можна через Патреон - www.patreon.com/alexshutyuk Або можна зробити разовий внесок на монобанку - send.monobank.ua/jar/9p1DpERNTH
@yevgenshatalov
@yevgenshatalov Жыл бұрын
Подивився відео і згадав, що ще студентом я їздив з Березняків (Лівий берег) на поділ через міст Патона трамваєм, і що за моє ж студенство ті трамвайні лінії забрали. Після цього добиратися на Поділ стало набагато складніше/довше. Це не якісь там 70-80, а ось не так вже і давно. В ті часи я не сильно внікав в причини такого рішення, але підозрюю що вони були однакові - "трамвай шумний, заважає людям, та й морально устарілий". Цікаво також що цю саму причину в тій же Польщі вирішують інакже - міняють рельси на безшовні, роблять шумоізоляцію, оновлюють парк трамваїв і, о диво, виходить що трамвай набагато тихіше за машини та автобуси, а також набагато швидший та комфортніший. Сумно, що так просто невеличка група корупціонерів зруйнувала таку трамвайну мережу. На її відновлення тепер знадобляться міліарди.
@games47697
@games47697 Жыл бұрын
В Європі ті ж самі помилки теж робили. Правда в 1950-70-х. А з 90-х, а особливо в 00-ві та 10-ті почали відновлювати трамваї. У нас же в цей час тільки почали наступати на ті граблі, на які Європа наступила ще за 40 років до цього. В одні тільки 00-ві прибрали рейки від вокзалу до Палацу спорту, до Деміївки, до залізничного масиву, на лівий берег мостом Патона. А в 2011 прибрали з Набережного шосе. І ще багато де в 90-х. Зробили з повноцінного транспорту підвозку до метро. І головне що альтернативу не запропонували. Хіба що на Деміївці з'явилося метро, але тим, хто їхав туди з районів, де метро нема, тепер треба пересідати.
@ethereum_1
@ethereum_1 Жыл бұрын
Ну впринципі містом Патона можна прокласти знову трамвай, але на Поділ його вже не завернеш, є варіант дотягнути його до Либідської Площі, а згодом і до Центру в перспективі. Під приводом «шумного трамваю» знімались колії не тільки в Києві. В Харкові в центрі майже немає трамваю (хіба що він проїжджає за кількасот метрів до Майдану Конституції, та ще він до Парку Горького їде).
@yevgenshatalov
@yevgenshatalov Жыл бұрын
@@ethereum_1 я згадав саме цю гілку, бо був свідком її демонтажу) ну і також тому, що вона, як на мене, виконувала не тільки логістичну функцію, а ще й туристичну. По-перше, сама поїздка набережним шосе була дуже естетично привабливою. Плюс поїздка мостом Патаноа з панорамами на Київ. По-друге, вона з'єднувала не тільки Лівий берез з Подолом, а й як Лівий берег, так і Поділ з низкою туристичних атракцій - пішохідний міст, вихід на острови, володимирська горка, музей другої світової, меморіал голодомору, лавра, тощо. Зараз цих зупинок не існує і їхати туди або авто, або пішки. Це сумно, бо навіть з туристичної точки зору це був дуже цікавий маршрут. З такими діями Київ втрачає свою туристичну привабливість. А щодо маршрутів відновлення (що мені виглядає утопією), то в ідеалі робити розголуження та пускати як назад, на Поділ, так і на Либідську площу. Єдиний нюанс з Либідською площею, там нема місця під трамвай на бульварі Дружби народів. Хіба що забрати дві полоси руху авто (що звучить цілком по європейськи, там залишиться по дві полоси в кожну сторону, але автомобілізований Київ може це не зрозуміти).
@ethereum_1
@ethereum_1 Жыл бұрын
@@yevgenshatalov та я коли був малим, їздив від Подолу до кільця Дружби Народів (тоді вже трамвай з Патона прибрали) А зараз пустити на Поділ з Патона неможливо саме через ту розв‘язку на Дружбах, тому і є ідея пустити трамвай до Либідської(саме забрати дві полоси в автівок, от тільки питання залишається стосовно заїзду з Дружб на Либідську). Детальніше є доречі відео на каналі Залізні Магістралі, там обговорюється діляна ШТ від Либи до Дарницької Площі
@yevgenshatalov
@yevgenshatalov Жыл бұрын
@@ethereum_1 мені здається при бажанні можна було б трамвай розвернути з моста Патона на Поділ десь в районі Лаврської (ну не доїзжаючи до неї). але то таке, навіщо воно Києву. Це ж автомобілізована столиця Європи ))
@user-ip5ky3ts6j
@user-ip5ky3ts6j Жыл бұрын
Стало значно гірше, суцільний треш. Хаотична забудова, повсюди стихійна торгівля, мафи на газонах, машини в болоті на колишніх газонахА в спальних районах, постійні розкопки комунікацій, і так ті ями місяцями стоять присипані щебнем. Повсюди "пристройки і тисячі варіантів балконів.
@user-bm2qp1rz9y
@user-bm2qp1rz9y Жыл бұрын
Так і є.
@user-bp4bu1dw9q
@user-bp4bu1dw9q Жыл бұрын
Шанхаї. Нажаль.
@iliia94
@iliia94 Жыл бұрын
Я як мешканець Києва, дуже заздрю людям які живуть у Львові. Тому що це дуже круто коли ти можеш трамваєм проїхати все місто, або спокійно десь по середині пререйти дорогу.
@BurForDur
@BurForDur Жыл бұрын
тайну відкрию..все не так)
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
@@BurForDur а як?
@Andrew98-qf2tv
@Andrew98-qf2tv Жыл бұрын
Згоден. Прожив в Києві 5 років, вернувся у Львів 2 роки тому. Київ став гіршим (хоч і дуже люблю його і кожен рік приїжджаю). Львів об‘єктивно став кращим. Проблем багато всюди, але сама тенденція каже, що Кличко знищує місто, а Садовий і команда покращує Львів.
@reallife4695
@reallife4695 Жыл бұрын
Поддерживаю !
@megamiha7722
@megamiha7722 Жыл бұрын
Згоден
@romannichik7710
@romannichik7710 Жыл бұрын
Як киянин в 4 поколінні скажу, що Київ дійсно сильно змінився за останні років 30, а без трамваїв, фонтанів, каштанів та дерев в центрі міста став більше схоже на бетонні джунглі(( але для Вас, шановний автор я би провів повномаштабну екскурсію містом, коли буду в Києві, бо сюжет мені нагадав багато спогадів, дякую за це.
@n6077stegmata
@n6077stegmata 11 ай бұрын
Допоможіть полюбити Київ, зробіть екскурсію для нас😅
@oliviru100
@oliviru100 Жыл бұрын
Po wojnie moze uda wam sie odbudowac stare linie tramwajowe ktore kiedys jezdzily ale najpierw trzeba odbudowac cale miasta na to potrzeba setki miliardow dolarow
@natmaren989
@natmaren989 Жыл бұрын
Будка з парковки, що пережила десятиліття, це топ.
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Я теж офігів) стільки змін, але стара будка досі на місці)
@maxtram
@maxtram Жыл бұрын
Бачити як Київ заливають асфальтом останні років так 15 - це біль. А за трамвай на Палац Спорту взагалі прикро. Києву варто переглянути транспортну концепцію, щоб не захлинутись...
@IhorKevin
@IhorKevin Жыл бұрын
Порівняння по Гуглу виглядає не актуальним. Деякі вулиці за минулі 5 років досить сильно змінились. Як в кращу, так і в гіршу сторону.
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Ну це зрозуміло) а де стало краще?
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
@@yanety22 це мене тішить)
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
@@yanety22 я сам не у Києві, тому на жаль не маю можливості робити свіжі фотки.
@viterzbayraku
@viterzbayraku Жыл бұрын
@@AlexShutyuk запитуйте. Можемо підігнати
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
@@viterzbayraku дякую наперед)
@andriykondratiuk5614
@andriykondratiuk5614 Жыл бұрын
"Сталінка" - це Голосіїв, його совєтська назва. До 1979 року 9 і 10 трамваї курсували до Голосіївської площі, потім були вкорочені до Деміївської площі (пообіцяли побудувати метро, так, те саме, яке відкрили аж в 2011 році), а в 2001, здається, взалалі випиляні (Т10 поєднував Деміївку і Голосіїв з залізничним вокзалом).
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Капець)
@lukdmi835
@lukdmi835 Жыл бұрын
Сталинка - это Демиевка, если коротко 😊
@games47697
@games47697 Жыл бұрын
Сталінкою називали саме Деміївку
@infogrib
@infogrib Жыл бұрын
Я переїхала з Києва, бо мені аж погано було від тих широких вулиць. Дуже шкода, що Києв пішов шляхом ВСЬОГО ВЕЛИКОГО і місто машин :с Гуляєш набережною, а там шоссе шумне і ніякого чіллу. Гуляєш по центру через Метроград, бо не розумієш як зверху перейти, купа мафів біля метро. Перше, що бачиш через вікно поїзда це дивна забудова, житлові високі будинки поряд з низенькими історичними будівлями. І я не розумію поняття "місто контрастів". Місто має бути привабливим і комфортним і в центрі і в самих крайнії вуличках. Мені дуже шкода Київ, він заслужив більшого...
@mariia_babii
@mariia_babii Жыл бұрын
Той випадок, коли і відео, і коментарі дуже цікаві. Дякую!
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Підписутеся на канал)
@paniroma
@paniroma Жыл бұрын
Дякую за відео! Особлива подяка за критику жахливої совєцької багатоповерхівки навпроти Оперного театру. Завжди дивувалася, як можна було таке побудувати впритул до театру🥴
@Andrew98-qf2tv
@Andrew98-qf2tv Жыл бұрын
Не те що зараз будують!!)))))
@poco3929
@poco3929 Жыл бұрын
Да ну, не говори, вона класна
@applecraft512
@applecraft512 10 ай бұрын
Я с початку подумал що зараз краще але , після пару фотографій я зрозуміл що Київ реально змінився в погану сторону, багато де б хотілось щоб був сучасний трамвай , і також порядок , бо деякі старі фото мені сподобалось
@user-kc1xv9vf9y
@user-kc1xv9vf9y Жыл бұрын
Які гарні елегантні старовинні будиночки були біля Оперного раніше, на місці того радянського одоробла....
@sergijpyshnyy7080
@sergijpyshnyy7080 Жыл бұрын
20 хв. Ікарус там їхав експрес. Не пам'ятаю вже номера, але вони їздили з АС Південна до Ленінградської площі. Мали буквально 3 чи 4 зупинки по маршруту. Але на підйомі по Дружби народів троліки їх весело обганяли😂. На Либідсткій, де фури, то АТП, що обслуговувало холодокомбінат, який поруч. Купи землі - то будівництво адмін будівлі, де зараз Держспожив інспекція. В 80-х там паралельно Либіді будували кілька нових адмін будівель. Якісь навіть поляки будували. Що завжди викликало жваву дискусію п пасажирів трамваю. Просто у них чисто було і нові маловідомі матеріали були присутні. У них вже тоді в першій половині 80 все запаковано було в пластик
@geresberezza7176
@geresberezza7176 Жыл бұрын
Якщо зконцентрувати увагу на рекламних бордах, то видно наскільки вони спотворюють всі українські міста! Перебуваючи в Іспанії, довго не міг зрозуміти, чим мені подобаються їхні вулиці, і тільки переглядаючи фото зрозумів, що такого захаращення вулиць рекламними бордами у них немає… Сподіваюсь і у нас колись з цим буде порядок!
@Se_o_dud
@Se_o_dud Жыл бұрын
Та, в Києві стало гірше Трамвайні лінії просто викорчували і замість них поставили нічого. Хоча насправді це була дуже хороша мережа. Наприклад з набережної його прибрали і що? там тепер просто пустир.А нещодавно так взагалі, кредитований європою проєкт швидкісного трамваю відмінили( Пам'ятаю як в дитинстві їздив на трамвайчику до труханова, займатись греблею, ех....
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Ну так, але половина коментаторів тут не розуміє, у чому проблема(
@Se_o_dud
@Se_o_dud Жыл бұрын
@@AlexShutyuk скоріше за все і не зрозуміє, бо не бачили а як може бути добре. Але все одно треба просувати цю тему. До перебудови поштової, пропонували купу проєктів реконструкції, які враховували трамвай, але кумовство перемогло. Там до речі, до того як зробили арку свободи України, був фонтан у вигляді слоника)
@Gorasulsham
@Gorasulsham Жыл бұрын
Як би не пан Омельченко, то може Київ зараз виглядав би набагато краще.😊
@lukadavidov9751
@lukadavidov9751 Жыл бұрын
Велика подяка вам! Було дуже цікаво побачити як раніше виглядало моє рідне місто! З нетерпінням чекаю продовження!
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Дякую)
@onegog5435
@onegog5435 Жыл бұрын
Хочеться вірити, що все найкраще попереду!
@uasal
@uasal Жыл бұрын
Дякую за цікаву подорож у минуле Києва.
@ingarus8896
@ingarus8896 Жыл бұрын
Дуже дякую автору, що не обмежуєтесь тільки Львовом. Після вашої серії випусків порівняння про Львів - не знайщов, навіть приблизно, схожих відео про інщі міста.. Дуже вдячний автору за працю!!!) Продовжуйте і надалі!)
@artemyavorskyi5865
@artemyavorskyi5865 Жыл бұрын
Мене Київ засмучує коли туди приїжджаю. Відчуття втраченості перспективи через дуже погані новобудови на горизонті, неорганізованість руху і т д. Коли порівнюєш як розбудовується Варшава, просто небо і земля в плані бачення майбутнього міста. По чесному в Київ не вірю. Вірю у Дніпро і Львів.
@user-wc5ef9vc7w
@user-wc5ef9vc7w Жыл бұрын
Будинок біля опери це жах, кожного разу коли його бачиш, і саме в цьому місці біля опери, то хочеться його просто *знести* !
@vhubash
@vhubash Жыл бұрын
У львові схожа історія з радянським готелем "Львів" також біля опери, але там він за театром і не так конфліктує. А тут взагалі виглядає дуже погано(
@IIISeRgAnTIII
@IIISeRgAnTIII Жыл бұрын
Якщо буде цікаво, я можу по вихідним фотографувати якісь локації, які б ви хотіли порівняти з фотографіями
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Дякую) як з вами можна зв'язатися?
@user-os4zv3nw6i
@user-os4zv3nw6i 10 ай бұрын
Ліквідація трамвайного руху через міст Патона з послідуючим закриттям руху по Набережному шоссе-одна з найбільших містобудівних помилок столиці за часів Незалежності!
@Chikan4i
@Chikan4i Жыл бұрын
Дуже сумно після цього відео стало. Але, в будь-якому разі, було цікаво.
@games47697
@games47697 Жыл бұрын
Ще дуже цікава німецька аерофотозйомка Києва 1943 року. Там видно Київ приблизно як зараз з супутникових знімків в Гугл мапах. І хоча там вид тільки зверху, але все одно можна побачити дуже багато речей, яких на звичайних знімках не побачиш. Наприклад видно, що на місці Оболоні - порожнє поле, на місці Борщагівки, Троєщини, Позняків, Солом’янки - села. Мені цікаво було порівнювати місця і знаходити серед забудови 1960-х - 2010-х років залишки старої забудови, особливо коли це Дарниця чи Святошин, які тоді вже були частиною міста, але зараз виглядають зовсім інакшими. Також цікаво на тих фото що на місці Печерська - майже тільки Київська фортеця і хаотичні криві вулиці, а на місці нинішньої станції метро Печерська та неподалік від Лук’янівки були залізничні станції. Коротко кажучи, цікавий матеріал для випуску і самостійного аналізу, бо звичайні старі фотографії, навіть разом взяті, всього цього не покажуть.
@michaelzhur3954
@michaelzhur3954 Жыл бұрын
13:10 - ця ділянка в принципі стала у свій час першою в російській імперії, де з'явився трамвай 18:55 - у Бахматова, здається, у Концепції київського транспортного кільця є мапа, на якій позначено всі демонтовані траси київського трамваю. Система справді величезна і дуже комплексна була
@leetoo1
@leetoo1 Жыл бұрын
Чудове, дуже приємне відео !
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Дякую)
@taras3227
@taras3227 9 ай бұрын
Обіцяний коментар) і лайк)
@nesviukraine5683
@nesviukraine5683 Жыл бұрын
Дякую за інформацію та контент українською!
@dariyap5333
@dariyap5333 Жыл бұрын
Дуже дякую за відео! Після перегляду маю досить змішані відчуття. Я народилась і все життя прожила в Києві і якщо чесно, майже не помічала цих радянських динозаврів (якщо ходиш повз них кожного дня і вони ніякою красою не виділяються, просто перестаєш їх помічати - у мене так, а звертала увагу, фотографувала і насолоджувалась тими будівлями, що справді естетичні). І якось у мене завжди було якесь критичне ставлення відсутнє, бо я дуже любила (і продовжую любити, але вже трохи інакше) своє місто, мені було там справді добре і затишно. Навіть у заторах 😅. Де кожна крива бруківочка найрідніша. Розумію, що це не дуже ефективний підхід в плані участі у плануванні міської транспортної комунікації і забудови, ну але як є🤷‍♀️ така от безумовна любов. Але вже рік як живу у Варшаві і от щодо трамваю - тут трамваєм можна проїхати майже все місто (ну або дуже багато шляху). Так співпало, що у Києві і у Варшаві я живу приблизно в тому ж місці відносно центру, на лівому березі. Так от у Києві рух з лівого берега - це жах (це вже навіть я з безумовною любов‘ю розумію). Єдиний нормальний варіант - метро, але ж воно є не усюди. Пам‘ятаю, ще кілька років тому нерідко бували ситуації, коли трамвай зламався, єдиний варіант дістатись до метро - це маршрутка(в яку ще треба впихнутись), жахливий винахід, не знаю, хто її придумав, але людей він явно не дуже любить і другий варіант - пішки. Півгодини, до метро, дощ, сніг, неважливо. Жодних автобусів, тролейбусів, нічого🤯 Це я кажу про станцію метро Чернігівська, до якої я добиралась. Згодом ситуація покращилась, бо пустили новіші трамваї і вони стали рідше ламатись, та все ж. Мушу визнати, що міська транспортна комунікація у Києві - це жах і знущання для неавтомобіліста. З іншого боку, коли я дивилась на ці бетонні джунглі з хаотичною забудовою, подекуди страшнючою, у мене прокинулась ностальгія і навіть захотілось побачити якийсь засклений власником квартири на свій манер балкон😂. Ну але то вже з серії розповідей бабусь, от в моїй молодості трава була зеленіша, бо у мене спогади Києва до повномасштабного вторгнення, які асоціюються зі щасливим життям вдома. І звісно, старий Київ мені подобається більше. Було цікаво почути враження не-мешканця міста, бо зазвичай, якщо довго (або тим більше все життя) живеш у місті, око замилюється на сприйняття певних речей.
@viktorpotoki4274
@viktorpotoki4274 Жыл бұрын
хороше відео продовжуйте, шкода що Київ взагалі в іншу сторону пішов, і виглядає так що покищо не планує розвертатись
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Так, в цьому плані Київ дуже шкода. Я з ним відразу з теперішнім познайомився, тому старі фото ще більше вражають
@tetyanadonets4895
@tetyanadonets4895 Жыл бұрын
Не була в Києві років з 20, приїхала у 2006 - не впізнала. Де ж той Київ? За величезними рекламними щитами нічого не видно.
@yuriy9011
@yuriy9011 10 ай бұрын
Настільки місто змінилось, нажаль переважно в гіршу сторону. Яким все таки красивим був Київ.
@user-kc1xv9vf9y
@user-kc1xv9vf9y Жыл бұрын
Олександре, як у колишньому киянка (до січня 2021) дуже Вам дякую за випуск про рідний Київ та його світлини! Дуже цікаво й навіть дещо ностальгічно було дивитися старі фото й сучасні краєвиди. Наразі місто дуже некомфортне для життя, але, за великого бажання і розумної голови, має перспективу. Дуже люблю Львів, та Київ також у моєму серці
@valikyancharuk1469
@valikyancharuk1469 Жыл бұрын
Крутий формат! Більше б такого!
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Дякую)
@annatolochko7633
@annatolochko7633 Жыл бұрын
Дякую, дуже цікава серія відео! Києву щось треба робити з рекламою, вивісками та кондюками на фасадах.
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Та і не тільки Києву)
@natalik1138
@natalik1138 Жыл бұрын
Останні роки її менше стало. Розтяжки, банери над дорогою взагалі давно прибрали. Це ж старі фото, тому не відображають сучасний стан справ)
@letSplAISHiKChNeL
@letSplAISHiKChNeL Жыл бұрын
З актуального тільки кондеї. Реклами нема вже як років 5. Автор просто показує неактуальні фото з гуглмапсу, яким років 7
@black_owl
@black_owl Жыл бұрын
Траамваааї ❤ Місту просто необхідний повноцінний транспортний розвиток, котрий неможливий без сучасних трамваїв 💔 Депутатам потрібно їздити громадським транспортом на роботу, а не на своїх тачках і кидати їх в центрі міста на бардюхаї
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
От і я так думаю, але у коментарях багато хто проти(
@black_owl
@black_owl Жыл бұрын
@@AlexShutyuk Не шарять поки по европейски.. а з прикладів того, що бачать старі роздовбані Київські травмаї. Може їх спеціально не оновлюють, щоб потім таки прибрати і заполонити дороги машинам..(( Мені сподобалось як влаштовано в Вінниці. Там травмаї гарненькі, всі однакові, часто ходять і прям від вокзалу. У Львові як були, тоді ще не оновили вихід з вокзалу. До трамвайки треба було пройтись. Але ми пішли бо любимо трамвайки. І тоді прочекади годину, наш так і не прийшов, наче виявилось поламка на лініі.. але враження тоді були не дуже.. під дощем стояли чекали.. А зараз як, після ремонту, трамваї під'їжджають до вокзалу?
@yaroslavlawyer4783
@yaroslavlawyer4783 10 ай бұрын
Так, під'їжджають
@user-tp2ji1uq4x
@user-tp2ji1uq4x 9 ай бұрын
​@@black_owlшкода, що в нас менталітет лінивця: хочемо в Європу, але не хочемо самі нічого робити для цього і обурюємося будь-яким рішенням, спрямованим на зближення з європейською спільнотою. Живемо радянськими нормами і не хочемо вилазити звідти >:(
@uasal
@uasal Жыл бұрын
13:10 - Трамвай на Володимирському узвозі демонтовано не за Омельченко, а значно раніше, у вас у сюжеті навіть підписано - 1978 року. Омельченко ж був мером на початку 90-х. До речі, по цьому узвозу було відкрито рух першим київським трамваєм, неподалік на Поштовій площі стоїть пам'ятний знак про це. Першим він був не лише у Києві, але й у тогочасній російській імперії. Демонтаж колій, скоріше за все відбувся через зсувонебезпечні ділянки на узвозі, оскільки і сам трамвай динамічними вібраціями сприяв цим зсувам (свого часу був свідком руйнації вздовж узвозу тротуарів і парапетів, що попливли униз).
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Так, я це вже на монтажі додав) Загалом це досить іронічно одночасно з цим будують найглибші у світі тунелі метро, а тут не можуть укріпити схил, щоби тротуари не розвалювалися.
@ignatiygoloviznin2490
@ignatiygoloviznin2490 9 ай бұрын
4:44 Там якраз зі сторони входу в метро та приміских електричек, є під'їзд трамвая. Тобто з однієї сторони лишили. Крім того зі сторони південого вокзалу також розібрали колію трамвая. Але щось не віриться, що відновлять з трьох сторін під'їзд трамвая... добре якщо і те що лишилось не розберуть...
@vladyslavgordiienko1772
@vladyslavgordiienko1772 Жыл бұрын
Огляд на відсутність трамваїв в Києві. 😂
@YermolenkoRun
@YermolenkoRun 9 ай бұрын
З яких дачних районів може підвозити до метро трамвай, який їде повз Повітрофлотський?))
@S80Retroboy80s
@S80Retroboy80s Жыл бұрын
Володимирська змінилась в кращу, як на мене, окрім висоток які там набудували. Якби хоч фасади зробили в стилі який би "вписувався" на загальному фоні. Взагалі не треба всюди сувати трамвай чи тролейбуси і завішувати вулиці дротами. Це повинно бути зроблено без перебільшення. Плюс вже є єлектричні аналоги які і тихіші і не потребують цілого "полотна" дротів на головою.
@Arek_EU
@Arek_EU Жыл бұрын
Привіт, у мене є питання. Чи є міста в Україні, які планують розвивати трамваї та зелені зони? Чи більшість міст все ще будуються з урахуванням автомобілів? Я з Польщі і я ще не бачив багато вашіх міст, але мені здається, що ваші міста загалом мають більше потенціалу з точки зору дерев і громадського транспорту (особливо тролейбусів, які набагато екологічніші, ніж електробуси, які зараз популярні у Польщі)
@user-bk8dw3ko8h
@user-bk8dw3ko8h Жыл бұрын
Якщо знадобляться фото з Подолу, до ваших послуг
@konstantinears9566
@konstantinears9566 Жыл бұрын
Цікаве відео, мені сподобалось! Якщо вам буде цікаво, то зробіть огляд міста Дніпро. Там є багато іторичних місць. Але також багато чого змінилося і в гірший бік. Особливо огидно віглядає головний Залізничний вокзал та його площа, один суцільний смітник та парковка для авто та таксі)))
@ignatiygoloviznin2490
@ignatiygoloviznin2490 9 ай бұрын
16:04 Контрактова площа, трамвай зберігся, але половину тих колій які шли на набережну та Європлощу розібрали...
@PavloLukashuk
@PavloLukashuk Жыл бұрын
04:45... Я ще пам'ятаю трамвай до залізничного вокзалу ! 😎
@BcBc888
@BcBc888 Жыл бұрын
Якби хоча б ті трамваї, що є зараз (старі татри) замінили на сучасні з кондиціонерами - було б вже не погано. У 2018 році влітку (+33 температура) я заходив у 19 трамвай, який їде з Контрактова площа - а там увімкнений обігрів!! Кажу кондуктору - ви можете це вимкнути і так дихати нічим. Відповідь - якщо вимкнемо, трамвай не поїде 😅 Таке життя
@ixtoner
@ixtoner Жыл бұрын
Ого. Як таке взагалі можливо
@MolDy31
@MolDy31 10 ай бұрын
Скажу тільки про рекламу на вулицях зараз, і в Гугл картах Зараз в Києві вже достатньо менше реклами стало, але на жаль Гугл карти не оновлюються кожен рік(
@user-hl5ls5jp5v
@user-hl5ls5jp5v 3 ай бұрын
мені вже цікаво!!!
@user-zc1hj9nh9e
@user-zc1hj9nh9e 9 ай бұрын
Три важливі пункти: 1. Київ дуже молоде місто. 1811 року вщент вигоріло, а у 1830-40 рр. що не згоріло знищили при будівництві фортеці. Яку так само почали ліквідовувати ще до 1917 року... Тому більшість "історичної забудови" - або промислові будівлі, або "доходні будинки". Перші дійсно шкода - їх реновація могла створити дуже цікаві простори. А другі, хоч навколо них і багато крику, фактично НЕ призначені для такої довгої експлуатації. Їх відновлення й утримання дуже дороге. Якби не СРСР, ці будинки знесли б ще років 60-80 тому. Це все погіршується тим, що жоден план розбудови міста за останні 170 років не був виконаний навіть на чверть. Починали, тягнули, грошей немає, гроші витратили на щось інше, новий план, знову починали і так по колу. Що за імперії, що за совітів. Більше того - ряд великих проблем було закладено саме в 70-80 роки (Виноградар/Вітряні гори, Оболонь, Русанівка, Вигурівщина (нині зветься Троєщина), Теремки)... Будівництво районів без належної жилої та транспортної інфраструктури. Після 91 стало гірше, але більшість проблем склалися раніше. 2. Київ це столиця. Відповідно він мусив стати банківською і корпоративною столицею. А це ДУЖЕ БАГАТО офісів, банків і елітного житла для їх менеджерів усіх рівнів. Усього цього місто на 1991 рік не мало. Хто пережив тут 90-ті знає, якою важкою справою було знайти приміщення для офісу (на 90+ відсотків то були підвали і квартири), а потім пояснювати людям як дістатися до цих місць. Тому загромадження міста офісними будівлями і дорогим міським житлом було безальтернативним. Сюди ж слід віднести і мафи, ТЦ та інші торгові площі - їх просто було неприпустимо мало. Їх не вистачало навіть для радянської системи розподілу, для ринкової кономіки їх кількість була ну майже нульова. Ця проблема типова для усього пострадянського простору, але через столичність для Києва вона була більш болючою. 3. Транспортна проблема. Вона була цілком сформована на 1991 рік. Як тільки у людей з'явилися гроші на авто - місто встало. Мало мостів, відсутня окружна, залізниця посеред міста, відсутні нормальні траси ПОВЗ місто... Боротьба з вантажівками в Києві не має сенсу - їм або в місто їхати, або за сотні кілометрів через Черкаси їхати... Дамба на півночі проблему не вирішує аж ніяак. Сюди ж і міський транспорт. Половина трамваїв ходила пуста значну частину маршруту, бо їздила внікуди. 5-ка до Соломенської площі йшла набита, а далі фактично нікому не потрібна, 2 та 4-ка мали мізерний маршрут. Задовгий 9 маршрут, який їхав навколо центру, а потім ще й дублював 10 між Вокзалом і Деміївкою, при чому всього в двох кварталах повз йшло метро! 27 і 35 замість рухатися швидкими ділянками (Дружби народів-Лесі Українки) вічно забиті пленталися вузькими вуличками Печерська. Трамвай з Подолу в центр йшов через Лук'янівку! Натомість довжелезний і широкий проспект Лобановського ніколи не мав достатнього транспорту, не кажучи вже про трамвай чи метро. Да, маршрутки зло. Але без них я між двома точками між якими 10 км раніше накручував 28 кілометрів з 4 пересадками, а тепер 18 з однією. При чому, Київ має фактично сформоване мале кільце з широких проспектів яким без надзвичайного клопоту можно пустити швидкісний транспорт. Але ні!! От ще приклад. Гілку метро Сирець-Позняки задумували щоб промзону на Теличці зв'язати з промзоною КМЗ... Так от, будівництво обох станцій метро так і не здійснили, хоча біля колишнього КМЗ підземна технічна станція є і технічний вихід також. Бо ж стало ясно, що для реалій кінця 80-х там немає достатньої кількості працівників, щоб їх возити. Інтереси тих хто жив, а не працював поряд з КМЗ, як і тих кому потрібний був тамішнє медичне містечко нікого не цікавили. І все це відбулося ще ДО 1991 року. Це я до того, що багато транспортних маршрутів на 91 рік були відлунням проєктів років 60-тих. І, часто, під ті плани розбудови міста (вітання метро Львівська площа, під яку планували капітальну реконструкцію, а точніше знесення цілого кварталу, а потім гроші Москва не дала і вже 35 років не знають, що там робити, вітання вулиці Маршала Тимошенка, яка мала бути трасою на Вигурівщину з новим мостом через Дніпро і розвантажити нинішні Бандери і Скляренка тощо), які давно були не актуальні й відкинуті. З усього цього я б сказав так - ми багато речей оцінюємо сьогодні з позиції сьогодення. Частину проблем, можливо, можна було уникнути. Але ситуація була настільки поганою вже на 91 рік, що казати "було краще" чи "чому не зберегли" дуже сумнівно.
@uasal
@uasal Жыл бұрын
16:30 - Сталінкою до 1960-х називали район Деміївки (біля центрального автовокзалу)
@MrMS-zh2yu
@MrMS-zh2yu Жыл бұрын
4:57 +для мене метро на вокзал та багаж - кепсько поєднувані речі. ну але доводиться, коли я там буваю, бо таксі супердороге.
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Я спочатку взагалі тої станції боявся, бо здавалося, що зараз той натовп мене роздусить та віднесе кудись у іншу сторону
@user-ef1sp5uc9j
@user-ef1sp5uc9j Жыл бұрын
Извините, конечно, но вокзал и багаж в наше время не актуально. Куда ни приедешь, то всё необходимое можно купить на месте.
@igorpaniuk3286
@igorpaniuk3286 Жыл бұрын
А ви точо з Києва? Трамвай є я про Вокзал та про Берестейський проспект (так так, проспект перемоги перейменували), але тепер він на інший вилиці, його не прибрали, а перенесли. Трамвай їздить на вокзал, тільки кінцева зупинка - Старовокзальна (він неї 3 хлинини хотьди).
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Я не з Києва, на самому початку відео сказав про це)
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Стосовно трамвайної кінцевої я в курсі, але громадський транспорт має бути прямо біля входу, а не десь фігзна де за рогом. Ну і ще не розумію, чому всі пишуть про перенесення трамвая з проспекту на паральльну вулицю - вони ж не паралельні і по факту трамвай тепер їде у іншу сторону) Добре, що їде, але це ж просто інший маршрут.
@igorpaniuk3286
@igorpaniuk3286 Жыл бұрын
@@AlexShutyuk не за рогом, я їм іздив коли був студентом на вокзал. Там йти 3 хвилини, мені було норм. Трамвай перенесли, бо зробили його швидкісним, він по тій вулиці їде вдвічі швидше. Трамвай скоріше потрібен для Борщагівки, куди не курсує метро.
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
@@igorpaniuk3286 та я теж там ходив багато разів. Але той шлях супернеочевидний для немісцевих + змушувати людину з валізою топати так далеко від вокзалу це знущання) чому тоді авто на такій самій відстані не зупиняти?))
@igorpaniuk3286
@igorpaniuk3286 Жыл бұрын
@@AlexShutyuk туди ще ходять метро, тролейбуси, маршрутки. Не тільки ж трамвай має мати пріоритет.
@Ukihito
@Ukihito 10 ай бұрын
Друже, як тобі ідея зробити таке ж відео з Харківом?)
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk 10 ай бұрын
Ідея гарна, але не думаю, що вийде. Гуглопанорами вже старі, а просити когось зробити свіжі фото зараз з багатьох причин не доречно.
@user-fm6gx3oj6f
@user-fm6gx3oj6f Жыл бұрын
Проспект Перемоги всьо. Тепер Берестейський ;)
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Як все швидко змінюється
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Толстоєвського ніби теж буквально щойно перейменували
@fanOfMinecraft-UAs_channel
@fanOfMinecraft-UAs_channel 2 ай бұрын
12:34 той будинок виглядає ніби він є просто плоским з текстурою на ньому, ніби з якоїсь гри
@googleevil
@googleevil Жыл бұрын
Нарешті Київ! Дякую!
@lamerumixa
@lamerumixa Жыл бұрын
Проспект Перемоги там є трамвай, від даного місця 150м по Борщагівській. На вокзал какож ходить трамвай, 200м трубою пройти.
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
А має бути не 200 метрів трубою, а максимум 20)
@MrMS-zh2yu
@MrMS-zh2yu Жыл бұрын
Якщо якісь кияни вже щиро такі...терплячі до незручностей, то це не значить, що такими мусять бути інші.
@alexispavlenko3720
@alexispavlenko3720 Жыл бұрын
Дивитися і плакати
@ignatiygoloviznin2490
@ignatiygoloviznin2490 9 ай бұрын
2:48 пр.Перемоги. Саме так, але червона лінія дуже перевантажена і збільшити пасажиропотік неможливо, тролейбуси через затори не розвантажують трафік. А затори через те, що є вузькі місця, які технічно неможливо розширити + розв'язки перекривають рух через полосу для громадського транспорту. Але ж хіба то дойде, що треба той трамвай відновлювати...
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk 9 ай бұрын
Мені тут буквально вчора у коментарях доводили, що якщо є метро, то трамвай не потрібен, а хто не згідний, у того проблеми з головою))
@kiyashko86
@kiyashko86 Жыл бұрын
Фото з гугл-мапи за 2015 рік це вже застарілі данні, Київ за остані 7-10 років змінився драматично. За "тарілкою" був MХК-№1, потім з'явився ринок, і потім вже на його місці океанплаза.
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
та я би з радістю використав новіші, але їх нема(
@Wojewoda.
@Wojewoda. Жыл бұрын
Ще за тарілкою бyв старенький рожевий бyдинок. Його знесли, бо заважав фінансовим потокам і торговим центрам завбільшки з Пентагон.
@valikyancharuk1469
@valikyancharuk1469 Жыл бұрын
Вулиця Льва Толстого тепер називається Гетьмана Павла Скоропадського, а проспект Перемоги тепер - Берестейський 😏
@ethereum_1
@ethereum_1 Жыл бұрын
Так є вже вулиця Скоропадського (між ВВ та Басейною)
@valikyancharuk1469
@valikyancharuk1469 Жыл бұрын
@@ethereum_1 так, вірно. За голосуванням площа Толстого мала бути Скоропадського, але потім поміняли місцями із новою назвою вулиці Толстого задля конфлікту двох вулиць Скоропадського. Звісно ж це не просто так, адже таким чином Кличко виніс на голосування, ту вулицю Скоропадського, що на Бессарабці для перейменування на Омельченка. Раніше пропонували для іншої вулиці, але на щастя в обох не підтримали це. За тепер маємо дві вулиці Скоропадського 🥲
@ethereum_1
@ethereum_1 Жыл бұрын
@@valikyancharuk1469 ліл
@Lyis10
@Lyis10 Жыл бұрын
Про Вінницю можна відео зняти?😊
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Я думав про це, пробував шукати старі фонки Вінниці, але шось негусто з цим(
@uasal
@uasal Жыл бұрын
16:54 - Так, зараз Контрактова площа значно приємніше - прибрали ці страшні кіоски з автівками, відновили сквер і покриття тротуарів.
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Тоді добре)
@user-hl5ls5jp5v
@user-hl5ls5jp5v 3 ай бұрын
тролейбусів на Європлщі нема - й вже давно!!!
@Lipovodolinskiy
@Lipovodolinskiy Жыл бұрын
І як воно ото монтувати в Filmora?😄
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Та нормально, а що?
@Eugene352
@Eugene352 Жыл бұрын
Цікаве відео, дякую! Чи можу я допомогти із збором матеріалу для відео про моє місто? (Запоріжжя)
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Дякую) Так, це би дуже допомогло)
@Eugene352
@Eugene352 Жыл бұрын
@@AlexShutyuk куди написати?
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
@@Eugene352 найкраще в інсту, на сторінці є лінк
@dipr5011
@dipr5011 Жыл бұрын
відео більше про атмосферу конкретного місця та сприйняття (окрім першого фото з панорамою лівого берега, до речі і в ті часи не без забудови але то були все села між водоймами заплавної частини Дніпра і дерева там були не маленькі як от осокори але не на відстані 5-7 км......)
@kellar2280
@kellar2280 10 ай бұрын
Що потрібно зробити, щоб ви зробили таке ж відео про Кропивницький?
@flyingcot
@flyingcot 8 ай бұрын
Трамвай біля центрального залізничного вокзалу є - його перенесли на Старовокзальну вулицю поруч. Що цілком розумно, бо на Петрлюри він би заважав проїзду автотранспорту і тролейбусів. Все ж таки зараз в Києві не мільйон мешканців, як було в часи, коли зроблені фотографії, а в 3,5-4 рази більше. Та й мобільність населення та кількість машин суттєво зросли.
@user-ev6yk5om1j
@user-ev6yk5om1j 2 ай бұрын
Тоді це був не Майдан Незалежності, а площа Калінініа. На фото затишний бузковий сквер, де був старий чавунний фонтан. Прямо біля скверу кінцева зупинка тролейбусів NN 16, 18. Дякую за сюжет, що повернув у дитинство
@user-tp2ji1uq4x
@user-tp2ji1uq4x 9 ай бұрын
Дуже прикро, що Київ стає антиурбаністичним містом, недружнім для людей, завдяки недотепам кличку та кандибору. Наш Тернопіль теж непристосований і агресивний відносно пішоходів в сенсі урбаністики. Доводиться ваші відео показувати міському голові Тернополя, аби він нарешті перестав займатися доблесною земелькою, щоб прозрів та задумався над покращенням міста, не псуючи його хаотичними забудовами #геть_кандибора #геть_кличка
@O-ny3dr
@O-ny3dr 3 ай бұрын
Тролейбуси счеплені по 2. Це було супер.
@AlexanderYurovskiy
@AlexanderYurovskiy Жыл бұрын
Дякую! Об'єктивно, і старий Київ, і новий мають багато перспектив для покращення. Золотої доби не було. Шкода, що багато з "покращень" вже не переробити.
@ya33kai
@ya33kai Жыл бұрын
Відео класне, буде лівий берег?
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Думаєте там буде про що поговорити?
@ya33kai
@ya33kai Жыл бұрын
@@AlexShutyuk брати фотографії 80-х і порівнювати з цим що є зараз, там багато чого змінилося. Не всюди але на деяких місцях буде про що говорити.
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
@@ya33kai Так можна)
@yuriizerkal1287
@yuriizerkal1287 Жыл бұрын
цікаве відео. дякую. щодо проспекту перемоги скажу що це одна з артерій києва, фактично ворота, по якій можна досить швидко заїхати в центр. або звернути на менші артерії. звісно старі фотки де було багато дерев виглядають затишно, але та ширина вулиці зараз явно занадто мала для сьогоднішніх реалій. хоча б зараз якби густііше розділити пішохідну зону і транспортну лінію - то це б суттєво покращило ситуацію. а місця під дерева там ще достатньо багато. як на мене трамваю там не потрібно - бо це реально дубляювання метро, плюс трамвай їздить фактично паралельно по вулиці борщагівській. було б класно якби лінії трамваю йшли перпендикулярно проспекту або по вул Вадима Гельмана, Повітрофлоцькому проспекті, або ще краще по Липківського через залізничний вокзал
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Тобто ви вважаєте, що нинішній вигляд проспекту це правильно та оптимально і по-іншому не можна?
@yuriizerkal1287
@yuriizerkal1287 Жыл бұрын
@@AlexShutyuk не зовсім. Я вважаю що там трамваю не потрібно. Принаймні я б його там робив хіба в останні черги після інших місць, і то не факт. А щодо озеленення - це сумно що його стало менше, і як я писав, хотілось щоб там з'явився густіший зелений бар'єр який розділяє пішохідні доріжки і дорогу. Бо там дійсно шумно. Щодо ширини, як би це не було антиурбаністично, але наприклад в Відні також приблизно схожі широкі заїзди в місто зустрічаються, і це не робить Відень менш урбаністичним. Єдине що потрібно планувати так інфраструктуру щоб людям не доводилось переходити з одного боку проспекту на інший бік. І тоді підземні переходи залишається як опція, але не необхідність.
@games47697
@games47697 Жыл бұрын
Проблема з трамваєм в тому, що зараз він став майже виключно підвозкою до метро, а не повноцінним транспортом. А оскільки в нас проїзні квитки не безлімітні (а безлім коштує тупо 1/5 середньої зарплати), як у більшості європейських міст, немає квитків на півтори години, за якими можна пересідати на необмежену кількість транспорту, ці всі пересадки стають невигідними. Тим паче що трамвай не завжди під'їжджає до самого метро. Від того ж швидкісного трамаю ще треба пройти 5 хвилин і спуститися на глибокі станції, що зовсім не зручно. Тому треба ввести безлімітні проїзні або хоча б квитки з необмеженою кількістю пересадок впродовж півтори години. Так хоч фінансова частина проблеми несамостійності трамвая зникне. Але краще звісно щоб трамвай доїжджав до центру. З тієї ж Борщагівки можна було б спокійно доїхати до центру без пересадок і метро взагалі. А інший транспорт ненадійний, бо всі ці маршрутки та автобуси стоять в заторах.
@yuriizerkal1287
@yuriizerkal1287 Жыл бұрын
@@games47697 ну не зовсім підвозкою. От трамвай на борщагівці - це повноцінний транспорт. До речі думаю що було б цікаво побачити відео і думку автора щодо цього цієї лінії. Але так, хотілось щоб трамвай більше розвивався в містах. І також було б класно розвивати міські електрички типу s-bahn
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
@@yuriizerkal1287 Дякую за донат
@terfokin1997
@terfokin1997 Жыл бұрын
Ви львів'янин , наскільки вулиці Львова змінилися з 15 року ? А як ви думаєте київські змінилися ? Чи коректно робити такі ролики , чи недезінформують вони глядача на ваш погляд ?
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
А які з місць у відео змінилися на краще з 2015 року?
@oleksii3356
@oleksii3356 Жыл бұрын
12:34 так само як готель Львів в центрі. теж не вписується в ансамбль.
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Але він хоча би не навпроти Оперного)
@ivDeny
@ivDeny 10 ай бұрын
А мені сподобалась ідея 👌🏻 Як раз думав нещодавно, як було б круто показать людям як було і як стало, і що як стало часто не зовсім добре 🙁
@merryb7577
@merryb7577 Жыл бұрын
будь ласочка, коли робите подібні відео про міста, де не живете, консультуйтесь з місцевими. бо від коментарів "шо це, де це" мені око сіпалось. та і за гуглмепс не варто робити урбаністичні висновки. а щодо найбільшої трамвайної мережі в Європі - дуже цікаво, не знала
@user-cs2uo2lg5h
@user-cs2uo2lg5h Жыл бұрын
Когда то со Святошино через Вокзал 23 трамвай шел аж в Голосеево.Мы тогда жили в Сятошино,остановка наша называлась Лесопилка,а наши родственники жили (и сейчас там живут) в Голосеево,напротив парка Рильского.Очень удобно было трамваем без пересадок.
@June-gh4nl
@June-gh4nl Жыл бұрын
Вироблялися ці трамваї у Києві на заводі електротраспорту.
@ViktorL2000
@ViktorL2000 10 ай бұрын
Я не киянин, але я це давно зрозумів, коли почав передивлятись старі фотографії Києва. Особливо, року 1950-го. Як на мене, треба розуміти, що вінігрєт усього і прибирання трамвая з центру почався ще після перемоги СРСР у 1945-му році. Приклад - композиція будинків по вулиці Крещатик від 7/11 до 29 будинку. При тому, що на іншій стороні лишили малоповерхову забудову, бо вони не постраждали від Другої світової війни. Тобто, "совєти" і труси не зняли (не знесли будинки Крещатик 40-52, аби побудувати нові будинки у стилі "сталінізму"), і хрестик не наділи ("понабудували" "хмарочосів" замість малоповерхівок)
@VladSimankov
@VladSimankov Жыл бұрын
4:24 на цьому порівнянні вже стало не цікаво дивитися відео, бо зараз це місце вже інакше виглядає. Було б круто, якби рівень якості відео був як про Львів, але і на це дякую.
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Розумію, в мене був вибір зробити відео так чи не робити взагалі. Вирішив зробити так) можливо для наступного разу вийде краще
@user-jv3gy1uh7h
@user-jv3gy1uh7h Жыл бұрын
А є фото без трамваїв?
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
А ті, що у відео вас чим не влаштовують?
@tsyka1
@tsyka1 Жыл бұрын
На либідській колись була кінцева станція метро. Тому коли з інших міст їхали в Київ, то саме там зручно було залишити авто.
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
От воно що
@genyklemberg
@genyklemberg 11 ай бұрын
- Біля повітрофлотського є трамвай на паралельній вулиці - до вокзалу ходить трамвай, тільки не до самого входу, а треба через ринок перехід пройти
@abrykosex5668
@abrykosex5668 11 ай бұрын
якось малувато інформації про трамваї, не до кінця зрозуміла основна думка відео
@TarasPelypets
@TarasPelypets Жыл бұрын
Так багато трамваю випиляли. Без сліз важко дивитись
@kyrkolom
@kyrkolom 11 ай бұрын
3:20 колії трамваю були з північного боку вулиці. Плюс явно видна тінь від трамваю еа фото. Тому трамвай їде на схід, а місцина ззаду це південний захід
@terrorgraff2068
@terrorgraff2068 Жыл бұрын
14:20 - це, якщо не помиляюся, трамвай КТВ-55-2, виробництва КЗЕТ (київський). На жаль, жодного екземпляру не збереглося, останній був знищений у першій половині нульових (точний рік не пам'ятаю) 16:20 - це трамвайний поїзд, спереду "Х" (харківський), причіпний вагон - "М" (московський); ззаду - МТВ-82, виробництва Тушинського авіазаводу Взагалі, жаль - наскільки зіпсували наше місто "міцні хазяйники" у 1996 - 2011!
@VladSimankov
@VladSimankov Жыл бұрын
2:24 там де забор вже 2 огромні башти побудовані
@Wojewoda.
@Wojewoda. Жыл бұрын
Так, стало гірше. Шановний, ви припускаєтесь помилки у слові "урбаністика". Якщо йдеться про Київ, у цьому слові друга буква має бути "є" - не "р".
@bazbasil3653
@bazbasil3653 Жыл бұрын
За цієї київської влади трамваю нам не бачити (((
@bazbasil3653
@bazbasil3653 Жыл бұрын
2:10 та Ви що?!?) Зараз це зовсім по іншому виглядає.) А взагалі проект цікавий. Дякую!
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
А що там змінилося?
@bazbasil3653
@bazbasil3653 Жыл бұрын
@@AlexShutyuk праворуч від проспекту виросли три 36-поверхівки, Manhattan city називається 😅 Ну сам проспект дещо реконструювали.
@non_binary_deus
@non_binary_deus Жыл бұрын
Дякую вам за ваші відео 💚 хотілось би ще відео про Одесу) я тут вже 5 років і за цей час влада постійно погрожувала знести важливі тримвайні колії... Але там де трамвай є, то дуже зручно і значно дешевше...
@AlexShutyuk
@AlexShutyuk Жыл бұрын
Дякую, якщо це гарна ідея, варто спробувати
Not just a meme - what should the Lviv metro be like?
17:58
Alex Shutyuk
Рет қаралды 100 М.
ENG SUB | Slobozhan dialect: UKRAINIAN DIALECTS
29:32
ідея олександрівна
Рет қаралды 289 М.
Чому Львів не зміг стати вело-містом?
24:28
Шулявка | Затор за 2 мільярди гривень
38:37
Андрій Білий
Рет қаралды 27 М.
За що я ненавиджу старий Київ
24:15
CHAPLINSKY VLOG
Рет қаралды 75 М.