No video

Odtajnione akta CIA - bez czego Twój umysł się rozpada

  Рет қаралды 241,942

Rozwojowiec

Rozwojowiec

4 жыл бұрын

Dzisiaj kończą się zapisy do Perfect Life Process: www.rozwojowiec.pl/plp
CIA w swoich tajnych aktach odkryło jedną z 3 potrzeb naszego umysłu. Potrzebę, która tu i teraz nie jest w Tobie w pełni zaspokojona. To sprawia, że Twój umysł generuje w Tobie ciągle pewien rodzaj wewnętrznego dyskomfortu i obniża Twoją sprawność intelektualną.
Co to za potrzeba i jak ją zaspokoić? Zapraszamy do filmiku.
👍Subskrybuj!👍 bit.ly/SubskrybujRozwojowca
🎯Motywacja i osiąganie celów!🎯 bit.ly/MotywacjaCele
🎥Wszystkie odcinki!🎥 bit.ly/WszystkieOdcinkiRozwojowca
🎦Najpopularniejsza prezentacja!🎦 bit.ly/Najpopularniejsza
#rozwojosobisty #planowaniezycia #spelnienie
=========================
Jeśli chcesz być mailowo powiadamiany o każdej nowej prezentacji i dodatkowych materiałach (niepublikowanych na KZfaq) zapisz się na darmowy newsletter na:
www.rozwojowiec.pl
=========================
Opracowanie merytoryczne i prezentacja:
Damian Redmer
Animacja, dobór muzyki i obróbka:
Adam M. Obara
=========================
Wykorzystano muzykę między innymi:
Stale Mate by Jingle Punks,
The Master by Audionautix
i Dark Walk by Kevin MacLeod
- na licencji Creative Commons Attribution (creativecommons.org/licenses/...)

Пікірлер: 567
@mariusznaw9503
@mariusznaw9503 4 жыл бұрын
Bardzo interesujący materiał. Co ciekawe pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy w kontekście 3 potrzeb umysłu (filarowych), to to, że ich spełnienie może skutecznie materializować się przypadku osób religijnych (bez odnoszenia się do jakiejś religii konkretnie, aczkolwiek Chrześcijaństwo z 10-cioma przykazaniami i Bogiem osobowym, któremu można zawierzyć, wydaje się tutaj doskonałym przykładem). 1. Potrzeba orientacji spełniona zostaje poprzez życie zgodne z fundamentami, 10 przykazań jest konstytucją, busolą wyznaczającą kierunek. 2. Potrzeba stymulacji spełniać się może w kontemplowaniu Pisma, przenoszeniu zasad na życie codzienne, analizowanie, zgłębianiu tajemnic.... 3. Potrzeba relacji - tu jasnym jest, że Bóg osobowy, ojciec, przyjaciel, ktoś, komu można bezgranicznie zaufać, zawierzyć, spełnia tę potrzebę. Co wydaje się istotne właśnie w tej trzeciej potrzebie, to nie sam fakt posiadania kogoś, komu można zaufać jest istotna, istotna jest raczej możliwość bezwarunkowego zawierzenia - czyli doznania uczucia ulgi z powodu przejęcia przez powiernika odpowiedzialności za bieg zdarzeń. Mówiąc inaczej, prawdopodobnie każdy człowiek potrzebuje relacji dającej możliwość oddania kontroli w istotnych momentach życia przy zachowaniu pełnego zaufania bez względu na efekt :) Zatem - czy religia (być może traktowana jako uboczny efekt ewolucji), może być istotnym czynnikiem w utrzymaniu populacji przy zdrowych zmysłach? Zwłaszcza do momentu w którym efekt skali w zwiększaniu świadomości tejże (populacji) spowoduje, że być może religia wyewoluuje bądź nie będzie potrzebna, bynajmniej w takiej postaci jak obecnie? Świetny kanał i oby tak dalej! Pozdrawiam.
@finanserachunkowosc2063
@finanserachunkowosc2063 4 жыл бұрын
Ma Rian powiem wprost i bez podawania przykładów , nasz wymiar rzeczywistości jest to fake . Korpo marketing robi z naszych neuronów wodę . Już nie mówiąc o religiach . Przynależność mas miał sens 100 lat temu .
@marektucholski6399
@marektucholski6399 4 жыл бұрын
Przypominają się mi zajęcia z filozofii. Podstawa i nadbudowa. W podstawie przekonania filarowe. W nadbudowie to co z nich wynika. Absolut, stymulacja i relacja występują w pełni w rodzinie. Przynajmniej dopóki mały człowiek nie zacznie dorastać. Dla wielu absolutem jest Bóg. Orientują się na Niego i stąd czerpią przekonania filarowe, stymulację i nawiązują relację. Temat bardzo głęboki i ciekawy. Dlatego łapka w górę ;)
@LOOKA.B
@LOOKA.B 4 жыл бұрын
illuzja przekonań...czy filary sa naszymi filarami Marku ?:)
@radekciskowski2070
@radekciskowski2070 4 жыл бұрын
Tak szybko myślisz, że czasami nie nadążasz wypowiadać słów. No chyba, że czytasz to co mówisz - to i tak szybko myślisz czytając. Dobry materiał!
@takapolitykapanie378
@takapolitykapanie378 2 жыл бұрын
Uszy mnie bolą odkąd to przeczytałam 😹🙌🏻
@PiotrSygutPL
@PiotrSygutPL 3 жыл бұрын
Mimo że znam już trochę temat samorozwoju - bo przeczytałem kilka ciekawych książek, to seria tych filmów wymagała odemnie wysiłku intelektualnego - a nawet niektóre fragmenty oglądałem dwukrotnie - kurde - dzięki za te materiały, świetnie to tłumaczysz, a przygotowanie tego materiału musiał zająć wiele pracy !
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 2 жыл бұрын
Owszem zajmuje ^^ Często przebijanie się przez same tylko badania i układanie sobie w głowie wniosków, to długie godziny, nie mówiąc już o tym, że potem trzeba to wszystko ubrać w słowa. Dlatego cieszę się, że znalazłeś w tym wartość :)
@maksymiliangorak2694
@maksymiliangorak2694 4 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za ten materiał Bardzo mi pomógł
@humanproject5562
@humanproject5562 4 жыл бұрын
O cholera. Dzieki za filmik
@pawloiox2585
@pawloiox2585 Ай бұрын
Dziękuję ci bardzo za ten materiał, sporo zdołał uświadomić, a tak naprawdę pobudził moją świadomość
@grzegorzraczynski1783
@grzegorzraczynski1783 4 жыл бұрын
Ta wiedza niesie za soba spore konsekwencje w zyciu codziennym. Pociaga za soba zmiany. Mega.
@marzena9483
@marzena9483 4 жыл бұрын
Dziękuję 💓
@rafaani110
@rafaani110 4 жыл бұрын
Super!!! Ten film dał mi zupełnie nowe spojrzenie na własny rozwój! Jeszcze tylko rewolwer z choć jednym nabojem i będę mógł nareszcie cieszyć się każdym dniem. ;D
@filipgniado6810
@filipgniado6810 4 жыл бұрын
Kolejna świetna prezentacja 😀 Nie mogę się doczekać aż zainstaluję to przekonanie filarowe na wszystkich 3 polach 😏 Jesteście świetni i jak zawsze trzymacie poziom 💪
@tomeq4993
@tomeq4993 9 ай бұрын
Wszystkie trzy techniki stosowali na nas podczas pandemi. I nadal to robią dzięki za ten filmik znając to już to na mnie nie działa pozdrawiam
@igniscarn19
@igniscarn19 4 жыл бұрын
Osobiście nie odczuwam potrzeby relacji z innymi ludźmi i nie wiem dlaczego ludzie uważają samotność jako coś negatywnego
@zeedo666
@zeedo666 4 жыл бұрын
socjopata?
@jankowalski-cz7jx
@jankowalski-cz7jx 4 жыл бұрын
Ja też tak mam. Im bardziej rozwijam swoją świadomość tym bardziej nie chce mi się marnować czasu w towarzystwie ludzi, których interesują tylko pierdoły. Ludzie nie chcą się obudzić dlatego lepiej skupić się na sobie.
@igniscarn19
@igniscarn19 4 жыл бұрын
@@zeedo666 Nie wiem.. Byc moze, poprostu widze same plusy w byciu odizolowanym od ludzi 😊
@MrGregor61
@MrGregor61 4 жыл бұрын
Mam podobne odzczucia, nie widze mocnej potrzeby relacji z ludzmi.
@ramosz6983
@ramosz6983 4 жыл бұрын
@@jankowalski-cz7jx Ludzie w swej masie nawet nie wiedzą że istnieje coś takiego jak obudzenie się z iluzji. Co tu więc mówić o jakimkolwiek obudzeniu, bo z czego? :)
@TaaJew
@TaaJew 4 жыл бұрын
Wszystko w nas potrzebuje spójności, ale są w nas niespójności nie do usunięcia, a do rozdzielenia. Są też paradoksy, które są pozornymi sprzecznościami. Tak samo jest z całym światem. Ktoś, kto idealnie wspolgralby z całą rzeczywistością, byłby tak samo niespójny jak ten świat. I ciągle niezaspokojony.
@wiesawgorzelanczyk7207
@wiesawgorzelanczyk7207 4 жыл бұрын
Dziękuję
@sillek1983
@sillek1983 4 жыл бұрын
Byłbym ostrożny z deklaracjami nt. buddyjskich mnichów i np. twierdzeniem, że byliby nieszczęśliwi spędzając czas samotnie w celi.
@kazek334
@kazek334 4 жыл бұрын
Podzielam Twoje poglądy.Pozdrawiam
@magdalenazak7997
@magdalenazak7997 4 жыл бұрын
A pustelnicy?
@Bartex85
@Bartex85 4 жыл бұрын
Dobrze kminisz ale oni z natury są Świadomi a normalni ludzie nie zawsze
@InstructorKM
@InstructorKM 4 жыл бұрын
W niektórych szkołach buddyzmu istnieją praktyki odosobnienia w całkowitej ciemnosci, niektórzy praktykuja w ten sposób kilka dni , inni kilkanascie lat, ale znane są przypadki praktykujacych, kótrzy spędzili wiekszosć życia w całkowitej ciemnosci. Badania mózgu z udziałem mnichów buddyjskich, dotyczących poziomu szczescia wykazały, że poziom pozytywnych emocji i satysfakcji u badanych mnichów(Mingur Dorje i Matheu Ricard) przewyższał wielokrotnie poziom szczescia, najszczesliwszych, poddanych badaniu członków naszego społeczenstwa.
@Spark_Iskra_z_Polski
@Spark_Iskra_z_Polski 3 жыл бұрын
@@InstructorKM A za jakis czas okaże się, że badania są niewiarygodne.
@janrodzynek7116
@janrodzynek7116 4 жыл бұрын
W obecnych czasach dobrze wiedzieć jakie techniki mogą być stosowane przy przesłuchaniu :). Bardzo przydatna i dobrze podana wiedza !!
@boguslawaczachor8193
@boguslawaczachor8193 4 жыл бұрын
Moze Stonodze to zastosowali bo nie jadl w wiezieniu
@damianem8001
@damianem8001 4 жыл бұрын
@@boguslawaczachor8193 CIA na pewno :D
@ona4820
@ona4820 4 жыл бұрын
@@boguslawaczachor8193 Stonogę odosobnili na długi czas oraz pozbawili go kontaktu z bliskimi przez co był podatny na ogromny stres i dostał w więzieniu wylewu, sam nawet powiedział takie coś odnosząc się do swojej osoby "Po co nasyłać na jego ludzi żeby go zabili jak możemy go tu umieścić i sam prędzej czy później zdechnie"
@ManiekM126
@ManiekM126 4 жыл бұрын
wesołych świąt !!
@pedrodelaroza7887
@pedrodelaroza7887 4 жыл бұрын
Dobry jesteś przyjacielu. Naprawdę dobry.
@tomaszpiotrowski2532
@tomaszpiotrowski2532 Жыл бұрын
Dzięki za info
@niggiddu
@niggiddu 4 жыл бұрын
Dziękuję, trzy misje główne wreszcie wyznaczone, pozostałe mogę uznać za questy poboczne :D
@niggiddu
@niggiddu 2 жыл бұрын
@@FreeEmptyWhole To prawda, człowiek jest całością zbudowaną z ciała i umysłu (podzielonego na część świadomą i nieświadomą). Choć można też mówić o jego duszy, w praktyce trudno nam jest ją zbadać bądź oddzielić od nieświadomej części umysłu. Ponadto umysł jako system operacyjny decyduje o funkcjonowaniu całej reszty, co czyni go częścią nadrzędną.
@niggiddu
@niggiddu 2 жыл бұрын
@@FreeEmptyWhole Racja, tylko obawiam się, że nie jesteśmy w stanie spojrzeć poza Iluzję - tak jak zwierzę urodzone w zoo nie zna dzikiego środowiska swych przodków, albo jak postać fikcyjna w utworze nie może wyjrzeć poza swoją historię. Wszystko, co znamy, pochodzi z tej Iluzji, cała reszta natomiast to póki co jedynie domysły i fantazje, z reguły oparte na przerabianiu znajomych nam rzeczy doczesnych na ich "idealne" i "wieczne" odpowiedniki. Prawdę poznamy dopiero po śmierci (wyjściu z kina Iluzji), a przedtem możemy jedynie starać się jak najbardziej świadomie korzystać z uroków Iluzji - bez uzależniania się od niej, bez zadawania zbędnego cierpienia.
@niggiddu
@niggiddu 2 жыл бұрын
@@FreeEmptyWhole również dziękuję, mam czego jeszcze poszukiwać :)
@tomaltomal2702
@tomaltomal2702 4 жыл бұрын
Ciekawy film.
@martespennanti6931
@martespennanti6931 4 жыл бұрын
O ile bardzo krytycznie odniosłem się do poprzedniego filmiku, tak ten jest świetny! Wydaje mi się że PLP może być całkiem ciekawym prezentem na święta. Ostatecznie zawsze mogę się wycofać ;)
@grzegorzraczynski1783
@grzegorzraczynski1783 4 жыл бұрын
Ale super :)
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 жыл бұрын
O to chodzi :) Zapraszamy!
@halinamolenda3808
@halinamolenda3808 Жыл бұрын
Moim jedynym przekonaniem jest to, aby byc blisko Boga i ufac Jemu bezgranicznie. Aby pomoc sobie, 4 lata mialam sesje z Psychologiem, rozne teorie rozwojowe, o.k., ale na krociotki czas. W koncu uwierzylam w Stworce i powierzylam Jemu swoje zycie. No i nastapil prawdziwy cud. Stopniowo Bog pokazywal mi Siebie, wole Boza. Teorie, ktore Pan wysnuwa, maja sens, ale po jakims czasie, nawet po probie uzmyslowienia i wdrozenia w swoje zycie, wracamy do starych schematow. Zycie z Bogiem zmienia nas na zawsze. Pozdrawiam.
@bartosz7077
@bartosz7077 4 жыл бұрын
Bardzo ten dobry ten filar. Podoba mi się! To ma sens! Nawet patrząc głębiej. Jeśli ktoś jest introwertykiem i twierdzi, że nie ma potrzeby relacji, to znaczy tylko, że jego potrzeba jest zaspokojona przez niego samego, gdyż potrafi konfrontować sam swoje myśli, troski. Druga możliwość to, że ma dość mocne oparcie w gnieździe (korzeniach), w którym się wychował. Na przykład jeśli jest samotnikiem, ale "szczęśliwym samotnikiem", to najpewniej wie, zawsze ma z tyłu głowy, że ma oparcie w rodzicach i osobach najbliższych. Orientacji jest czymś oczywistym. Umysł dąży to układania rzeczywistości w spójną całość, by móc w miarę spokojnie życ, przetrwać, działać. Deorientacja i długotrwałe szukanie sensowności, wiązanie rzeczy konfliktujących to gigantyczny wysiłek, a umysł pod obciążeniem chce spokoju, tworzenia skrótów pojęciowych, stereotypów. O Stymulacji nie będę się rozwodził, bo jest chyba oczywiste, że generalnie potrzebne są umysłowi nowe bodźce. Mam jeszcze wiele przemyśleń jak to odnieść do rzeczywistości. Dzięki za ten filmik!
@fallenleaf1471
@fallenleaf1471 4 жыл бұрын
Nie ma to jak racjonalizujący introwertyk dokłada sobie kolejne racjonalizacje. Jest jasno powiedziane w filmie, że każdego dotyczy potrzeba relacji. Introwertycy mogą ją co najwyżej mieć mniejszą. Jak ktoś mówi, że nikogo nie potrzebuje, to jest to ucieczka po prostu.
@tomaszzdanowski6736
@tomaszzdanowski6736 Жыл бұрын
Bardzo cenne informacje. 👍
@afkot7091
@afkot7091 4 жыл бұрын
bardzo ciekawe, moge wywnioskować z tego filmu, że wielu rodziców stosuje ograniczenie potrzeby stymulacji
@86DaF
@86DaF Жыл бұрын
Polecam książkę Historia Antykultury. Człowiek naturalny może być szczęśliwy, ale nigdy nie zazna satysfakcji. Człowiek kulturalny, to taki który się ogranicza i kształtuje przez proces kulturowy, aby wzbudzać podziw i mieć wyższy poziom szacunku do samego siebie, a to nie może zaistnieć bez społeczeństwa. Dzięki temu nie tkwimy w miejscu jak zwierzęta (które z pewnością są szczęśliwe, a raczej zaspokojone) ;)
@ukaszxyz5689
@ukaszxyz5689 4 жыл бұрын
Inspirujący film!
@wymiatcz333
@wymiatcz333 4 жыл бұрын
W połowie filmu pomyślałem co bym robił w takiej celi to mi od razu przyszło, że matmę bym sobie rozwiązywał w głowie albo grał w szachy w pamięci XD a później się okazało, że to jedna z dobrych metod :D
@pawegniewek3053
@pawegniewek3053 4 жыл бұрын
Bardzo dobry materiał
@GenderWoman666
@GenderWoman666 4 жыл бұрын
Fajnie, że powiedzieliście oficjalnie to, do czego sama doszłam w analizie siebie. Że nazwaliście fachowym językiem to, z czego zdawałam sobie sprawę (tylko może nie miałam świadomości, że to jest tak generalne dla naszego gatunku). Ja to nazywałam sobie "Muszę-wiedzieć-na-czym-stoję" i "Potrzebny-jest-ludzki-kontakt-z-człowiekiem"... a o potrzebie stymulacji to już kiedyś słyszałam, dowiadując się o torturach związanych z deprywacji sensorycznej x] :)
@browar3341
@browar3341 4 жыл бұрын
O to znowu Ty xd
@GenderWoman666
@GenderWoman666 4 жыл бұрын
@@browar3341 Ano, ja x]
@kubabelkowski4826
@kubabelkowski4826 4 жыл бұрын
Chyba będe pisać to pod każdym odcinkiem ale ten kanał jest GENIALNY
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 жыл бұрын
Naprawdę cieszy nas ta opinia :)
@toja6484
@toja6484 4 жыл бұрын
@@RozwojowiecYT Dobrze potwierdam to bo tak jest dokładnie
@Skurwensyn_z_Rivii
@Skurwensyn_z_Rivii 4 жыл бұрын
@@toja6484 To ty premierze?
@beatajaocha3593
@beatajaocha3593 4 жыл бұрын
Super audycja.
@gimauarich.2753
@gimauarich.2753 4 жыл бұрын
Ładny Praktycznie pomocny przekaz .....
@roksymfoniczny
@roksymfoniczny 4 жыл бұрын
I dziecko lektor w pakiecie
@mateuszpozoga4861
@mateuszpozoga4861 Жыл бұрын
Przełom to jak napisałeś życie w Świetle ❤
@magorzatatarnoruda8777
@magorzatatarnoruda8777 4 жыл бұрын
Wspaniała wiedza
@olagerta8199
@olagerta8199 3 жыл бұрын
1. Potrzeba orientacji 2. Potrzeba stymulacji 3. Potrzeba relacji (nie samotność w tłumie)
@MrKimba26
@MrKimba26 4 жыл бұрын
Super 😁
@zbyniurumek3235
@zbyniurumek3235 4 жыл бұрын
Ludzki umysł jest tak elastyczny że każdy sam sobie ustala listę rzeczy które chce mieć spełnione aby się czuć usatysfakcjonowanym. Łącznie z tymi 3ma które wymieniasz jako niezastąpione. A to tylko twoje założenie, a nie jakaś obiektywna prawda. :) Oczywiście ta lista jest zależna od tego co nam wpajało otoczenie. Filozofia stoicka i buddyjska uczy że im większa różnica między oczekiwaniami a rzeczywistością tym większe poczucie nieszczęścia. A czasem łatwiej zapanować nad umysłem który wymyśla nowe oczekiwania niż na tym by rzeczywistość je spełniała. :)
@AdamMObara
@AdamMObara 4 жыл бұрын
Całe 4 prezentacje mówią o tym, że jeśli nasze przekonania każą nam myśleć, że czegoś potrzebujemy, to jeśli tego sobie nie dostarczymy - będziemy nieszczęśliwi ;) "Filozofia stoicka i buddyjska uczy że że im większa różnica między oczekiwaniami a rzeczywistością tym większe poczucie nieszczęścia. A czasem łatwiej zapanować nad umysłem który wymyśla nowe oczekiwania niż na tym by rzeczywistość je spełniała. :)" W zasadzie o tym mówimy ;) Nie wiem, nie widzę punktu rozbieżności, który Ty dostrzegasz.
@lidiawylezinska1136
@lidiawylezinska1136 4 жыл бұрын
Rewelacja! :)
@grgrmjrsk
@grgrmjrsk 4 жыл бұрын
"Nosisz w sobie obraz świata, który jest wewnętrznie sprzeczny, który nie trzyma się kupy. Twój intelekt mówi jedno, uczucia co innego, nawyki jeszcze coś innego, a to co odbierasz zmysłami mówi jeszcze coś innego" Kapitalnie opisałeś zachowanie mojej byłej 😂
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 жыл бұрын
Są różne poziomy niespójności wewnętrznej wynikającej z tego zjawiska. Większa niespójność może paraliżować nas bardziej, niż mniejsza, ale JAKIŚ poziom tej niespójności dotyczy niemal nas wszystkich.
@de69ial
@de69ial 4 жыл бұрын
To ja mógłbym tutaj wtrącić pewną rzecz. Wielu ludzi słyszało słowo "okultyzm" ale ma błędne skojarzenie ze "złem". Tymczasem to tylko wiedza ukryta, wiedza o ludzkiej psyche, jakim mechanizmom podlega, itd. Naturalnie zaszyfrowana w symbolach by niepowołane osoby nie miały do niej dostępu. I przykład - symbol Trójcy Świętej to tak naprawdę obraz naszej Świadomości. Bóg Ojciec, Duch Święty i Syn Boży - ta wersja jest w naszym kręgu kulturowym najbardziej popularna ale Trójca obecna jest wszędzie. Bóg Ojciec aspekt męski to Umysł, Duch Święty to aspekt żeński to Serce, a z ich związku rodzi się Syn Boży czyli Działanie. I teraz mamy dwa "modele" - Twoje Myśli rodzą Twoje Uczucia i z nich rodzi się Działanie. Lub Twoje Uczucia rodzą Myśli i z ich związku rodzi się działanie (Słowianie nazywali to "być Bogiem" i "mieć Boga w sobie"). Jeśli tak jest wtedy Świadomość jest zunifikowana i takiej Świadomości Wszechświat podaruje wszystko. Jeśli zaś człowiek myśli jedno, czuje drugie, robi trzecie i jeszcze ma się za bohatera narodowego to jedyne co ma to Wewnętrzne Rozdarcie (stan sataniczny) i w takiej sytuacji jedyne czego będzie miał pod dostatkiem to zamęt. Nosi zamęt w sobie i zamęt do siebie przyciąga. To samo ale nieco innymi słowami i przy użyciu nieco innych symboli. W skrócie ;)
@MrLuke255
@MrLuke255 4 жыл бұрын
Czemu nie dałeś linka do dokumentu CIA?
@DarkSirNobody
@DarkSirNobody 4 жыл бұрын
przecież jest w prezentacji na slajdzie
@MrLuke255
@MrLuke255 4 жыл бұрын
@@DarkSirNobody W którym miejscu? Czemu nie po prostu w opisie, żebym mógł sobie w prosty sposób kliknąć?
@DarkSirNobody
@DarkSirNobody 4 жыл бұрын
@@MrLuke255 7:07. Musiało zostać pominięte documents.theblackvault.com/documents/cia/HumanResourceExploitationManual-CIA.pdf
@Wayat_
@Wayat_ 4 жыл бұрын
@@MrLuke255 D*** po sra**u tez Ci podetrzec ? Wszyscy byle tylko zeby bylo łatwiej...
@MrLuke255
@MrLuke255 4 жыл бұрын
@@Wayat_ No tak, podawanie źródeł wcale nie jest obowiązkiem autora. Rozumiem, że bibliografii w książkach też nie wymagasz?
@yoda2228
@yoda2228 4 жыл бұрын
Jeden z najlepszych kanałów jakie znalazłem! Leci błyskawiczny sub!
@adolfschaft4950
@adolfschaft4950 4 жыл бұрын
wolniej i dykcja. Kanal super!
@marcinosr
@marcinosr 4 жыл бұрын
Warto by było jednak podać referencje , na jakich opierasz te tezy
@SamoobronaCombat
@SamoobronaCombat 4 жыл бұрын
Tezy są prawdziwe .....ale to tylko "zasłona dymna" służąca do wprowadzenia Ciebie w ciekawość .....którą możesz zaspokoić w jakimś tam szkoleniu które prowadzi autor . Innymi słowy udało się autorowi zaszczepić w Tobie zainteresowanie ....czyli wywarł już wpływ na Ciebie ......co można by nazwać manipulacją :)
@Hermann_Hesse
@Hermann_Hesse 4 жыл бұрын
@@SamoobronaCombat Twoim zdaniem człowiek jest z natury zły czy dobry?
@franki01mail
@franki01mail 4 жыл бұрын
@@Hermann_Hesse Dobro i zło nie istnieją. Są tylko efekty działań, które ludzie dla uproszczenia nazywają "dobrem" albo "złem". I jest to subiektywne, więc nie można kogoś nazwać obiektywnie dobrym.
@SGREGOR1983
@SGREGOR1983 4 жыл бұрын
Hermann Hesse Czołówkę jest,powinien być neutralny. Ani dobry ani zły.
@SamoobronaCombat
@SamoobronaCombat 4 жыл бұрын
@@Hermann_Hesse Zależy na czym się chcesz oprzeć . Jeśli np na Biblii to wiemy że wszystko co stworzył Bóg było dobre a wszelkie zło zostało sprowadzone przez grzech .....i od tej chwili człowiek ma skłonność do złego . Jeśli pytasz natomiast o to czy człowiek rodzi się zły czy dobry to nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi . Wiele zależy od środowiska , przeżyć , wychowania itd .
@jajestem1930
@jajestem1930 4 жыл бұрын
Jestem Pod wrażeniem . Sam do podobnych wniosków dochodziłem Latami , a tu Proszę na tacy wszystko ładnie nazwane i podane , I nawet "haczyki" Jawne , nie skrepowane, obok talerzyka równo ustawione. Z kąd Pan Tę wiedzę wziął.? od Kogo? Będę się musiał przyjrzeć dokładnie. Dziękuję I pozdrawiam.
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 жыл бұрын
Polecam zarówno nasz kurs, jak i sięgnięcie do źródeł, które pojawiają się w ramkach na dole wideo, w odpowiednich momentach. W takich filmach jak ten, opieram się dość mocno na wiedzy "zebranej" z różnych źródeł, które studiowałem na przestrzeni lat, więc o wiele trudniej jest mi robić to, co staramy się z Maćkiem robić zazwyczaj - podawać wszystkie źródła. Często okazuje się to niemożliwe. W tym przypadku jednak, samo podążenie za pracami Baumeistera, czyli za podawanym w wideo źródłem nr. 1: Fundamental Motivations: Metatheory in Baumeister RF, Leary MR. (1995). “The need to belong: desire for interpersonal attachments as a fundamental human motivation“. Psychol Bull. May, 1995;117(3):497-529. powinno już samo w sobie być wybitnie wartościową przygodą intelektualną, do której zachęcam :)
@wladimirsmutny541
@wladimirsmutny541 4 жыл бұрын
To takie "życie na wsi 3.0" inaczej całe moje życie jest nie spójne, brak relacji bo mi niewygodnie utrzymywać kontakty i zamiast tego zegaru to dni robią problemy, że nie są jednakowe a ciągle jakiś wyjątek i tym tym też brak spójności. Super artykuł bo sam nad tym aż tyłe v nie przemyśłam i nie szukałem fachowych nazw :-) CIA niepotrzebne bo samo życie, bałagan systemowy i ciągle zmiany tak robią 1.0 i 2.0.
@janorowski7929
@janorowski7929 4 жыл бұрын
Pierwszy raz trafiłem na twój film, i widzę że robisz ciekawe i intrygujące materiały.Jestem bardzo ciekawy z jakiego przedziału wiekowego są twoi widzowie, czy są to ludzie starsi, czy młodzież.Jeżeli zechciałbyś, proszę zrób ankietę odnośnie wieku swoich widzów (chyba że odczuwasz w związku z tym jakiś dyskomfort)
@janorowski7929
@janorowski7929 4 жыл бұрын
(Chciałbym wiedzieć czy zainteresowani podobną treścią są raczej z młodszego pokolenia)
@okolo250slow5
@okolo250slow5 4 жыл бұрын
ten film jest zecydowanie za długi, za dużo zbędnych dygresji i tłumaczenia masła maślanego ... wyłączyłem po naprawdę wymęczonych 6 minutach, bo film do tego momentu chciał tylko zbudować napięcie, a potem obrał zupełnie inny kierunek na zbyt długo by utrzymać chęć pozostania
@tojonatka5579
@tojonatka5579 4 жыл бұрын
Zgadzam się
@ThePatrykolus
@ThePatrykolus 4 жыл бұрын
niestety - taki charakter mają wszystkie nagrania Rozwojowca
@patrykstasiak2966
@patrykstasiak2966 4 жыл бұрын
Dokładnie tak jest w każdym materiale
@poet_of_word
@poet_of_word 4 жыл бұрын
Dlatego jest taki by utrzymac chec pozostania do konca dla "odpowiednich" odbiorcow
@dariuszzurek3074
@dariuszzurek3074 4 жыл бұрын
Super kontent, daje do myślenia xD
@izabelabielawska4442
@izabelabielawska4442 2 жыл бұрын
Dziękuję za świetny filmik. Mam pytanie i potrzebę stymulacji - jak ma się ona w kontekście buddyzmu? Wg tej nauki najlepsza droga do samopoznania to spokój, cisza.. Im mniej bodźców tym lepiej itp.. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź
@jakubnowakowski3424
@jakubnowakowski3424 2 ай бұрын
To odpowiada na moje odwieczne pytanie dlaczego zachorowałem Jak i z kim przepracować przekonań filarowych
@marianjarzabecki2415
@marianjarzabecki2415 4 жыл бұрын
Komentarze ciekawsze od filmiku
@tomasz2491
@tomasz2491 4 жыл бұрын
dzięki za życzenia. ten rok do najlepszych nie należy. xD
@filipgniado6810
@filipgniado6810 4 жыл бұрын
Mój także, ale kolejny zapowiada się nieźle 😀
@afkot7091
@afkot7091 4 жыл бұрын
xD
@trioz1819
@trioz1819 4 жыл бұрын
Łał w końcu nie lanie wody bo reszta w kursach lecz konkrety no brawo :) like like like.Chyba że to był test poczułem się zdezorientowany czy jeszcze ktoś tak ma ? Mój cały światopogląd legł w gruzach ;P
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 жыл бұрын
Światopogląd to część modelu świata w naszych głowach. Zyskujemy wtedy, kiedy ten model poprawiamy, wyostrzamy i zbliżamy do rzeczywistości ;)
@peerelka9328
@peerelka9328 4 жыл бұрын
@lol Dokładnie. O tym już Heraklit pisał, ale chyba celowo jego dzieła gdzieś zniknęły...
@zygfrydzezboza3263
@zygfrydzezboza3263 4 жыл бұрын
Myślę, że potrzeba sprawiedliwości wynika bezpośrednio z potrzeby orientacji, podobnie może być z bezpieczeństwem.
@wicek3d
@wicek3d 4 жыл бұрын
Totalnie się pogubiłem w tych wszystkich nazwach i znaczeniach... Muszę chyba obejrzeć ten filmik jeszcze z 5 razy, żeby załapac ;d
@AdamMObara
@AdamMObara 4 жыл бұрын
Ryje banię, nie? :D
@beataniedziela4598
@beataniedziela4598 4 жыл бұрын
Wspaniale, cudowne informacje. Dzieki.
@Archon816
@Archon816 4 жыл бұрын
Czy można znaleźć gdzieś źródło mówiące o potrzebie orientacji? Chciałbym móc podeprzeć się czymś w rozmowie na temat potrzeby posiadania spójnego modelu rzeczywistości.
@Mareczekw30
@Mareczekw30 3 ай бұрын
Przypomina mi się stara kwestia z serialu Star Trek od kapitana Jean Luc Picarda: "There are four lights!"
@milanoofookinez
@milanoofookinez 4 жыл бұрын
Świetny film , wiele wyjaśnia 👊🔥
@user-qf8wy6yj8p
@user-qf8wy6yj8p Жыл бұрын
Kiedyś będąc w baże dla studentów za politechniką Wrocławiu przysiadł się człowiek w kombojskim kapeluszu kolor czarny opowiada mi że ludzie Boga muszą być biedni to jest moja odpowiedź na to co słuchałem głosy wiadomo że mam kontrolowane.
@pawelnowak48
@pawelnowak48 4 жыл бұрын
Czy mógłby mi ktoś tak na szybko zapodać definicję rzeczywistości. A potem jeszcze tylko definicję świadomości. Z góry dzięki. Nic mi więcej nie potrzeba... ;)
@patinie9772
@patinie9772 3 жыл бұрын
1. Potrzeba orientacji *wewnętrznie spójna rzeczywistość 2. Potrzeba stymulacji 3. Potrzeba relacji * stabilność *kontynuacja w przyszłości *troska
@Woltuwa
@Woltuwa 4 жыл бұрын
Hej! Mam pytanie - jak do wymienionych tu potrzeb mają się potrzeby wymieniane w Switchu 1.0., tj. potrzeby: znaczenia, relacji i kompetencji? Dziękuję za życzenia i również życzę wszystkiego dobrego dla zespołu Rozwojowca! Pozdrawiam!
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 жыл бұрын
Okazuje się, że żadna z nich nie jest potrzebą niezbędną. Taką, której brak zaspokojenia blokuje nam możliwość osiągnięcia życiowego szczęścia. Oprócz oczywiście potrzeby relacji, która na poziomie minimum jest nam niezbędna - o czym jest mowa na filmie.
@Woltuwa
@Woltuwa 4 жыл бұрын
Dziękuję za ekspresową odpowiedź! :)
@jankowalski-cz7jx
@jankowalski-cz7jx 4 жыл бұрын
Potrzeby znaczenia i kompetencji są częścią naszej iluzorycznej rzeczywistości i są wytworem ego. Ego to nieświadoma część naszego umysłu odpowiedzialna za większość naszych zachowań, coś jak by bardziej rozwinięty instynkt samozachowawczy. Większość ludzkich ego cechuje ciągła potrzeba udowadniania swojej wyższości nad innymi, ale ludzie nie są tego świadomi. Ego ciągle czegoś chce i nic nie zadowala go na dłużej. Dopóki twoim życiem będzie kierować ego, nigdy nie będziesz szczęśliwy i spełniony!
@marcinen.8416
@marcinen.8416 4 жыл бұрын
@@jankowalski-cz7jx dzięki za ten komentarz. Pozdrawiam.
@ecikmasztalski9025
@ecikmasztalski9025 4 жыл бұрын
👍
@MK-iz1gc
@MK-iz1gc 4 жыл бұрын
8:35 ANTIHYPE!
@DarkSirNobody
@DarkSirNobody 4 жыл бұрын
A nie po prostu anarchia? :D
@adamb5039
@adamb5039 4 жыл бұрын
yeah
@rei-ano3893
@rei-ano3893 4 жыл бұрын
To anarchia XDDD
@MK-iz1gc
@MK-iz1gc 4 жыл бұрын
@@rei-ano3893 Nie, to ANTIHYPE
@Czimchik
@Czimchik 3 жыл бұрын
5:08 to pierwsza potrzeba pozdrawiam
@vickybarcelona4195
@vickybarcelona4195 4 жыл бұрын
JA PRDL. Jestem po kognitywistyce i mam mindfuck. Skoro oni to stosuja, ba, stosowali tak dawno temu , to jaka ogromna wiedze musieli posiadac o ludzkim umysle? Więcej, co jeszcze sie musi sie stosowac na ludziach,by byli tak nieswiadomi jakimi sa teraz?
@zeedo666
@zeedo666 4 жыл бұрын
Można się od Was uczyć jak sprzedawać! :-)
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 жыл бұрын
To komplement czy zarzut? ;)
@zeedo666
@zeedo666 4 жыл бұрын
@@RozwojowiecYT komplement. ;-)
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 жыл бұрын
@@zeedo666 Jeśli ktoś chce robić to uczciwie, tak by nie móc sobie nic zarzucić - to pewnie nasze doświadczenia miałyby jakąś wartość. Jak ktoś chce po prostu jak najwięcej sprzedać i bić rekordy - na pewno są mniej uczciwe, ale bardziej wydajne sposoby na sprzedaż. ... a potem i tak ci w komentarzach na YT piszą, że manipulujesz :P
@erykzubkiewicz2624
@erykzubkiewicz2624 4 жыл бұрын
CIA:*używa metody na początku filmu * Patryk rozgwiazda:*siedzi i nie można go złamać * CIA:co do cholery!? czemu nie możemy go złamać!?
@JK-nj3bt
@JK-nj3bt 4 жыл бұрын
Tylko siedzi przyklejony do tego kamienia i chuja robi grubas
@The87fer
@The87fer 4 жыл бұрын
No fajne fajne, przydatne informacje
@NocnyCzeslaw
@NocnyCzeslaw 4 жыл бұрын
Czyli przekonania zgodnie z uwarunkowaniami powstałymi przed powstaniem ego?
@kajtek-uz8ff
@kajtek-uz8ff 4 жыл бұрын
Czyli potrzeby według Maslowa, które przedstawił w swojej piramidzie, nie są tak naprawdę potrzebami? A co z potrzebami fizjologicznymi np. wspomnianym w prezentacji przykładzie z tlenem?
@piotrodzysk4444
@piotrodzysk4444 2 жыл бұрын
Na podstawie tego odcinka można pokusić się o następującą hipotezę socjologiczną: "szum i bełkot medialny" akcelerują zaburzenia ORIENTACJI do tego stopnia że zanika zdolność autostymulacji i kompulsywny powrót do medialnego bełkotu.#
@marcinen.8416
@marcinen.8416 4 жыл бұрын
Ale jeśli dla kogoś ważne jest np. posiadanie własnego mieszkania i dąży do tego celu aby kupić, i jeśli to nie jest jedna z tych trzech potrzeb, to gdy kupi mieszkanie to oznacza że nie będzie szczęśliwy? Czy ktoś taki bezsensownie tworzy sobie ten cel, aby go zaspokoić, a potem i tak nie będzie szczęśliwy ? To po co planować, cele życiowe dzięki którym wydaje nam się że po osiągnięciu ich będziemy szczęśliwi? Wydaje mi się że jeśli dla mnie ważnym celem jest posiadanie swojego mieszkania to niech tak będzie. A jeśli ktoś realizuje się podróżując autostopem i nie planuje niczego co będzie za rok i on czuje się szczęśliwy, to też ja mu tego nie zabronię i dla mnie ok. Niech się realizuje, niech podróżuje skoro to daje mu szczęście. Każdy ma jakieś priorytety, a życie je weryfikuje, bo nie na wszystko mamy taki wpływ jakbyśmy chcieli mieć.
@DarkSirNobody
@DarkSirNobody 4 жыл бұрын
nie oglądałeś całego materiału, prawda? Nie ma nic złego w chęci posiadania swojego mieszkania. To są trzy rzeczy, bez których nikt nie byłby szczęśliwy, z całej reszty można zrezygnować, bo są wynikiem naszych przekonań. Co wcale nie znaczy, że należy to robić ;)
@PanAkaMadaFaka
@PanAkaMadaFaka 4 жыл бұрын
Czyli już wiemy jak powstaje depresja :D
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 жыл бұрын
Wiemy?
@PanAkaMadaFaka
@PanAkaMadaFaka 4 жыл бұрын
@@RozwojowiecYT tak wywnioskowalem z filmu :P
@PanAkaMadaFaka
@PanAkaMadaFaka 4 жыл бұрын
Oczywiscie nie mam tu na mysli samego przesluchania tylko wartosci ktorych nam brakuje przez co nasz umysl sie rozpada
@gniewomircioek6845
@gniewomircioek6845 4 жыл бұрын
@@RozwojowiecYT ja z autopsji mogę powiedzieć, że wiem. Wynika to ze zbudowania niewłaściwych filarów.
@promien7618
@promien7618 4 жыл бұрын
@@RozwojowiecYT wszystko dobrze bo rzeczywiście to co mówisz jest ważne ale żyjemy po to aby za czasu swego życia poznać Boga
@annanowakowska3550
@annanowakowska3550 4 жыл бұрын
Jedno mi się nie zgadza. Jeśli tak jest, przyjmując że przedłużenie gatunku nie jest potrzeba podstawowa jak u pozostałych gatunków to gdyby wszystkim ludziom wystarczyła przyjaźń to gatunek ludzki wyginie
@DarkSirNobody
@DarkSirNobody 4 жыл бұрын
U żadnego gatunku rozmnażanie nie jest podstawową potrzebą. Wiele ludzi przygarnia koty czy psy, które nigdy nie będą mieć młodych i nie świrują ani nie umierają po powiedzmy pół roku bez kopulacji xD Popęd seksualny jest bardzo silnym pragnieniem u przedstawicieli każdego gatunku, ale nie jest potrzebą sensu stricte. Dążymy do seksu bo daje nam radość, ale jeśli go nie mamy nie jesteśmy skazani na zupełną rozpacz ;) (to już wymysł kultury)
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 жыл бұрын
W sumie @DarkSirNobody już wyjaśnił :)
@KatarzynaEm
@KatarzynaEm 4 жыл бұрын
Super by bylo pobyć w celi odciętych od bodźców:)
@xx-cu4si
@xx-cu4si 4 жыл бұрын
Można to jakos zweryfikowac? Zródła?
@AdamMObara
@AdamMObara 4 жыл бұрын
Źródła pojawiają się w filmie w takich czarnych ramkach na dole, kiedy Damian o nich mówi
@mamartin2966
@mamartin2966 4 жыл бұрын
Co do tego bezpieczeństwa, jeśli mamy osobę, która notorycznie czuje się niebezpiecznie z powodu np. okolicy gdzie co chwilę słychać strzały z broni, są ludzie mordowani, napadani, w domu rodzice się biją lub panuje patologia, osoba jest bita, poniżana, molestowana psychicznie, itp. - wątpię, aby taka osoba była szczęśliwa i bezpieczeństwo nie wpływało na nią negatywnie. Poza tym mega ciekawy temat.
@AdamMObara
@AdamMObara 4 жыл бұрын
Bardzo, bardzo zależy. Tzw. potrzeba bezpieczeństwa wynika po części z przekonań, a po części z pozostałych potrzeb psychologicznych. Dlatego wdg naszych kryteriów nie mogła zostać uznana za podstawową potrzebę psychologiczną.
@adreq3.05
@adreq3.05 4 жыл бұрын
Bulszit! Podtapianie, nie dawanie pić i nie pozwalanie spać, w szczególnych przypadkach męczenie prądem. Tak działa mocarstwo.
@NG290584
@NG290584 4 жыл бұрын
Spanie ,pokarm,woda - to potrzeby fizyczne ,sa biezbedne do zycia.Cala reszta to wymysl ludzi . A deprawacja senna faktycznie powoduje mentalne "szkody"
@Zofia3095
@Zofia3095 3 жыл бұрын
Ciekawy i zbyt cenny materiał, by przedstawiać go w pośpiechu, a szkoda, bo jest tu wiele istotnych kwestii, jednak mimo to dziękuję za wiedzę i pozdrawiam.
@MrRalf408
@MrRalf408 4 жыл бұрын
jestem od zamieszania..od stada jestem daleko..zaspokojenia to juz inna sprawa..
@kubabelkowski4826
@kubabelkowski4826 4 жыл бұрын
Czy mi się wydaje czy sama wiedza o tej mwtodzie przesłuchiwań czyni że jest się trochę na nią odporny?(chodzi mi tylko o pierwszą potrzebe)
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 жыл бұрын
Niestety wiedza, nie daje Ci odporności sama w sobie. Za to świadomość metody, pozwala Ci świadomie zastosować przeciwśrodki - tak bohater filmu, który zachował zdrowie psychiczne rozwiązując problemy matematyczne w swojej głowie, Ty mógłbyś zacząć... no właśnie... dobre pytanie co, ale spekulując na szybko - być może mógłbyś zacząć na przykład zacząć tworzyć w swojej głowie spójne fantazje na temat sytuacji na zewnątrz i uciekać w nie, by uniknąć narastającej dezorientacji?... ciekawy temat :)
@Elizabeth-qi1fu
@Elizabeth-qi1fu 4 жыл бұрын
@@RozwojowiecYT Jeżeli ktoś tak dużo czasu spedza sam i rozwiązuje w głowie (to ważne, że nie potrzebuje tego zapisywać) skomplikowane zadania matematyczne to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że ma autyzm. Ten introwertyczny. Oni się tak samo zachowują będąc na wolności.
@GR44PL
@GR44PL 4 жыл бұрын
@@Elizabeth-qi1fu Większość wybitnych matematyków, fizyków i programistów "cierpi" na zespół Aspergera - czyli taki lekki autyzm
@terranova158
@terranova158 4 жыл бұрын
hmm... Czy tlen jest nam potrzebny do życia? zastanówmy się, co stanowi WIĘKSZOŚĆ we wdychanym przez nas powietrzu ... AZOT - i teraz pytanie FUNDAMENTALNE? czym oddychasz? załamana percepcja? w tym świecie nawet nie wiadomo co jest w jedzeniu, super zdrowych owocach...czy nawet w pojemnikach, w których są przechowywane - i jak nasz umysł ma funkcjonować prawidłowo, kiedy na każdym kroku jest... truty? powietrze? jedzenie? magiczne fale elektromagnetyczne? chaos zbrojny... wszystko to powoduje "niepewność życia... pytanie kiedy umysł postanawia się poddać? można użyć narkotyków do jego oszukania ale te oczywiście są zakazane - no bo jakby to wyglądało, gdyby każdy był szczęśliwy i zadowolony z życia, lepiej niech chodzi: niewyspany, wkurzony, z potrzebą pracy-pieniądza bez czego umrze, schorowany bo przecież przeziębienie i magiczne "leki" na objawy to święty gral itd itd... Umysł w tym świecie nigdy nie zazna nirvany...
@browar3341
@browar3341 3 жыл бұрын
W sumie to zawsze się nie zgadzałem z większością rzeczy jakie mówi społeczeństwo na temat tego co jest potrzebne do spokojnego życia. Teraz moje przekonanie zostało potwierdzone i skonkretyzowane bardziej.
@barbaramalinowska3488
@barbaramalinowska3488 4 жыл бұрын
👍😊🌞❤️
@MaciejAffanasowicz
@MaciejAffanasowicz 4 жыл бұрын
Czyli, że co mam teraz zrobić ze sobą bo nie rozumiem? Zasiać tezę we śnie jak w Incepcji?
@witcherofrivia8203
@witcherofrivia8203 4 жыл бұрын
Maciej Affanasowicz Kupić sobie książkę "Magia cudów" czyli HUNA.
@AdamMObara
@AdamMObara 4 жыл бұрын
@@witcherofrivia8203 Jak widziałem gdzieś książki noszące ten tytuł, to dotyczyły zjawisk paranormalnych. W jaki sposób to miałoby się pokrywać z tym, o czym mówimy tutaj?
@AdamMObara
@AdamMObara 4 жыл бұрын
Najlepiej poczekać na otwarcie zapisów do Programu Perfect Life Process ;) (obserwuj kanał)
@witcherofrivia8203
@witcherofrivia8203 4 жыл бұрын
Adam M. Obara Popatrz. Paranormalne w praktyce. Dla Ciebie to cud a dla mnie weda HUNY. kzfaq.info/get/bejne/aMqRfLFqs5eqqHk.html Istnieje tylko WEDA i nieWEDA. Zasada jest jedna, definicji jest... ile tylko zapragniesz. Największą tajemnicą HUNY jest to..., że nie ma żadnych tajemnic. Zapomniałem dodać, że HUNA jest stosowana m.in. przez CIA.
@AdamMObara
@AdamMObara 4 жыл бұрын
​@@witcherofrivia8203 nie określiłbym tego "cudem", co najwyżej magią kina ;)
@seja9031
@seja9031 4 жыл бұрын
niewątpliwie masz rację. jednak uwielbiam pytanie pod tytułem, co jeśli? mianowicie co jeśli wszystkie założenia filarowe na jakich opiera się samo-orientacja w otoczeniu, potrzeba wyników w relacji... pozwoliłam sobie tu celowo syntezować trzy do dwóch jakie sprowadzają się w zasadzie do jednego w relacji. bo gdzie nie ma prawidłowej czy żadnej nawet relacji z sobą nie ma też i orientacji jak oraz gdzie nie ma prawidłowej z sobą relacji stymulacja z zasady o ile by istniała była by nie tylko błędną ale była i iluzoryczną jak nie urojoną. zatem wszystko musiało by być opatrzone nie tylko błędem ale i urojeniem. inna sprawa iż by mogła zaistnieć relacja z sobą musi nastąpić samo-odniesienie się do otoczenia choćby jako miernik a w zasadzie jako stymulant samoświadomości w relacji, gdzie powracając do luźnej konkluzji przy założeniu odmienności błąd jest prawidłowością, co więcej istota samego istnienia jest nie tylko abstrakcją od prawidłowości lecz nawet jest anomalią od niebytu wiem to wariactwo, pewnie nikt z powodów wyżej opisanych nie pojmie błędu, a skoro zapytam co jeśli? błąd ma stanowić prawidłowość. czy więc królestwo jakie jest na przeciw siebie i przeciwko sobie może się ostać? pozdro-hej
@seja9031
@seja9031 4 жыл бұрын
dzisiejszy pozór wiedzy zmierza do rozmycia istoty, zbyt dobrze interpretujemy potrzebę samopodziału, szczęśliwego nowego upadku dziękuje Si że jesteś kzfaq.info/get/bejne/mpmXgMd-qN3coYk.html
@danielp.864
@danielp.864 4 жыл бұрын
Nie rozumiem twojej teorii. Badanie tj. Test ma na celu doprowadzić tylko do sfiksowania odniesienia jednostki w rzeczywistości celem wiadomym. Możesz trochę rozjaśnić swoj tok myśli?
@hocestdeummauris
@hocestdeummauris 4 жыл бұрын
Ha, ha, ha, CIA odtajniło metody przesłuchań. Dobre. Kocopały na potęgę.
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 жыл бұрын
A sprawdziłeś czy faktycznie niema o tym w filmie? ;)
@hocestdeummauris
@hocestdeummauris 4 жыл бұрын
@@RozwojowiecYT Niema to była seria filmów z Chaplinem.
@bartekwojcik5472
@bartekwojcik5472 4 жыл бұрын
Czy pies, kot albo inne zwierzę może zaspokoić potrzebę relacji?
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 жыл бұрын
Jest to bardzo dobre pytanie, warte przyjrzenia mu się :) Dziękuję, że zapytałeś :)
@patrykgrzegorczyk6865
@patrykgrzegorczyk6865 4 жыл бұрын
@@RozwojowiecYT Warto zastanowić się jeszcze jak funkcjonują pustelnicy (o ile takowi faktycznie istnieją). Czy np. relacja z Bogiem albo z naturą to dość?
@KrzysztofSwiaton
@KrzysztofSwiaton 4 жыл бұрын
Ha! Też o tym pomyślałem. I dodatkowo Bóg. Ciekawe, że są (przynajmniej tak wynika z moich obserwacji) dwie grupy ludzi wchodzących w relacje z kotami, psami, Bogiem: - ci którzy są zadowoleni z relacji z ludźmi - i ci, którzy będąc rozczarowani relacjami z ludźmi, uciekają w relacje z psami, kotami i Bogiem. Ciekawe, czy relacja z Bogiem (tworem wyobrażonym (pytanie z czego?; źródłem wyobrażeń są zmysły), może zaspokoić potrzebę relacji. Coś mi się wydaje, że ta nasza wyobraźnia może nam wiele pomóc w trudnych sytuacjach, ale jednak jestem zdania, że lepiej skupić się na rzeczywistości i jej prawidłowym odbiorze. A relacja z... naturą? Natura nie jest już wyobrażona. ;) PS. Damian, dziękuję za to video. Dla mnie to odkrycie roku!
@tosttost2107
@tosttost2107 4 жыл бұрын
Daj link do materiałów CIA
@AdamMObara
@AdamMObara 4 жыл бұрын
documents.theblackvault.com/documents/cia/HumanResourceExploitationManual-CIA.pdf
@konduktorkonduktor8409
@konduktorkonduktor8409 4 жыл бұрын
Dużo wiedzy. Zapisy na PLP beta już zamknięte 🤔
@staycold547
@staycold547 4 жыл бұрын
Wow, just wow
@mariooo83
@mariooo83 2 жыл бұрын
w tych trudnych momentach pomaga głeboka wiara. Człowiek ucieka się wtedy do Jezusa i jemu oddaje wszystko. Całą sytuację , całego siebie. Dzieki temu da radę znosić najgorsze męczarnie - poczytajcie o męczennikach albo o sw Andrzeju Boboli. Dlatego niszczy się wiarę, bo ona daje siłę. A jest oparta na Prawdzie, którą jest Jezus Chrystus :) ech... dużo by tłumaczyć. Nadchodzą czasy, "nowej wiary" , kiedy ta prawdziwa - czyli wierna Chrystusowi będzie prześladowana. Zobaczycie to wszyscy.
@konradobrebski3646
@konradobrebski3646 4 жыл бұрын
fajny materiał, ale zupełnie nie wiem jak z niego coś wyciągnąć dla siebie, wszystkie 3 potrzeby spełnione a ja się wypieram tych rzeczy (szególnie spójności i relacji)i nie czuje się w nich szczęśliwy, uciekam od nich, a szukam tych które powiedziałeś że nie są konieczne (możliwe że dlatego że ich nie znam i i tak nie pomogą). Tak jak ja to widzę to są ogólne tezy z których ma wynikać wszystko, ale nie wynika nic. Cela bez bodzców, niszczy bo odcina od świata i mozg czuje się niepotrzebny, ale te 3 rzeczy na codzień nie dają szczęścia każdemu.
@AdamMObara
@AdamMObara 4 жыл бұрын
To, że nie czujesz się szczęśliwy w kontakcie z ludźmi, jest wynikiem dwóch rzeczy: 1) Twoje relacje nie spełniają tych czterech warunków, które czynią relację "zaspokajającą" 2) Masz błędne, szkodliwe przekonania dotyczące relacji czy potrzeb z nimi związanymi. Umysł każdego człowieka potrzebuje relacji, tak jak każda roślina potrzebuje słońca. I ekstrawertyk, i introwertyk. I osoba neurotypowa, i autysta. Każdy. Nie wiem również, jak zrozumieć ten fragment Twojej wypowiedzi: "wszystkie 3 potrzeby spełnione a ja się wypieram tych rzeczy (szególnie spójności i relacji)". Co to znaczy, że wypierasz się spójności? I dlaczego twierdzisz, że Twoje potrzeby psychologiczne są spełnione?
@arturz493
@arturz493 4 жыл бұрын
Mówisz szybko. A ja słucham wolno.
@peerelka9328
@peerelka9328 4 жыл бұрын
Ja też słucham zdecydowanie wolniej, niż lektor mówi. Pozdrawiam :)
@kazek334
@kazek334 4 жыл бұрын
prawy dolny róg , wchodzisz przez ikonę " settings", a następnie na " playback speed" i wybierasz sobie odpowiednią prędkość, pozdrawiam.
@SamoobronaCombat
@SamoobronaCombat 4 жыл бұрын
Osobiście to ten człowiek manipuluje Wami aby sprzedać swoje "szkolenie" .....stara metoda ....podać parę faktów , podkoloryzować i wciskać swój produkt . Taka technika manipulacji domokrążcy sprzedającego widelce :)
@AdamMObara
@AdamMObara 4 жыл бұрын
Jesteśmy firmą - oczywiście, że chcemy sprzedać swój produkt i na nim zarobić. Ale szczerze wierzymy (a nasi klienci to potwierdzają, skoro jeszcze nie zbankrutowaliśmy ;) ), że daje on mierzalną wartość. PLP powstawał przez kilka lat w oparciu o tysiące badań naukowych. Nasz model biznesowy wygląda zresztą tak, że zarabiamy tylko wtedy, jeśli klienci będą całkowicie zadowoleni z tych kursów (stąd chociażby 50 dni gwarancji na PLP, czy podwójna gwarancja na PRBY).
@SamoobronaCombat
@SamoobronaCombat 4 жыл бұрын
@@AdamMObara Oczywiście że jesteście firmą .....a firma to nie Caritas i musi zarabiać . Nie musicie się tłumaczyć :) Jeśli ktoś jest zadowolony i jeszcze płaci z przekonaniem że Wasze "kursy" są dla niego pożyteczne to świadczy że Wasze techniki są skuteczne . Z tym porównaniem do "domokrążcy" to była prowokacja :) Chciałem Was troszku sprawdzić :) Nie powinniście odpowiadać na tą prowokacje a już na pewno nie w sposób "tłumaczenia się " . Nie gniewajcie się za moją krotochwilę :) A przy okazji ...Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku . Pozdrawiam serdecznie .
@AdamMObara
@AdamMObara 4 жыл бұрын
Wszystkiego najwspanialszego :)
@marianjarzabecki2415
@marianjarzabecki2415 4 жыл бұрын
All Style Fighting Sękowa od kiedy kurwa caritas nie zarabia?duże pieniądze się robi na charytatywnosci
@mat3315
@mat3315 4 жыл бұрын
Juz sam poczatek mowi o sprzedazy produktu.
2 sposoby jak pracować nad swoimi przekonaniami
17:06
Rozwojowiec
Рет қаралды 50 М.
Inside Out 2: Who is the strongest? Joy vs Envy vs Anger #shorts #animation
00:22
Gym belt !! 😂😂  @kauermotta
00:10
Tibo InShape
Рет қаралды 17 МЛН
Red❤️+Green💚=
00:38
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 87 МЛН
Они так быстро убрались!
01:00
Аришнев
Рет қаралды 1,5 МЛН
Cała Prawda o Męskiej Depresji
15:44
Przeciętny Człowiek
Рет қаралды 313 М.
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
15:26
Przeciętny Człowiek
Рет қаралды 749 М.
Foliarze górą - teorie spiskowe, które okazały się prawdą. Historia Bez Cenzury
21:11
Jak działają TOKSYCZNI LUDZIE?
20:25
Człowiek Absurdalny
Рет қаралды 212 М.
12 ZASAD ŻYCIA Jordan Peterson
28:55
Przeciętny Człowiek
Рет қаралды 1,4 МЛН
Jak przestać się bać i oswoić lęk - metoda Elona Muska
11:25
NIGDY Nie Idź na KOMPROMIS - Chris Voss
10:03
Nieprzeciętne Życie
Рет қаралды 240 М.
20 psychologicznych trików do przetestowania na znajomych
9:57
JASNA STRONA
Рет қаралды 1,5 МЛН
Inside Out 2: Who is the strongest? Joy vs Envy vs Anger #shorts #animation
00:22