Наука може помилятись? Чи варто шукати істину у світі науки?

  Рет қаралды 6,996

ScienceUA

ScienceUA

6 ай бұрын

Донейт на ЗСУ: savelife.in.ua/DONATE/
Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:
/ @scienceuaofficial
Telegram ScienceUA: t.me/scienceuaofficial
Instagram: / pashapalinichak
TikTok: / scienceua
Facebook: / ppalinichak
Допомогти розвитку каналу: 5168745022307687
Buymeacoffee: www.buymeacoffee.com/scienceua

Пікірлер: 94
@volodymyrpavlenko5936
@volodymyrpavlenko5936 5 ай бұрын
Це відео змушує задуматись щодо поняття істини не лише у фізиці, але і інших сферах людського життя. Цікаво і повчально. Дякую.
@marianvdovin2455
@marianvdovin2455 6 ай бұрын
Я вчив про еволюцію наукової думки в університеті а кілька років тому бачив лекцію Річарда Фейнмана на ютубі. Це відео прекрасно розкриває суть питання. Хай цвіте український ютуб.
@viktorkovalov5877
@viktorkovalov5877 6 ай бұрын
Згадалося - "Усі моделі хибні, деякі корисні"
@vladimirsmerch
@vladimirsmerch 6 ай бұрын
Дякую за цікаві відео) Приємно, що україномовний контент стає все якіснішим)
@MyRoman
@MyRoman 6 ай бұрын
Дуже цікавий канал. Дуже же хотілося, щоб він став більш популярним )
@tarasH1979
@tarasH1979 6 ай бұрын
Як говорять, що не помиляється лише той, хто нічого не робить.
@pavlorehrut6973
@pavlorehrut6973 6 ай бұрын
Будь ласка, коли ви у відео наводите "візуалізацію" геоїда, вказуйте, що ці моделі абсолютно не відповідають дійсності. Бо потім втомлюємось людям пояснювати, що Земля все ж майже ідеальна куля, а не грудка землі з городу, як на фрагментах цього відео)) Дякую)
@Arkoha
@Arkoha 6 ай бұрын
Згоден. Відхилення від ідеальної кулі для геоіда 12756 - 12712 = 44 км. Тобто в масштабі зображення на аркуші паперу або екрані монітора відрізнити їх неможливо.
@obessa67
@obessa67 6 ай бұрын
Превелика подяка автору за цікаву інформацію.
@alextalanov4013
@alextalanov4013 6 ай бұрын
Агонь! Наука шукає "моделі", а не істину. Істину хай шукає релігія :)
@artemzelenin4782
@artemzelenin4782 6 ай бұрын
Абсолютних істин не існує взагалі. Але для людей абсолютни істини і не потрібні. Потрібні таки істини які б далі можливість створити щось корисне для людства
@andreberezovskiy
@andreberezovskiy 6 ай бұрын
Дякую Вам за як завжди дуже цікаве, корисне та пізнавальне відео!!! Справжній науковець мабуть це більше як агностик%)
@dasha.ivanova
@dasha.ivanova 6 ай бұрын
Дуже дякую за якісний контент! Від мене лайк)
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 6 ай бұрын
Дякую!)
@vasyllizanets7954
@vasyllizanets7954 6 ай бұрын
Дякую за цікавий контент. Як і просили, довгий коментар: проблема не в теоріях, а в ресурсах необхідних для їх використання. Якщо б наші мізки мали надзвичайні здібності, то можна б було забути про закони Ньютона, а використовувати тільки квантову теорію чи ще щось точніше-складніше, що дає ще більшу деталізацію. Це подібно до того, коли потрібно забити цвях в доску, то використати роботизовану руку-маніпулятор. В реальності можна так зробити, але для цього потрібно ДУЖЕ багато матеріальних і енергетичних ресурсів. Отож вся проблема в обмежених ресурсах/можливостях наших мізків чи компютера, що змушує нас не забувати про закони Ньютона, чи інші спрощені моделі, які хоч і дають меншу точність, але ДУЖЕ економлять доступні нам ресурси і час на вирішення поставленої задачі.
@vyacheslavvitvitskiy9034
@vyacheslavvitvitskiy9034 6 ай бұрын
Все вірно! Але завжди діє "Золоте" правило" !! Дешеві доступні ресурси діють за принципом КПД! Сьогодні КПД фізичних процесів складає до 70%. Що це значить ?! Це означає, що різниця між КПД та 100% знищує екологію Землі. Оскільки кількість населення невпинно зростає і наближається до критичної межі в.10 мільярдів осіб, то об'єм шкоди екосистемі та біоценозу Землі перетворює діяльність людини на Землі до катастрофи ! Єдине, що може якось вирішити проблему - це.фундаментальна наука буде використовувати рівняння Е=m. Фактично КПД буде нарівні 99,99% від100 можливих Але тоді війни стають неможливими!!! Сьогодні ядерний вибух - використовує 0,05% маси тіла в якості енергії. При 100%- путіни просто розірвуть Землю на зоряний пил !!! Тоб то ці знання блокуються для людства !!!
@dimapopov5962
@dimapopov5962 4 ай бұрын
Потрібно уточнювати про яку науку йде мова, в економіці й програмуванні є абсолютна істина. Рівновага Неша це абсолютна істина. Теорема Піфагора абсолютна істина. Існування Зірок абсолютна істина. Існування електрики абсолютна істина. Ви говорите про експериментальні науки, задача яких описати систему (створити теорію) властивості якої вони не знають. При цьому наука значно ширша, зокрема медицина, теорія ігор, теорія алгоритмів, володіють абсолютною істиною.
@nickkcin8276
@nickkcin8276 6 ай бұрын
The truth is out there)
@fmrbartfost
@fmrbartfost 6 ай бұрын
Я, наприклад, в своєму обмеженому діапазоні достовірності, запитань не маю. Дякую
@user-rt4im8us7e
@user-rt4im8us7e 6 ай бұрын
Дякую Вам за якісний та цікавий контент.
@MyRoman
@MyRoman 6 ай бұрын
Дякую за Вашу роботу!
@artarrokko1888
@artarrokko1888 6 ай бұрын
Дуже цікаво ви розповідаєте
@brych92
@brych92 6 ай бұрын
Не все так однозначно, і всієї правди ми не знаємо) Дякую за відео, чекаю відео про науковий метод! Успіху!
@user-hr7qj9fo8r
@user-hr7qj9fo8r 6 ай бұрын
Дякую, дуже цікаво
@user-on5jf1wv6r
@user-on5jf1wv6r 6 ай бұрын
Якщо землею, для наглядності, уявно зменшити до розміру більярдної кулі, то всі нерівності на ній не перевищать 0,2мм. Що, доречі, є стандартом шерохуватості більярдних куль.
@yorgannihelson529
@yorgannihelson529 6 ай бұрын
Гарно сказано
@user-ky7qn1cw4b
@user-ky7qn1cw4b 6 ай бұрын
Між іншим, щодо наукових поглядів, не заводить пригадати про один принцип, який сформулював Гейзенберг..!😂😂😂
@lanas2934
@lanas2934 6 ай бұрын
(довгий коментар, питання, - все як просили ) Так, в світоглояді людей також має сформуватись ідея, що в житті майже ніколи немає рівнянь, де "х=...", є лише нерівності або "хЄ{........}", іншими словами, життя - то не шахи, то - покер і потрібно завжди бути відкритим до малопрогнозованих ймовірностей. І коли наука щось говорить одне, а потім інше - це абсолютно нормально, і люди мають з повагою і розумінням відноситись до науковців. Але. Науковці теж мають з повагою і толерантністю відноситись до ненауковців. Взагалі науковці - який має бути ступінь природничих наук, щоб можна було називати науковцями? Деякі люди, отримавши бакалавра по фізиці починають насміхатись з менеджерів чи перекладачів, звинувачуючи у неуцтві, тим самим гальмується розвиток суспільства вцілому і науки. Потрібно популяризувати ідею про те, що з конспірологами та іншими носіями магічного світогляду потрібно розмовляти, а не тролити їх. Ми ж відчуваємо жалість і намагаємось допомогти, коли більш обізнаний у фінансах шахрай обманує бабусю, чому тоді на так само ошуканих у питанні природничих наук конспірологах знавці ставлять хрест. Я це все для того пишу, щоб люди були бліьш відповідальні. До каналу і автора немає питань, ні разу не чула насмішок над плоскоземельщиками, а навпаки - пояснення і руйнування міфів. Дякую, це дуже важливо для України, бо людина з неправильним майндсетом завжди колись переходить або у антивакси, або ще гірше у вату...
@dmitryvodolazsky
@dmitryvodolazsky 5 ай бұрын
*>намагаємось допомогти, коли більш обізнаний у фінансах шахрай обманує бабусю* Бабуся обычно заинтересована в усвоении такого знания (желанием не про.рать деньги). С мотивацией же технарских знаний всё сложнее. Чтобы понять их полезность, нужно иметь набор представлений, куда и как знания можно применять, что требует априорно некоторого базового уровня знаний. Поэтому пытающийся объяснить технарские знания (и понимающий, зачем они полезны "ученику") нередко нарывается на ответы в стиле "нафиг не надо", или, в лучшем случае, "ой, сложнаааа, многабукафф" (по сути, равно "оно мне не настолько надо, чтобы напрягать моСК"). Отсюда и рождаются троллинг, насмешки и даже зачисление в "недо-сапиенсы". Неуважение (вплоть до деления людей на сорта) появляется не потому что "я больше знаю, чем этот недо-че.... это существо", а потому что "не хочет развиваться". И нежелание его - даже в отношении простейших знаний, которые "как бы преподают" ещё в школе (поэтому начать объяснение с того априорно-базового уровня тоже не выйдет).
@glockglockglockglock1377
@glockglockglockglock1377 6 ай бұрын
Ця "ілюстрація" форми землі просто вбила все враження від відео( Найбільший перепад висот на нашій планеті візьмемо грубо ~20км між Еверестом і Безоднею Челенджера, що становить ~0.15 відсотка від діаметру. Щоб уявити цей перепад уявимо, кулю діаметром 1м (100см) и 0.15 відсотка буде дорівнювати 1.5мм, що буде виглядати і близько не так, як на цій "моделі" Можливо, це просто для наглядності, але це може створити хибне уявлення у не знаючих людей. Наша планета набагато блище до ідеальної сфери, ніж до отакої картоплини... А в назві канала Science ( Upd: хто не зрозумів, я про фігню на 2:54
@kznsq77
@kznsq77 6 ай бұрын
Найцікавішим для мене було дізнатися про кризи математики. Фізика не дає такого уявлення про жахливу безодню світобудови, як розуміння того, що ми не можемо повною мірою покластися навіть на саму математику.
@rulkiev
@rulkiev 6 ай бұрын
Дякую за цікаве відео. Всі ці теорії дуже складні і цікаво, чи кожна більш узагальнена модель істини буде більш складнішою за попередню, чи будуть знайдені прості формули для того що зараз здається складним?
@vyacheslavvitvitskiy9034
@vyacheslavvitvitskiy9034 6 ай бұрын
Буде дуже спрощена модель!!! Але ця модель в собі містить дев'ять невідомих !!!! Люди оперують трьома - чотирма невідомим ! Окремі особи (геніальні воєначальники чи видатні гросмейстери шахів - можуть враховувати до семи невідомих. Потрібно вільно володіти здатністю керувати фізичними процесами з дев'ятьма невідомими!
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 6 ай бұрын
Доречі дуже гарне питання, яке автор відео не підсвітив. Відповідь на Ваше питання - так. Це постійно відбувається. Почитайте історію "стандартної моделі" елементарних частин. Вона виникла саме через те, що частинок стало занадто багато. Тільки психічно неврівноважені люди рвуться знайти "істину". Вчені покращують моделі і теорії. І покращують не завжди в сторону точності. Іноді в сторону спрощення. При тому, що теорія відносності сильно краще теорії Ньютона в деталях, але на практиці в 99.9 випадках вона не потрібна. Виживає не найсильніший а найбільш адаптований.
@juliavalras
@juliavalras 6 ай бұрын
Так, всі закони - це лише моделі 😊 але це цікава подорож - досліджувати невідоме
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 6 ай бұрын
Ще одне відео в закладки щоб тикати носом любителів "це лише теорія". Це мали б включити в підручник фізики як перший розділ. Судячи з коментарів під наукпопом багато хто взагалі не розуміє що таке наука.
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 6 ай бұрын
Дякую) Допоможіть цьому відео репостом)
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 6 ай бұрын
@@ScienceUAofficial Доречі було б дуже добре ще відео про науковий метод як такий. І взагалі - відкриваєте найбільші срачі в коментах під наукпопом (я, зазвичай, уже там) і отримуєте ідеї для нових відео які людей хвилюють. Ще б не завадило пояснення про науковий консенсус, конкуренцію між теоріями і взагалі що таке теорія, гіпотеза, модель і тд. люди тупо не розуміють різниці і дуже спорять з Теорією Великого Вибуху, якої не існує
@mr.dzvenygor9427
@mr.dzvenygor9427 6 ай бұрын
​Підтримую! Доповнюючи можна було б об'єднати сили зі схожими україномовними каналами і створити пізнавальне відео за для популяризація наукового мислення серед молоді, перспективи які він дає та і взагалі, як на мене це імба. Чим краще ти розумієш як працює світ тим краще ти можеш діяти в ньому, а науковий метод мислення дозволяє створювати реалістичніше карту світу в голові кожного індивіда
@user-cd7vn8ek1c
@user-cd7vn8ek1c 6 ай бұрын
​@@mr.dzvenygor9427 Я думаю це підходить більше не для підручника фізики,а для підручника з філософії . Вінниця.
@user-lh2dk1vx9t
@user-lh2dk1vx9t 6 ай бұрын
популяризація науки річ потрібна, але для початку на неї має бути попит. нажаль не в нашому суспільстві тупих споживачів тіктоку 🤦
@eles108
@eles108 6 ай бұрын
Наука - це певний набір знань людства у певний момент часу. Нажаль це так - бо память людська дуже коротка та страшенно обмежена.
@Arkoha
@Arkoha 4 ай бұрын
для цього людство винайшло письменність, щоб передавати знання майбутнім поколінням.
@eles108
@eles108 4 ай бұрын
@@Arkoha нажаль "писемність" не живе довго, вона теж "зникає". Того це не працює, як завжди.
@Arkoha
@Arkoha 4 ай бұрын
@@eles108про математику шумерів дізнались з клинопису , шо зберігся майже 5000 років. Про культуру та науку стародавнього Египту - з папірусів. Про давньгрецьку філософію дізнались з давніх манускриптів, тощо.
@eles108
@eles108 4 ай бұрын
@@Arkoha Не все так "шовково та пухнасто" як ви кажете. Простий приклад, немає жодного цілого чи часткового документу Біблії Нового Заповіту раніше ніж 400 р н.е. (наче так). Тобто немає часів Ісуса чи хоть би 100 років якихось документів. І це не шумери чи греки. Крім того, про шумерів дізналися в якихось деталях буквально біля 100 років тому і швидко закрили "лавочку" бо переклади стали такі що Ватікан підняв хай і закрив все (це відомий факт 20го століття). І навіть це не дає гарантії у правдивості інформації. Тому память людей є коротка і навіть дуже. Ось мене колись вчили у совку у школі що Микола ленін це старший брат Володимира леніна і він помер у 1905 після першої спроби революції. Але виявляється зараз пишуть що Миколка це і був лєнін а Володька це його друге конспераційне імя. Так скажіть - всього 100 років пройшло і вже мес - тому хто Вовка а хто Миколка? Це я так, для прикладу
@Arkoha
@Arkoha 4 ай бұрын
@@eles108 записів Нового завіту часів Ісуса немає не тому що не зберіглися, а тому що Новий завіт написали через багато років після його життя, коли христіанство разпоширилось у Римський імперії. Спочатку послідовників Ісуса було дуже мало і ніхто не гадав, що це буде нова світова релігія, а не ще одна іудейська секта. Щодо шумерів та вавілонян, : клинопис продовжують шукати , читати , вивчати. Про Леніна нічого не зрозумів, якась несінитниця
@johbsmith5631
@johbsmith5631 6 ай бұрын
Науковці допускають, що вони можуть чогось не знати? Вважаю це - недостатньо освітленим моментом. Бо, якщо просто вірити, що ми все бачимо, все знаємо - якось однобоко.
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 4 ай бұрын
це лиш релігійні фанатики впевнені, що усе знають. Наука в свому фундаменті має ідею, що ми щось не знаємо.
@Arkoha
@Arkoha 4 ай бұрын
науковці не тільки припускають, що чогось не знають, навпаки вони виходять з того що не знають нічого і їх завдання щось взнати.
@DK-277
@DK-277 Ай бұрын
" Не існує абсолютної істини" - потім виходять всілякі фріки , які все знають, і в яких "ефір ротор круте , десь в сараї".
@user-on5jf1wv6r
@user-on5jf1wv6r 6 ай бұрын
Ви сказали, що "Земля кругла". Круг це - плоска геометрична фігура. Шах і мат вам.
@SergoKurbas
@SergoKurbas 6 ай бұрын
Мікрофон
@user-ut4vl8bw2k
@user-ut4vl8bw2k 6 ай бұрын
Науковий метод - міф чи реальність? І що це взагалі таке?
@Arkoha
@Arkoha 4 ай бұрын
це таке, що завдяки йому ми можемо спілкуватись в Інтернеті , користуватись смартфоном , користуватись GPS, тощо.
@user-ut4vl8bw2k
@user-ut4vl8bw2k 4 ай бұрын
@@Arkoha дякую. Нічого не зрозуміло про науковий метод, але зате чув що люди які вільно складають загальні фрази у речення які не несуть жодного інформативно-смислового навантаження і при тому виглядають зв'язно - часто роблять гарні кар‘єри у створенні гороскопів та в політиці.
@Arkoha
@Arkoha 4 ай бұрын
@@user-ut4vl8bw2k згоден, шахраї є в будь якій галузі і в науці теж, але існує і справжня наука - доказом цьго є науковий прогрес, який кожен відчуває особисто. Коли я був дитиною ще не було навіть телебачення, а сами крутий гаджет тоді - ламповий радіоприймач розміром з скриню .
@user-ut4vl8bw2k
@user-ut4vl8bw2k 4 ай бұрын
@@Arkoha я не заперечую що науковий метод існує, я ставлю під питання його достовірність і актуальність. Чи дійсно подвійний сліпий експеримент відсікає можливість інтерпретувати данні виходячи з персонального досвіду експериментатора? Чи дійсно працюють інші постулати наукового методу? Хто їх перевіряв? Чи вони обноволяються? Як часто? Чи вони доведені і наскільки ефективні? Може є щось краще? Більшість наукової діяльності на планеті фінансована, як це впливає на результати досліджень? Як на дослідження впливає саме застосування наукового методу? Чи Науковий метод моральний? Які глобальні наслідки застосування і чи не шкідливі вони для людства? Питань багато то не така проста тема як здається на перший погляд.
@Arkoha
@Arkoha 4 ай бұрын
@@user-ut4vl8bw2k на даний час людство не знає кращого методу для дослідження природи ніж "науковий метод". Свою силу він довів через результати його вживання. Всі інши методи ні до чого не приводять, хоча є досить людей, що не визнають науковий метод . Це пласкоземельці, "ніхто в космос не літав", Теорія відноносності - брехня , тощо. Докази наукового метода для них не варті нічого. Але такі люді тільки говорять, а створити /відкрити щось нове не спроможні.
@dimapopov5962
@dimapopov5962 4 ай бұрын
Знов цю вірусну картинку геоїда показують. Якщо Землю стиснути до розміру баскетбольного м'яча, він буде гладеньким за мірками м'ячів.
@dimapopov5962
@dimapopov5962 4 ай бұрын
Кореспондентська теорія істини й когерентна теорія істини. Абсолютна істина є в математиці, а математика хребет науки.
@korybut_oleg
@korybut_oleg 6 ай бұрын
Я зараз пишу будь-який довгий коментар. Хм, закороткий. Тому я ще раз пишу будь-який довгий коментар.
@user-br8xw2wn7w
@user-br8xw2wn7w 6 ай бұрын
Сумно те, що науковці не бажають визнавати свої помилки, тому що нобелівська премія не бутерброт - назад не повернеш ) Наприклад, теорія ВВ: Дж Веб роздивився за межами 13млрд р. Галактики за віком, формою такі ж як і у нас. Вирахували що постійна Планка - не постійна. Червоне зміщення від Галактик - це розтягування довжини хвилі фотонів у просторі. а ніяке не розширення Всесвіту. Ну і нарешті, реліктове випромінювання це також можуть бути спотворені від часу хвилі фотонів стародавнього Всесвіту, а не свідчення ВВ.
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 4 ай бұрын
Мені дуже цікаво де ви такі беретеся. В якій церкві в голову людям вбивають цю маячню про "науковці не бажають визнавати свої помилки" Вся наука - це постійна робота над помилками. Купу відкриттів "закривають", моделі міняють і тд.
@bfjycbfjyc5521
@bfjycbfjyc5521 6 ай бұрын
Наукою керують ті ж, що і світом. Офіційна наука нічого "зайвого" не відкриє... 😂
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 6 ай бұрын
Абсурдна думка, така ж як і сказати, що керують ринком.
@bfjycbfjyc5521
@bfjycbfjyc5521 6 ай бұрын
@@ScienceUAofficial Ну, а що ти можеш написаити інше? 😂😂😂
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 4 ай бұрын
@@bfjycbfjyc5521 замовкни, раб. Ті, хто керує світом, тобі не дозволяли висловлювати свою думку.
@promiiscoiitus
@promiiscoiitus 6 ай бұрын
Коли ми говоримо про кінцевий пошук істини, то істина нам підкидає те, що вона зовсім не кінцева. І сам ти сплюснутий сфероїд!
@ievgenchesnokov1070
@ievgenchesnokov1070 6 ай бұрын
Уявлення про початок та кінець світу походить зі Старого Заповіту - в китайській філософії світ є циклічним і не має ані початку, ані кінця. Перевірити ці догмати експериментальним шляхом неможливо, тому залишається пристати до якогось світогляду за власним смаком.🙃
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 6 ай бұрын
не факт, що "істина" взагалі існує. Тобто чи можна її досягнути за кінцеву кількість кроків. Всесвіт нам нічого не винен і може бути будь-яким.
@user-ky7qn1cw4b
@user-ky7qn1cw4b 6 ай бұрын
😂😂😂😂😂
@XenaSarancha
@XenaSarancha 6 ай бұрын
Я вам більше скажу, Земля пласка! Я це кажу своїм учням на уроках фізики. Бо це найперше наближення. Ми розв'язуємо більшість задач з підручника, вважаючи, що Земля пласка. Потяг їде по площині, і навіть літак летить над площиною. А от коли нам потрібно враховувати кривину, ми переходимо до наступної моделі кулястої Землі. Але Земля це й не куля. Бо її форма не ідеально сферична. Але, знову ж таки, для великої кількості задач нам дстатньо вважати Землю кулею.
@Arkoha
@Arkoha 4 ай бұрын
"Земля пласка! Я це кажу своїм учням на уроках фізики." Якщо ви дійсно вчитель фізики не задурюйте голову учням про "пласку Землю". Через це багато людей впевнені що це саме так.
@XenaSarancha
@XenaSarancha 4 ай бұрын
@@Arkoha , мені так бракувало ваших порад щодо методики викладання!
@bogdanp2967
@bogdanp2967 6 ай бұрын
А чому Айнштайн, після розлучення з Міленою, він нічого не зробив?. Та і Нобелівську премію, він віддав Мілені. В школі, 50 років тому казали,що діаметр Землі більше 40 000 км.
@dmitryvodolazsky
@dmitryvodolazsky 5 ай бұрын
*>діаметр Землі більше 40 000 км* Это не про диаметр, а про окружность.
@DK-277
@DK-277 Ай бұрын
Я впевнений, що окрім "Є дорівнює ем це в квадраті" ви більше нічого не знаєте.
@alex_quick
@alex_quick 4 ай бұрын
висновок - сучасна наука не ідеальна
@vyacheslavvitvitskiy9034
@vyacheslavvitvitskiy9034 6 ай бұрын
Сучасна наука, після Ньютона, - приречена на деградацію. Це дуже сумно , але це науковий факт!
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 4 ай бұрын
особливо, якщо не ходити в школу і пізнавати світ через телевізор.
@DK-277
@DK-277 Ай бұрын
Коли подивився наукпоп , і зрозумів , що всі вчені тупі - Я б розібрався у всьому , показав би всім цим неукам кузькіну мать! Да ти ж "прохфессор ", йопта ! 😂
@davidbutryk
@davidbutryk 6 ай бұрын
2:44 це фейкова візуалізація...🤦‍♂
@Syoss1989
@Syoss1989 6 ай бұрын
Вірите в Бога Ісуса Христа?
@bogdanp2967
@bogdanp2967 6 ай бұрын
Вірю, що яшую чи джашую сина Маріам імператор костянтин своїм указом призначив на цю посаду. А греки своїми кривими писками назвали його ісус помазанник, по їхньому христос. А помазанників в юдеїв було не менше 5. Звали вони їх мошіягве або помазаний ягвою. Потім скоротилося до мошіяг або по сучасному мессія.
Вниз - це куди? [Vsauce]
25:40
Цікава наука
Рет қаралды 246 М.
Чи корисні для вас негативні іони [Veritasium]
15:35
Цікава наука
Рет қаралды 28 М.
ХОТЯ БЫ КИНОДА 2 - официальный фильм
1:35:34
ХОТЯ БЫ В КИНО
Рет қаралды 2,3 МЛН
🍟Best French Fries Homemade #cooking #shorts
00:42
BANKII
Рет қаралды 12 МЛН
Chips evolution !! 😔😔
00:23
Tibo InShape
Рет қаралды 42 МЛН
YouTube Play Buttons !! 😱😱
00:17
Tibo InShape
Рет қаралды 12 МЛН
Найтриваліший еволюційний експеримент [Veritasium]
16:15
A Comprehensive Guide to Using Zoyya Tools for Photo Editing
0:50
📱 SAMSUNG, ЧТО С ЛИЦОМ? 🤡
0:46
Яблочный Маньяк
Рет қаралды 1,7 МЛН
#miniphone
0:18
Miniphone
Рет қаралды 11 МЛН