Tudomány a kocsmában - Dr. Gelencsér András: A fenntarthatóság korlátai

  Рет қаралды 116,028

Mérnöki Kar

Mérnöki Kar

2 жыл бұрын

Dr. Gelencsér András: A fenntarthatóság korlátai
Előadó: Dr. Gelencsér András egyetemi tanár, rektor MTA-PE Levegőkémia Kutatócsoport, Pannon Egyetem
Minden hangzatos nemzetközi politikai nyilatkozat és egyezmény ellenére a civilizált világ működése a szétesés jeleit mutatja. A tudomány szavát a politikusok csak akkor hallják meg, amikor akarják vagy ha nagyon muszáj, és a kritikus erőforrások végességét a társadalom és a gazdaság működésének átalakítását célzó egyetlen nagyívű terv sem veszi figyelembe. Eközben a természeti folyamatok végleg kicsúsztak az emberiség irányítása alól, ahol persze sohasem voltak, bármennyire is szeretjük ezt hinni.
2021. 10. 21.

Пікірлер: 310
@istvanhorvath5856
@istvanhorvath5856 2 жыл бұрын
Köszönöm, ez egy tiszta világos beszéd. Az előadás is bizonyítja, hogy minden olyan rendszer, amiben nincs fék, az élet ellenes. A mai gazdasági rend fék nélküli, ezért élet ellenes.
@endrelaszlo9047
@endrelaszlo9047 2 жыл бұрын
Véleményem a katedrán túlról ! 2010. 1 /percesből részlet : """Minden olyan rendszer .ami felborítja a természet fenttartható megújuló képességét rossz ! Ezért a kapitalizmus sem jó , kapitalizmus nem lehetett volna az ipari forradalom nélkül , ahhoz meg kellett a gyarmatosítás . persze hozzá a föld nélküli tömeg, akik városokban laktak , laknak. A kapitalizmus jellemzője a profit , a profit pedig az a felesleg , amire nincs szükség és kiváltható a pénzzel ( amit a Jézus története is legalizál " ad meg a császárnak ami a császáré .....) ez a felesleg ami aranyban , pénzben , felhalmozható, ez generálja a föld felesleges kifosztását , ezt kellene megérteni végre !
@zoltansafrany9650
@zoltansafrany9650 2 жыл бұрын
A túlélők azok lesznek ,akik önellátók és függetleníteni tudják magukat a modern kor vívmányaitól!
@szabicsapi7459
@szabicsapi7459 2 жыл бұрын
Gondolod,,ha kialakul egy anarchikus, ,káoszba hajló állapot, akkor a városokból kiözön lő éhes es dühös proletárok majd hagyják szépen az önellátókat a maguk kis szép világában tovább termelgetni és fogyasztgatni?
@endrelaszlo9047
@endrelaszlo9047 2 жыл бұрын
@@zoltansafrany9650 A túlélők -1, azok a nyomorultak is akik emberhez nem méltó módon , szinte állati módon tengődnek. 2, a természeti népek is túlélők lesznek ,de nem összehasonlító módon . Ajánlom -Merle - Maleville könyvét. 10 éve írtam róla egy 1/percesemben .
@istvanpesti5758
@istvanpesti5758 11 ай бұрын
Kis kommunista !
@belanepreisz9961
@belanepreisz9961 2 жыл бұрын
Dr Gelencsér András köszönöm ezt a szuper felvilágosító előadást,gratulálok......
@jozsefolah5469
@jozsefolah5469 11 ай бұрын
1:52:19
@gyorgydezsma7786
@gyorgydezsma7786 2 жыл бұрын
Patkánykísérlet - jólét, hiány, teljes összeomlás. Évmilliók jönnek az ember után. (Európa Kiadó - Ez a város)
@mihalykun6715
@mihalykun6715 7 ай бұрын
Ez a videó két éves,a témával kapcsolatban,úgy tűnik,semmi új nem történt.Viszont,két új háború is kezdődött.Jól haladunk!☹🕊
@adamjobs
@adamjobs 7 ай бұрын
ááájjjIstenem
@szekeresandrea6058
@szekeresandrea6058 2 жыл бұрын
Ajánlom mindenkinek Asimov: Acélbarlangok c. könyvét. Remekül elmeséli, hogy miért élnek úgy az emberek és hogyan élnek, olyan szabályozottan, olyan egyformán és olyan szűk keresztmetszetek között. Szerintem kb ezt kellene kupolák nélkül tudomásul venni, hogy igen, ide jutottunk.
@jenohathazi920
@jenohathazi920 2 жыл бұрын
Köszönöm az előadást
@dallaszkorben
@dallaszkorben Жыл бұрын
Örülök ennek az előadásnak. Végre új nézőpont
@endrezonga4092
@endrezonga4092 2 жыл бұрын
Én személy szerint az oltásomat odaadom bárkinek aki kéri.Nekem nem kell.
@smartmoney607
@smartmoney607 2 жыл бұрын
Ez igen ez nagyon eros volt.Koszonjuk szepen viszont kivanjuk!
@Akol56Peter
@Akol56Peter 2 жыл бұрын
Nagyon jó. Közérthető. Mindenkinek meg kellene nézni. Jó és közérthető a nyelvezete. A fosszilis energiákkal kapcsolatos megállapításai teljesen jók. Az "ismert" készletekkel kapcsolatban is. (40 éve benne vagyok az olaj iparban, külföldön is.) Érdemes lenne komolyabban elgondolkozni, hogy ez a sötétzöld széndioxid lobbi miért nyomja ezt a klíma hisztit. A föld eredeti légköréből a messze leg jelentősebb széndioxid lekötés a mészkő hegységekben van (CaCo3). Ehhez képest a fosszilis energiában lekötött szén rész aránya elenyésző. A homokkal mint a félvezető gyártás nyersanyagával kapcsolatban tett megállapítása, téves egy -két vasúti vagonnyi szilícium dioxid elegendő egész Amerika félvezető gyártásához. Főleg az építő ipari felhasználás az ami kifogyás határon van.
@asiklosi
@asiklosi Жыл бұрын
Nem tudom mekkora egy amerikai vasuti vagon, de az USA éves silica felhasználása (95+ % SiO2) jóval 60.000 t felett van, a globális chipgyártásból való részesedése pedig kb 15%.
@Akol56Peter
@Akol56Peter Жыл бұрын
@@asiklosi Ha a folyamatba bemenő szükséges nyersanyagról beszélünk akkor biztosan így van. Én a végterméket próbáltam becsülni az n+1 átkristályosítás után. A vasúti szállításnál kb 1200 t egy szerelvény.
@sandorgera5570
@sandorgera5570 2 жыл бұрын
Nyugi , már intézik az emberiség sorsát....500 millió....köszi 😉👍 még azért annyit hozzá tennék hogy ebben !!!! A formában nem fent tartható a rendszer , mert elme betegek uralják a világot, akik telibe szarnak mindent ,csak profit legyen....így jutottunk idáig...🥴
@Europelifttestvideos
@Europelifttestvideos 2 жыл бұрын
De azért te is ebben a civilizációban élsz és nem barlangban nem? Te is élvezed a fogyasztás előnyeit.
@karvak1492
@karvak1492 2 жыл бұрын
"mert elme betegek uralják a világot, " - igy van kb. S ez igy akkor telejsen más alapra helyezi a probléma okát.
@karvak1492
@karvak1492 2 жыл бұрын
Tegyük fel, hogy már le vagyunk gallyazva 500 millára. Viszont akkor is ugyan az a probléma marad mint most is van. Népességet jóval elöbb kellett volna csökkenteni? Vagy inkább soha nem használni foszilis anyagokat üzemanyagként? Ha 500 000 000 továbbra is füstöl, akkor tovább fog melegedni a levegö (1 kilo gázolja kátránya 1g/ 11 000 MJoule HÖENERGIA).
@sandorgera5570
@sandorgera5570 2 жыл бұрын
Ez az ő rendszerük,az ő világuk, most mondhatnánk hogy mi is ők vagyunk, mi vagyunk az emberiség ,a társadalom stb..csak hogy ez nem igaz mert ezt a rendszert ők erőltetik ránk , világ szerte szét rombolták a múltat a hagyományokat , szembe mennek mindennel ami emberi érték , mindent csak pusztítanak , és azt mondgyák hogy az emberiség tehet rolla.....nem!!! A rendszerük tehet , hogy minden az övék nekünk meg semmi stb...de látod hol tartunk , ez minden csak nem normális 🥴
@zoltansafrany9650
@zoltansafrany9650 2 жыл бұрын
Mi meg hagytuk!
@erzsebetszilveszterpeterne624
@erzsebetszilveszterpeterne624 Жыл бұрын
Az előadáshoz néhány gondolatom támadt. Talán ott kellene kezdeni a dolgot, hogy amit gyártunk, létrehozunk az nagyon tartós és megbízható legyen. Kevesebb hulladék és szemét keletkezne. Tudom, ez néhány cápát rosszul érintene és kész a mokuskerék.
@rochielsama
@rochielsama Жыл бұрын
Köszönöm, erős előadás és érdekes beszélgetés volt! Hiányoltam a Nemnövekedés (Degrowth) alternatív közgazdaságtani elmélet/rendszer/mozgalom megemlítését. Ha valakit érdekel, hogy a fogyasztói társadalomnak milyen alternatívái léteznek elméletben & gyakorlatban, ezzel a kulcsszóval érdemes utánanézni. ;)
@hunbold1
@hunbold1 Жыл бұрын
Bogár László mindta, hogy az ókori egyiptom több ezer évig NEMnövekedési pályán volt. Vagyis se a lakosság, sem a nemzeti össztermék nem növekedett. Egy igazi önfenntartó társadalom volt 1000 évekig. Szóval azért van példa erre is.
@hajnas6
@hajnas6 5 ай бұрын
Köszönjük. Ez igazán hasznos tudományos és ÉRTHETŐ előadás.. De az a "kedves ember" aki az OPTIMIZMUSRÓL gajdolt...??? Nem is értette miért van itt. semmi baj csak az,hogy, az értékes információtól veszi el az időt. !! Tisztelt dr Gelencslér úr.!köszönet
@tamasalfoldi7706
@tamasalfoldi7706 2 жыл бұрын
Gyermekeinket unokànkat fel kell kèsziteni a vàrhato jövöre
@florababics6136
@florababics6136 Жыл бұрын
A kapitalizmus kérdésköre csak az utolsó percekben került elő... Holott a legfőbb okozó.
@istvanerdelyi4639
@istvanerdelyi4639 7 ай бұрын
X7-es BMW-vel az óvodába! Hogy a gyerek biztonságban legyen.
@sandorpecsi5845
@sandorpecsi5845 2 жыл бұрын
Remek előadás,köszönöm! Zavaró a háttérben mulatozók zaja.
@viktorschandl4476
@viktorschandl4476 2 жыл бұрын
Bezzeg ha Te is ott mulatoznál. Jó kis sport pub. :)
@sandorpecsi5845
@sandorpecsi5845 2 жыл бұрын
@@viktorschandl4476 😊
@sandorpecsi5845
@sandorpecsi5845 2 жыл бұрын
@@viktorschandl4476 Nem vagyok vaskalapos, az elhajlás fontos😉😉😊 . Csak itt két program csúszik egybe.
@zsuzsannaszilagyi537
@zsuzsannaszilagyi537 10 ай бұрын
A gond ott kezdődik hogy a gyerekeink nem tudják, hogy a madár alatt keressék a tojást.
@hoestermeloe
@hoestermeloe 10 ай бұрын
Az a kisebb gond, egy gyereket ha megkésve is, bármire meg lehet tanítani. A nagyobb baj az, hogy hamarosan nem lesz a madár alatt tojás...nálunk idén nem volt gyümölcs a fán, és ez csak a kezdet.
@mihalykun6715
@mihalykun6715 7 ай бұрын
​@@hoestermeloe👍👌🔴🕊
@adamjobs
@adamjobs 7 ай бұрын
Az a szülő felelőssége hogy megtanítsa neki ezeket
@ASKR612
@ASKR612 4 ай бұрын
​@@adamjobsEbben az esetben miért változott a vélemény: "Nem az embert kell hibáztatni hanem a kormányokat hogy...." ?
@lmTheMink
@lmTheMink Жыл бұрын
Csak engem zavar, hogy pár tahó folyamatosan fennhangon ugat a háttérben?! 🤔🤷🏼‍♀️ Amúgy az előadás nagyon érdekes volt! Élvezettel hallgattam!
@krisamagus1
@krisamagus1 4 ай бұрын
haha ,gyökerek
@istvanecsek7004
@istvanecsek7004 Жыл бұрын
Jöhet az ingyen energia ! 👍😃
@sz4bolcs
@sz4bolcs 2 жыл бұрын
“-Az lenne a kérdésem hogy van-e tudomásotok olyan csapatról aki egy kisebb teljesen önellátó élettér kialakításában munkálkodik? -Igen.. Az egész világ ilyen:) Csak még nem tudja.”
@viktorschandl4476
@viktorschandl4476 2 жыл бұрын
Fourier falasztere.
@idgejza
@idgejza 2 жыл бұрын
Sziasztok. 1:24:10-körül melyik könyvről volt szó?
@aronhorvath6518
@aronhorvath6518 2 жыл бұрын
Ha jól írom akkor az Jared Diamond - Összeomlás lesz. Egyébként több ilyen és ehhez hasonló tanulmányt írt, szóval lehet belőlük mazsolázni.
@idgejza
@idgejza 2 жыл бұрын
@@aronhorvath6518 Köszönöm szépen!
@aronhorvath6518
@aronhorvath6518 2 жыл бұрын
@@idgejzaNincs mit! 😀
@karvak1492
@karvak1492 2 жыл бұрын
Azonnal hagyjátok abba az autózást, motorozást. Ez az amit te, meg mindneki más tehet azért, hogy némileg meghosszabbithassuk az élet lehetöségét.
@viktorschandl4476
@viktorschandl4476 2 жыл бұрын
"A világon anyag, erő, és energia körforgás van..." Fogarasi Árpád, jómunkásembör
@tbotlik
@tbotlik 2 жыл бұрын
"A pártom tábláját is ki kéne már tenni, az anyag erő energia párt tábláját"
@heilundwissen9833
@heilundwissen9833 10 ай бұрын
30000, 300000 liter vízből vonja ki.
@pistipisti9122
@pistipisti9122 2 жыл бұрын
Amikor itt több száz millió évekről kezdett beszélni, ki is kapcsoltam.
@viktorschandl4476
@viktorschandl4476 2 жыл бұрын
Gratulálok. 🙄🤣
@mihalykun6715
@mihalykun6715 7 ай бұрын
​@@viktorschandl4476👍🔴🕊
@arpadvazul5299
@arpadvazul5299 2 жыл бұрын
A szilíciumlapok azok azért sokkal sűrűbbek, mint a kvarchomok.
@avenaoat
@avenaoat 2 жыл бұрын
A világűrből folyamatosan érkezik por. Milyen az összetétele?
@zole42
@zole42 2 жыл бұрын
hol található ez a kocsma és milyen gyakoriak az előadások?
@mernokikar
@mernokikar 2 жыл бұрын
A tudomány a kocsmában sorozatról a mk.uni-pannon.hu/index.php/hallgatoinknak/tdk/100-tudomany-a-kocsmaban oldalon tud tájékozódni.
@akoskovacs5496
@akoskovacs5496 Жыл бұрын
Nem kell számolni azzal vagy elhanyagolható, ha tömeget/anyagot h oznánk a Földre csökken a perdület???
@nagashg60
@nagashg60 Жыл бұрын
Ebben az egyben igaza van Hollywood-nak... Kell egy reset, kevesebb ember, technika zérő, vissza kapálni. (Remélhetőleg zombik nélkül.) Csak ezt senki sem mondja (hangosan).
@lantospapp3779
@lantospapp3779 2 жыл бұрын
A lehetséges megoldásokról mikor lesz előadás?
@endrelaszlo9047
@endrelaszlo9047 2 жыл бұрын
Arra várni kell. Nem találkozni olyan előadással, ami megoldást tudna nyújtani. Addig várni kell , amig az egészet , egyben az egész globális problémát nem látják egyben . Pedig van .
@gaborkun396
@gaborkun396 2 жыл бұрын
Nincs megoldás. Fel kell készülni az önfenntartásra. Közösséget kell szervezni, kétkezi szakmákat kell tanulni. Na meg városból tanyára kell költözni.
@lantospapp3779
@lantospapp3779 2 жыл бұрын
@@gaborkun396 Nem látszik könnyű dolognak. Pedig Anyám tanyán nőtt fel. 6-an voltak testvérek. 22 hold saját föld. Teljes önellátás. Semmi közmű. Felnőttek egészségben. 4-en még mindig élnek. A nagybátyám idén 90. Vadászik, autót vezet. De sajnos a tudást már nem adták át. Pedig nem is volt olyan régen...
@gaborkun396
@gaborkun396 2 жыл бұрын
@@lantospapp3779 Három éve költöztünk tanyára szinte nulla tudással. Tapasztalom hogy nehéz. Nehezebb mint régen volt. Akkor még pl. több volt a csapadék és kevesebb a kártevő.
@lantospapp3779
@lantospapp3779 2 жыл бұрын
@@gaborkun396 Minden elismerésem! Én csak agyalgatok rajta de még nem tettem meg. ("fotel paraszt" vagyok egyelőre)
@Akol56Peter
@Akol56Peter 2 жыл бұрын
A leg gyorsabban a túlnépesedés fogyasztja az erőforrásokat. Még sem hallunk olyan nemzetközi programról ami legalább a népesség növekedést állítaná meg, vagy lassítaná le. Vagy ez nemrésze a "Haladárok" jóemberkedésének?
@endrelaszlo9047
@endrelaszlo9047 2 жыл бұрын
Azért nem , mert jelen pillanatban a megtermelt javakat , erőforrásokat az emberiség 30 % használja fel. Ez a 30 % van döntéshozásban. Ha egy dzsin eltűntetné a 3.-fejlödővilág népeit , akik most kezdenek részt kérni a Föld erőforrásaiból( migráció) , a gond , a próbléma akkor sem szűnne meg. Ugye így van ? Csak kitolná a civilizációnk agóniáját!
@Akol56Peter
@Akol56Peter 2 жыл бұрын
@@endrelaszlo9047 A válasz elfogadható abban az értelemben, hogy "kitolná a civilizációnk agóniáját" . De ha több időnk lenne, akkor nagyobb az esély arra, hogy észhez térjünk, vagy találjunk valamilyen nem "sötétzöld" megoldást. Mert a "Zöldbéke" megoldásai gyakorlatilag ember ellenesek.
@totherno5301
@totherno5301 2 жыл бұрын
Jogos a kérdés, nem Európában meg a fejlett világban van túlnépesedés, meg környezetszennyezés, hanem Afrikában meg Ázsiában, bár ott is már elkezdtek szabályozni, de Indiában és az Afrikai HELLHOLE országokban úgy szaporodnak, mintha kötelező lenne 10-15 gyereket idesz*rni a világra, hátha hamarabb jön el a világvége, ezek a világok, főleg az Afrikai meg Pakisztáni, Bangladesi részek még exportálják is a saját problémáikat a világ minden részére, India nem annyira, ők főleg csak saját maguknak túlszaporodnak, de ehhez van egy kompatibilis vallásuk is, az előzőeknek nincs, sőt az iszlám egy hódító, kiválasztottság tudattal megtévesztő életforma, ami nem kompatibilis a fejlett világgal.
@hellozoldjovo
@hellozoldjovo 2 жыл бұрын
Sajnos a karbonsemlegességi ténykedések sem feltétlen jó irányba mennek: ha x tonna/év CO2 kiváltására y ha erdőt ültetnek, az csak időlegesen köti meg az x tonna CO2-t. Ha pár évtized elteltével elégetik pl. bioerőműben akkor majdnem 100%-ban vissza is kerül a légkörbe, ha papírt, bútort készítenek belőle sok-sok év után CO2 lesz a végén a széntartalmából, ha hagyják a természetben a lebomlási folyamatok (korhadás) miatt nagyon lassan szintúgy visszakerül CO2 formájában a légkörbe. Bár itt egy kisebb része eltemetődik, nem bomlik le, marad kötött formában a szén, viszont nem ez a jellemző forgatókönyv, hanem az, hogy az ültetett erdőket az ember felhasználja az első két cél valamelyikére, így csak látszólagosan váltottak ki x t/év kibocsátást, az nagyobb időtávban plusz CO2-ként megmarad. Persze nagyon hasznos erdősíteni, viszont kibocsátás ellentételezésére egyenértékű energiaerdőt létesíteni nem a probléma valódi megoldása, csak a probléma időbeli eltolása egy erdő életciklusával.
@pitmanexhibit4102
@pitmanexhibit4102 Жыл бұрын
1894-ben a The Times of London ír a nagy lócitrom-válságról.
@istvanmarott6494
@istvanmarott6494 9 ай бұрын
Elrettentésnek jó, DE: ha most a JOBBOLDALI képen úgy állítják össze a lufit, hogy csak 0,045 %-nyi legyen benne a CO2, akkor vajon milyen infraképet kapnánk ???? Mert EZ lenne a valóságot leképező megoldás. Egyébként ha a CO2-vel teletöltött LUFI ennyire eltakarja az arcot, ergo HŐSZIGETEL, akkor ebből kéne a falazatokat fölhúzni !!!!
@katalinmathenepaksi5916
@katalinmathenepaksi5916 2 жыл бұрын
A véleményem az, hogy valódi megold@st a bolygónk és MINDANNYIUNK(harmadik dimenzió) kizsákmányolás@nak megakakadalyoz@sa hozza meg...
@avenaoat
@avenaoat 2 жыл бұрын
Lítium akkumulátor tévút! Azonban Alumínium elem akkumulátor már meg van !
@MrAgyhasadt
@MrAgyhasadt 2 жыл бұрын
Vakcina temahoz: Rokonok mondták Argentínában oltanak lejárt szavatosságú oltóanyaggal. Akár három adagot egyszerre. Előadás szuper. Köszönöm
@ferenchell7558
@ferenchell7558 2 жыл бұрын
Megnéztem ezt a videót. Számtalan gondolat jutott közbe eszembe. Először is az amikor összehasonlította a napelemeket, szélkereket egy fával. A fa megujúló a szélkerék nem, napelem nem. Nem értek vele egyet. A fa hordozza az összes információt a megujjulásához. Ez genetikai információ. Azaz a génekben van a megujjuláshoz szükséges információ kódolva. A napelem és a szélkerék információja a mémekben, a tudásban, a társadalom tudásában van tárolva. Ez is megujjuló. Mindkét ábrázolási formája természetes, mivel a világban létezik és ami létezhet az természetes is. Nem egy másik bolgón hanem itt. Akkor a nyilt ciklus igenis zárttá tehető. Például a foszfor. A csatorna rendszer így ahogy van elavult vagy ahol lehetne meg kéne szüntetni ebben a formájában. Vidéken pl az emberi ürüléket és egyéb szerves anyagot mondjuk egy arra alkalmas speciálisan erre kifejlesztett eszközzel el lehetne égetni. Semmi nem maradna utána csak némi ártalmatlan szagtalan por, amit ki lehetne szórni a kertbe vagy el lehetne szállítani oda ahol kevés ilyen árványi anyag van. Városokban is külön kéne választani a wc termékét a fürdéstől, mosástól. A mosás is menne egyszerű lebomló anyagokkal. Vétek benegedni a foszfort a csatornába. Továbbá itt lesz előbb-utóbb a fúzió. Ha ennyi energiánk lesz akár a szemétből a puszta földből is le lehet egy máig nem ismert desztilláló vagy frakcionáló eljárással különválasztani az anyagokat elemi formában. Bárhonnan ahol van szétszóródott anyag. Ez az entrópát csökkentené a földön. Aztán itt lesz nemsokára a valódi mesterséges intelligencia. Sikerül majd ellesni a természettől az elme lényegét. Ehhez nem sok idő kell szerintem. Az AI is sgíthet ezekben a problémákban. Továbbá a termelésben a termékek gyártására különleges engedély kellene. Nem lehetne túl sok felesleges ajándék, divatárú, elrohadó autó nem elég recirk termék. stb Sokkal kevesebbet kéne dolgozni és vásárolni. Csökkenteni kéne a munkaidőt, hogy felesleges dolgokat ne akarjanak, fogyasszanak az emberek. Le kéne venni az arcukból is. Fel kéne aze mebereket világosítani, hogy az arcuk miképpen evolválódott. Nem kéne toronyóra aranylánccal stb. BMW se, eldobható ájfon se és egy csomó minden.
@VladiFx
@VladiFx 2 жыл бұрын
Nem kell szart égetni, kiválóan lehet komposztálni. Igaz speciális alapanyagok és technológia kell hozzá, tehát szalma és vödör... :P
@leslielugosi
@leslielugosi 2 жыл бұрын
Értem én, hogy a szélkerék magja a fejekben van, de ha nem lesz vas az állványhoz, a forgó alkatrészekhez; réz a tekercsekhez és az áram továbbításához, arany és más fémek az elektronikához, teherautó a szállításhoz, és más munkagépek a gyártáshoz, úthálózathoz és fogyasztók legyártásához és célba juttatásához... Akkor mégis hogyan fog manifesztálódni avagy kihajtani a földböl az a szélkerék/napelem?
@ferenchell7558
@ferenchell7558 2 жыл бұрын
@@leslielugosi Ha lesz elég energia, pl fúzió, akkor a szemétből is, akár a puszta földből, ahol szét van szóródva, is vissza lehet olvasztani, frakcionálni, a könnyebbeket desztillálni vagy pl centrifugával szétválasztani az anyagokat.
@bandibandi3427
@bandibandi3427 2 жыл бұрын
Teljesen igazad van , meg egy otlet , igazsagosabb ki egyenlitett bérekkel mindenki dolgozhatna a lakhelyehez legkozelebb es maris 10-20 % karosanyag ki bocsajtas csokkenes lenne de ez is egy a sok kozul amin valtoztatni lehetne
@gusztavmenko7192
@gusztavmenko7192 5 ай бұрын
Ha megtöltünk egy lufit co2-vel, leesik . A pinceben is a padlón gyűlik össze. Hogyan kerül a levegőbe?
@mihalykun6715
@mihalykun6715 4 ай бұрын
Valóban, a zárt pincében lent gyűlik össze.A szabadban keveredik más gázokkal.Diffúziós elv.🕊
@ivanborik8326
@ivanborik8326 2 жыл бұрын
1:22:30 - kb 110 milliárd ember élt eddig, akkor hogy élhet ma a fele? Itt valami nem ül. Különben nagyszerü elöadás!
@endrelaszlo9047
@endrelaszlo9047 Жыл бұрын
Matek ! Ma 7,5 milliárd , nem 55 milliárd . Fibonacci matematikai elmélete ,amit a nyulak szaporodására alkotott, segít .
@ivanborik8326
@ivanborik8326 Жыл бұрын
@@endrelaszlo9047 Hallgassuk meg még1x: " a Foldunkon élt osszes ember fele ma is él", nos ez igy biztosan nem igaz, és én azt mondom hogy ma 7,8 milli. ember él, és az osszes ember (nehez meghatarozni pontosan honnan kezdjuk számolni), de vlahol 100 és 110 milliárd koze teheto.
@endrelaszlo9047
@endrelaszlo9047 Жыл бұрын
@@ivanborik8326 Igen , ott kellene kezdeni ki-mi az a lény akit embernek nevezzünk. Sapiens sapiens kb 40 0000 éve jelent meg . Onnan számoljuk ? 50 éve kb. 2 milliárd volt .
@ivanborik8326
@ivanborik8326 Жыл бұрын
@@endrelaszlo9047 azert mondom hogy nem helyes a "fele még ma is él", ha csak a romai birodalomig megyunk vissza már akkor majdnem 15-20milliard ember élt, és ha az utolso jegkorszakig ami kb 12 ezer év akkor ujabb kb 20-30 milliárd, hol van ez a 7,5 milliárdtól?
@tamasnagy2761
@tamasnagy2761 2 жыл бұрын
Biciklizni akarsz, nem fogsz, mert nem lesz kőolaj a gumihoz.
@heilundwissen9833
@heilundwissen9833 10 ай бұрын
Fajármű. Földút, kőút.
@akoskovacs5496
@akoskovacs5496 Жыл бұрын
Nem tudom vajon nincs-e a rendszerben egy önszabályzás a születésszabályzásra a spermiumok száma rejtélyes okokból is csökken.
@akoskovacs5496
@akoskovacs5496 Жыл бұрын
Genetikai okokból is?????
@akoskovacs5496
@akoskovacs5496 Жыл бұрын
Sőt ha túl sokan vagyunk nő az agresszivitás kiirthatjuk egymást, mint az egerek...
@mihalykun6715
@mihalykun6715 4 ай бұрын
Állítólag sok műanyagot eszünk meg,azért van.🕊
@feherpeter1778
@feherpeter1778 2 жыл бұрын
Remek videó. Én csak annyiban összegezném, hogy nincs egy szűk felelősségi kör, aki miatt valószínűleg összeomlik a civilizációnk, hanem mindannyian felelősök vagyunk benne. Nem tudná megcsinálni a politika a felelőtlen döntéseit ,ha a társadalmak arra ösztönöznék őket, hogy másképp és ésszerűen döntsenek. A politika pont azért hoz olyna döntéseket, mert az emberek nem hajlandóak lemondani a megszerezett életminőségről. Amíg az emberek elutasítják, hogy márpedig nekik is tenniük kell , lemondaniuk és másképp élni a fenntartható Földért, addig a politika nem fog olyan politikát folytatni, amibe belebukik rövidtávon. Az emberek önzőek és másoktól várják ,hogy oldják meg a problémákat, de maguk már nem akarnak ebben részt venni. Öngól. Az összesküvéselméletek ezért nagyon károsak, amikor háttérhatalmakra, szúk érdekcsoportokra mutogatunk, mert a mi felelősségünket hárítjuk másokra. Ez nagyon logikus, csak meg kéne érteni, hogy mi választunk politikusokat és mi nem olynaokat választunk, akik alkalmasak lennének felelősen dönteni. Kvázi szakembereket kéne megválasztani és nem populistákat, akik most nagy részben vezetik az országokat, akik inkább háborúznak, lopnak, csalnak.
@tamasalfoldi7706
@tamasalfoldi7706 2 жыл бұрын
Fontos megèrteni tömegeknek nincs valoszinüleg rà làtàsa hiàba van fellelösèg tudatot ha tömegeket nem tudjuk bellevoni a gondolkozàsodba..
@sandorpecsi5845
@sandorpecsi5845 2 жыл бұрын
Viccesnek tartom,hogy a politikusokról beszélsz. Ma már egy szűk gazdasági elit mozgat minden mocskos politikust.
@Turbo_TechnoLogic
@Turbo_TechnoLogic 2 жыл бұрын
Ez is mind igaz. Viszont akkor mit mondasz arra, hogy ezek a giga cegek konkretan es direkt agymossak a tomegeket, es pszichologusok hadat foglalkoztatjak, hogy az agy tulajfonsagait kiforgassak kihasznaljak a celjaikra? Amik pedig egyertelmuen csakis a haszonszerzes altal motivaltak es nem a fenntarthatosag es nem a tartos termekek, hanem mindennek ami az emberek es a kornyezet erdeke lenne, pont az ellentete. Tehat hipnotizaljak az embereket onmaguk ellen gyakorlatilag. Szoval konkretan oriasi a felelosseguk mindebben.
@endrelaszlo9047
@endrelaszlo9047 2 жыл бұрын
@@tamasalfoldi7706 Azaz nem felelősek , hanem résztvevői vagyunk a történéseknek. Az egyénnek annyi felelősége van , mint áradást okozó víz cseppje . Sokkal , de sokkal összetettebb a dolog , mint az előadás témája. Természetesen a következtetései megcáfolhatatlanok, ahogy az is a probléma csak egy része ! Ha nem lenne igazam , akkor tudnának megoldást . De még nem találkoztam vele . Pedig van .
@totherno5301
@totherno5301 2 жыл бұрын
A kollektív büntetés elvét elutasítom, én nem vagyok nagymester egyik szabadkőmírges páholyban sem, nem vagyok a WEF elnöke, a G8,G7, G20 tagja, sem politikus, sem milliárdos, sem CFR tanácsadó, sem Kissinger vagy Soros, ne terheljenek rám semmilyen extra felelősséget!
@janospeto831
@janospeto831 2 жыл бұрын
Qrva jó előadás, de a bútorasztalosokat ki kellett volna zárni a helyiségből! 🥴 🤮
@mihalykun6715
@mihalykun6715 4 ай бұрын
Ez egy kocsma,nem?😊🕊
@gabriellaczencz9469
@gabriellaczencz9469 7 ай бұрын
Egy ilyen előadás alatt folyamatosan háttérdumálni,nyikorogni… aki nem tud viselkedni miért ment oda?
@benjaminalexander2792
@benjaminalexander2792 2 жыл бұрын
Na akkir kimondom én a megoldást! Rotschildékat es bsndajukat kelkene szabájozni ok!!!!!!!?????? Megertette mindenki!!!???
@viktorschandl4476
@viktorschandl4476 2 жыл бұрын
Értjük értjük de nyilván ilyet mondani nem szabad.. 🤫🤫🤫
@adamjobs
@adamjobs 7 ай бұрын
Nem semmi
@__chemhacker__
@__chemhacker__ Жыл бұрын
Szuper előadás volt. De kocsma ide, kocsma oda, a háttérben zajló pofázás, ordibálás nagyon zavaró és idegesítő.
@ii.gondolkodo3169
@ii.gondolkodo3169 2 жыл бұрын
.40.47-nál mondja „Nonszensz... Evolúciós termék vagyunk, az élővilág, az ökológiai rendszer az evolúció terméke nem fog átállni szilicium bázisú nem tudom mivé. Hát majd a mikroorganizmusok lehet hogy átállnak, de hogy az ember nem fog, az egészen biztos. Meg az élővilág. Itt nincs B terv. Ez van, aztán ezzel kell gazdálkodni. De ez egy nagyon kritikus kérdés, hogyan irányítjuk a jövőt és milyen irányban.” Talán a nonszenszt a végére kellett volna tennie, mivelhogy a beton végű zsákutcát /amiről korábban beszélt/ nem az jelenti, hogy milyen nyergen ül az ember, hanem hogy milyen lovon? Ha rossz lovon ül, akkor variálhatja a nyerget ahogyan akarja, a betonfalat nem tudja kikerülni. A rossz ló annak megállapítása, hogy minek a termékei vagyunk. Darwin termékeny evolúciója a terméketlen alaphelyzetből legalább akkora nonszensz, mint amiről fentebb beszél. A konzerv termékenységét már Pasteur piros lappal jutalmazta, mégis ennek termékenységéből építkezik a nyereggyártók sokasága, akik kerülgetik a betonfalat, mint macska a forró kását. Ha a darwini evolúció termékenysége működik, mert működőképes, akkor azt a termékenység legördülő termékeiből nem tudja levezetni, mert akkor létrehoz egy olyan apparátust, amivel az apparátust elindította! A csikó megszülte a saját anyját - vagy mi? Ha képes volt szülni, akkor ezt a konzervben ücsörögve nem nagyot tehette, ezért a termékenységet megelőlegezték a konzervnek is. Na de ki bontotta ki a konzervet? Hát ő saját maga! Talán egy kicsit meg kellene kapargatni az idevágó tudományos eredményeket, amelyek rámutatnak az efféle lóugrás mögötti hiszékenységre, ugyanis a valóságban már ott létezik a betonfal, ami viszont nem egy rémisztő jövőkép, hanem a tények valóságos képe, sőt, kikerülhetetlen ténye. Ezért a tervek sokasága nem ér semmit, mivel olyan nyergeken nyikorogtatják azokat, amik alatt a valóságban nincsen ló! Majd Aki a lónak megadta azt a termékenységet, amivel pompázni tud a természetben, véghez viszi a saját tervét, na az lesz a megoldás. Ha pedig valaki azon a lovon akar átugratni a jövők betonfalán, át kell ülnie arra a lóra, ezt meg hagynia kell azokra, akik forgatják maguk alatt a nyerget, mert sehogy sem akar nekik kényelmes lenni alattuk.
@endrelaszlo9047
@endrelaszlo9047 2 жыл бұрын
Teljesen egyetértek . Amit Ön fentebb leírt ,és az előadás nagy részét tízen éve leírtam . Ha vallásos lennék, azt gondolnám az emberiség sorsa determinált . Tudom ,hogy ez nem ìgy van , nincsenek isteni kijelentések és elrendeltetések. A világot megismerni kell ,nem kell kitalálni . Vannak természeti szabályok ,törvények amik mentén működik a világ . Az ember társadalmi evolúciója a technikával karöltve ide jutott .
@Proverbs3198
@Proverbs3198 2 жыл бұрын
@@endrelaszlo9047 Az emberiség sorsa nagyon is determinál, szinte csak Isten kijelentéseiről és elrendeléseiről olvasni benne. Nézz bele.
@ii.gondolkodo3169
@ii.gondolkodo3169 2 жыл бұрын
@@endrelaszlo9047 Tisztelt Endrei László, az egyes ember sorsan nem determinált, hanem mindenki maga választja a sorsát, akinek megadatik a választás lehetősége. Akinek most vagy a múltban nem adatott meg, az be lesz neki számítva. Isteni kijelentések márpedig vannak. Az anatómia nyelvén is, a biológia nyelvén is és az ember nyelvén is. Mindemögött a SZERETET nyelve húzódik meg, mert Isten - a Biblia Istene - maga a szeretet!
@endrelaszlo9047
@endrelaszlo9047 2 жыл бұрын
@@Proverbs3198 Igen, és mibe nézzek bele? Példabeszédek 5/21. - 16/9. - 19/21. 5/21. ,,Mert az Úrnak szemei előtt vannak mindenkinek útjai, és minden ösvényeit ő rendeli." 16/9. ,,Az embernek elméje gondolja meg az ő útját; de az úr igazgatja annak járását." 19/21. ,,Sok gondolat van az ember elméjében; de csak az Úrnak tanácsa áll meg." Nekem úgy tűnik az idézett Példabeszédek igéiből, hogy az istenke intézi a világ tönkretételét; ha tévedek és mégis van! Meggyőződésem hogy nincs! Saját ,emberi tevékenységünk ,életmódunk ,az ami feléli a megújulni képes errőforrásokat . Pontosítanék : nem azt kell bizonyítani , melyik oldalon ,melyik "vers"-ben mit ír a Biblia ! Azt nem kell,kinyitom és ott van . Mennyire hiteles amit ír ,na az kérdés ?
@Proverbs3198
@Proverbs3198 2 жыл бұрын
@@endrelaszlo9047 Nem minden embernek adja meg Isten az értést, főleg nem az Istent tagadóknak. Te Így jártál.
@ubul8616
@ubul8616 Жыл бұрын
Na jó. De mi következik ebből? Mi következik ebből nekem, egyszerű állampolgár számára?
@adamjobs
@adamjobs 7 ай бұрын
Igen
@mihalykun6715
@mihalykun6715 4 ай бұрын
Szerintem,semmi jó,az tuti.😊🕊
@flycorvus
@flycorvus 2 жыл бұрын
Őszintén sajnálom, hogy közel két óra alatt a hidrogénről egy büdös szó sem esett. A hidrogén és az elégetéséhez szükséges oxigén két elem a négy leggyakoribb elem közül az Univerzumban. Magyarul: víz mindenhol van, a mi kis naprendszerünk is meglehetősen komoly vízkészlettel rendelkezik, és elég szerencsések vagyunk hozzá, hogy ennek a készletnek egy része épp itt van, a mi bolygónkon. Hidrogéngáz elégetésével vízgőz keletkezik. A vízgőz az "égéstermék", ami ráadásul korlátlanul és végtelenszer visszaalakítható tüzelőanyaggá (hidrogéngáz) és oxidáló szerré (oxigéngáz) Vízből, ami az emberi felhasználás léptékéhez képest korlátlan mennyiségben rendelkezésre áll ezen a bolygón, elektromos áram segítségével (vízbontás) egyszerűen és kontrolláltan nyílik lehetőség hidrogéngáz előállítására, egészen kicsi (háztartási) és egészen nagy (ipari) mennyiségekben. A pontos technológia kidolgozása (áramtermelés akár napenergiával, hidrogén-tárolás, szállítás) már részletkérdés. A felhasználásnak csak a képzeletünk szab határt. Hidrogénnel lehet lakást fűteni, belsőégésű motorokat működtetni, éjszakai áramot előállítani, stb stb. Sajnos a világunkat irányító érdekkörök ezt a magától értetődő tiszta energiaforrást évtizedek óta lesöprik az asztalról. Túlságosan sok "pénz" van még a föld alatt, kibányászható kőolaj, földgáz és kőszén formájában.
@Europelifttestvideos
@Europelifttestvideos 2 жыл бұрын
Akkor nem figyeltel. Nem az energia a probléma , hanem a nyersanyagok fogyása. Energia jön, de anyagból csak a Föld keszletevel gazdálkodhatunk. A konzervekkel. Ha figyeltel...
@flycorvus
@flycorvus 2 жыл бұрын
@@Europelifttestvideos figyeltem. Az energia a legnagyobb problémánk, mert több mint száz éve már mást sem csinálunk mint a föld mélyéről kibányászott, nem megújuló, fosszilis anyagok elégetésével termelünk energiát. Olyan anyagokat semmisítünk meg véglegesen, amit soha nem fogunk visszakapni. Itt áll leginkább a konzerv hasonlat.
@Europelifttestvideos
@Europelifttestvideos 2 жыл бұрын
@@flycorvus igen de azt mondja, hogy Az energia a napból végtelenül jön. Az oké. De a rendelkezésünkre álló nyersanyagokat csak addig tudjuk használni, amíg van. Pl. A hélium sok helyre kell és nemsokára elfogy. És utána nem lesz többet. Keress rá.
@totherno5301
@totherno5301 2 жыл бұрын
IGAZ, és ha energia van, akkor bárhonnan lehet bármilyen elemet "kibányászni", pl. tengervíz, tengerfenék iszapja, vagy akár a Hold, ezt az előadó elvetette, látszik, hogy nem fizikus, lövése sincs a folyamatokról. A VALÓDI sorrend ez: ENERGIA (mindennek az alapja) ÉLELMISZER+víz, Egészségügy, Oktatás, ha ezek rendben működnek, akkor az egy fenntartható világ lesz. Akár ha van elég energia, akkor transzmutációval Hidrogénből bármit elő lehet állítani.
@Europelifttestvideos
@Europelifttestvideos 2 жыл бұрын
@@totherno5301 tengerfenék iszapjaban nem konzerv állapotban vannak alapanyagok tehát nem éri meg kiszedni
@pentekzoltan7858
@pentekzoltan7858 4 ай бұрын
EZ...MESE...!!!...
@totherno5301
@totherno5301 2 жыл бұрын
A Húsvét szigeten a szobrokat kemény vulkáni kőzetből faragták ki ismeretlen technikával és szállították el szintén ismeretlen technikával. A fa fogyott el (nem a szobrok voltak abból) valószínűleg, mert csak kivágták és nem telepítették a nagyeszű szigetlakók. Még a saját írásukat is elfelejtették, sőt emberevés is volt egy darabig.
@endrelaszlo9047
@endrelaszlo9047 2 жыл бұрын
Bocsájtson meg, de provokáló magabiztossággal ossza a tévedéseit. Még cáfolni sem érdemes . Húsvét sziget stimmel..
@totherno5301
@totherno5301 2 жыл бұрын
@@endrelaszlo9047 Akkor OK, én ezt a világvége várást már végigjátszottam 2004-2005-körül az index PEAK-OIL fórumában, igaz rövid úton onnan is kitiltottak, amikor pár kínos kérdést tettem fel a vezérkommentelőknek. Szerintem két tényezővel nem számoltak, az egyik a hadiipari komplexum (Military Industrial Complex) és az ő nem nyilvános fejlesztései, (állítólag min.100évvel járnak a civilek előtt) tehát ők már rég megoldották az itt felmerült problémákat, de nem adják ki, a másik az államok feletti vezetés és az ő terveik (CFR, WEF, Bilderberg, Trilateral Comission, EU bizottság, stb..) mert nem hiszem, hogy miután lecsökkentették a népességet a kívánt szintre, ők vályogkunyhókban fognak lakni, lóval fognak közlekedni és közművek nélkül fognak élni. (ezek a tervek sem igazán nyilvánosak, bár az öreg Klaus Schwab elég sokmindenről eldicsekedett, mióta ennyire celeb)
@endrelaszlo9047
@endrelaszlo9047 2 жыл бұрын
@@totherno5301 Azt gondolom van eset mikor nem érdemes érvelni . Normális esetben működik a pró és kontra stílus. Akkor borúl ez , ha valamelyik fél a netes fake naws baromságokat képviseli. Azzal nem lehet mit kezdeni . Bocsánat , de amit összehord , frankó összeesküvés elmélet . Persze részigazságok vannak benne pld a nevek ,kifejezések. Legyen szép napja .
@totherno5301
@totherno5301 2 жыл бұрын
@@endrelaszlo9047 Ezek szerint akkor Dwight D. Eisenhower tábornok és későbbi elnök is egy konteós alusapkás volt, mert a hadiipari komplexum kifejezést ő vezette be, azóta meg látjuk , hogy mivé nőtte ki magát ez a rettenetes szörny, olyan fejlesztések vannak, amiket a használatból kivonásuk után évekkel láthatnak a civilek (pl. F-117, B2 repülőgépek) itt semmilyen különleges eltitkolt technológia nem volt, és mégis megvolt a 30-40 éves késés, szerintem az energetikában, anyagtechnológiában simán megvan a 80-100 év , de akár a civilek számára nemlétező technikákat is ide vehetjük, mint az időjárás módosítás, (ez lenne a HAARP ?) vagy az elemek átalakítása, általunk ismeretlen módon. (transzmutáció)
@bogierdos547
@bogierdos547 Жыл бұрын
Ebből összesen két információ töredék igaz, hogy a szobrok kőből voltak és hogy az (amúgy teljesen függetlenül kialakult) írásukat ma már nem tudja senki elolvasni. (Illetve állandó motívum a történetben, hogy "civilizált" európaiként lenézzük a többi, számunkra ismeretlen kulturát.) Ha valakit érdekel, hogy mit alkottak a Húsvét szigetekiek és mi okozta a vesztüket, pl innen is lehet tájékozódni: kzfaq.info/get/bejne/bdBga8qpusmml5c.html Szép napot!
@lelekmagok4940
@lelekmagok4940 2 жыл бұрын
Ha ennyi Co2 többlet van a légkörben, miért nem nőnek égig a fák? 🤔 Hisz a növények Co2 = O2+H2O erőművek.
@TheLambdaTeam
@TheLambdaTeam 2 жыл бұрын
Ugyanazért, amiért végtelenül magas épületet se lehet építeni, hiába van építőanyag.
@endrelaszlo9047
@endrelaszlo9047 2 жыл бұрын
Miért nem lesz a szamárnak ló csikaja? Miért nem lesz a házi macskának oroszlán kölyke pedig van élelme bőven ? Fekete fenyőnek miért nincs mamut fenyő magonca ,pedig ott a humusz ? Evolúció !!!! A válaszokat tudom , nem azért kérdezem . Rávezető szeretne lenni a kérdés.
@igorcsordas1436
@igorcsordas1436 2 жыл бұрын
Volt olyan földtörténeti korszak,amikor a levegő Co2 tartalma magasabb volt a mainál és valóban burjánzott a flóra,sőt a faunára is nagy hatással volt a levegő megnövekedett Co2 tartalma (lásd a rovarvilág hatalmasra nőtt példányait).Ez tudományos tény.Arról nem beszélve,hogy emlősökből,madarakból halakból is voltak óriási méretű fajok ( lajhár,farkas,medve,sas,cápa...).A kérdés nagyon jó és én is felteszem:Miért nem nőnek égig a fák?
@janoscs.1946
@janoscs.1946 2 жыл бұрын
@@igorcsordas1436 Vagy mindjart nem a holdig?
@endrelaszlo9047
@endrelaszlo9047 2 жыл бұрын
Tényleg miért nem? Miért ? Fekete fenyőnek miért nincs mamut fenyő magonca ,pedig ott a humusz ? a Földi lények mindegyike melyik fajba -családba-csoportba sorolható azt a DNS-e határozza meg !! Vagyis azt , hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezik . A környezet olyan , amilyen a természeti törvények alapján . Ehhez alkalmazkodnak ( rossz, hibás, megtévsztő kifejezés ) az élőlények . Nem alkalmazkodnak , ha ez így helyes kifejezés lenne , akkor az eddig élt fajok 90 % nem pusztult volna ki !! Na itt a kérdésre a válasz . A szaporodásnál , a DNS lemásolásánál hibák fordulnak elő, ezek teljesen eklektikusan-véletlenszerűen következnek be . Aki akarja és hívő, magyarázza bele Istent , de jelen pillanatban nem tudjuk miért, csak azt hogyan .Nem isteni beavatkozás , mert belátható akkor a teremtő kókler lenne , hanem genetikai hibák, ezek a mutációk. Ha ezek a hibák erősítik az életben maradást , megéri a nemzőkort, akkor a mutáció jó választ ad a környezeti hatásokra . Ezért nem nemzenek a verebek sasokat !
@zoltangubicza7166
@zoltangubicza7166 2 жыл бұрын
Valójában nem is kell tárolni az energiát szerintem. Ahol éppen nem süt a nap oda vezetekeken keresztül a nap sütötte oldalról oda lehet vezetni! Így is be hálózza az országokat!
@markd7095
@markd7095 2 жыл бұрын
Teslának sem kellett vezeték. Nem fenntartható
@mihalykun6715
@mihalykun6715 4 ай бұрын
A hosszú vezetékek felemésztik az energia nagy részét.🕊
@irmabeck1619
@irmabeck1619 2 жыл бұрын
Azt nem hiszem el,hogy a fejlett technológiánk mellett miért nem szivattyúzzák ki a CO2 ot vagy akár a metán keverékeket a világűrbe???😊
@karvak1492
@karvak1492 2 жыл бұрын
mer a föld bolygó gravitációja visszahúzza. A CO2 nehezebb mint a levegö ráadásul, utyhoty, szarás
@irmabeck1619
@irmabeck1619 2 жыл бұрын
@@karvak1492 Ha ez így működne akkor a földfelszín felett levegő keverék helyett CO2 -ben fuldokolnánk. Valami más van itt...
@karvak1492
@karvak1492 2 жыл бұрын
​@@irmabeck1619 " miért nem szivattyúzzák ki a CO2 ot vagy akár a metán keverékeket a világűrbe???" - erre fókuszálva irtam. Mert anyagmegmaradás érvényesül. Kinkeservesen lehetne csak csökkenteni bármlyen módon a föld anyagát. pl. a voyager1/2 ürszondákkal most "könnyebbek" vagyunk :)
@totherno5301
@totherno5301 2 жыл бұрын
Mert nem akarják, hogy az összes növény elpusztuljon!!! Ha nem tudnád a növények CO2-t lélegeznek BE és Oxigént lélegeznek KI.
@karvak1492
@karvak1492 2 жыл бұрын
@@totherno5301 de csak nappal
@peterkurucz3583
@peterkurucz3583 10 ай бұрын
Olvastam egy cikket, amiben azt írták, hogy 2019-ben a Tennessee Akváriumban Miguel az elektromos angolna világította meg a karácsonyfát. Lehet, hogy a biotechnológia lesz a megoldás az energiatermelésre? Ha képesek lennénk az angolnát leutánzó biomechanikai gépeket előállítani "tenyészteni" mesterségesen, akkor szerves alapú energiatermelő eszközeink lennének. Ez fentartható lenne nagyon olcsón. A másik út, hogy genetikailag úgy módósítanánk az angolnát, hogy a jelenlegi képességégeit a végsőkig turbóznánk, ezáltal pár száz vagy ezer angolna akár egy várost is ellátna energiával. Vagy az elektromos angolna képességeit beoltani egy fába, ami a fotoszintézis segítségével áramot termelne, amit egy csatlakozóval lecsapolhatnánk és kész a fentartható energiatermelő berendezés. Talán vad ötletnek tűnik, de 60 éve a klónozás is utópisztikusnak tűnt volna.
@hoestermeloe
@hoestermeloe 10 ай бұрын
Ezt Ön sem gondolta át...egy háztartás energiaszükséglete hány százezer ledes karácsonyfa áramszükséglete? Társasházanként milliós halkolónia? Hol? Hogyan? Miből? Álllatorvos? Etetésük? Oxigén? Víz? Ennél az is reálisabb, hogy Köbüki majd küld valami csodakütyüt...☠️🎃☠️
@peterkurucz3583
@peterkurucz3583 10 ай бұрын
Az elv működőképes, a hatékonyságot kell megoldani és az energia fogyasztást optimalizálni ês csökkenteni. A vad ötletek és elgondolások vitték mindig is előre az emberiséget, nem a földhözragadt gondolkodás. Mint például ez úgysem lehetséges.
@hoestermeloe
@hoestermeloe 10 ай бұрын
@@peterkurucz3583 A vad ötletek és elgondolások tették tönkre az emberiséget és a bolygót.Bárcsak az atombombával vagy a mezőgazdasági mérgező vegyszerekkel kapcsolatban mondták volna: "ez úgysem lehetséges". Az elektromos angolnával kapcsolatban azonban lehet, hogy tényleg én vagyok kishitű. De inkább szentjánosbogarakból készült csillárban gondolkodjunk, mert az angolna gerinces, így a jelenleg hatályos törvények szerint a kínzása büntetendő...🎃
@heilundwissen9833
@heilundwissen9833 10 ай бұрын
Minimálfogyasztó elektromos emberek.
@mihalykun6715
@mihalykun6715 7 ай бұрын
​@@hoestermeloeKözben az angolnát kereszteztük a réti sassal,így már nem kell neki víz csak egy🤏.
@irmabeck1619
@irmabeck1619 2 жыл бұрын
Mit hallott arról,hogy Oroszországban 30-40 éve kimerült gáz és oljmezőket tudósok vizsgáltak. És a mezők visszatöltődnek. Igaz,vagy kacsa?😮
@anikojankovits7096
@anikojankovits7096 2 жыл бұрын
Közlekedőedény, ált.isk. fizika óra. Néhány háború volt már a gócpontnál emiatt...
@lajosbacsi956
@lajosbacsi956 2 жыл бұрын
Folyamatosan képződnek , de mi olyan gyorsan kibányásszuk , hogy időnként kiürülnek a tárolóedények. Jásdi Kiss Imre tanitásait ajánlom.
@TheLambdaTeam
@TheLambdaTeam 2 жыл бұрын
Visszatöltődnek, ez teljesen igaz. A bibi csak az, hogy évmilliók alatt...
@tzolee21
@tzolee21 2 жыл бұрын
@@lajosbacsi956 🤣🤣🤣 Jásdi Kiss Imre egy fóliasapkás futóbolond.
@tzolee21
@tzolee21 2 жыл бұрын
Szimplan rosszul mérték fel, ill. találtak új mezőket.
@ottorevberi2270
@ottorevberi2270 2 жыл бұрын
NE FÉLJETEK MER ITT VAN A HIDROGÉN KORA ÉS A HIDEGMAGFUZIOE!!!
@karvak1492
@karvak1492 2 жыл бұрын
gravitációval uj, addig még semmilyen formában nem létezett, mozgás tipusú energiát lehet teremteni: W = ½m·(v+Δv)² vagy W = ½Θ·(ω+Δω)²
@laszlonagy4329
@laszlonagy4329 2 жыл бұрын
A rendszer valtas kezdeten ... a bolcs kornyezetvedok megakadalyoztak a Bos -- Nagymaros vizi eromu Magyarorszagi reszenek a megepiteset.........Ma mar hianyzik ..Napi 100 milio forint erteku elektromos aramot tudna termelni......Kik voltak ezek a hazafiak...??
@endrelaszlo9047
@endrelaszlo9047 2 жыл бұрын
Ahogy az energia megmaradás törvénye működik , úgy az anyag megmaradásé is !! Az emberiség XXI: sz problémának csak egy része az energia , persze fontos . Meg kell érteni NEM LÉTSZÜKSÉGLET. Bűntetőjogi felelőségem tudatában kijelentem , hogy 2 . 000 000 Ft adok annak , aki ezt az állításomat megcáfolja. Már pedig , ha nem tudják, akkor az is igaz ,hogy tudom a megoldást is !!
@karvak1492
@karvak1492 2 жыл бұрын
@@endrelaszlo9047 "Ahogy az energia megmaradás törvénye működik , úgy az anyag megmaradásé is !!" - ennek igaz volta, függ az értelmezési tartomány határaitól. Vagyis nem univerzális, mindenhol, bármelyik idöpontban, bármilyen körülmény között érvényesnek mondható alaptörvényként kell értelmezni. Mivel csak általános értélmében használják, igy tagadnak minden olyan jelenséget, amely megcáfolja annak általánosnak vélt voltát. Más: gravitációs tér felhasználásával, uj, addig még semmilyen formában nem létezett, mozgási energia teremthetö. Ez is egy eddig ismeretlen módja, az energiatermelésnek, ami nem anyag alapú. Tehát nem anyagot használ energia elöállitásra, hanem azonnal mozgási energia keletkezik. Az állandó mágnes tere is alkalmas energiatermelésre. Ezt én is kirpóbáltam, teszteltem.
@Akol56Peter
@Akol56Peter 2 жыл бұрын
Ünnepeljünk , még egy fővel növekedett az örökmozgó feltalálók igen népes tábora.
@karvak1492
@karvak1492 2 жыл бұрын
@@Akol56Peter ne edd a szart. Kurvára biztos vagy magadban. Elnyulna a pofád, ha látnád az eredményeket. Ezek nem álmok már, hanem szabadalmaztatott, minösitett, 200 cég által már megvásárolt és gyártosorra került találmány, amit a szerb tudományos akadémia Nobel dijra terjesztett fel. Szóval vedd vissz amagad, mielött pofára ejtünk.
@andreapapp7126
@andreapapp7126 2 жыл бұрын
Legyenek szívesek most ne töröljék a kommentemet, amelyben ismét a Szkeptikus Társaság kritikáját linkelem be professzor úr véleményével kapcsolatban. szkeptikus.blog.hu/2022/06/20/osszeomlik_a_civilizacionk
How Many Balloons Does It Take To Fly?
00:18
MrBeast
Рет қаралды 106 МЛН
I Can't Believe We Did This...
00:38
Stokes Twins
Рет қаралды 104 МЛН
Looks realistic #tiktok
00:22
Анастасия Тарасова
Рет қаралды 99 МЛН
Did you believe it was real? #tiktok
00:25
Анастасия Тарасова
Рет қаралды 55 МЛН
Globális éghajlatváltozás - Dr. Gelencsér András
38:30
Pannon Egyetem - GTK
Рет қаралды 13 М.
Őszintén a fenntarthatóságról
40:23
Szent István Televízió
Рет қаралды 17 М.
Fenntartható fejlődés - Ábránd vagy valóság?
1:02:05
GreenTech Zalaegerszeg
Рет қаралды 9 М.
A fenntarthatóság társadalmi feltételei
3:34:18
MTA 1825
Рет қаралды 14 М.
How Many Balloons Does It Take To Fly?
00:18
MrBeast
Рет қаралды 106 МЛН