Skąd biorą się zszargane nerwy?

  Рет қаралды 161,870

Nauka. To Lubię

Nauka. To Lubię

3 жыл бұрын

Mózg bez układu nerwowego byłby jak komputer bez prądu i bez dostępu do sieci. Jak działa układ nerwowy? To w zasadzie wielka sieć komunikacyjna, a częściowo nawet telekomunikacyjna, bo odbierająca dane na większą odległość.
"Jak działa człowiek", to projekt realizowany wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Pod adresem: / uniwersytetmedycznyw%c...
możecie znaleźć ten odcinek z tłumaczeniem na polski język migowy (PJM)
Jeśli podobają Ci się moje filmy zasubskrybuj mój kanał!
kzfaq.info?sub_c...

Пікірлер: 215
@ex3v
@ex3v 3 жыл бұрын
Obejrzałem, ale wciąż nie wiem, skąd biorą się zszargane nerwy :(
@michaparasol9892
@michaparasol9892 3 жыл бұрын
Pewnie z wnerwionych neuronów.
@domiwojciechowska1266
@domiwojciechowska1266 3 жыл бұрын
samee
@bandito12341
@bandito12341 3 жыл бұрын
Z oglądania TVPiS
@johnnysyjonsky4424
@johnnysyjonsky4424 3 жыл бұрын
wystarczy codzienna dawka życiowego absurdu i nieodłączny pech ;P
@ukaszcholewa6595
@ukaszcholewa6595 3 жыл бұрын
i właśni tak tworzy się clickbity... a szkoda bo kanał miał jakąś wartość
@515105684
@515105684 3 жыл бұрын
Film bardzo dobry, ale czemu taki clickbait'owy tytuł? Czy tylko ja liczyłem na odcinek o nerwicy lub ogólnie lękach z neurobiologicznego punktu widzenia? Miałem nadzieję, że chociaż zdaniem się odniesiesz do tytułu pod koniec odcinka, np. wspominając o tym jak ogólnie działają leki uspakajające.
@jozek24
@jozek24 3 жыл бұрын
Zgadzam się w 100%. Tytuł odcinka nie pokrywa się z w ogóle z jego treścią. A szkoda, bo cenię ten kanał za jego rzetelność.
@biglightball
@biglightball 3 жыл бұрын
Niestety od czasu do czasu widać na tym kanale wielkie parcie na rozrost, zasięgi i "sukces" wyrażany w liczbach: na koncie, na liczniku wyświetleń... Wolałbym aby to parcie było ukierunkowane na przydatność treści.
@515105684
@515105684 3 жыл бұрын
@@biglightball Trudno oczekiwać na tej platformie innego zachowania, chcąc faktycznie przebić się i dotrzeć do odbiorców, algorytmy promują ruch a nie wartość rzetelność, niestety. Nie mniej zabrakło tu chyba pewnej refleksji, i przez to część osób będzie pewnie tak jak ja zawiedziona, a szkoda, bo film naprawdę dobry.
@biglightball
@biglightball 3 жыл бұрын
@@515105684 Wysoka jakość nie jest popularna, to prawda, ale to nie jest kwestia algorytmów. Algorytmy nie są żadnym usprawiedliwieniem do tworzenia bełkotu i papki dla niewymagającego odbiorcy, czyli ogólnie do zaniżania standardów. Wysoka jakość promuje się sama. Nawet na tak nastawionej na zysk platformie jak jewtub, algorytmy tak samo często pokazują mi treści które mi się podobają od twórców których nie znam jak i od twórców których znam. To co mi się pokazuje to treści zgodne z moimi zainteresowaniami. Nie pokazują mi się patostreamy i praktycznie nic co można znaleźć na karcie "na czasie" bo nie oglądam takich rzeczy. To co mi się pokazuje stosunkowo często ma niewiele wyświetleń, ale trafia bardzo dobrze w moje wymagania. Algorytmy naprawdę nie są przeszkodą w docieraniu do tych odbiorców, do których chcemy dotrzeć. One w tym pomagają. A jeżeli ktoś chce dotrzeć do *wielu* odbiorców, to algorytmy też w tym pomagają, ale oczywiście stawiają warunek: treść musi podobać się niewymagającej tłuszczy. Ważniejszą rzeczą w docieraniu do pożądanych odbiorców są takie rzeczy jak ilość łapek w górę, ilość komentarzy z pozytywnymi słowami, niż regularność tworzenia treści. Gdy komuś zależy na wielkiej liczbie odbiorców, to wręcz nie może tworzyć wysokiej jakości treści, bo większość ludzi to niewymagający plebs, który nie trawi wymagających treści. Zatem albo jakość, albo zasięgi. A ten kanał wyraźnie ma większe parcie na zasięgi niż na jakość.
@515105684
@515105684 3 жыл бұрын
@@biglightball Zgadzam się, chociaż jednocześnie jestem ciut sceptyczny i nie pokładam takiej wiary w algorytmy, może dlatego, że w moim przypadku one średnio działają. Zauważ jednak, że mówimy o programie popularnonaukowym, który robi dobrą robotę i powinien być jak najbardziej dostępny (np. filmiki o 5g ;) ). Chyba da się jakoś pogodzić rzetelność i wysokie standardy z przystępnością dla masowego odbiorcy? Na zachodzie jakoś to funkcjonuje.
@ukaszzyka6279
@ukaszzyka6279 3 жыл бұрын
Opowiedz może przy okazji tego następnego odcinka jak działa regeneracja układu nerwowego, jak to się dzieje że przy nawet głębokich skaleczeniach nie tracimy czucia a jednocześnie dość łatwo dochodzi do paraliżu całych obszarów ciała po pewnych konkretnych wypadkach :)
@19gerard59
@19gerard59 3 жыл бұрын
Tytuł powinien być o tym, co otrzymam oglądając cały film. Rozumiem ze to miało być dla zachęty, ale tutaj nie ma nawet małego fragmentu w odpowiedzi na zadane w tytule pytanie. Myślę sobie przeoczyłem, obejrzałem drugi raz , nie ma ! Jak lubię bardzo Twój kanał, to teraz akurat kliknąłem w tytuł by się tego dowiedzieć !
@bettyt1710
@bettyt1710 3 жыл бұрын
A gdzie odpowiedź na pytanie postawione w tytule filmu?
@scoolpl
@scoolpl 3 жыл бұрын
Też się zastanawiam. 🤔
@martingorbush2944
@martingorbush2944 3 жыл бұрын
No przecież że z braku Serotoniny ;).
@Mieczywsad
@Mieczywsad 3 жыл бұрын
@@martingorbush2944 i dopaminy
@nicolaos355
@nicolaos355 3 жыл бұрын
Nie tyle z braku seratoniny/dopaminy a często właśnie z nadmiaru. Żyjemy w czasach gdzie bardzo łatwo o przebodźcowanie, to skutkuje ograniczeniem wrażliwości na np. hormony.
@NOCNAAWARIAStudio
@NOCNAAWARIAStudio 3 жыл бұрын
@@martingorbush2944 Serotoniny ;*
@marekzuchowski5036
@marekzuchowski5036 2 жыл бұрын
Kapitalne programy. Łatwo przyswajalne i profesjonalne. Dziękuję.
@GarzGryfinoGierszony
@GarzGryfinoGierszony 3 жыл бұрын
Ależ bardzo ciekawy temat: można i więcej o nim gadać, więcej odcinków!
@iwonamarcinkowska6288
@iwonamarcinkowska6288 3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał ❤️ dziękuję
@MARCING
@MARCING 3 жыл бұрын
Panie Tomku gdybym w szkole miał takiego wykładowcę który z pasją opowiadał by w sposób taki jak Pan to słuchał bym godzinami 😃 niestety może trafiłem na nauczycieli "starej daty" zmęczonych życiem i systemem szkolnictwa . Pozdrawiam i czekam na więcej
@aleksandrapietrzak7540
@aleksandrapietrzak7540 3 жыл бұрын
Świetna praca! Mój nowy ulubiony kanał❤❤❤
@marczencio
@marczencio Жыл бұрын
Jestem zdumiony, że posiadając już tyle wiedzy o stopniu skomplikowania procesów, zachodzących w organizmie, niektórzy wciąż zostawiają miejsce przypuszczeniu, że mogło to powstać na drodze przypadku. To naprawdę zdumiewające, że w samochodzie czy samolocie, a nawet we wkładzie do długopisu dostrzegają projekt, a w organizmie już nie. Jestem oczywiście wdzięczny za naprawdę dobre materiały tego Pana. Bardzo duża dawka wiedzy. Jednak tym bardziej zaskakuje mnie fakt, że ta wiedza nie doprowadziła jeszcze, do zastąpienia pierwotnych wyobrażeń o powstaniu życia, zdroworozsądkowym, naukowym wyjaśnieniem, wynikającym właśnie z tych odkryć.
@evoo6
@evoo6 3 ай бұрын
jak powstało życe według Ciebie? Kto /co i jak stworzył człowieka? :) Tak w skrócie.
@ArtekW124.
@ArtekW124. 3 жыл бұрын
Świetny materiał! 😍
@Tesserakt_
@Tesserakt_ 3 жыл бұрын
Mózg uważa, że z całego zespołu, którym kieruje, to o sobie wie najmniej😁
@Jakukub
@Jakukub 3 жыл бұрын
Tu bardziej chodzi o to że twój mózg nic o tobie nie wie bo kij go to obchodzi
@robertrak6381
@robertrak6381 3 жыл бұрын
Zdaje się, że mózg człowieka to właśnie ów człowiek a reszta to obudowa człowieka, która mu służy, chroni i wozi. To taki człowiek w dwunożnym pojeździe wyposażonym dodatkowo w autonomiczne komputery (m. in. rdzeń przedłużony) pomagające mu w sterowaniu i obsłudze pojazdu...
@robertrak6381
@robertrak6381 3 жыл бұрын
Dodam, że tak to rozumiejąc mocno zmienia się postrzeganie osób niepełnosprawnych: to są po prostu normalni, tacy jak my kierowcy, którzy znaleźli się w uszkodzonych pojazdach - zepsute "podwozie", niektórzy "asystenci jazdy" lub "okablowanie" ale czy takich kierowców mozna postrzegać jako gorszych, czy jako takich jak wszyscy pozostali tylko w trudnej sytuacji ?
@Skorpion1991
@Skorpion1991 3 жыл бұрын
mozg to tylko narzedzie do przetwarzania i zbierania danych, gdyby ludzie nie penetrowali innych trupow zeby sie dowiedziec co jest w srodku to o pozostalych organach wewnetrznych tez bysmy nic nie wiedzieli
@luk11c4
@luk11c4 3 жыл бұрын
@@Skorpion1991 a co ze zdolnością do wyciągania wniosków, świadomości? Gdyby nie mózg, to byśmy dalej srali pod siebie jak inne zwierzęta, a nie modyfikowali ziemię pod swoje potrzeby. Komputera nie stworzyła by nie inteligentna istota.
@Djlibusandprimo
@Djlibusandprimo 3 жыл бұрын
Jak zawsze świetny odcinek!
@Pysia.to.belja.
@Pysia.to.belja. 3 жыл бұрын
Super wiedza. Niezastąpiona wiedza. Co innego, że w tych ośmiu minutach skróciły się jakieś dwa, trzy miesiące semestralnej nauki na moich studiach :)
@ZwidziuPL
@ZwidziuPL 3 жыл бұрын
I się doczekałem
@weareonlynumber
@weareonlynumber 3 жыл бұрын
Świetne, oglądam wszystko od początku i jest co raz lepiej. Dziękuję
@skorupa_strupa
@skorupa_strupa 3 жыл бұрын
Uwielbiam tą serie *
@maciejderela2018
@maciejderela2018 3 жыл бұрын
Super!
@ek4620
@ek4620 Жыл бұрын
Jesteśmy tak cudownie stworzeni! Nasz stwórca jest zachwycający
@szwagijer
@szwagijer Жыл бұрын
dwóch stwórców* mama i tata.
@evoo6
@evoo6 3 ай бұрын
@@szwagijer to nie "stwórcy" ...xd
@patrykmn5729
@patrykmn5729 3 жыл бұрын
👍 za info
@huntcringedown2721
@huntcringedown2721 3 жыл бұрын
Wow ale te przypadkowe bezmyślne zmiany ewolucyjne są mądre że skonstruowały pompy jonowe żeby przesyłać impulsy które będą kierowały złożonym organizmem w nieprzypadkowy sposób.
@ChristophorosSokrates
@ChristophorosSokrates 3 жыл бұрын
Przypadkowe bezmyślne a skonstruowały to dopiero ciekawe
@jakubinoo4283
@jakubinoo4283 3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek =]
@koprolity
@koprolity 3 жыл бұрын
Już się zaczynałem denerwować, że nie doczekam tego tematu.
@Galamaxil
@Galamaxil 3 жыл бұрын
Nawet tu jesteś?
@chriskopec1858
@chriskopec1858 3 жыл бұрын
Bardzo dobry filmik. Dzieki i prosim nie przestawać
@chriskopec1858
@chriskopec1858 3 жыл бұрын
@pengwius 007 nieprawda-oglądałem! Do końca -aaaaa-aha
@adasanton926
@adasanton926 3 жыл бұрын
Incredible !!
@joannac.268
@joannac.268 3 жыл бұрын
Super odcinek. 👍
@hamell
@hamell 3 жыл бұрын
Super
@pogodanaprzygode
@pogodanaprzygode 3 жыл бұрын
Na zszargane nerwy polecam kilkudniową wędrówkę górską. Ale ze spaniem w terenie, choć i w schroniskach czasem bywa fajnie, jak się miłych ludzi spotka.
@mareekpiotrowski2425
@mareekpiotrowski2425 3 жыл бұрын
Pozdrawiam 😀
@tomekzleszna7578
@tomekzleszna7578 3 жыл бұрын
jak zawsze ciekawie
@Obiektywnie.
@Obiektywnie. 3 жыл бұрын
Bardzo dobry odcinek ale tytuł ma się nijak do treści
@pogodanaprzygode
@pogodanaprzygode 3 жыл бұрын
4:04 rozwalił mnie ten klip z "człowiekiem pierwotnym" :)
@julekodkulek8962
@julekodkulek8962 3 жыл бұрын
To kolego jest urywek z filmu o neandertalczykach i człowieku kromaniońskim.Świetny dokument.Wpisz w gogle historia człowieka i tam to znajdziesz bo nie pamiętam tytułu.
@marekswierczek8800
@marekswierczek8800 3 жыл бұрын
7:36 Nie można odczuć faktu poruszania się, a jedynie przyspieszenie. Jeżeli poruszam się razem z Ziemią dookoła Słońca nie czuję tych 30km/s. Jak jadę to odczuwam przyspieszenia związane z brakiem stabilności prędkości poruszania się (hamowanie, przyspieszanie, dziury na drodze). Nie da się odróżnić spoczynku od ruchu jednostajnego. Możemy jedynie za pomocą naszego wzroku zaobserwować ruch względny.
@renatam5364
@renatam5364 3 жыл бұрын
Szał nasze ciało to po prostu jedna wielka sieć informacji. I jak bardzo ciekaw jest to że po mimo że coś nie działa np wzrok to resztą organizmu wspaniałe może funkcjonować
@biglightball
@biglightball 3 жыл бұрын
Mała uwaga techniczna. Przy tak krótkich ujęciach można byłoby zrezygnować z telepromptera. Przy oglądaniu osoby która z niego korzysta, ten drobny ruch oczu jest irytujący. Nie wygląda to naturalnie. Wypowiedzenie z pamięci kilku zdań mając tekst zamiast na szkle to na papierze, wygląda później dużo lepiej.
@kacpersso
@kacpersso 3 жыл бұрын
Bardzo proszę o odcinek o epilepsji i dystonii ruchowej, wiąże się z tym odcinkiem. Czyli zaburzenia układu nerwowego
@brooklyn4861
@brooklyn4861 3 жыл бұрын
Bardzo fajny filmik pozdro
@KseNox515
@KseNox515 3 жыл бұрын
Mógłbyś tez dawać adnotacje jak dbać o poszczegolne elementy ciała zeby byly w jak najlepszej kondycji :D
@m4t0sh9
@m4t0sh9 3 жыл бұрын
o to o mnie :D
@PatiG1991
@PatiG1991 3 жыл бұрын
ciekawe :)
@transhumanista230
@transhumanista230 3 жыл бұрын
Mnie ciekawią te czopki w oku. Z jakiej zasady filtrowania kolorów korzystają? Czy każdy czopek wysyła inny sygnał w zależności od koloru? Czy może jest ich kilka (ile 3 jak w RGB) rodzajów i każdy czopek to osobny pixel obserwacyjny? Jak one działają? Czy mają jakieś filtry kolorów? Czy może działają jak lampa rejestracyjna i efekt fotoelektryczny powoduje różną wysokość napięcia w zależności od energii padającego fotonu? Jak są filtry, to czy niedobór jakiegoś pierwiastka w organizmie nie spowoduje daltonizmu? Jak w ogóle działają te receptory i dlaczego pręciki nie widzą kolorów, co je odróżnia od czopków? Czy nerwy od czopków i pręcików biegną razem, czy osobno? Czy biegną w nich podobne impulsy czy inne? Jak to jest z dokonaniami nauki w zakresie obrazowania tego co widzi ludzkie oko na podstawie mózgu, gdyż kiedyś gdzieś widziałem chyba krótki film o tym, że coś tam udało się zobrazować w rozdzielczości w stylu 160x120.
@martag0909
@martag0909 3 жыл бұрын
Z zachowania naszych polityków ;) No to mnie najbardziej ....... ;)
@Lorellion892
@Lorellion892 3 жыл бұрын
Tutej! :D
@MrMichalpg80
@MrMichalpg80 3 жыл бұрын
Dzien dobry. A jak wygląda możliwośc regeneracji układu nerwowego? dokładniej chodzi mi o regenerację nerwów wzrokowych oraz siatkówki oka. Czy obecny poziom medycyny pozwala coś zdziałąc w tym obszarze?
@mk11981198
@mk11981198 3 жыл бұрын
Jak to jest z tymi czopkami i pręcikami w oku? Wiem, że pan tego nie wymyślił, ale ktoś kto nie jest biologiem tylko fizykiem, powiedziałby że np. jak coś jest zielone dla nas to dlatego, że pochłania wszystkie inne barwy z tzw. światła białego. Pan wie o co chodzi :) Aparaty fotograficzne w niedoświetlonym pomieszczeniu też nie wyłapują kolorów, wie to każdy kto robił późnym wieczorem grilla i był jeden rudy kolega :) Oczywiście niczego nie neguję, ale ciekawy byłby odcinek np. "co gdyby wstawić sobie implant oka". Konkretniej czy to by się zgrało, cyborgi w filmach najczęściej widzą jak z monitora w Atari. Pozdrawiam i dziękuję za odcinek!!!
@BigEF22
@BigEF22 Жыл бұрын
Za jaką stawkę można z Panem porozmawiać? 😁 Pozdrawiam, świetny kanał 😅😁
@izazosiagalazka5814
@izazosiagalazka5814 Жыл бұрын
Panie Tomku gdybym w szkole miał takiego wykładowcę który z pasją opowiadał by w sposób taki jak Pan to słuchał bym godzinami 😃 niestety może trafiłem na nauczycieli "starej daty" zmęczonych życiem i systemem szkolnictwa . Pozdrawiam i czekam na więcej👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍🤏🤏🤏🤏🤏🤏🤏🤏🤏🤏🤏🤏🤏🤏👍👍👍👍👍
@mdmuminek
@mdmuminek 3 жыл бұрын
Dużo lepsze niż serial "Było sobie życie". Super uzupełnienie!
@yakuz2p
@yakuz2p 3 жыл бұрын
świetny materiał, a coś na czasie np badania prenatalne co to i co to daje 😬
@dominator7582
@dominator7582 3 жыл бұрын
wczoraj miałem z tego test. szkoda że nie dzisiaj
@Lechoslowianin
@Lechoslowianin 3 жыл бұрын
Nos został umieszczony nad ustami aby ciągle wąchał co jemy
@adriandabrowski2569
@adriandabrowski2569 3 жыл бұрын
Nauka to lubię na fejsbuku przerwa reklamy i KZfaq koniec :)
@Tomek30i
@Tomek30i 3 жыл бұрын
Powinni emitować takie video w tv zamiast reklam jako przerywnik. 👍
@agnieszkazebrowska5567
@agnieszkazebrowska5567 3 жыл бұрын
Dziękuję za kolejny, wartościowy film ⚘ PS Byłabym bardzo wdzięczna za informacje dot. aktywacji i dezaktywacji neurotransmiterów, szczególnie w kontekście schorzeń związanych z układami neuroprzekaźników... Pozdrawiam serdecznie ☺
@marcin849
@marcin849 3 жыл бұрын
To mi pokazuje jakim geniuszem jest nasz stwórca...
@mareczeks5142
@mareczeks5142 3 жыл бұрын
"Ewolucyjnie pierwszy był węch" i przykład z jaskiniowcem - może to tworzyć nieporozumienia, najdawniejsi ludzie odziedziczyli cały zestaw zmysłów ewolucyjnie wykształcony na długo przed powstaniem ssaków naczelnych a nawet ssaków łożyskowych czy ssaków ogółem. To że w przeszłości ludzie mogli mieć lepszy węch nie znaczy, że był on "ewolucyjnie pierwszy" u ludzi.
@konradbysiek9147
@konradbysiek9147 3 жыл бұрын
Film o wszystkim... niestety, spodziewałem się zgłębienia tematu z tytułu.
@maksszczypior7608
@maksszczypior7608 3 жыл бұрын
No tutaj jest niedopowiedzenie, są dwa rodzaje synaps: chemiczne oraz elektryczne. Różnią się sposobem przekazywania impulsu oraz ich prędkością.
@grzegorzwadzinski3658
@grzegorzwadzinski3658 3 жыл бұрын
Powiedzcie mi proszę kto daje "łapki w dół" przy tak wysokiej jakości materiałach. Ten kanał i jakość przekazywanej wiedzy to prawdziwa wartość dodana na YT. Negatywne oceny są dawane chyba tak "dla zasady" . Nie potrafię tego zrozumieć... Pozdrawiam i dziękuję
@m_arcin2838
@m_arcin2838 3 жыл бұрын
Zawsze się znajdzie jakaś męda, np. nie zrozumiał o co do końca chodzi bo tępy itp.
@hyks
@hyks 3 жыл бұрын
Nie jestem w stanie pojąć jak niektórzy mogą uważać, że te genialne mechanizmy w naszym organizmie powstały same, w toku ewolucji. Stopień ich zaawansowania jednoznacznie wskazuje na istnienie inteligentnego Stwórcy.
@Dan_Kra
@Dan_Kra 3 жыл бұрын
Gdzie i jak można się zwrócić do twojego tzw. Stwórcy po instrukcję obsługi urządzenia które stworzył, bądź dokumentację techniczną niezbędna do dokonania szeregu koniecznych napraw w stworzonym dziele? Życie bez tych ważnych dokumentów jest poprostu męczące i irytujące. Po prostu szarga nerwy ;-)
@dominik3544
@dominik3544 3 жыл бұрын
Pozdro z W-F
@IguanamobisPltworzeniestron
@IguanamobisPltworzeniestron 3 жыл бұрын
Tytuł odcinka nie ma nic wspólnego z jego treścią. Ma być zanętą, do oglądania. Jeśli chodzi o treść to poziom licealny, za pewne tak ma być, metafory bardzo trafne i na wysokim poziomie merytorycznym. Warto polecać.
@patrykmn5729
@patrykmn5729 3 жыл бұрын
🎯 algo .
@xerejuneseve6333
@xerejuneseve6333 3 жыл бұрын
Działanie neuronów przypomina pracę tranzystora.
@kornelisa0254
@kornelisa0254 3 жыл бұрын
♥️
@inferno9386
@inferno9386 3 жыл бұрын
Jeśli rdzeń kręgowy to taka autostrada z nerwami, gdzie z różnych odgałęzień, nerwy łączą się w rdzeń, to jak to się dzieję, że mózg wie z której części stopy przychodzą sygnały bólowe np. gdy uderzymy się w stopę? Nie są te sygnały jakoś wymieszane skoro razem podróżowały? Pozdrawiam
@katarzyna4456
@katarzyna4456 3 жыл бұрын
Szkoda, że autor nie rozwija wątku zszarganych nerwów, o którym wspomina w tytule. To był jedyny powód mojego kliknięcia na ten film... Szkoda mojego czasu.
@pako120276
@pako120276 3 жыл бұрын
Kiedy film o skuteczności testów PCR ?
@piotrbe1440
@piotrbe1440 3 жыл бұрын
Oraz o strachu. To bardzo ważne żeby teraz się BAĆ
@patrykmn5729
@patrykmn5729 3 жыл бұрын
Kom dla zasięgu
@akta1984
@akta1984 3 жыл бұрын
Poznałem Cię w tej jaskini.
@smart_ledtv
@smart_ledtv 3 жыл бұрын
Ale jak to "wzrok i słuch są zmysłami zdalnymi"? To że są elektromagnetyczne, albo mechaniczne (zamiast chemicznych w pierwszej fazie), *to wcale nie oznacza, że są zdalne!* Przecież foton musi wniknąć do wnętrza oka i trafić w receptor światłoczuły, żebyśmy mogli coś zobaczyć (pomijam tu kwestie progowego natężenia bodźca). Innymi słowy nie zobaczylibyśmy światła lasera w próżni (bez rozpraszających fotony drobin/cząsteczek/atomów ciał stałych/płynnych/gazowych), gdyby nie świecił nam prosto w gały! Analogicznie z dźwiękiem - słyszymy tylko to, co wniknie w głąb naszego ucha, a nie człowieka z drugiej strony globu, albo jakiegoś Weganina (kosmity z układu Wega). Nawet najgłośniejszego wybuchu we wszechświecie na jakiejś planecie krążącej wokół Wegi byśmy nie usłyszeli, ponieważ fala akustyczna/mechaniczna tam wyemitowana nie miałaby szansy wniknąć do wnętrza naszych uszu. Czy wobec powyższego są jakiekolwiek zmysły zdalne (tele-coś)? 😎
@olioli4810
@olioli4810 3 жыл бұрын
Doktorku, już po niecałych dwóch minutach wyświetlasz reklamy. Szanuję Twoją pracę, rozumiem, że z tego żyjesz. Ale tyle reklam w tak krótkim filmiku to gruba przesada.
@ciekawaziemia6589
@ciekawaziemia6589 3 жыл бұрын
Yupi! W końcu coś o biologicznym CPU! ;)
@matotam5328
@matotam5328 3 жыл бұрын
Zrobisz film o reaktorze łukowym????
@xtg7676
@xtg7676 3 жыл бұрын
Super film 👍👍👍👍👍👍 Pozdrawiam z IRLANDII 🇵🇱 I wykopane 😁
@PiotrKe
@PiotrKe 3 жыл бұрын
Czy znane są nauce błędy w rozpoznawaniu "sygnałów" typu np. ktoś uderza nas w jakąś część ciała, a my to czujemy jakby uderzono nas w inną?
@ryszardpianecki1340
@ryszardpianecki1340 3 жыл бұрын
jest 5 głównych smaków + masa innych związków, które również mogą spowodować powstanie doznań smakowych. smak truskawki poza tym, że jest słodki, jest spowodowany obecnością masy różnych związków chemicznych
@paweciura9575
@paweciura9575 3 жыл бұрын
Z tego co pamiętam, to są i nawet nie jest to jakoś niezwykłe zjawisko. Muszę zerknąć w podręcznik do fizjologii.
@samborzelmer
@samborzelmer Жыл бұрын
Poruszyłby Pan wątek w innym odcinku, że część kobiet widzi czwartą paletę.
@horseradishbk1508
@horseradishbk1508 3 жыл бұрын
Nie prosiłem o taką serie ale jej potrzebowalem
@TomaszTomzik
@TomaszTomzik 3 жыл бұрын
Myślałem, że padnie wyjaśnienie zagadnienia opisanego w temacie;(
@tokidokipl
@tokidokipl 3 жыл бұрын
Genialna treść, ale wielki minus za aż taki clickbajtowy tytuł.
@kielbas90
@kielbas90 3 жыл бұрын
dodano 8 sekund temu... łapka i oglądamy
@chudy1802
@chudy1802 3 жыл бұрын
Panie ciekawe too
@filipwroclawski
@filipwroclawski 2 жыл бұрын
A smak umami nie był czasem wynalazkiem firmy produkującej glutaminian monosodowy?
@halinakimak4676
@halinakimak4676 3 жыл бұрын
Powodów do zszarganych nerwów może być wiele : głód, Polak jak głodny to zły , niedobór witamin i minerałów, kwasów tłuszczowych, Omegi 3, lecytyny , brak snu, przepracowamie , brak ruchu, negatywne myślenie, kłótnie , brak pieniędzy , pracy , uzależnienia od alkoholu i papierosów, pobudliwosc - cecha charakteru , choroby ? Itd
@Lukasz49pl
@Lukasz49pl 3 жыл бұрын
Akurat zaczął się u mnie problem z nerwobólem
@grzegorzmagiera1223
@grzegorzmagiera1223 3 жыл бұрын
Zapomniałeś o warstwie imielinowej.
@jagapaw3803
@jagapaw3803 3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał ale przeszkadza muzyka
@PominReklamy
@PominReklamy 3 жыл бұрын
płuca są ważne, pozdrowienia dla klientów firm tytoniowych
@szambonurekinaura5623
@szambonurekinaura5623 3 жыл бұрын
Pozdrawiam z Przyrody 4c XD
@kisne5179
@kisne5179 3 жыл бұрын
Również pozdrawiamy
@kosmopolita927
@kosmopolita927 3 жыл бұрын
fajnie spoko ale dalej nie wiem skąd biorą się zszargane nerwy heh no chyba ze coś przeoczyłem a raczej przesłyszałem czy jakoś tak heh pozdrawiam
@TheZashii
@TheZashii 3 жыл бұрын
Filmik nie na temat. Dwa. Zapraszam na poprawkę w sesji poprawkowej.
@abdullahawisimulaha
@abdullahawisimulaha 3 жыл бұрын
z mikrodokumentów o kosmosie Neila deGras Tysona pamiętam, że to oko było pierwszym narządem które wyewoluowało - czy ile naukowców tyle teorii
@adrianag8075
@adrianag8075 3 жыл бұрын
Czy neurony zostają podmieniane podczas ataku twz srowida ?
@rudyfire8748
@rudyfire8748 3 жыл бұрын
Heh a na maturze 10 lat temu miałem 4 smaki 😏 chociaż już wtedy było wiadomo o piątym.... Polskie szkolnictwo....
@jimilk1
@jimilk1 3 жыл бұрын
a jakbyś szedł po niżej neuronu, atom , a może jeszcze niżej, przykre ale, a dla czego, skąd bierze się energia w komurce.
@przesmiecznytyp
@przesmiecznytyp 3 жыл бұрын
Wiadomo skąd, z pomysłów rządzących nami .
@karinmaciejmsp8197
@karinmaciejmsp8197 3 жыл бұрын
Materiał bardzo dobry ale tytuł jest niedopasowany do filmu.
@RonRPL
@RonRPL Жыл бұрын
Po komentarzach widzę, że nie dowiem się skąd się bierze i jak leczyć nerwicę. Szkoda.
Tyjemy z powodu bakterii!
9:36
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 480 М.
Jak działa człowiek #MÓZG (tłumaczenie na migowy PJM)
10:26
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Рет қаралды 38 М.
Incredible magic 🤯✨
00:53
America's Got Talent
Рет қаралды 62 МЛН
孩子多的烦恼?#火影忍者 #家庭 #佐助
00:31
火影忍者一家
Рет қаралды 49 МЛН
GŁĘBOKI RELAKS od ręki - aktywuj swój NERW BŁĘDNY!!!
7:21
Marek Purczyński
Рет қаралды 878 М.
Higiena układu nerwowego #5 [ Regulacja nerwowo-hormonalna ]
10:01
Pi-stacja Biologia
Рет қаралды 45 М.
Umiejętnie STYMULUJ swój AUN - na zmęczenie, napięcie, stres, ból - dr n. med. Marcin Wytrążek
12:34
Dr n. med. Marcin Wytrążek - fizjoterapeuta
Рет қаралды 119 М.
Jak energetyki wpływają na młodzież?
11:18
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 186 М.
Jak szybki jest mózg?
12:11
Kacper Pitala
Рет қаралды 454 М.
Po tym filmie przestaniecie słodzić
12:03
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 1,4 МЛН
To nie mózg nami steruje?
10:33
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 228 М.
Wszechświat nie powinien istnieć
9:30
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 888 М.
Jak zmieni nas przyszłość?
9:39
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 118 М.
Choose a phone for your mom
0:20
ChooseGift
Рет қаралды 6 МЛН
ПОКУПКА ТЕЛЕФОНА С АВИТО?🤭
1:00
Корнеич
Рет қаралды 3,7 МЛН
Игровой Комп с Авито за 4500р
1:00
ЖЕЛЕЗНЫЙ КОРОЛЬ
Рет қаралды 2,1 МЛН
Спутниковый телефон #обзор #товары
0:35
Product show
Рет қаралды 2,2 МЛН
НЕ ПОКУПАЙ СМАРТФОН, ПОКА НЕ УЗНАЕШЬ ЭТО! Не ошибись с выбором…
15:23
Hisense Official Flagship Store Hisense is the champion What is going on?
0:11
Special Effects Funny 44
Рет қаралды 2,9 МЛН