No video

Zsolt története - Egy saját szervezésű építkezés részletes naplója (2. rész)

  Рет қаралды 30,989

epitokozosseg

epitokozosseg

Күн бұрын

Köszönjük Zsolt, hogy megosztottad velünk és a többi építkezővel saját építkezésed tapasztalatait!
Az első rész ide kattintva nézhető meg:
• Zsolt története - Egy ...
Az első rész végére elkészült a szerkezetkész ház, de ettől teendő (és nehézség..) maradt még jócskán. Ráadásul jött a Covid is...
Milyen tapasztalatok adódtak a befejező munkáknál és hogyan jutottak el Zsolték a beköltözés előtti fázisba - erről szól a második epizód!
További hasznos információk a témában:
Zsolt is elismerte, hogy a hibák egy részét nem követte volna el, ha többet tud az építkezés egyes munkafolyamatairól - így például már a tervező felvetéseire is átgondoltabb válaszokat tudott volna adni.
Az Építem a házam könyvsorozatot éppen ezért írtam meg - a visszajelzések alapján bátran merem minden építkező figyelmébe ajánlani:
hazepites.epite...
Ha más nem, az 1. rész egyfajta kötelező olvasmány :-):
hazepites.epite...
Az építő közösséget azért hoztuk létre, hogy az első gondolat megszületésétől kezdve, az előkészítésen és a kivitelezésen keresztül, egészen az elkészült otthon fenntartásáig segítsünk a családi házat építőknek és felújítóknak.
Honlap: www.epitemahaz...
Építem a házam könyvek: konyvaruhaz.ep...
Facebook-oldal: / epitokozosseg
Zárt Facebook-csoport: / 525263750909021

Пікірлер: 113
@The4domino4
@The4domino4 2 жыл бұрын
Kedves Zsolt! Gratulálok a türelmedhez és a tudásodhoz! Rendkívül jó az előadásmód, sok médiaszemély nem tud ilyen választékosan, szépen beszélni! Éljetek boldogan, egészségesen a házatokban!
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Még 4 fontos dolog, ami a beszélgetésünk végén kimaradt, idetenném, hogy aki elolvassa a kommenteket az ezt is tudja: - Nem köszöntem meg senkinek, hogy mennyit segítettek. A családom, a rokonaim, a barátaim, a szomszédaim, a munkahelyem és azok, akik csak 1-1 jó ötlettel, tanáccsal láttak el, és nem utolsós sorban épp kölcsönadtak, szállást, egy telefonszámot, pénzt, szerszámot, a szabadidejüket. Nem volt olyan, hogy valaki nemet mondott volna, ezt soha nem felejtem el senkinek! Köszönöm! ❤ - Mindenki, aki a házon dolgozott valamilyen szakágban, úgy gondolom, hogy a legjobb ember volt, akivel dolgozhattam. Segítettek, mellettem álltak és nem éreztem átvernek. Persze a rossz nem lehet jó, de a rosszból is tanul az ember, a jóból pedig még többet. Így hát nekik is köszönetet kell mondanom. És nem szégyen valakit felhívni, ha valamit nem tudsz, és aki majd azt mondja, hogy balf@sz vagy. De érzed a szavaiból, hogy azért mondja, hogy segítsen ezzel, vagy azért, mert lenéz téged. A jó szakember lehet, hogy a közeledben van, vagy épp a szomszédod az, csak nem találod meg Interneten és nem egy luxusautóval gördül be a munkaterületre, akit aztán soha nem látsz többé. - A banki ügyintézés során, te nem tudod eldönteni, hogy hol tartasz, megbecsülöd, kihívod értékbecslőt és reménykedsz, „alkudozol vele”. Volt olyan, hogy 300e Ft beépítést kért még a bank, hogy utalásra kerüljön a következő összeg, holott számlában sokszorosát költöttük el az előző folyósításnak, százalékban nem jött ki a matek. Nem voltam tisztában az elején azzal, hogy a bank a végén 10%-ot visszatart, a mi esetünkben ez 3millió, ezt előre kell finanszíroznod, és ha már menetközben túlléped a költségvetést és kölcsönt kérsz rokonoktól, hogy fogod azt a 10%-ot még kigazdálkodni, amit csak a lakhatási és minden lezárása után kapsz meg, ami nem csak a hitelekre vonatkozik, az ÁFA, CSOK esetében is visszatartja ezt az összeget. - Amikor azt mondod, hogy nekiállsz 1-1 munkafázisnak te, mert kénytelen vagy, spórolni szeretnél, bármiért is, akkor szembesülsz a szerszámigénnyel, azzal, hogy nem ismered a segédanyagokat, az apróbb fortélyokat, hogy magabiztosan ess túl azon. És ki az, aki felhív egy vállalkozót, hogy bár nem akarom veled megcsináltatni, vagy nincs pénzem, esetleg tudom nem vállalod, de adj kölcsön szerszámot, áruld már el, hogy milyen ragasztót, csavart, speciális dolgot igényel 1-1 dolog, teszem azt hogyan fogjam a lapátot, hogy másnap ne fájjon mindenem. 😊 Ugye senki? Hát ilyenkor jön az éjszakai Internetezés, fórumozás, youtube videózás, szerszám bérlés, vásárlás, kölcsönkérés és segédanyag rendelés. Ami vagy jó, vagy nem, vagy kitapasztalod, hogy bánj vele, szívsz, megoldod, vagy feladod és kifizeted. Nem biztos olcsóbb lesz, de megcsináltad.
@Pith_86
@Pith_86 3 жыл бұрын
Pontosan a 4. pont az, ami miatt nem értem, hogy ilyen háttértudással miért így döntöttetek. Nem akarlak erős kritikával illetni, de nem tudom mit hittetek, házat építeni mindenki tud?
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
@@Pith_86 Batran, nem hiszem, hogy nyomdafesteket nem turoen fogalmaznal. Amugy azt hittem, hogy midenkia kovetkezo fazis atadaasaig dolgozik. Illetve a kissebb dolgokat es ertsd valoban kissebbeket majd megcsinalom. De nem igy alakult es nem igy terveztem. Ellenben mindent megoldottam. A peldam inkabb arra szolgal, hogy mas ne kovesse el ugyanezt, vagy keszuljon fel.
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
@@Pith_86 Batran, nem hiszem, hogy nyomdafesteket nem turoen fogalmaznal. Amugy azt hittem, hogy midenkia kovetkezo fazis atadaasaig dolgozik. Illetve a kissebb dolgokat es ertsd valoban kissebbeket majd megcsinalom. De nem igy alakult es nem igy terveztem. Ellenben mindent megoldottam. A peldam inkabb arra szolgal, hogy mas ne kovesse el ugyanezt, vagy keszuljon fel.
@IBTMatteo
@IBTMatteo 3 жыл бұрын
Szia Zsolt! Köszönöm a prezit, nagyon jò volt. Most kezdünk generálossal, 1 eve olvasom a témàt, de az eddigi legéletszagúbb anyag amivel talalkoztam a tied :) Oszinte tiszteletem a beletett munkáért is, büszke lehetsz magadra, helyén van a micsodád :)
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
@@IBTMatteo Nagyon koszonom! Mar 4 honapja bent elunk, epp keritest epitek na ez a 4 honap is megerne egy 3. reszt. :D
@s4ming
@s4ming 2 жыл бұрын
A PIR hab lapokat először azt hittem, hogy rosszul mondod, de közben egy nagyon jó ötlet! A felújításomnál ezt fogom használni! Köszi!
@ruslaszlo
@ruslaszlo 3 жыл бұрын
Kedves Zsolt! Gratulálok az emberfeletti teljesítményhez! Az építőipar mai helyzetét ismerve a saját szervezésű építkezést csak felkészült és erős idegzetű építtetőknek tudnám javasolni, de akkor sem jó szívvel. Az egyik fontos tanulság talán az volt, hogy megéri a tervezésre költeni, még egy családi háznál is sok vesződséget megspórolhatnak, és jobb minőségű végeredményhez vezethetnek a szakági tervek, és a generáltervezés. A kedvenc részem a sztoriban, amikor az emeleti terasz födémében lett egy ugrás... A nagy projekteken mi ezt úgy szoktuk csinálni, hogy a staikus kollégánk minden betonozás előtt kimegy és részletesen átnézi az elkészült vasalást és legalább szemrevételezés alapján, indokolt esetben méréssel ellenőrzi a geometriát, a zsaluzat elhelyezését. Ha valami nem megfelelő, szól, hogy nem betonozható. Családi háznál tudom, ez nem így megy, de nagyobb betonozások előtt azért illett volna a műszaki ellenőrnek kint lenni, és figyelni...
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Nagyon köszönöm, azt hiszem büszke is vagyok magunkra és persze mindenkinek köszönöm aki vagy így, vagy úgy segített! És persze az is jól esik ennyi idegen ezt mondja. Semmi nem lehet teljesen tökéletes. sajnos a statikai terven is el volt b...va, szóval a probléma mélyebb volt. A statikus pedig tőlem 150 km-re élt, és már az elején bebizonyosodott, hogy nem fog segíteni, neki is módosítani kellett még a statikán az elején, hát mintha a fogát húzták volna... és talán ő volt az egyetlen, akinél azt éreztem, hogy megkapta a pénzt és nagyívben...
@agostonnagy9427
@agostonnagy9427 3 жыл бұрын
Kedves Zsolt! Megnéztem mindkét részt. Köszönöm, köszönjük a részletes beszámolót, ami sokak nagy segítségére, tanúlságára van. Amit sajnálok, hogy a központi szellőzés (legalább a becsövezése) elmaradt. Elengedhetetlen része egy ma épült háznak. Van egy mondás, miszerint az első házat az ellenségemnek a másodikat a barátomnak és csak a harmadikat építsem magamnak. Ez azért jobban sikerült szerencsére, minden elismerésem, lejön, hogy értelmes ember vagy és hamar beletanultál addig ismeretlen szakterületekbe. Sok szép évet, szeretetet, békességet és nem utolsó soron sok örömet kívánok a házhoz. Nagy Ágoston
@davidmate9502
@davidmate9502 3 жыл бұрын
Köszönjük, hogy megosztottad, minden elismerésem a munkákhoz! Nagyon sok tanulságot le lehet vonni amivel szerintem sok embernek segítettél.
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Nagyon köszönöm és Gyurinak is, hogy teret biztosított a publikáláshoz.
@Czaboo
@Czaboo 3 жыл бұрын
Nehéz szülés volt, egyben rettentően tanulságos is! Köszönjük, hogy megosztottad a nagyérdeművel. Kitartást a beköltözéshez, a legjobbakat kívánom.
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Nagyon köszönöm!
@raytry69
@raytry69 3 жыл бұрын
Számból vetted ki a szót. Gratulálok!
@reilrobert2912
@reilrobert2912 3 жыл бұрын
Gratulálok, nem volt egyszerű ezt én is tudom végig csináltam de mindent nagyon tudsz majd értékelni ezt el hiheted .
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Köszönöm szépen! Remélem már csak napok vannak hátra, mire elkezdhetem az értékelést. ;-)
@zombyz1
@zombyz1 3 жыл бұрын
A használatbavételire előre készülj fel, sok minden kell hozzá, elmű, vízmű, gáz, napló és még rengeteg minden, pl. a műszaki ellenőr is kell hozzá. Hívd fel az illetékest és elmondja részletesen. Szánj rá időt mert sok minden szükséges!
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Köszönöm, pénteken találkozom műszaki ellenőrrel, már minden elő van készítve, egy statisztikai adatlap van még hátra talán amit ki kell töltenem, na meg a kazánt beüzemeltetni, de erre már csak fizetés után jut az meg még odébb van. :D
@faxik
@faxik 3 жыл бұрын
Elismerés a beleölt energiához és kitartáshoz, valóban szép lett a ház és remélem a beköltözés élménye kárpótolni fog mindenért! Párommal épp a tervezés végénél járunk és jelenleg is nézünk kivitelezőket, várunk vissza különböző árajánlatokat és reménykedünk abban, hogy jövő év Karácsonyra betudunk költözni. Az biztos, hogy ez a videó felébresztette bennem azt az aggodalmat, hogy a külön munkafázisokra való szakember keresése, szervezése és fizetése rosszabb lenne lelkilek, mint hogy egy generálkivitelezővel szerződjünk. Persze, rosszul hangzik, hogy 70m Ft. körül lenne egy kétszintes ikerház fél (persze a 20m Ft. telekár nélkül). ily módon, de talán egy fokkal megnyugtatóbb. Nem tudom, meglátjuk..
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Köszönöm szépen! Nektek pedig nagyon sok sikert és örömet kívánok, mind az építkezésben, mind az oda vezető útban! Nem olyan szörnyű, mint lejött, de nem is egy mennyország. :) A költözés most a pandémia miatt csúszik, de megleszünk. :)
@divizs
@divizs 3 жыл бұрын
Végighallgatva ez valami überbrutál lehetett...:O Én generállal csináltatom, de néha már az is meghaladja a saját és a család türelmét (ott is folyamatos az apróságokon történő egyezkedés), hát meg ez, amiket itt hallottam...nagyon gratulálok és jó pihenést (?) majd a beköltözés után.
@gaborpeter9293
@gaborpeter9293 3 жыл бұрын
Ez a történet is jól példázza, hogy manapság az építőipari kivitelezőktől nem (csak) szolgálatatást, hanem kiszolgáltatottságot (is) kapsz.
@belabartok5123
@belabartok5123 3 жыл бұрын
Örülök,hogy megtaláltam ezt a videót,ritka nyugodt ember vagy ! elismerés!!!!
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Köszönöm!
@tamasczuczai3169
@tamasczuczai3169 3 жыл бұрын
Zsolt, a hasznalatbavetelhez a foldmeronek el kell inteznie az epuletfeltuntetest. Nehany foldhivatalban ez jelenleg honapokba telik ugyhogy foldmerokent tanacsolom, hogy idoben alljatok bele abba is. A haz nagyon szep lett, de azert par ev kell amig kipihenitek a bele tett munkat! 👍👏
@user-mf6zg4jh4q
@user-mf6zg4jh4q 5 ай бұрын
Remek előadás volt, igzalmasabb mint egy akció film. Gratulálok a kitartásodhoz!! Köszönjük a tanúlságokat!
@ltdruifujiecn1073
@ltdruifujiecn1073 3 жыл бұрын
Végig néztem mind a két részt, de olyan szemszögből, mint aki már túl van egy hasonló építkezésen. A mienk sem volt egyszerű, egy üdülőövezetben vett telken, amiről kiderült, hogy a közterülethez nem kapcsolódik, mert az az út ami a gyakorlatban út, az a térképen nem létezik... Ezt csak azért írtam, hogy szemléltessem, nem volt egyszerű történet, viszont a megosztott történethez képest barlangrajz volt csak az elejétől a végéig. Nem generálkivitelezésben kezdtük el, ráadásul műszaki végzettségemnek az építőiparhoz semmi köze. Azt a kezdetektől eldöntöttem, hogy olyan vállalkozóval nem dolgoztatok, aki kiküld vagy kihoz embereket, de a munkában nem vesz részt, csak akkor találom meg, amikor fizetni kell. Vagy jó emberismerő vagyok, vagy csak egyszerűen szerencsém volt, de csak kevés ember tudott megvezetni az építkezés folyamán. Persze volt akinek sikerült, és ami a legrosszabb, hogy az pont egy rokon volt a kezdetekben, aki kihasználta, hogy nincs időm és fizettem neki , mint a köles az alapozás fázisánál. Mikor rájöttem, hogy túl vastagon fog a ceruzája, és ha hagyom tovább dolgozni, akkor építünk neki is egy házat, így elküldtem azonnal. Utána viszont olyan korrekt kőművessel és annak embereivel hozott össze a szerencse, aki hozott nekem ácsot is - akivel persze én egyeztem meg az anyagiakban -, így mindent egyeztettek időben egymással. Az anyag , beleértve a betont is , időben történő kiszállítása tudom mekkora figyelmet igényel, ezért minden mesterrel úgy kezdtem, hogy ő mondja meg mikor tud jönni, de ha én akkorra odavitetem a kért anyagot , és nincs ott, akkor annak minden költsége őt terheli. Mondjuk annyi előnyöm volt, hogy ha nem is személyesen, de áttételesen ismertek, tudták, hogy papír nélkül is komolyan kell venni amiben megállapodunk. Azt tanácsolom mindenkinek, aki így építkezik a jövőben, hogy legyen határozott, legyen egy tervezett költségvetése - ami szinte garantált , hogy bukni fog valahol, így inkább túlárazza, mint ahogy ma ennek már hagyománya van állami beruházásoknál :) - , és fektesse le a játékszabályokat már az elején minden mesterrel. Továbbá olyannal dolgoztasson, aki együtt dolgozik az embereivel, és számonkérhető az elvégzett munka minőségéért is. Én úgy gondolom, hogy a két részben bemutatott eset nem releváns, de tanulságos. Itt gyakorlatilag az elmesélő építette fel a házat pár mester közreműködésével... El sem tudom képzelni, hogy nekem kellett volna aljzatbetont önteni, falat vésni, kőműves munkájához eszközöket biztosítani, stb... Sok sikert és szerencsét kívánok mindenkinek, aki ebben a formában történő építkezésben gondolkodik.
@lac1
@lac1 3 жыл бұрын
Szia, bár a hangodból érzek kis belenyugvást úgy, hogy nagy részben már visszatekintve a nehézségekre meséled, mert látod már az alagút végét, de én megemelve a kalapom előtted gratulálok neked. Egyel tudlak biztatni, minden-minden rosszat megszépít az idő, és tök jó példát mutatsz mindenkinek arra, hogy ha erősen akarod és eleget teszel érte, akkor sikerülni fog. Egy dolog lenne még jó, ha a te összefoglalód kötelező tananyag lenne mindenkinek, aki építkezésbe vág bele, és nem a szakmaiság miatt, hanem azért, hogy tisztában legyen minden építkezni vágyó azzal, hogy mibe fog bele. Gratulálok még egyszer!
@norbertszasz8628
@norbertszasz8628 3 жыл бұрын
Ha úgy nézem, akkor ami nekem hosszú időnek tűnt...az itt egy gyors jól menő építkezés volt. Zsolt tényleg tiszteletem a munkád és kitartásod miatt!
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Nagyon köszönöm, szerintem sokunkban benne van ez, csak nincs az a helyzet, ami előhozza. És persze a nincs más választásod érzése is csak előre hajt.
@norbertszasz8628
@norbertszasz8628 3 жыл бұрын
@@zsoltfeher1287 Mi 2016ban kezdtük el és 2017 dec karácsonykor költöztünk. 2018 májusra meg lett a lakhatási. Ha így nézem mi nagyon gyorsak voltunk.
@3dinteriors
@3dinteriors Жыл бұрын
Belsőtérhez lakberendezőre van szükség, hogy előre ki legyen találva , mi hol lesz , milyen méretben .... ( lámpák , kapcsolók, konnektorok a berendezéshez igazítva sb... ) Legalább a nappali , étkező, konyha , fürdőszoba legyen megterveztetve, előre kitalálva építkezés megkezdése előtt .
@istvannagy8729
@istvannagy8729 3 жыл бұрын
Szép lett a ház. Ezt csak nagyon kevesen tudnák végigcsinálni.
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Köszönöm szépen!
@nojbispeedify
@nojbispeedify 3 жыл бұрын
Most a végére már rájöttem miben őszültél meg :D Iszonyatosan nagy küzdő vagy gratula. Én hamarabb elfáradtam volna, bár én előrelátóbban fogok építkezni.Próbálom minimalizálni azokat a dolgokat, ahol hiba lehetséges.Jövő évben fogunk építkezni 150nm-es házat A látványtervet megcsináltam magam. SIP panelből fogok építkezni 27cm vastagságú falból. Így külső szigetelés sem kell tudja a 0,17es U értéket. Legjobb barátom festést vakolást kartonozást és a nyílászáró beszerelést meg tudja csinálni, jómagam villamosmérnök leszek, így a villanyszerelést én csinálom, burkolást jövőre fogom gyakorolni.Ahhoz sem kell sok dolog, csak odafigyelés, precizitás, és gyakorlás. Ha kell visszaszedem 3-4 szer is, hogy tökéletes legyen. Villannyal fogok fűteni, mivel ha minden jól megy tudni fogja a ház a maximum 40watt/nm fűtési értéket. Hővisszanyerős szellőztetés mellett, nem kell majd nagy fűtőtest pluszba. Csak egy jó vizest kell találni. Az alapozásra talán már megvan a vállalkozó. A szerkezetet pedig pár nap alatt összeállítják. A tető most még úgy néz ki, hogy lapos tető lesz, így spórolunk a cserépen, tetőlécen is. Egy jótanács az építőknek, minimum 1 évvel korábban kezdjék el tervezni az építkezést. Járjanak Tervcafe-ra nézzék a videókat olvassák az Építem a házam könyveket, és jegyzeteljenek. Amikre holnap emlékeznek, arra már 2-3 hónap múlva biztos, hogy nem. Nem, hogy 1 év múlva.
@epitokozosseg
@epitokozosseg 3 жыл бұрын
Nagyon jók és értékesek a jótanácsok is a végén! :-):-)
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
A burkolás sem feltételen nehéz, a kazánházban a fehér csempét én tettem fel körbe, burkolótól kaptam szerszámokat. A vége felé már "rutinból ment. De több időmbe telt, mint gondoltam volna és elfáradtam, a folyamatos igazítgatásban, meg volt bőven furkálnivaló a csövezések miatt. :) Én akartam kipróbálni magam ott és élveztem, nap mint nap nem biztos élvezném. :)
@pottyokrozsaszin9005
@pottyokrozsaszin9005 3 жыл бұрын
Ne felejts lakberendezőt hívni! Az elején még be lehet avatkozni. Övé az utolsó szó.
@nojbispeedify
@nojbispeedify 3 жыл бұрын
@@pottyokrozsaszin9005 biztos fogok fizetni a fingsujiért :D hölgyem mérnök leszek nem hülye. Ezt a hóbortot + hagyom a gazdagoknak. Kérem gondolkozzon már el. Nem fogok fizetni egy műszaki ellenőrnek, de egy fingsijisnak igen? Én értem, hogy Ön ebben dolgozik, de másokra ne akarja ezt ráelöltetni. Főleg úgy, hogy még a saját nevét se vállalja. Felháborító. Méghogy egy fingsujisé az utolsó szó. Ugyanolyan felesleges szakma mint az ingatlanos.
@andrasgaal8208
@andrasgaal8208 3 жыл бұрын
Nagyon hasznos volt, köszönöm az időd! Sok sikert!
@-SevenOfNine-
@-SevenOfNine- 3 жыл бұрын
Kedves Zsolt! Végig néztem mindkét videót, és sajnos elmondhatom, hogy ugyan ezekkel a problémákkal szembesültünk, mind a bank mind a vállalkozók terén. Bodnár György könyve számomra olyan volt mint a Biblia, nagyon sokat segített abban, hogy tudjam mi a kontár- és a minőségi munka közötti különbség, mégis rengeteg hibába belecsúsztunk mi is. Nekünk február közepére sikerült a hatósági bizonyítványt megszerezni. A villanyszerelést mi is utólag legalizáltuk egy felelős műszaki vezető és érintésvédelmi jegyzőkönyv kiadására jogosult szaki személyében, aki ezeket a doksikat fel is töltötte az E-naplóba. Ezek nélkül meg se próbáld megkérni a hatósági bizonyítványt mert nem adják meg. Az E-naplót még véletlenül se zárjátok le! A gépészetről, az épület szerkezetről, a tetőszerkezetről szintén kell felellős műszaki vezetői nyilatkozat. A bank sajnos kőkeményen bevarrja a 100%-os készültséget, MINDENT! ami a költségvetésbe bele van foglalva. Mi 97%-ot kaptunk mert nincs leburkolva a garázs(!!). Az energetika miatt ne aggódj, már egy kandalló beépítése is simán felvisz a "B" kategóriába. Ha bármiben tudok tanáccsal segíteni keress meg bátran. Sok sikert és kitartást!
@kdanny9973
@kdanny9973 3 жыл бұрын
Gratulálok a kitartásodhoz!
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Köszönöm szépen.
@raytry69
@raytry69 3 жыл бұрын
Hát ezért nem fogunk mi építkezni. Tragikus a helyzet. Lottó ötös kéne ahhoz, hogy valaki nekiálljon. Régi vályogházunkat fogjuk felújítani, nagyrészt saját kezűleg. Most éppen a (fal)fűtést csinálom, meg hozzá a vízteres (batchbox rakéta) téglakályhát. Minden elismerésem és gratulálok Zsolt, hogy ezt végig (eddig) bírtad csinálni. Most már megértem miért mennek tönkre kapcsolatok, családok, házasságok, férjek az építkezésben.
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Feleségem és családom mellettem állt, így a mi családunkat csak megerősítette bátran mondhatom, persze biztos rengeteg ellenpélda is van. Talán az, hogy nem albérletben és nem áldatlan állapotban kellett mindaddig élni, amíg építkeztünk (Köszönöm Anyukám) volt a kulcsa. Neked a felújításhoz sok sikert kívánok!
@ferenchorvath98
@ferenchorvath98 3 жыл бұрын
Mi is nem rég építkeztünk.És amivel még a költségvetésben nem számolsz, az a térburkolás, kerti tereprendezés, kerítés. Manapság ezek nagyon nagy pénzeket tudnak elszívni az ember zsebéből. És itt is van mire figyelni!Pár egyszerű jótanácsom lenne, ha érdekel!
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Szia, teljesen jogos, valóban így van a kertrendezésre soha nem gondolkozik senki, kerítés, garázsbeálló, térburkolat, feltöltés, stb. Pára nap és megyek 100m szegélykőért, a járdák szélét elkészíteni, illetve a feltöltéshez a föld már a területen, de ezt még "eltalicskázni", letenni nem 1-2 napos munka. 2021-ben sem kell kondibérlet. ;-) A tippeket várom, minden érdekel. Köszönöm!
@kovacsotto8647
@kovacsotto8647 3 жыл бұрын
Külső világítás, postaláda, csengő/kaputelefon. Kapu(k), automatika(?). Esetleg térfigyelő cuccok (helye). A postaláda kivételével vezetékcsatorna (áram, adat). Tolókapu esetén - megoldástól függően - szükség lehet "balanszra". Nagy betontömb, kb. 120-160 × 30-40 × 80-120 cm + megfelelő vasalások (hegesztési pontok). A kerítéssel egyidőben egyszerűbb megoldani. Kerti csap(ok) - fagymentesítés! pl. házon belüli elzárócsap, ill. külső szakasz víztelenítési lehetősége. Külső dugalj(ak). Esővíz-elvezetés, -tárolás. Legalább a helyük kijelölése, kiépítése: kuka, a komposztláda, "sufni" (Kinti seprű, lapát, ásó, kapa, gereblye, hólapát, talicska, szemetes, fű és szegélynyíró, stb. Nem tudom mekkora a garázs, de nem biztos, hogy véglegesen ott a helyük). Esetleges: kinti sütő/tűzrakó (helye), homokozó, hinta stb. Ha lesz pl. lugas vagy kioszk (hely), ott is szükség lehet majd dugaljra (pl. lámpa, elektromos rovarriasztó, informatikai cucc töltés, WiFi jelerősítő miegymás), de akár vízre is. Az elhelyezésnél érdemes figyelni az uralkodó szélirányra (hőmérséklet, szagok, füst), a bevilágítottságra (nap helyzete a használat időtartamábn) és a beláthatóságra (utcafront, szomszédok).
@zombyz1
@zombyz1 3 жыл бұрын
@@zsoltfeher1287 Hozzál hozzá gépest, sokkal gyorsabb és olcsóbb is az előerő sokkal drágább. De először tervezzétek meg a kertet!
@shaneee5
@shaneee5 3 жыл бұрын
@@kovacsotto8647 nagyon jó összefoglaló, én már a medencét nem hagynám ki, megéri.
@hungrigerungar147
@hungrigerungar147 3 жыл бұрын
Huh, ez kemény menet volt, kíváncsi lennék, hogy milyen anyagi előnnyel járt az, hogy magatok építettétek a házat és nem egy cég generálba csinálta? Egy összegzős videót is szívesen megnéznék a végén.
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Ha Gyuri még teret ad neki és időm engedni összesítem a pontos számokat, de privátban is megosztom. bruttó 300e/m2 alatt maradtunk telekkel együtt viszonyításképpen. De pest megyében , balatonnál a 38-as tégla más más áron kerül a falba, ezért nehéz hasonlítani.
@sifutono
@sifutono 3 жыл бұрын
Koszonom, sokat tanultam...
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Nagyon szívesen, remélem.
@fullman80
@fullman80 3 жыл бұрын
Nagyon tanulságos a prezentáció, de a sok hibát látva azért felmerül a műszaki ellenőr hanyagsága is. A többlet aljzatbetonozást nem érzem indokoltnak. A födém betonozása előtt a Műszaki ellenőr igen is ellenőrizze le a vasalást, akkor ki kellett volna szúrni a hibát. Vagy a technológiai sorrendekre felhívni a figyelmet.
@markelias2318
@markelias2318 3 жыл бұрын
Megnézve a videókat, az jutott róla eszembe, hogy "addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér"... ettől függetlenül gratulálok, remélem 20 év múlva is azt mondjátok, hogy megérte, látva az utolsó slide-on lévő mondatot, hogy "kifizetni minden tartózást, mert van bőven..."
@ispapp
@ispapp 3 жыл бұрын
Bár mi használt házat tervezünk venni és azt rendbe rakni, mégis vannak közös pontok. Elég sok dologra felhívtad a figyelmem, amire valószínűleg nem gondoltam volna. köszönet érte. Ha esetleg belefér, szívesen megnéznék egy összefoglalót arról, milyen is lett a " megálmodott, elkészült ház"
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Kedves István, ha igény van rá, nagyon szívesen megmutatom. A felújításba akkor vágnék bele, ha van hol lakni és nem hajt a tatár. bent lakva semmiképp, mert megutálja az ember néha és ugyanott kell aludni is. De egy jó és olcsó alapból el lehet indulni. És be kell látni, hogy mindent nem csinálhatunk meg magunk... Sok sikert és kitartást előre is!
@ispapp
@ispapp 3 жыл бұрын
@@zsoltfeher1287 Albiban lakunk jelenleg, szóval van hol lakni, de sajnos így napi 50-50 perc ingázás lesz... Szerencsére ez egy olcsó alap és a saját vágyaim szerint alakíthatom ki a dolgokat. Lehet a végére nekem is tele lesz a hócipőm vele...
@s4ming
@s4ming 2 жыл бұрын
Én a térkő, tégla, cementes zsák stb műanyag csomagolóanyagát szépen belehajtogatom a sárga szelektív zacskókba. Ezt félénk így egy szó nélkül elviszik.
@davidszentpetery2874
@davidszentpetery2874 3 жыл бұрын
Úgy kell rendelni a téglát, hogy az adott szintre rádaruztatod! Ha megvan a födém és terhelhető, akkor hozatod ki az oda való téglákat! Kár, hogy nem kérdeztél meg előtte ;) Ha a kiviteli terven nincs vízvezetéki terv és gépészeti terv, akkor kérd vissza a pénzed 😤😤
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Sajnos a válaszfaltéglánál már a tető fent volt, így az mindenképp pakolással járt. Megspékelve azzal, hogy a szomszéd építkezésen lévő maradékot is megvettem, amit onnan is áthordtam. DE tesónak nagyon köszönöm, hogy segített benne!
@balazsbartakovics8497
@balazsbartakovics8497 3 жыл бұрын
Családi házhoz 300nmig nem kell gépészeti terv. Ezért a tervezők nem is foglalkoznak vele.
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
@@balazsbartakovics8497 pedig a mi hol megy, nem egy rossz otlet, nem kell fodemet vesegetni :D
@balazsbartakovics8497
@balazsbartakovics8497 3 жыл бұрын
@@zsoltfeher1287 ahhoz azért nem kell terv hogy a födémbe bele kell rakni az átvezetés helyét. Ezt a kömüvesének, vízszerelőjének, villanyszerelőjének tudni kellet volna. Hallgatom a történetét eléggé rossz mesterekkel hozta össze az élet.
@zombyz1
@zombyz1 3 жыл бұрын
@@zsoltfeher1287 Bárki bármit mond az áttöréseket csak a gépész tervező tudja megtervezni. Pl. nem mindegy a csövek átmérője, ez előtte végig kell gondolni...
@s4ming
@s4ming 2 жыл бұрын
Utolsó megjegyzés: Ahogy te is észrevetted, egy építtetőnek is meg kell tanulni az építkezés minden csínját-bínját. Férjemmel mi odáig jutottunk, hogy az elmúlt években ő is és én is megcsináltuk a Kőműves, Ács, Szárazépítő, Villanyszerelő és Asztalos szakmát. Oké, én csak vagyok, nem számítok arra, hogy bárki is alkalmaz "iparosként", de vettünk egy öreg házat, és tényleg számomra hobbi és kikapcsolódás ott dolgozni, építeni, szépíteni. Csak egy jó segédmunkás kell mellém erőembernek. Szóval fel a fejjel! Megcsináltátok! Hősök vagytok! És ez a sok szívás, megmarad tapasztalati pontnak egész életedre, csak rajtad múlik, hogy milyen hasznát veszed.
@rolandvoros6016
@rolandvoros6016 3 жыл бұрын
Azért az, hogy a bank pénztartási díjat kér, eléggé undorító!!! Másrészt minden elismerésem ezt végigjárni!! A szakik is egy kicsit el vannak szálva, jópénzért alig akarnak dolgozni!!!
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
A bankok nem csak itt húznak le. Minden folyósítás óta fizetem a pénztartást és a kamatot, de tőkét nem. a 10%-os visszatartás pedig egyenesen a pénzügyi helyzet mélypontjára taszított.
@kovacsotto8647
@kovacsotto8647 3 жыл бұрын
@@zsoltfeher1287 Ez nem újkeletű "mutatvány", mi 2003-ban jártunk így. Nem tájékoztattak, késtek a papírmunkával, pláne a kifizetéssel - mindez nekik sok-sok "ingyenfillér" ugye, és sok kicsi sokra megy... Mindegy, az derült ki, hogy jogszabályban állítólag nem találom meg, de "elő van írva"; nem, nem mutathatja meg, mert "belső anyag"... Kár, hogy nem értem rá, érdemes lett volna egy perközösségben "érdeklődni", hogy ez most akkor hogyan is van, mert ráadásul alighanem nem az ő pénzük, hanem állami (közpénz?).
@pottyokrozsaszin9005
@pottyokrozsaszin9005 3 жыл бұрын
Nem pénztartási, hanem hitel díja. A pénzkeret a hitel, mikor megkapod az a kölcsön. Mind a kettőért fizetni kell, a hitelnek díja van, a kölcsönnek kamata. És még valami: a bank csak közvetít, azt a pénzt mások fizették be a banknak!
@raytry69
@raytry69 3 жыл бұрын
@@zsoltfeher1287 Ezzel csak arra ösztönzik az embereket, hogy 1) kerüld a bankot olyan messzire, amennyire csak tudod; 2) a szakemböröket is. :(
@kovacsotto8647
@kovacsotto8647 3 жыл бұрын
@@raytry69 1. A bankokat sajnos nem tudod kikerülni. 2. A tényleges szakemberek "kikerülése" pedig ált. ártalmas az egészségre és/vagy a pénztárcára. 3. A bürokraták, a "mekkmesterek" és egyéb ingyenélők kikerülése szintén lehetetlennek látszik ma már - de megéri legalább törekedni rá. :)
@Zuzoz
@Zuzoz 3 жыл бұрын
Egy dolgot nem árult el Zsolt: kiderült, hogy mi volt a beázás oka? Hogyhogy másfél hónap párátlanítás után elmúlt?
@mandljanos2932
@mandljanos2932 3 жыл бұрын
Vagy pénzt vagy munkát bele kell tenni. Ha valaki átveszi a generálkivitelező, avagy bárki más szerepét munkáját, az ne csodálkozzon, ha dolgozni kell.
@fanaticpass
@fanaticpass 3 жыл бұрын
történet arról miért ne kezdj bele abba amihez nem értesz és értem én, h spórolni szeretne az ember és nehéz normális general kivitelezőt. találni de az ilyen kezdeményezésnek ez a vége.
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Azért a vége pozitív lett és igazad van a spórolás volt az egyik ok, na meg hogy nem is volt 2017-18-ban normális lehetőség, mert mindenki elfoglalt volt, aki meg nem, az nem véletlen nem dolgozott. ;-)
@fanaticpass
@fanaticpass 3 жыл бұрын
@@zsoltfeher1287 ez mai napig Így van aki egyből megy felmérni és jaja 1 hét múlva tudok menni az gyanús. nem rossz indulatból írtam egyébként, jó kis storY volt. epitoiparban dolgozom vállalkozóként árnyékolástechnika és nyílászárók de nem merek építkezni..... üdv.
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
@@fanaticpass Redőnyeim még nincsenek. ;-)
@fanaticpass
@fanaticpass 3 жыл бұрын
@@zsoltfeher1287 keress ránk facen Pálinkás testvérek nyílászárók és Árnyékolástechnika
@dalloszsolti
@dalloszsolti Жыл бұрын
Azért az, hogy nem "generálba" építkezel nem feltétlenül jelenti azt, hogy neked kell pl. a kőműves kezéhez odakészíteni a téglákat. Egy rendes kőművesnek megvan a segédmunkás csapata aki ezt megcsinálja. Lehet persze azt mondani, hogy Te ezt nem szeretntnéd megfizetni, és inkább megcsinálod ezeket a plusz munkákat, de akkor ennek valóban tükröződnie is kell az árban.
@rolandkantor-bn4sq
@rolandkantor-bn4sq Жыл бұрын
Nekem is elismerésem neked mint nem építő iparos bár annyit hozzá fűznék ha megfelelő a szakember annak igen is tudnia kell mit hogyan kell csinálni én is kompletten saját magam csinálom generálba ha minden szakiparba benne vagy nem bonyolult ha meg nincs rálátásod nem biztos hogy érdemes neki állni lásd az eredményt.
@ritas6971
@ritas6971 11 ай бұрын
Sziasztok, lesz ennek egy befejezö része? Remélem sikerült beköltözniük és màr élvezik a beletett munka gyümölcsét.
@epitokozosseg
@epitokozosseg 11 ай бұрын
Remélem Zsolt is olvassa a jókívánságokat! Befejező részt már nem tervezünk. Üdvözlettel Bodnár György
@naja7
@naja7 Жыл бұрын
Vajon sikerült a beköltözés???
@kdanny9973
@kdanny9973 3 жыл бұрын
A vasat nem szabad hegeszteni csak kötni. Csak kivételes esetben ha nincs más...
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
Rettenetesen féltem attól, hogy nem oda kerül be a tartó, ahova kellene, nem olyan magasan. De köszönöm nem tudtam.
@zombyz1
@zombyz1 3 жыл бұрын
@@zsoltfeher1287 Az a baj, hogy kilágyítod a vasat.
@expamandro
@expamandro 3 жыл бұрын
Sajnos egyáltalán nem napelem kompatibilis a tetőd. Ez később gond lehet. Továbbá új háznál én már nem építek kéményt. Elavult technológia. Már 2017-ben ilyen házat építettünk magunknak...
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
A kémény most nagyon jól jött a "közel nulla" miatt, mert a fa magújuló és nem kellett napelem, amire végképp nem volt pénzem már. Elvileg a fekvéssel nincs gond, már felmérettem, el is férne a 14 panel, de most nincs rá pénzünk. :( A kandalló pedig hangulatos is lehet. ;-)
@expamandro
@expamandro 3 жыл бұрын
@@zsoltfeher1287 Lehet, hogy megújjuló de amikor füstölsz, melletted megfulladnak. Sajnos erre nem figyelnek a kéményt építők. A kandalló rengeteg oxigént von el a lakó környezetből, ahhoz nagyon jó légbevezető kell. Hacsak nem olyan kandallót építettél ami a kéményből veszi a tiszta levegőt is. De amúgy gratulálok a kitartásodhoz! Le a kalappal!
@zsoltfeher1287
@zsoltfeher1287 3 жыл бұрын
@@expamandro En is viccesnek tartom a rendelet ezen reszet, de engem kisegitett most. Amugy tettem a padloba egy 20x6os szellozo csovet, direkt a kandallonak. A katasztrofavedo ellenorzes soran ajanlotta epitkezes kozben, igy nem voltam rest utanamenni es beszerelni.
@1234bartos
@1234bartos 2 жыл бұрын
Mi ez a pénz tartási díj? Nekem még pár forint kamatot is fizetnek az után hogy csak a számlán van a pénz
@BPFACTS88
@BPFACTS88 2 ай бұрын
Es az egeszben a legnagyobb vicc, hogy ha ugy csinalta ahogy a legtobb magyar szokta, akkor az altala vegigszivott uj haz fele a felesegee :D
@monikatakacs4083
@monikatakacs4083 3 жыл бұрын
Koszonjuk, hogy megosztottad, mert ezeket senki nem mondta el.
@salzburg350
@salzburg350 2 жыл бұрын
Plusz öregedtél minimum tíz évet,🙁
@andrewmartin5930
@andrewmartin5930 2 жыл бұрын
Ez el is dőlt: Generálkivitelező.
@salzburg350
@salzburg350 2 жыл бұрын
A lépcső mérete egy katasztrófa lett.Így elbaszni egy házat...
Építkezők mesélték - Ottó története
1:14:55
epitokozosseg
Рет қаралды 43 М.
Why Is He Unhappy…?
00:26
Alan Chikin Chow
Рет қаралды 110 МЛН
Hőszivattyúzás rendszerben gondolkodva
36:11
epitokozosseg
Рет қаралды 35 М.
Amit a könnyűszerkezetes épületekről tudni kell
52:58
Mlinárik Márton Ingatlanspecialista
Рет қаралды 55 М.
Passzívházakról feketén-fehéren (1. rész)
16:37
epitokozosseg
Рет қаралды 52 М.
Így látja egy kivitelező: Hogyan spórolhatnának az építkezők?
41:02
Jó tanácsok az építkezés előkészítéséhez
42:30
epitokozosseg
Рет қаралды 4,9 М.
Ottó története 2. rész (Egy építkező tapasztalatai)
44:40
epitokozosseg
Рет қаралды 8 М.