Інформаційний парадокс чорних дір | Куди зникає інформація?

  Рет қаралды 40,686

ScienceUA

ScienceUA

7 ай бұрын

Донейт на ЗСУ: savelife.in.ua/DONATE/
Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:
/ @scienceuaofficial
Telegram ScienceUA: t.me/scienceuaofficial
Instagram: / pashapalinichak
TikTok: / scienceua
Facebook: / ppalinichak
Допомогти розвитку каналу: 5168745022307687
Buymeacoffee: www.buymeacoffee.com/scienceua

Пікірлер: 121
@ihorlenchuk3960
@ihorlenchuk3960 7 ай бұрын
Дякую за те, що працююєте українською. Завдяки таким як ви, хлопці, незабаром можна буде не боятися дозволяти дітям самостійно вештаьися ютюбом. Молодці !!!
@user-ir4yl2tx7g
@user-ir4yl2tx7g 7 ай бұрын
Це відео таке заспокоююче, зображення такі гарні, що так хочеться написати дуже довгий коментар, але не вистачає слів, а вікіпедію про Херсон я вже використала. Дякую за казку на ніч))
@svitlana3179
@svitlana3179 7 ай бұрын
Переглянувши коментарі, роблю висновок, що не одну мене майже заворожує ситуація, коли складне наукове питання пояснюється зрозумілими (скоріше, адаптованими) поняттями (про негативні моменти редукції не будемо😊). Відео гарне; доступно про недоступне, але поки так. Автору респект і подальших творчих натхнень! Власну думка про почуте у відео висловити, на жаль, складно, але за захоплюючу ментальну медитацію -- щиро дякую!
@coachfedorov
@coachfedorov 7 ай бұрын
Дуже классно, що ви працюєте українською мовою. Великий респект. Дуже вам дякую !
@Arinestel
@Arinestel 7 ай бұрын
Так, відео сподобалося!!! З самого шкільного віку полюбляю фізику, а тому багато на цю тему дивлюся. У Вас, класне розуміння того, що потрібно не тільки україномовному Ютубі, а взагалі, звичайному глядачу, який, як і я розуміє Фізику, але не настільки повно, як вчені. Наприклад, мені сподобалося Ваше доповнення про ентропію, загальні поняття я розумів, але далі для мене було відкриття. Книгу С. Хокінга я теж читав, але Ви пояснюєте це досить круто і живо, тому дивитсь навіть мені, який спострерігає за тим, що роблиться на краю науки, не будучі сам науковцем, але при тому розуміючи, про що йде мова, досить цікаво. Бажаю Вам розвитку у цій справі, дуже гарно виходить!!!
@TheAlexon125
@TheAlexon125 7 ай бұрын
Цікава тема, яка зараз будоражить уми вчених, пояснив простими словами, дякую 😊
@user-my2hc5qp1b
@user-my2hc5qp1b 7 ай бұрын
Як завжди все цікаво та корисно знати Хай квітне Український ютуб 🇺🇦 ❤❤
@user-jc2ey7gr1t
@user-jc2ey7gr1t 7 ай бұрын
Дякую за відео! Нарешті зрозумів як випромінювання Гокінга пов'язане з інформаційним пародоксом. У вас вийшло надзвичайно зрозуміло. Хотілось би таке відео з розбором випромінювання Гокінга. Обожнюю ваш стиль!
@user-hp7iv9jb8r
@user-hp7iv9jb8r 7 ай бұрын
Теорії та припущення цікава річ. Такі припущення підказують що треба виміряти для доведення, або спростування тверджень. Але хто зна коли з'являться дієві засоби для вимірювання та/або спостереження, або формули, що дадуть змогу впорядкувати те що вже відомо. Дякую. Цікаво, і як в більшості випадків, пов'язаних з новими розділами науки, майже нічого не зрозуміло. Чим більше дізнаєшся - тим більше питань.
@alexrevol1
@alexrevol1 7 ай бұрын
Дякую за Вашу працю ❤❤❤❤❤ Коментар у Підтримку каналу!
@mirge4i4pju58
@mirge4i4pju58 7 ай бұрын
Дякую за дуже цікаве та пізнавальне відео про інформаційний парадокс чорних дір! Чекаю на наступні ролики протаємниці всесвіту!
@viktorkhlupyanets1864
@viktorkhlupyanets1864 7 ай бұрын
Дякую за Українську науку!
@ArtemisiaAbsintum
@ArtemisiaAbsintum 7 ай бұрын
Це суперконтент, друже. Не пропускаю жодного випуску!
@user-eb6jx2oe7o
@user-eb6jx2oe7o 7 ай бұрын
Дякую за цікавий науковий контент, дуже сподобалось!
@user-jk9wz6pg6l
@user-jk9wz6pg6l 7 ай бұрын
Дякую за цікавий контент😊😊😊
@AndreyGontovoy
@AndreyGontovoy 7 ай бұрын
Нічого не зрозумів, але ви достукалися до мого серця 😂😂😂 Було цікаво. Хотілося б почути , що саме випаровує чорні діра , і що залишиться коли чорни діри поглинуть всю матерію сесвітуту та випаряться . Дякую ❤
@igd9100
@igd9100 7 ай бұрын
автор теж не розуміє...
@0DoLLFin0
@0DoLLFin0 7 ай бұрын
Відео бомба! Давайте ще такий контент❤
@steelrat9039
@steelrat9039 7 ай бұрын
Дякую за цікавий матеріал. Хотілось би побачити більше про Квазари, або ж інші маловивчені космічні тіла
@tarashnatiuk9561
@tarashnatiuk9561 7 ай бұрын
Супер відео. Дякую що так детально пояснюєте. За фізикою майбутнє
@rulkiev
@rulkiev 7 ай бұрын
Дякую. Дуже цікаво і доволі зрозуміло. Мені цікаво слухати і дізнаватися щось нове про гравітацію та деформацію простору-часу.
@user-uk1po6it5b
@user-uk1po6it5b 7 ай бұрын
Дякую, давно задумувалась де дівається інформація... :)
@Lowetiger
@Lowetiger 6 ай бұрын
Дяка за ролік. Важкувата інфа для сприйняття. Але все ж трохи розуміється. Про відновлення інформації з спаленої книги зацікавило
@Zahadumgoth
@Zahadumgoth 7 ай бұрын
Вподобайка та довгий коментар на підтримку каналу україномовного контенту. Успіху та прибутку вам, витісняйте болотників з інфопростору!
@dy8760
@dy8760 7 ай бұрын
Скучив вже за вашими випусками. Дякую.
@user-fz3hy3hm5g
@user-fz3hy3hm5g 7 ай бұрын
Нічого не ясно, але дуже цікаво))) Якщо чесно, я взагалі не зрозуміла оцю частину де про інформацію розказувалося. Можливо, у вас якось буде час зробити відео про інформацію з точки зору фізики? Мені здається проблема саме у цьому, принаймні в моєму випадку. Я розумію, що треба тепер іти самостійно гуглити, але раптом вам теж буде цікаво зробити таке відео.
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 7 ай бұрын
Зробимо і таке відео)
@user-ik5uu8kt2c
@user-ik5uu8kt2c 7 ай бұрын
Нажаль, більшість з нас, "курили" фізику, хімію і математику за школою, не розуміючи для чого вони потрібні в повсякденному житті! Я теж належав до тієї категорії, поки не зрозумів вже дорослим, де можливо застосувати ці знання! Наприклад, в шкільних підручниках хімії майже завжди наводяться формули без згадування, що при хімічних реакціях крім самих елементів, грають умови, при яких вони проходять!!! А це призводить до того, що знання в школі діти отримують поверхневі і не цікаві для них!!! І як слідство: ми перетворюємося на невігласів, які (в більшості своїй!) так і існують в цьому житті! Вся зацікавленість аудиторії залежить від знань і способів викладання педагогами, а не тільки від учнів!!! ВСІ ЯВИЩА, ЯКІ ІСНУЮТЬ І ПРИСУТНІ В НАШОМУ СВІТІ, ВІДБУВАЮТЬСЯ ЗГІДНО ЗАКОНІВ ПРИРОДИ, ЯКІ БУЛИ ВІЧНО, а людина намагається їх пояснити за допомогою Законів фізики, хімії і математично обчислити, відкриваючи Закони ДЛЯ СВОГО РОЗУМІННЯ І ПОЯСНЕНЯ ТИМ, ХТО НАМАГАЄТЬСЯ ЦЕ ЗРОЗУМІТИ ЗА ДОПОМОГОЮ НАУКИ!!!
@oksanaponomarenko1420
@oksanaponomarenko1420 4 ай бұрын
Прикольно. Тобто виходить, що чорна діра - такий собі ластик, який стирає всю інформацію. Весь всесвіт, на мою думку, складається з безкінечних складових. Коли комусь здається, що вже досягли дна, знизу постукали - відкрили нову складову. Цікаво, з чого складається ніщо, якщо воно з чогось складається, то інформація не зникає.
@demchukvm
@demchukvm 7 ай бұрын
🎉🎉🎉 дякую за контент, твори іще
@sergiymartynyuk9854
@sergiymartynyuk9854 7 ай бұрын
Дякую вам за відео. І хотів би поцікавитися, чи можливо в описі до відео додавати невеличкий опис ключових термінів, які будуть використані в процесі оповіді? Таким чином, люди яким цікаво, але далекі від фізики, матимуть змогу краще зрозуміти про що йде мова.
@Roman-cw4sh
@Roman-cw4sh 7 ай бұрын
Дякую за роботу!
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 7 ай бұрын
Квантова фізика ніяк не стикується з теорією відносності а Чорні діри якраз між ними. Поки не буде умовної теорії всього внятиних пояснень не буде. Ми просто не знаємо що там. В ідеалі ще б навчитися робити ЧД самостійно, щоб перевірити все :)
@master_sergik
@master_sergik 7 ай бұрын
відео однозначно сподобалось 👍😎👏 інформація дуже цікава 🤯🧐
@UkrJArt
@UkrJArt 7 ай бұрын
Дякую Вам за роботу. Не скажу, що розумію, але тема викликає захоплення. І таке відчуття, що ось вона - істина десь поруч ))
@alexandrholovko6772
@alexandrholovko6772 7 ай бұрын
Круте відео. Половину точно не розумію, але намагаюсь, бо дуже цікавить фізика
@BarabashkaPS
@BarabashkaPS 7 ай бұрын
Дякую за чудовий контент
@user-ll8wu9wb5v
@user-ll8wu9wb5v 7 ай бұрын
Дякую за програму.
@minoliontheone
@minoliontheone 6 ай бұрын
Дякую за випуск, було дуже цікаво - бо багато про це чув, але не знав що то за парадокс.
@serhiirudenko5387
@serhiirudenko5387 7 ай бұрын
дякую, 👍
@romanbohdanov6644
@romanbohdanov6644 7 ай бұрын
Дуже багато інформації) Можливо було б ще краще, щоб з такими знаннями хоч на секунду проаналізувати "кижкову шафу Купера" з "Інтерстеллара". Інформація, яка потрапила в минуле).
@nasturtsiya
@nasturtsiya 7 ай бұрын
Натрапила на ваш канал випадково. Сподобалося. Підписалася.
@Prost0leg
@Prost0leg 7 ай бұрын
Велике Дякую Вам за роботу. ✌️❤️🇺🇦
@nikolaysaint8756
@nikolaysaint8756 7 ай бұрын
Дякую за цікаві відео
@stanrevko
@stanrevko 7 ай бұрын
Круто, що є такий контент українською
@awayskan_
@awayskan_ 5 ай бұрын
Всі проблеми нинішньої науки із-за викривлення понять, і робиться науківцями це в більшості тому що це дає поле-непаханне для теоретичних фантазій, які можна буде видавати за "великозначні наукові" труди, а це в свою чергу дає можливість отримувати гранти і заможно жити - при цьому ні чим не ризикуючи, не несучи відповідальності за чергові фантазії і пустомельство , що і маємо - червоточини, подорожі в часі, антиматерія, чорні діри, темна енергія, викривлення простору і гравітація як наслідок цього, вже і спроби наділити "інформацію" якимись самостійними фізичними властивостями --- а це те ж саме що пятись наділити "тінь" фізичними властивостями.... 😉
@OnyVol
@OnyVol 7 ай бұрын
Дякую за інформацію українською!
@user-rt4im8us7e
@user-rt4im8us7e 7 ай бұрын
Нам ще так багато потрібно дізнатися.
@user-qc1ke1hb3u
@user-qc1ke1hb3u 7 ай бұрын
ichbin: Інформація - це умовне позначення, символ. Маючий безпомилковий сенс обов"язково тільки при наперед і безпомилково визначеним його контекстним варіантом. Тобто, інформація визначається тільки для підготованого кореспондента-сприймача. А спалювання книги нищить символи без однозначних їх слідів. Хоч би з тої проичини, що випромінені кванти не дають однозначної характкристики випромінивших їх атомів. Різні атоми інколи дають одинакові випромінення.
@igvo6686
@igvo6686 7 ай бұрын
Думаю, що там, в дірі новий всесвіт) тільки на одну координату більше, тобто чотирьох вимірний, і ми так само для когось чорна діра, тільки в 2д світі) якщо уявити що таке ця діра в графічному зображенні то все виглядає дуже логічно. Дійшов до такого дивлячись, як показують гравітацію планет на батуті
@olehdoctor5396
@olehdoctor5396 7 ай бұрын
" Спочатку було слово..." - інформація, а вже потім світло. Якось згадалось.
@pippoUzver
@pippoUzver 7 ай бұрын
Відео дуже цікаве! Але я знову хочу відео на годину про одну тему)
@sett-panda
@sett-panda 7 ай бұрын
Б/удь який довгий коментарій, для просування відео, дякую за контент!!!
@livepege8409
@livepege8409 7 ай бұрын
Біда науковців у тому, що вони думають, що вони щось вже знають та розуміють і на основі цих знань будуть нові знання які вважать ледь не аксіомами.
@user-iw2dz3yi8t
@user-iw2dz3yi8t 7 ай бұрын
Дуже класне відео як до мене мені сподобалось.
@theory_of_reality
@theory_of_reality 7 ай бұрын
цікаво що людина, я ніколи не знала що таке космос і ніхто не літав навіть на орбіту, розробив теорію, яка зараз протиречить явищам які ми зараз маємо
@alexandrkluenkov7836
@alexandrkluenkov7836 7 ай бұрын
супер
@kolbasavert
@kolbasavert 7 ай бұрын
Супер , випадково знайшов цей канал , він топ , дякую
@alexpch646
@alexpch646 7 ай бұрын
Хоча Леонард Сасскінд у своїй книзі "Битва при чорній дірі"показав як він виграв суперечку зі Стівеном Хокінгом бо довів ,що інформація там нікуди не зникає ,а зберігається за голографічним принципом
@R0leks
@R0leks 7 ай бұрын
Доброго дня. Яким чином чорна діра випаровується, якщо все, що перетнуло горизонт подій (навіть світло) вже не може повернутись назад? Виходить, що випромінювання рухається швидше ніж світло, чи воно існує поза простором і часом, що чорна діра не притягує його до себе?
@Kerllwix
@Kerllwix 4 ай бұрын
Якщо я правильно зрозуміла, то якраз таки це дійство пояснює випромінювання Гокінга. Тобто, все ж таки настає момент, коли чорній дірі немає чим харчуватись, і стається те явище - випромінювання, яке формується за межами горизонту подій. Тобто, за правилами квантової механіки, що порожній простір ніколи не буває по-справжньому порожнім і завжди є енергія, яка може спонтанно утворювати пари частинок і античастинок, і коли вони взаємодіють, знову стають чистою енергією. Тому під час утворення цих пар частинок і античастонок: одна пара втягується в чорну діру, а інша - виплескує і якраз таки дає ось це випромінювання Гокінга, але при тому чорна діра дууже повільно "згасає". Типу ось цей промінь є таким собі фактором чи сигналом змін чорної діри.
@R0leks
@R0leks 4 ай бұрын
@@Kerllwix Дякую за відповідь. Я вже подивився точно таке пояснення на іншому україномовному каналі про космос.
@vasilymaestrovs9546
@vasilymaestrovs9546 7 ай бұрын
Мені дуже сумно, що ми так і не знаємо, яким чином співвідноситься інформація на вході і виході чорної діри. Але як програміст, я намагаюся уявити чорну діру, як деякий обфускований клас, один виклик констуктора якого робить ефект подібний до ділення на нуль, а рефлексія імені класу щоразу повертає якісь незрозумілі рандомні значення
@user-gz9mn9xm2q
@user-gz9mn9xm2q 4 ай бұрын
Чо́рна діра́ - космічний об'єкт, який створює настільки велику силу тяжіння, що ніщо, навіть світло, не може його покинути. Термін «чорна діра» запровадив Джон Арчибальд Вілер наприкінці 1967 року. Він вперше вжив його в публічній лекції «Наш Всесвіт: відоме й невідоме» (англ. Our Universe: the Known and Unknown) 29 грудня 1967 року
@NoiroStar
@NoiroStar 7 ай бұрын
Чуваки, чорні діри, це бозони гравітації. Розходимось)
@gl7743
@gl7743 7 ай бұрын
Тут має місце одне протиріччя: фотони не можуть вирватися, і випромінювання відбувається. А фотони ж що там що там, різниця лише в довжині хвилі.
@user-mg5rm9gb5z
@user-mg5rm9gb5z 7 ай бұрын
Перш ніж роздумувати про збереженість чи не збереженість інформації при її потраплянні за горизонт подій Чорної діри, варто визначитись спочатку з самим поняттям інформації -- а що це взагалі таке, і що вважати інформацією, а що ні?
@nickkcin8276
@nickkcin8276 7 ай бұрын
Що трапиться якщо, гіпотетично, кинути, наприклад, підручник по теорії відносності у чорну діру і після цього відмотати час до моменту коли підручник ще не потрапив під горизонт? Повернувши час назад ми отримаємо підручник чи випадковий потік теплового випроміннювання?
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 7 ай бұрын
Вам мало існуючого парадоксу то Ви ще й час назад хочете перемотати?
@adosadios
@adosadios 7 ай бұрын
де приклад з книною (що із залишків можна "просимулювати в зворотню сторону" і повністю відтворити початковий стан книги) мені здається тут груба помилка. по перше - помилка наведення "паралельних прикладів", які самі по собі звучать логічно, але на ділі не мають зв'язку з іншим прикладом. по друге якщо мати кілька доданків - ми завжди можемо дізнатися їхню суму. але з суми доданків ми вже ніколи не дізнаємося ні кількість доданків, ні власне їхні числа, бо щоб отримати число 100 можна великим розмаїттям кількості доданків і їхньої величини. це просто для загального розуміння, що є незворотні процеси. і от саме ентропія - один з них. і повертаючись до прикладу зі спаленою книгою (яка в даному випадку є хімічною сполукою складною). розбивши її на хімічні елементи, ми можемо просимулювати різні варіанти в що її МОЖНА зібрати з цих окремих шматочків, али ми ніколи не можемо знати який саме з отриманих варіантів є дійсно правильним.. **звісно, що це виключно мої міркування, і я з легкістю можу помилятися
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 7 ай бұрын
Помиляєтеся. Тема складна до розуміння бо квантова фізика сама по собі - біда для розуміння. Спробую пояснити. На найвищому рівні інформація - це параметри, які визначають будь-яку елементарну частинку (квантові числа, імпульс і тд). Далі ми складаємо інформацію в купки і працюємо з більшими масштабами але! Коли автор каже «ми знаємо» мається на увазі параметри всіх частинок які брали увагу у взаємодії. Ясно що ми люди нічого цього знати не можемо, але фізика нам не забороняє. І з такими знаннями можна і хімічні і ядерні реакції відмотувати в часі. Можна в теорії. Ми ж поки не більше ніж декілька атомів вміємо. Навряд стало ясніше, але я старався
@Plosik
@Plosik 4 ай бұрын
Крутяк,дуже цікаво вас слухати
@nataliahess3765
@nataliahess3765 7 ай бұрын
Дуже цікаво дивитись і слухати, але важко зрозуміти. Може наступного разу щось для звичайних смертних, без такого насичення специфічною термінологію.
@user-ds8ii3ib4p
@user-ds8ii3ib4p 7 ай бұрын
В чорну діру не падає, а по колу накручується, інформація при цьому зберігається,
@vedmedijatko
@vedmedijatko 7 ай бұрын
В останне часто чую Айнштайн замість колишнього Ейнштейн. Вже навіть настільки звик, що дивуюсь, коли кажуть не Айнштайн. Новий час нови правила.
@DrWerdenhoff
@DrWerdenhoff 7 ай бұрын
Це не нові правила. Це типовий прононс німецьких слів. То Einstein маємо вимовляти саме як Айнштайн.
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 7 ай бұрын
@@DrWerdenhoffсвого роду це правило таки нове - читати назви так, як їх читають на заході, а не як жована ру@@ня. Хороше правило
@DrWerdenhoff
@DrWerdenhoff 7 ай бұрын
@@Propidium-Iodide Ааа... Вже понад 8 років не в Україні, а в Німеччині. Тому не знав. Ну, тоді вітаємо зміни!
@user-ut4vl8bw2k
@user-ut4vl8bw2k 7 ай бұрын
Парадоксів не існує, саме явище парадоксів це всього навсього словесна абстракція. Коли ми кажемо що існує Парадокс - це лише значить що людський інтелект неспроможний прорахувати або зрозуміти явище через брак власне інтелекту або знань.
@olegyurchenko4127
@olegyurchenko4127 7 ай бұрын
В цілому гарне відео. Але як на мене це просто хайпова тема, а втрата інформації це властивість всесвіту. Хоча можна зробити іншу хайпову тему - "Інформаційний парадокс всесвіту" Приклади: 1.Коли жива істота гине, в особливості людина, відбувається незворотня втрата інформації. Навіть якщо абсолютно усі процеси обернути назад і оживити людину, то ти отримаєш живу людину із особистістю 0-річного малюка. Вчені вже довели що принаймні певною мірою мозок працює на квантових ефектах, і це напевно головна причина цього. 2.Розпад частинок. Наприклад ти маєш тарілку зроблену з 100% урану. Якщо цю тарілку залишити в спокої на багато мільярдів років , то вона деградує у продукти розпаду певного ізотопу урану. Після цього уявляємо що обертаємо усі процеси у часі і знову отримуємо тарілку зроблену із 100% урану. Здається все гарно, чи ні? Ні, ми отримуємо лише копію тарілки. Копія через те що атоми з яких зроблена тарілка мають вік 0 років, у той час коли атоми оригінальної тарілки мали довільний вік вимірюваний мільярдами років. Тобто якщо будь яка частинка проходить через процесс розпаду або анігіляції, то відбувається зникнення інформації. Чорна діра лише доводить це до абсолютного максимуму і робить так що по її "продуктам" навіть теоретично неможливо скласти копію того, що в неї потрапило.
@twelveover-extend3703
@twelveover-extend3703 7 ай бұрын
Відео містить задовільну кількість незрозумілих наукових термінів та парадоксів, пояснених зрозумілою мовою. Приріст інтелекту +7: поділись з друзями, щоб вони теж стали розумнішими
@SpectraSoul
@SpectraSoul 7 ай бұрын
Підкажіть где взяти таки короткі відео?про космос
@user-ds8ii3ib4p
@user-ds8ii3ib4p 7 ай бұрын
Ентропію не варто розглядати в закритій окремій системі. Це характеристика всього світу. Будь яка закрита система не є закритою і має вплив ззовні. Не кажучи вже про вплив часу, який все руйнує і вирівнює умови
@cbap2975
@cbap2975 7 ай бұрын
Куди зникає інформація з флешки, від якої ви забули пароль? Що стається з програмами після їх деінсталяції?
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 7 ай бұрын
>Куди зникає інформація з флешки, від якої ви забули пароль? нічого > Що стається з програмами після їх деінсталяції? вони потрапляють в пекло для програм і там працюють вічність.... на windows ME
@cbap2975
@cbap2975 7 ай бұрын
@@Propidium-Iodide Добре, розглянемо такий приклад. Я знаю пароль - а ви ні. Для мене на флешці інформація, а для вас там просто цифровий шум. То що ж виходить - інформація відносна, а не абсолютна? Тоді "Інформаційний парадокс чорних дір" це некорректно поставлена задача.
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 7 ай бұрын
@@cbap2975 Ви точно слухали уважно? Те, що ми називаємо інформацією в повсякденному житті, це лиш вершина айсбергу. Паролі, файли і тд - це лише абстракції, які ми для себе створюємо. На глибокому рівні інформація - це заряд, спін, квантове число і тд. З цих "цеглинок" і складається все навколо.
@cbap2975
@cbap2975 7 ай бұрын
@@Propidium-Iodide заряд, спін, квантове число і тд. - це не інформація. Це носії інформації. Сама інформація нематеріальна.
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 7 ай бұрын
@@cbap2975 Це де таке написано? Можна посилання? Носій інформації - це матерія. А от квантові числа - це якраз і є інформація самого нижнього рівня. Всі наші закони збереження і є список доступних видів інформації, яку неможливо знищити.
@us_pw.Iron_handley
@us_pw.Iron_handley 7 ай бұрын
флакон нора атмосфера амортизатор репродукція яйце ентропія ялинка атом мило окуляри 👓
@didaio
@didaio 7 ай бұрын
зрозумів що нічого не зрозумів (
@igorsynkov2823
@igorsynkov2823 7 ай бұрын
Не бачив Саскінд цей відос.... Завдав би тобі прочухана хДДД
@MasterSergius
@MasterSergius 7 ай бұрын
Чорна бухгалтерія
@Yroslav_Mydrui
@Yroslav_Mydrui 7 ай бұрын
Напишу настільки довгий коментар наскільки довго потрібен вибиратись з чорної діри.
@user-ph5le7ed8w
@user-ph5le7ed8w 4 ай бұрын
Відновлення інформації згорівшої книги - це, звісно, перебір. Це неможливо. А що стосується чорних дір - там частинки перетворюються на поля і все стирається.
@mikp1995
@mikp1995 7 ай бұрын
"зникнення інформації" тільки мені це здається це якоюсь маячнею чисто висмоктаною з пальця?
@lanas2934
@lanas2934 7 ай бұрын
дивлюсь 2й раз. Що таке лептони (риторчне питання - піду гуглити)? Чи існує все таки темна матерія і темна енегрія? Читала що то лише теорія і не доведено існування цих явищ. Куди зникає інформація насправді - не дуже важливе питання, припустимо, банально що вона знищується, нам від цього ніякої практичної користі (хоча можна було б спрямувати звичний нам тип інформації про рашку і спрмувати це на чорну діру щоб і згадок не було про це непорозуміння). А користь була б більше від розвязання загадки " звідки береться інформація"? Це як Альфа і Омега, якщо чорна діра - Омега інформації, то де Альфа?
@annaponomarenko5715
@annaponomarenko5715 7 ай бұрын
Це нормальні люди не розуміють ......😢😢😢😢😢 Я хочу зрозуміти для чого це нам????? Яка ціль?????
@aggressiveaegyo7679
@aggressiveaegyo7679 7 ай бұрын
Есть предположение. Исчезают только не квантово-запутанные штуки. Например, мы можем получить информацию от переизлученного кванта, от чего он "отразился". Но оставил слет на отражающем объекте. А на пути к черной дыре он не собрал никакой информации перед уничтожением. Получается информация не потерялась? Скинув книгу в черную дыру, мы не теряем информацию, как и при сжигании. Просто нужно изучать не пепел после, а окружение ДО. Молекулы стола, ручки, писателя.
@Isusia
@Isusia 7 ай бұрын
А чого раптом вирішили, що інформація не може зникнути? От взяти наприклад частинку і її античастинку. Коли вони стикаються, то анігілюють і випромінюється звичайне світло.
@alex_quick
@alex_quick 7 ай бұрын
не можеш ж чорна дира бути нескінченною ненажерою ))
@Viktor-dj2pz
@Viktor-dj2pz 7 ай бұрын
Что будет если 1 из квантово запутанных частиц запустить в черную дыру, а за другой пронаблюдать?)
@Propidium-Iodide
@Propidium-Iodide 7 ай бұрын
Це і є випромінювання Хокінга. От прям так
@user-ne6bl1ju4u
@user-ne6bl1ju4u 7 ай бұрын
Якщо інформація зникає в чорній дірі, а не повинна, то може це і є доказ того, що чорні діри є перехід у інший всесвіт?
@mcsave848
@mcsave848 7 ай бұрын
щось тут не те... як квантові частинки які формували гази, зірки, планети, чи вакуум. Коли потрапили у чорну діру якось перепрофілювалися. та стали цеглинками вже структури чорної діри. Може Квантові частинки по правді Універсальні. І неякої казкової інформації просто не існує!.Бо якось усе дивно. що якісь кантові частинки формують Зірки, інші Людей, а інші Чорні діри...Якась Хуйня виходить Малята! Простіше вважати частинками універсальними. які просто функціонують по чітким правилам, та законам. Як ті саме листя на вітру, куди вітер дує туди воно і лить. В яке середовище вони потрапляють в такому середовищі вони і діють.
@OlexandrOm
@OlexandrOm 7 ай бұрын
Дам вам пищу на раздумия: если разогнать дядю в васю до скорости света и выше, то каждая его частица станет чёрной дырой из-за бесконечной массы каждой
@alinova4462
@alinova4462 7 ай бұрын
А може вся інформація вивалюється з білої дірі, яка існує по ту сторону чорної?)
@user-zr8ns7si3o
@user-zr8ns7si3o 7 ай бұрын
Цікаво,чи не беруть ці об‘єкти участі у модулюванні квантування простіру,чи це я пукнув у тапок?))
@LumiLumi-gq2ge
@LumiLumi-gq2ge 7 ай бұрын
Фізики стверджують що інформація нікуди не зникає?? Брехня! Коли хтось називає мені своє ім'я - ця інформація у моїй голові просто анігілюється миттєво та безповоротньо. Як тобі таке, Стівен Хокінг??
@user-ey9rj5je4e
@user-ey9rj5je4e 7 ай бұрын
Інформація незнищенна.
@Starichina
@Starichina 7 ай бұрын
.
@948Ss
@948Ss 6 ай бұрын
Як мене задовбали чорні зірки. Ніби то, що матерія падає на цю зірку до нескінченності. Не дуріть людей, при наближенні виникають сили не тільки притягання, а і сили відштовхування. До ентропії ще далеко, давайте розберемося із законом Кулона.
@Lowetiger
@Lowetiger 6 ай бұрын
А як це так, що ви не були біля ЧД і женете свою інфу?
@948Ss
@948Ss 6 ай бұрын
Щиро дякую за відгук, включаємо логіку та мізки та рухаємося до нової фізики. Високі емоції гарантую.
@exi3074
@exi3074 7 ай бұрын
приклад з книгою не є коректним. ти ніколи неможливо дізнатися що булоу книзі. Шекспір, чи Шевченко...
@Syoss1989
@Syoss1989 7 ай бұрын
Чи існує Господь?
@highjackish
@highjackish 6 ай бұрын
Сам розумієш, про що говориш? Дуже важко слухати. Доводиться декілька разів перематувати назад. Як фон аби поспати дуже класний контент. Для того, щоб слухати, треба, щоб автор сам почав слухати, що говрить, а не вікі читати
@barikella_1716
@barikella_1716 7 ай бұрын
Сам придумав питання. Сам відповів. Пхах хрень
@user-qt7zu8dc3y
@user-qt7zu8dc3y 7 ай бұрын
Друзі назвіть мене як бажаєте, але я побував в горизонті , ябув там, мене туди затягувало..... смійтеся якщо хочете, але я був там і враження що найгірщі.....
where is the ball to play this?😳⚽
00:13
LOL
Рет қаралды 14 МЛН
Пульсари і нейтронні зорі [ScienceClic]
13:33
Цікава наука
Рет қаралды 65 М.
Чорні Діри: Що сховано у глибинах космосу?
12:09
Хмаринка Science
Рет қаралды 9 М.
Carregando telefone com carregador cortado
1:01
Andcarli
Рет қаралды 1,3 МЛН
НЕ ПОКУПАЙ iPad Pro
13:46
itpedia
Рет қаралды 399 М.
Why spend $10.000 on a flashlight when these are $200🗿
0:12
NIGHTOPERATOR
Рет қаралды 18 МЛН
ПРОБЛЕМА МЕХАНИЧЕСКИХ КЛАВИАТУР!🤬
0:59
M4 iPad Pro Impressions: Well This is Awkward
12:51
Marques Brownlee
Рет қаралды 6 МЛН
3D printed Nintendo Switch Game Carousel
0:14
Bambu Lab
Рет қаралды 3,9 МЛН