PRAVDA O HUBNUTÍ, KTEROU LIDI NECHTĚJÍ SLYŠET!

  Рет қаралды 29,756

Jaroslav Pecka

Jaroslav Pecka

2 ай бұрын

V dnešním videu bych s vámi rád rozebral jeden (stále velmi rozšířený) mýtus o tom, že nízký příjem kalorií vede ke spuštění režimu šetření nebo dokonce k poškození metabolismu a brání hubnutí.
To, jak funguje metabolismus při hubnutí je veřejností často špatně chápáno a proto si v dnešním videu uvedeme věci na pravou míru a řekneme si, kde je ve skutečnosti nejčastější problém lidí, kteří tvrdí, že konzumují málo kalorií a přesto nemohou zhubnout.
Nech si ode mě sestavit jídelníček a tréninkový plán!
MOJE SLUŽBY: jpcze.cz/online-trener
VÝSLEDKY KLIENTŮ: / teamjpcze
Komunita na Herohero:
herohero.co/jpcze
Na Myprotein.cz a Myprotein.sk můžeš využívat slevový kód PECKA. O tom, kdy je kód zrovna aktivní informuju na svém instagramu.
CZ: tidd.ly/3PLjbws
SK: tidd.ly/3Fy8ZTv
SLEDUJ MĚ NA INSTAGRAMU: / ​​​​​
⚬Coaching
⚬Jidelníčky na míru
⚬Treninkové plány
jpcze.cz/online-trener
nebo mě kontaktuj na pecicz@email.cz

Пікірлер: 176
@monickasvecova
@monickasvecova 2 ай бұрын
tohle video potřebuje vidět tolik lidí... :D Super!
@JuaNexGT
@JuaNexGT Ай бұрын
Potrebujú, ale zámerne ho budú ignorovať alebo spochybňovať...
@martadresrova963
@martadresrova963 2 ай бұрын
moje babička vzdy říkala .. prázdný pytel nestojí..🙏 dekuji za video
@strejdanick4
@strejdanick4 2 ай бұрын
Tohle by se mělo pouštět už na základce v tělocviku. Super zpracované. 👍
@jpcze
@jpcze 2 ай бұрын
Děkuji moc!:)
@detoxa81
@detoxa81 2 ай бұрын
Ne jen tam, ale většina fitness trenérů by to měla vidět taky. Jeden takový je u nás. Cpal mi svůj jidelnicek a na můj, který měl 1880 kcal říkal že budu mít zpomaleny metabolismus, no a hele.. 22kg dole a svaly pomalu jistě jdou nahoru. Tak jaký zpomaleny metabolismus ;) navíc tohle za 7 měsíců. Takže nic extra rychlého.
@TH-dy4xb
@TH-dy4xb 2 ай бұрын
jako to že v koncentráku byly na diete :D hm tak to jo :D
@strejdanick4
@strejdanick4 2 ай бұрын
@@TH-dy4xb 1. to si slyšel kde? 2. ano, byli. Jakýkoli způsob stravování je dieta. Je i nabírací dieta, udržovací dieta, fastfood dieta. Všechno to je dieta, protože dieta a hubnutí není to samé.
@TH-dy4xb
@TH-dy4xb 2 ай бұрын
@@strejdanick4 pomalé umíráni je dieta : aha tak to jo :D
@Rosenberg_photo
@Rosenberg_photo Ай бұрын
Opět skvělý video. Přeju vyšší dosah🙏
@YellowButterfly63
@YellowButterfly63 16 күн бұрын
Doufám, že to nikdo nebude brát vážně.
@HonzaDusakFitness
@HonzaDusakFitness 2 ай бұрын
Super video. Krásně a srozumitelně jsi popsal, jak to funguje. Lidi jsou podle mě zaseknutí v koloběhu nízkých kalorií, které doženou během par dni přejídáním
@radeksluka81
@radeksluka81 2 ай бұрын
Skvělé informace, se vším souhlasím, mám vyzkoušené postupné pomalé hubnutí, které má efekt a cítíte se pořád skvěle.
@rebekahsumer7980
@rebekahsumer7980 2 ай бұрын
Děkuji mic hezké. Přesně to ted řeším.
@ranadobedny1937
@ranadobedny1937 Ай бұрын
Příklady z koncetračních táborů jsou jasným důkazem ,že máte pravdu Jardo...taky mě to už kdysi napadlo...LIKE
@YellowButterfly63
@YellowButterfly63 16 күн бұрын
Další, kdo netuší, co byl koncentrační tábor, že? Myslíte, že se tam mezi jídly váleli, jako to dělají obézní dneska? To sotva. To se přece nedá srovnávat.
@ivetanovotna7480
@ivetanovotna7480 16 күн бұрын
@@YellowButterfly63 Oni se tam v koncentráku určitě neváleli a taky neměli co do pusy, proto byli všichni kost a kůže.
@YellowButterfly63
@YellowButterfly63 2 күн бұрын
@@ivetanovotna7480 no vždyť o tom píšu, nebylo to tam jen o jídle, ale o kalorickém výdeji a také o nemocech.
@andreasvihelova5479
@andreasvihelova5479 2 ай бұрын
Parádne video, dekuji
@standanejezchleba506
@standanejezchleba506 2 ай бұрын
Děkuji za video =)
@votipkamichal
@votipkamichal 2 ай бұрын
Wow, tleskám! 👏Konečně to někdo řekl.
@janbens1975
@janbens1975 2 ай бұрын
Jasně , stručně , logicky , vše pravdivé 👍
@AMRATELIER
@AMRATELIER 2 ай бұрын
Vďaka za videá, Jaro! 🙏 🍀
@andymulle
@andymulle 2 ай бұрын
😊 Konečně někdo, kdo to rekl!!! 🙏👍 Toto neustále tvrdím a stále dostávám kritiky, že to zpomalení metabolismu a následně jojo efektu se nevyhnete... Sama přesně vím, že to je argument a zároveň to sama na sobě mam vyzkoušeno 👍😉.. Zkrátka KAŽDÝ MŮŽE ZHUBNOUT a zároveň kdo nehubne, tak prostě ANO - JÍ HODNĚ!! Dík za to Jardo!! 👍😉 PS: Zrovna Já bych Vám klidně mohla říct, že to tak je , protože mám OSOBNÍ ZKUŠENOST jako snad NIKDO, že ano ;) Po 12 letech experimentování s obdobím na PŮSTECH, kdy ale SUCHÝCH, čili i BEZ vody a bez stravy v kuse třeba TÝDEN a následně navýšení jídla ;) Střídání opravdu dnů / týdnů na 0 kcal a následně 2 dny třeba na 4-5000kcal !! Můj start bylo hubnutí před 15 lety a celkem to bylo 17 kg , které jsem si ale následně po celých 15 let udržela STABILNĚ DOLE!! Podotýkám, že NIKDY nenastal JOJO EFEKT...a NIKDY se ani nezpomalil metabolismus, že bych nemohla znovu zhubnout a po všech těch obdobích střídání RŮZNÝCH směrů, období vyloženě PŮSTU a HLADOVĚNÍ a následných REVERZNÍCH DIET a navyšování příjmu na EXTRÉMY z 0 jsem NIKDY nepřibrala zpět . Ne! Je to opravdu mýtus a jak to sám i Jarda vysvětluje, tak to zkrátka JE. Prostě když člověk NEBUDE JÍST tak zhubne a to je zákon, který NIKDO nevyvrátí. Argumenty, že člověk cvičí 5x týdně a jí třeba pod bazál... Za prvé , prostě to cvičení NENÍ takové, aby tělo tu energii vydalo, a to je normální a za druhé - kdo určí přesně BAZÁL a kcal? ;) .. Takže? Toto nelze, ale pokud někdo opravdu NEJÍ - viz ano, já jsem si vyzkoušela opravdu NEJÍST a následně JÍST, tak se STALO hodně .... Takže? :) Aha? ;) ....Jarda NELŽE a lidé by se měli přestat vymlouvat +)
@TH-dy4xb
@TH-dy4xb 2 ай бұрын
To není pravda , znám někoho kdo cvičí 5 x týdne a nastavené má 1700 kcal a váha se ani nehne... takže to není pravda co tu říkáte
@andymulle
@andymulle 2 ай бұрын
@@TH-dy4xb To znamená, že ten výdej prostě NENÍ větší 🙂 Je cvičení a cvičení 👍😉.. a 1700kcal je pro mnohé naprosto přijatelný příjem...😉
@kubo169
@kubo169 2 ай бұрын
Tu sú faktory, ktoré deficitu znemožnia byť deficitom. 1. Zničená mitochondria rastlinnými olejmi, oxidovaným cukrom a alkoholom. Mitochondria je časť bunky, kde telo spája kyslík s energiou a tvorí z nej prevažne ATP, z čoho energeticky podporuje organizmus. Keď je mitochondria zničená, nie je efektívna v tvorbe energie z jedla a mnoho z kalórií, ktoré mali produkovať energiu, sa teraz uloží do tuku. V tomto prípade, že človek skonzumuje 1 000 kalórií a spáli 1 500, je len ilúzia. Telo nedokáže efektívne vytvoriť energiu zo skonzumovaných 1 000 kalórií. Človek tučnie aj z minima kalórií a cíti sa katastrofálne. Riešenie? Vynechaj jedlá, ktoré ju ničia, zvýš pohyb a živočíšne produkty. Do 30 dní je problém vyriešený. 2. Homeostáza v kalorickom deficite. Ak organizmus dlhodobo konzumuje nízke kalórie, adaptuje sa novému prostrediu tým, že stiahne produkciu hormónov v štítnej žľaze, zvýši stresové hormóny (kortizol, adrenalín), redukuje svalovú hmotu a spomalí metabolizmus. Bez tejto adaptácie by organizmus nikdy neprešiel evolúciou, keďže v prírode neexistuje denne konzumovať adekvátne množstvo kalórií. Niekedy máš šťastie, niekedy nie. V tomto prípade ľudia jedia 1 000 kalórií denne a nechudnú. Nechápu prečo a ako je to možné. Odpoveď je jednoduchá, tvoj deficit existuje len na Google. Telo považuje tvojich 1 000 kalórií za štandard a prispôsobilo celú funkciu organizmu tomuto príjmu, snaží sa prežiť.
@azzyr1668
@azzyr1668 2 ай бұрын
@@TH-dy4xb Tak ze si stale pri nom,ci
@TH-dy4xb
@TH-dy4xb 2 ай бұрын
Každý chytrý tak ukažte formu😄. Samozřejmě že pokud mám nadváhu 40 kg tak to pujde samo ale co těch posledních 5-10 kg . Hm jakto že při 1700 kcal zhubl 30 kg a už mu to nejde a dělá to samé . No ha 😆
@andymulle
@andymulle 2 ай бұрын
AMEN Jardo ! 🙂Konečně někdo, kdo to rekl!!! Toto neustále tvrdím a stále dostávám kritiky, že to zpomalení metabolismu a následně jojo efektu se nevyhnete... Sama přesně vím, že to je argument a zároveň to sama na sobě mam vyzkoušeno .. Zkrátka KAŽDÝ MŮŽE ZHUBNOUT a zároveň kdo nehubne, tak prostě ANO - JÍ HODNĚ!! Dík za to Jardo!! PS: Zrovna Já bych Vám klidně mohla říct, že to tak je , protože mám OSOBNÍ ZKUŠENOST jako snad NIKDO, že ano ;) Po 12 letech experimentování s obdobím na PŮSTECH, kdy ale SUCHÝCH, čili i BEZ vody a bez stravy v kuse třeba TÝDEN a následně navýšení jídla ;) Střídání opravdu dnů / týdnů na 0 kcal a následně 2 dny třeba na 4-5000kcal !! Můj start bylo hubnutí před 15 lety a celkem to bylo 17 kg , které jsem si ale následně po celých 15 let udržela STABILNĚ DOLE!! Podotýkám, že NIKDY nenastal JOJO EFEKT...a NIKDY se ani nezpomalil metabolismus, že bych nemohla znovu zhubnout a po všech těch obdobích střídání RŮZNÝCH směrů, období vyloženě PŮSTU a HLADOVĚNÍ a následných REVERZNÍCH DIET a navyšování příjmu na EXTRÉMY z 0 jsem NIKDY nepřibrala zpět . Ne! Je to opravdu mýtus a jak to sám i Jarda vysvětluje, tak to zkrátka JE. Prostě když člověk NEBUDE JÍST tak zhubne a to je zákon, který NIKDO nevyvrátí. Argumenty, že člověk cvičí 5x týdně a jí třeba pod bazál... Za prvé , prostě to cvičení NENÍ takové, aby tělo tu energii vydalo, a to je normální a za druhé - kdo určí přesně BAZÁL a kcal? ;) .. Takže? Toto nelze, ale pokud někdo opravdu NEJÍ - viz ano, já jsem si vyzkoušela opravdu NEJÍST a následně JÍST, tak se STALO hodně .... Takže? :) Aha? ;) ....Jarda NELŽE a lidé by se měli přestat vymlouvat ;) 🙂
@janca738
@janca738 Ай бұрын
Hodně sem přibrala díky těžkým nemocem. Měla sem omezenej pohyb. Byla sem nešťastná. Xy sem po 14 dnech jedla tejden jen 2 talíře tukožrout polévky. Prvně jsem zhubla a hodně. Pak to šlo ale rychle zpět a už sem nehubla a zničila si zdraví. Teď cca 10 dní chodím 8 km denně rychlost 6 km za hodinu, nejim po 17h a změnila sem jídelníček a už po 10 dnech jde váha pomalu ale hezky dolu.
@JosefPokorny-iq6xz
@JosefPokorny-iq6xz Ай бұрын
Jseš borec, vše je logické 👌
@frantarezac
@frantarezac 2 ай бұрын
Něco na tom bude. Taky jsem si to nalhával. Nakonec cca od poloviny února už čistých deset kilo dole. Od té doby žádná uzenina, žádná oplatka, žádné bílé pečivo. Ano, například na výletech občas večer gril. Ale jde to. Takže teď jedu z 110 kg na STO. 👍
@jpcze
@jpcze 2 ай бұрын
Krásná práce a jen tak dál! :)
@m33265
@m33265 2 ай бұрын
To tajemství je jednoduchý. Sacharidy dolů, klidně na nulu. Správný množství proteinu a tuk jako zdroj energie. Vlákninu vyhodit, balast ničící střeva. Červené maso od krávy velikostně nahoru, vejce, sádlo, máslo, sem tam rybu a třeba i bílý maso. A budete hubnout jedna radost.
@minohelino8831
@minohelino8831 2 ай бұрын
Velmi pekné video 👍👌👏😉
@jumbojumbostatif1704
@jumbojumbostatif1704 2 ай бұрын
Díky moc za další parádní video. Já aktuálně držím 2000kcal, 150g bílkoviny, 190g sachry a 61g tuky a doufám, že váha půjde dolů. Sice cvičím už nějakou dobu, ale také je mi skoro 45 a dlabal jsem doslova na jídlo a zbytečně jsem přibral skoro 8kg za poslední rok a zřejmě bohužel hlavně do tuku :D
@mcfrankie5394
@mcfrankie5394 Ай бұрын
Jednoduchy prohod tuky se sacharidama
@jumbojumbostatif1704
@jumbojumbostatif1704 Ай бұрын
190g tuků a 61g sachrů? To je nějaká blbost ne?
@mcfrankie5394
@mcfrankie5394 Ай бұрын
@@jumbojumbostatif1704 ne neni, je to jak rikam, presne jak pises, sacharidy jeste vic srazit, jist zivocisne produkty, vynechat pecivo testoviny zeleninu, zkus to a po trech tydnech uvidis
@jumbojumbostatif1704
@jumbojumbostatif1704 Ай бұрын
To si popravdě neumím představit takto vynechat sacharidy. Ale díky za tip, třeba to vyzkouším. Už držím měsíc KT a hodnoty co jsem psal a zatím necelé 2 kg dole. Cvičím 2-3x silový trénink a 2x kardio.
@mcfrankie5394
@mcfrankie5394 Ай бұрын
@@jumbojumbostatif1704 v pohode, silovy trening do selhani, kardio vynech, jen rozehrati, vse delej na hovezim loji, sadla oleje atd oliv zdrava masla apod vynech, telo bude zpracovavat tuk a drzet bilkovinu, udrzis hmotu a tuk pujde do pryc, at se dari jo a hodne vody, nejlepe hovezi protein a 10g kreatinu, zdar
@Mtladanco
@Mtladanco 2 ай бұрын
Toto som si ani nemyslel, že si ľudia myslia, že sa dá pribrať z toho, že jedia príliš málo. Ako vravíš, spomalenie chudnutia, pri malom príjme kalórií, ale existuje, aj keď nepatrné. Problém je podľa mňa v tom, keď si človek stravu neváži. Naberie si jedlo odhadom a to sú často väčšie porcie, ako by si dal, keď by si jedlo odvážil. Tiež sa mi to potvrdilo, keď si poctivo jedlo vážim a zapisujem do aplikácie, tak hmotnosť ide dole. Hlavne, keď si človek nezapisuje jedlo, tak má vo zvyku zobnúť niečo malé tu, niečo malé tam, kúsok čokolády predsa nič nespraví, ale keď sa to zráta za celý deň, tak je to obsah kalórií rovný viac ako jednému plnohodnotnému jedlu a to už teda zaváži. Práve teraz som mal s tým problém. Hmotnosť mi nešla dolu, aj keď som cvičil na striedačku kardio a silový tréning 5x do týždňa. Trénerka mi dala do jedálnička Tvaroh a cottage, 2x denne proteín kvôli bielkovinám, aby rástli svaly a čudoval som sa, že robím všetko správne a nechudnem. No len večer som si zobkal hlúposti, obed som si dával väčší ako by som mal, no teraz pár dní rátam kalórie a vážim jedlo a bum 2kg sú dole. Horšie je to, že človek nechce len sledovať stravu, ale aj si užiť život a k tomu patrí chutné jedlo, čo je väčšinou kalorické. Áno, občas človek zhreší a nevadí to, ale potom sa ťažko nabieha znova na tú disciplínu v stravovaní. Zrazu človek robí prehrešky celý týždeň...a často aj dlhšie a vtedy to všetko vie veľmi rýchlo naskákať nazad.
@radoslavvarga4102
@radoslavvarga4102 2 ай бұрын
Konečne niekto s rozumom a reálnymi znalostami... je to len o kcal... ak niekto tvrdí inak šup na základnú školu zákon zachovania energie a jej premeny.
@yaromee
@yaromee Ай бұрын
Ja som schudol 20kg, testoval som to na sebe, aby som si vedel nastaviť správny kalorický deficit. Skutočne to takto funguje, ale kvalita potravín ovplyvňuje chudnutie. Na tele sa chudnutie so zdravými potravinami ukáže inak ako chudnutie s 1 fastfoodom denne. Takže dat napríklad 1 MeKáč a k tomu niečo sladké, nefunguje tak celkom aj keď je kalorický príjem nízky. 😅
@jirka7432
@jirka7432 2 ай бұрын
Ahoj, díky za video. Jen jsem si vzpomněl, co jednou řešil na KZfaq Petr Havlíček. Mluvil o tom, že nějaká studie ukázala, že většina profesionálních sportovců má v průměru asi o dvacet nebo třicet procent nižší příjem kalorií, než by dle své konstituce a výdeji měli mít, prostě že to lidově řečeno neužerou. A přesto neztrácejí svalovou hmotu, fungují a dále nehubnou. Tedy že si tělo po čase zvykne a přizpůsobí se nižšímu příjmu, což jde proti tomu, co jsi tvrdil ty. Co si o tom myslíš? Díky.
@janblaha9415
@janblaha9415 2 ай бұрын
Takový to když někdo jí těch 800 kaloriií denně, což je reálně třeba 1500 :D a potom po týdnu hladovění tam v neděli pošle celý plech buchty za 5000 ke kávě a za odměnu si dá na oběd svíčkovou s desíti knedlíky no a hned máme týdenní bilanci vyrovnanou :D
@m33265
@m33265 2 ай бұрын
Je to malinko složitější. Vyhladovět živinově tělo a pak se divit, že přišel jo-jo efekt. Tajemství je v hubnutí stylem "jím dosyta, nehladovím a přitom tak nějak přirozeně hubnu".
@tomaszientek5419
@tomaszientek5419 2 ай бұрын
Tohle video mě uklidnilo 😂 když najedu na redukční jídelníček a přerušovaný pust tak se začne stávat že prostě po nějaké době nemívam hlad a funguju třeba na 1000 kcal i když podle tabulek mám mít pro pomalé hubnutí příjem cca 2050 kcal a pak to na sílu dojidam 😂
@zuzanaxxx8954
@zuzanaxxx8954 2 ай бұрын
Přesně.
@martinkolenic6979
@martinkolenic6979 2 ай бұрын
👍
@retro-gym
@retro-gym Ай бұрын
Je vidět, že máš spoustu zkušenosti 👍. Dávat za příklad hladovění v koncetraku, na to musíš být fakt odborník 👍. Možná by stálo za to, zjistit si kolik činil v takovém táboře příjem kcal na den 🙏
@ivonasklenickova3996
@ivonasklenickova3996 2 ай бұрын
👏👏👏👏👏
@megalama4324
@megalama4324 21 күн бұрын
Já s tímto naprosto souhlasím. ale přidám i svou "trošku do mlýna"... Nutriční terapeut mi nastavil jídelníček který jsem dodržoval a ještě mi bylo řečeno že jej nemusím držet na gramy přesně a když něco přepísknu do 30g tak se nic neděje... Na kontrole po cca měsíci a půl jsem řekl že se mi zdá že přibírám protože je mi oblečení těsnější než bylo. Na což jsem dostal odpověď že se mi to jen zdá. A jak jsem se po více jak 3 měsících od začátku zvážil tak jsem měl o 20+ kilo víc.
@m33265
@m33265 2 ай бұрын
Lidi, co nemůžou zhubnout, mají pár problémů. "Bartle cycle" (česky "Bartleův cyklus") který upravuje vztah mezi metabolismem sacharidů a mastných kyselin, základních stavebních jednotek tuků. Pokud se v krvi zvedne glukoza nad úroveň glukoneogenze v játrech, což je syntéza (přísně regulovaná tak, aby bylo glukozy v krvi "akorát") endogenní glukozy v játrech (glukoza nesmí nikdy dojít, jinak jdete po pár vteřinách do bezvědomí, tzn. tělo si jí umí vyrobit, je pro něj totiž nepostradatelná), tak v ten moment končí jakýkoliv metabolismus tuků jako zdroje energie pro tělo (alias hubnutí) a začíná zase ukládání přebytečné glukozy, resp. přebytečné energie do tukových zásob. Ta glukoza navíc nemá v krvi co dělat, proto se jí snaží inzulín okamžitě uklidit, vnutit jí buňkám. Jenže protože tělo zrovna necvičilo a buňky "nemají hlad", prostě se před tou glukozou navíc uzavřou, protože glukoza v krvi zvedá osmotický tlak. A ten osmotický tlak by se rád přenesl na základě tlakového gradientu do těch buněk, kde je v tu chvíli tlak nižší, to se ale nesmí stát, mohlo by dojít k poškození buněk tím vyšším tlakem. Takže se inzulín snaží, ale ono nci, takže tu glukozu nakonec zpracují játra do tuku. Další problém je inzulínová rezistence. Ta v těle blokuje kde co. Signály hormonem leptin do mozku z tukových buněk, že tělo nemá energii a je třeba jí uvolnit z tukových buněk, tyhle signály ale mozek díky vysokému inzulínu nevidí, takže nereaguje. Další problém je blokace lipázy, která štěpí triglyceridy v tukových buňkách, protože se ty triglyceridy musí nejdřív rozložit na součástky, aby se dostaly z tukové buňky, stejně jako se nejdřív rozkládají, když se do té buňky dostávají, aby se tam zase složily. Takže tahle lipáza (co to rozkládá a dostává zpátky do krve) je blokovaná, uložená energie se nemá jak dostat z tukové buňky. Dalším problémem je hormon v játrech, který řídí glukoneogenezi a za normálního energetického stavu, kdy není potřeba glukoza navíc, tu glukoneogenezi vypne, jenže pod vlivem inzulínu nikoliv, takže ta nevypnutá glukoneogeneze ještě zhoršuje situaci v krvi, kde už je už tak zbytečně vysoká glukoza. Jak je možný, že má na sobě někdo 40 kilo tuku, což je pro tělo zásobní pohotová energie (a sklad živin) pro případ, že by tělu došla energie, ale když se to stane, žádný nával energie se nekoná. Tělo má prostě blokovanou možnost jak šáhnout do tukových zásob a začít pálit tuk. Jak z toho ven. Sundat sacharidy, maximálně, jak kdo zvládne. Cukr, dortíky, energeťáky, nanuky, slazenou minerálku, těstoviny, špagety, uměle přislazený kečup z Kauflandu... Přitvrdit na tuku jako primárního zdroje energie, zvednout příjem bílkovin, dneska nikdo netuší, kolik jich jí a kolik by měl. Minimum je 1,75 gramu na "štíhlou váhu", čili váhu svaloviny bez tuku x 1,75 gramu proteinu denně. Dneska všichni jí s každým jídlem sacharidy, i kdyby jenom trochu, a i kdyby skryté (dneska už mají přes 70 různých názvů, kdo z Vás je všechny zná), z toho je inzulínová rezistence a blokovaná možnost zhubnout. Vyhýbat se pokud možno jako čert kříži glukozo-fruktozovému sirupu, to je jed, co dělá ztučnělá játra a metabolický syndrom, fruktozu dokáží rozštěpit pouze játra na rozdíl od glukozy, která může rovnou do buňky bez jakékoliv metabolizace, proto tělo glukozu miluje, je snadné z ní získat energii. Vyhnout se všemu, co sjelo z výrobní linky, nekomplexní, nějak slepené dohromady, aby to drželo. Všechno přírodní a nejlíp živočišné, násobně stravitelnější než cokoliv rostlinného. Exogenní sacharidy tělo nepotřebuje vůbec, stejně tak jako nepotřebuje žádnou vlákninu. Ve finále je to stejně jenom další polysacharid. Naučit tělo pálit jako primární zdroj energie tuky, ten návyk na ně pár týdnů trvá, musí se to dělat postupně, jinak přijde průjem, tak 2-3 týdny. Sacharidy ukládají tuk, tuky pomáhají tuk odbourávat. Tělu pak bude jedno, jestli pálí tuky zásobní a nebo ty v potravě, říká se tomu metabolická flexibilita.
@ivetarehakova
@ivetarehakova Ай бұрын
Dobrý den.Zkoušela jsem jíst jen bílkoviny (maso,převážně kuřeci se zeleninou (jedla jsem zeleninu ,ale asi ne dostatečně ,když pak po čase mám problém s vyprazdňováním.A prý je to špatné co slyším,že se moc zatěžují játra a ledviny .Nechci si zadělat na malér.Prosím vysvětlete jak na to.Děkuji
@m33265
@m33265 Ай бұрын
​@@ivetarehakova Tělo nerado pálí protein jako zdroj energie. Dělá to jenom, když musí, je to energeticky dost náročné, pořadí "ochoty" pálení je sacharidy - tuky - protein . Ten protein ke spálení pak bere třeba z kosterní svaloviny, bortí se Vám tělo, protein se v těle nikde neukládá jako tuk, tuk je výsledkem nadbytečné glukozy v krvi. Pokud tělo nechce aminokyseliny, pošle přebytečné bílkoviny směr stolice, to samé mastné kyseliny (tuky), pak můžete mít průjem z nadmíry tuku. Kuře je málo tučné, to je problém, nedá tělu energii. Ten spálený protein z kuřete, jenom jeho spálení, sebere asi 30 procent z toho množství přijaté energie v tom kuřecím proteinu (jakémkoliv proteinu), výsledkem je hlad po energii. Pokud máte inzulínovou rezistenci, Vaše tělo se k zásobnímu tuku nedostane, máte ho zablokovaný neustále vysokým inzulínem ze sacharidů od rána do večera, každý den. Kdykoliv si dáte sacharidy, jakékoliv, máte zablokované pálení mastných kyselin (stavební jednotky tuků) a tím i hubnutí, alias získávání energie z tuků, na několik hodin, podle stupně inzulínové rezistence. Pokud by Vám fungoval inzulín, jak má, nebudete tlustá. Do 3 hodin po jídle by jste měla inzulín normální a tělo by zase pálilo ty tuky, co se Vám dostaly do zásob, protože jste si dala nadmíru cukrů, které tělo buď hned nespálilo, protože ty sacharidy buňky těla hned nevyužily a inzulín je zamknul do tukových zásob. Při inzulínové rezistenci to zklidnění inzulínu může trval klidně 7-8 hodin, v téhle době nepálíte zásobní tuky. Hubnete každý den, když spíte, protože o sobě nevíte a po poklesu energie v krvi po spálení sacharidů a úklidu jeho přebytků do tuku Vás to zase nežene k ledničce pro sacharidy, tělo přepíná na pálení zásobních tuků, protože srdce, mozek, celé tělo jede dál, ráno se budíte v metabolické ketoze. Udržte inzulín nízko celý den, buďte celý den (nebo většinu dne) v metabolické katoze, to je důkaz, že hubnete. Pak Vás vůbec nebude trápit, kolik jste čeho snědla. Přirozeně zhubnete, bez jakéhokoliv počítání kalorií a podobných blbostí. Těch 2500 kalorií, co se udává, je nesmysl. Většina lidí hubne až od 3000 kalorií výše, znám lidi, co začali hubnout až od 6000. Nemůžete zuřivě počítat kalorie, dát si "něco" a podvyživit tělo živinově. To tělo Vám neuvěří, že nebude hladovět a proto si bude pořád dělat zásoby, protože ho prostě nevyživíte jak máte a dělají to pouze a jenom sacharidy, které Vám navíc tlumí pocit hladu, takže nejíte, i když by jste ještě měla. Největší nesmysl je dát si po ránu sladkou snídani, okamžitě končí pálení tuků z noci. Dejte si slaninu, vejce, kolik chcete, usmažte to na 1/3 kostky másla. Nehladověte, jezte pořádně, do syta. Na zeleninu a vlákninu jako takovou se vykašlete, spousta důvodů, proč jí nejíst, tělo jí nepotřebuje. K obědu hovězí steak a vejce, nebo přílohu, ale velmi málo, jsou to sacharidy. K večeři něco lehkého, klidně salátek, pokud musíte, klidně i ten banán, bude se Vám lépe spát. Vyhodit sacharidy maximálně jak můžete, ale dělat to postupně. V tlustém střevě máte bakterie a těm se to líbit nebude. Ty vlákninomilné zemřou, nic jiného jim ani nezbyde a nastoupí ty, co mají rády maso a tuk. Hodně tuku, ale opatrně, ta adaptace na něj chvíli trvá, klidně 3 - 4 týdny, takže snižovat postupně sacharidy, ale všechny (těstoviny, špagety, pečivo z bílé mouky, rýži, prostě všechny přílohy, slazené minerálky) a navyšovat tuk. Pokud přílohy musíte, pak otočit, bramborovou kaši, trochu na chuť, místo jednoho plátku vepřového 3, ale nejlepší je hovězí maso, stačí mleté. Smažit na sádle, vejcích, vyhodit rostlinné oleje (jedno velký FUJ). Stejně jako po vláknině můžete mít zácpu, i po tuku můžete mít průjem, když to přeženete. Kuře nemá skoro tuk, zelenina Vás živinově podvyživí, je těžko stravitelná, spíš nestravitelná. A ještě Vám jako bonus každý den zatěžuje zbytečně střeva. Člověk k životu potřebuje přesně nula gramů vlákniny a nula gramů exogenních (z vnějších zdrojů - jídlo / pití) sacharidů denně. Má glukoneogenezi, játra přesně v každý okamžik ví, kolik tělo potřebuje glukozy a v případě potřeby zvýší produkci. Glukoza totiž nesmí nikdy dojít, pokud dojde, ztrácíte do pár vteřin vědomí. Výjimkou jsou lidi, co intenzivně cvičí, tam by ta potřeba glukozy vykrytá nebyla, tam mají smysl sacharidy po tréninku, pomoci tělu je doplnit. Ono stejně jakékoliv cvičení je pro tělo zátěž navíc, tělo nepotřebuje běžně nadměrnou svalovinu pro to, aby normálně fungovalo v běžném životě. Taky pokud přestanete cvičit, po týdnu necvičení už svalovinu ztrácíte. Pravda ale je, že svaly navíc Vám pomůžou zvýšit bazální metabolismus (ten co máte v klidu) a tak Vám pomůžou lépe regulovat tuk (= energetické zásoby těla plus tedy zásobárna v tuku rozpustných vitamínů a všech minerálů). Principem hubnutí není hladovět, což jste dělala na kuřecím a zelenině. Cokoliv živočišného je násobně živinově hustější a stravitelnější než cokoliv ze zeleného světa, kolem 98 procent, pokud najedete na převahu masa a minimum nebo spíš žádnou vlákninu, což není absolutně problém, ale dělat to postupně, budete na záchod chodit jednou za 3-5 dní. Ale to taky není problém, to je normální. Principem hubnutí je zasytit tělo, živinově, vyhnout se maximálně sacharidům (včetně brambor = škrob = zvýšená glukoza v krvi, jako glukoza tam končí všechny sacharidy), nehladovět. To živinové zasycení těla (sacharidy jsou jenom prázdná energie bez živin, nebo s málem živin) pomůže srovnat hormony a všechny procesy v těle. Ty srovnané hormony Vám pomůžou zhubnout. Jakýkoliv sacharid zvedne glukozu v krvi, vystřelí inzulín zbytečně vysoko, tuk ho nestřílí tak vysoko a na mnohem delší dobu zasytí, takže další hlad přijde později. Tuk hubne, sacharidy tloustnou. Zbavit se závislosti na sacharidech je boj, s dostatkem tuku to zvládnete. Zvířecího tuku. Lži o cholesterolu, statinech, vláknině a "čištění střev", když jí nebudete mít, zastaví se Vám střeva, jedna lež za druhou. Samozřejmě na mase jako na vláknině může přijít zácpa, ta se dá ale snadno doladit přidáním tuku do stravy. Ideálně by jste měla jíst alespoň 1,75 gramu tuku x Vaše čistá váha (váha svaloviny po odečtení tuku), co se týče tuku, podle libosti, nějak si to nalaďte, ne tak, aby byl průjem, ale taky aby nebyla zácpa. Dneska něco sníte a někdy za 3 dny vidíte výsledek, když splachujete. Piště si deníček, měřte si metabolickou ketozu PH papírkem, koupíte v lékárně, prostě ho počůráte. Máte ketozu, hubnete, nemáte, něco Vás z ní na pár hodin vystřelilo. Dortík, rohlík, knedlík ? Máte deníček, podívejte se, zkuste se tomu příště vyhnout. Pokud tělo signalizuje hlad, dejte si třeba vařený vejce, nebo si usmažte trochu hovězího loje, každopádně si jídlo připravujte, nekupujte nic v pytlíku, o čem nevíte, co v tom je. Dneska existuje hodně přes 70 různých po různé cukry, takže je můžete jíst v průmyslové stravě, i když nevíte, že je jíte. Cílem je dovolit zpátky tělu, aby mohlo pálit zásobní tuk, kdykoliv potřebuje energii, to teď dělat nemůže, kvůli vysokému inzulínu nebo glukoze v krvi. Obojí blokuje uvolňování tuku z tukových buněk.
@m33265
@m33265 Ай бұрын
Pokud máte hlad, prodlužte si ho. Místo jídla si dejte 10 km vycházku, a klidně s hůlkami na Nordic walking, zapojíte svaly navíc. Prohlubte ten hlad, po jídle si dejte 30 minut chůze kolem baráku, pomozte tělu ty případné sacharidy rychleji spálit, protože tím, jak půjdete, donutíte svaly pracovat a zvýšíte jejich potřebu glukozy. Pokud si dáte dortík na gauči, buňky tu glukozu nechtějí, nepotřebují jí, cesta pak vede skrz játra do tuku. Cokoliv se do tuku nedostane, to pak nebudete muset zase složitě vyndávat ven. Základ je zbavit se inzulínové rezistence, pak to vyndávání ven půjde úplně samo a přirozeně. Pokud tělo chce, jezte, ale to, na čem neztloustnete. Na živočišných bílkovinách a hlavně tuku jako zdroji energie (a vitamínů a minerálů) místo živinově prázdných, energií nacpaných sacharidů. Najděte jediné přírodní jídlo, co má nadbytek sacharidů, možná trochu mléko, laktoza, ale jinak nula nebo téměř nic. I maso obsahuje trochu glukozy vázané v něm, ale minimum. A máte důvod obezity dnešní společnosti, člověk je jediné zvíže na Zemi, co se denně cpe sacharidy, včetně škrobu a fruktozy. Pokud nemáte hlad, nejezte, klidně celý den. Poslouchejte tělo, což nepůjde poté, co se nacpete sacharidy, utlumený hlad. Fruktoza, pokud není z ovoce (a ani to se nemá přehánět, dneska je třeba banán asi tak 20x větší než byl dřív), se vyhýbejte jako čert kříži. Zejména glukozo-fruktozový sirup, dělá tučná játra, to je jed první kategorie vyrábějící metabolický syndrom. Pokud se začnete hýbat, a stačí procházky, Vaše tělo pálí první ten nejhorší tuk, v játrech. Poté ten mezi orgánový. Faldy na břiše, za které se můžete chytit, to je ten jediný správný zásobní tuk na horší časy, užitečný, pokud Vám tedy jeho váha neničí klouby. Takže i na pohled obézní člověk může být metabolicky zdravý, protože nemá ztučnělá játra, naopak hubený nezdravý, protože ten jaterní a mezi orgánový tuk nejsou vidět navenek. Vše taky závisí na tom, jak se cítíte. Pokud plná energie, problém asi nemáte. Pokud máte propady energie, výkyvy nálad, deprese atd. poděkujte sacharidům, protože třeba nálada tak nějak kopíruje nárůsty a propady energie spojené s příjmem sacharidů. Dnešní strava je plná sacharidů, ale nedostatečná co se týče proteinu. A červený maso, pěkně tučné, splňuje všechny požadavky výživy a principů, na kterých je postavené hubnutí. Říká se tomu carnivore strava. Tuk je dneska zakázaný, všechno nízkotučné. Na sacharidech tloustnete, na tuku hubnete, na kuřecím to nedokážete, ne trvale, má velmi málo tuku. Takže pokud budete jíst, a nevím kolik vážíte (měla by jste) jíst stylem třeba 120 gramů proteinu, 120 (nebo víc) gramů tuku a třeba 60 gramů sacharidů (což jsou třeba 2 obyčejné rohlíky), hubnout by Vám nic nemělo brániz. Pokud ano, budete bez energie, přitlačit na tomu tuku. Ty sacharidy tam nechte jenom jako vzpomínku na dobu, kdy jste byla tlustá a nemocná. Dostatek bílkovin opraví tělo, protein je v těle potřeba snad úplně na všechno. Dneska lidi vůbec netuší, kolik proteinu vůbec jedí a kolik by měli.
@petrkosar5661
@petrkosar5661 13 күн бұрын
Je možné se s Vámi nějak spojit? Potřeboval bych poradit s bílkovinami. Děkuji za odpověď Petr
@m33265
@m33265 13 күн бұрын
@@petrkosar5661 Zkuste hodit dotaz sem. Samozřejmě nejsem doktor ani výživář, pokud nebudu vědět, zkusím někde zjistit.
@NightcoreMax12
@NightcoreMax12 Ай бұрын
Jen pro doplnění; tyto experimenty také dokázaly, že se testujícím subjektům zpomalil bazální metabolismus cca na 6 let... takže ano, extrémní dietou zhubnete, ale za jakou cenu 😉
@YellowButterfly63
@YellowButterfly63 16 күн бұрын
Souhlas, celé video je úplně zcestné a mate lidi nějakými pokusy na 36 lidech nebo na jednom člověku, což vůbec není směrodatné a nejdná se o "studie".
@ondrej1893
@ondrej1893 2 ай бұрын
Tohle je vše pravda. Kde u lidí nastane problém je, že mají obezitu a jejich hlad se už posunul na "nezdravou" úroveň, která o dost překračuje jejich objektivní potřebu. Takže ani příklon ke zdravé stravě, který vytvoří deficit např. 500 kcal, nestačí. A nebo stačí nějakou dobu, pak zhubnou, tím sníží svůj bazální metabolismus, výdej při aktivitě, výdej skrze NEAT (vše proto, že jsou z nich teď menší lidé) i výdej skrze TEF - termický efekt jídla, kterého teď potřebují méně. V reakci na hubnutí pak tělo trochu sníží jejich touhu se spontánně hýbat, což opět zmenší výše zmíněné pohybové složky, a hodně navýší pocit hladu. No a rovnice příjmu a výdeje se proto velice rychle vyrovná a my jsme ve fázi plató nebo dokonce opětovného přibírání, ačkoli subjektivně dřeme na postavě a odoláváme chutím jako nikdy. Takže lidé se sice mýlí v tom, že by magicky přibrali ze vzduchu, ale je to z jejich strany jen mylně vyhodnocená biologická odpověď organismu na hubnutí. Gym bros se pak mýlí v tom, že ti lidé jsou jen líní a měli by prostě udržet deficit. I kdyby se přivázali doma k topení a jedli přesně odváženou krabičkovou dietu a k tomu posilovali, tak na konci snažení sice budou krásně štíhlí, ale nebudou cítit vůbec dobře, asi nebudou schopni se na nic soustředit nebo pracovat a nebude to nejspíš život, který by chtěli žít. Samozřejmě existují vzácné výjimky, kde např. ta biologická složka obezity nebyla tak významná a šlo o psychologický problém atd., to je těch 5%, co to zvládnou udržet a založí si fitness kanál.
@TheLudvas
@TheLudvas 2 ай бұрын
Příjem / výdej jasný. Všechno dává smysl. Mám na sobě ověřeno. Ale jak je to s tím re-feed day teda kterej hodně fitnesaku praktikuje? Je to teda k něčemu?
@jpcze
@jpcze 2 ай бұрын
Co se týče refeedu, tak za mě má spíš psychologický vliv. Člověk si odpočine od diety, nají se pořádně a někomu to může dodat odhodlání do dalších dnů v dietě. Ale vliv na úroveň metabolismu prokazatelně nemá. Jak jsem říkal ve videu, při hubnutí vlivem metabolické adaptace se mírně snižuje úroveň kalorického výdeje. Když si pak člověk dá refeed na jeden, dva nebo i tři dny a navýší příjem kalorií, tak se obvykle i během těchto dnů navýší výdej kalorií a vzroste úroveň leptinu. Jenže jakmile zase dojde ke snížení příjmu kalorií, tak výdej opět klesá a leptin taky. Takže tak není žádná metabolická výhoda. Dřív se mluvilo o tom, že dietní přestávky, které trvají třeba 1-2 týdny, tak mohou pomoci snížit metabolickou adaptaci a udržet rychlost metabolismu vyšší, ale nové výzkumy to vyvrací a i v případě dietních přestávek se mluví spíš o tom psychologickém benefitu.
@ivetanovotna7480
@ivetanovotna7480 2 ай бұрын
Je to vše o jídle i pohybu. Jen se vzpomeňme na lidi z koncentráků, jak vypadali-hotové kostry- vyhublí lidé a bylo to z nedostatku jídla nebo ten, kdo drží z nějakého důvodu hladovku, všichni zhubli.
@YellowButterfly63
@YellowButterfly63 16 күн бұрын
V koncentráku to NEBYLO jen z nedostatku jídla! Ti lidé tam jen neleželi. A navíc měli plno střevních infekcí.
@hankakucavikova273
@hankakucavikova273 Ай бұрын
Stačí se podívat na anglický program "secret eaters", tam přesně všichni tvrdili, že jedí málo, nechápali, proč jsou tlustí.Nakonec zjistili, že přijímají mnohem víc kalórií, než mysleli.
@korinek503
@korinek503 2 ай бұрын
Existuje niečo čo dokáže potlačiť chuť do jedla?
@kubo169
@kubo169 2 ай бұрын
Tu sú faktory, ktoré deficitu znemožnia byť deficitom. 1. Zničená mitochondria rastlinnými olejmi, oxidovaným cukrom a alkoholom. Mitochondria je časť bunky, kde telo spája kyslík s energiou a tvorí z nej prevažne ATP, z čoho energeticky podporuje organizmus. Keď je mitochondria zničená, nie je efektívna v tvorbe energie z jedla a mnoho z kalórií, ktoré mali produkovať energiu, sa teraz uloží do tuku. V tomto prípade, že človek skonzumuje 1 000 kalórií a spáli 1 500, je len ilúzia. Telo nedokáže efektívne vytvoriť energiu zo skonzumovaných 1 000 kalórií. Človek tučnie aj z minima kalórií a cíti sa katastrofálne. Riešenie? Vynechaj jedlá, ktoré ju ničia, zvýš pohyb a živočíšne produkty. Do 30 dní je problém vyriešený. 2. Homeostáza v kalorickom deficite. Ak organizmus dlhodobo konzumuje nízke kalórie, adaptuje sa novému prostrediu tým, že stiahne produkciu hormónov v štítnej žľaze, zvýši stresové hormóny (kortizol, adrenalín), redukuje svalovú hmotu a spomalí metabolizmus. Bez tejto adaptácie by organizmus nikdy neprešiel evolúciou, keďže v prírode neexistuje denne konzumovať adekvátne množstvo kalórií. Niekedy máš šťastie, niekedy nie. V tomto prípade ľudia jedia 1 000 kalórií denne a nechudnú. Nechápu prečo a ako je to možné. Odpoveď je jednoduchá, tvoj deficit existuje len na Google. Telo považuje tvojich 1 000 kalórií za štandard a prispôsobilo celú funkciu organizmu tomuto príjmu, snaží sa prežiť.
@jpcze
@jpcze 2 ай бұрын
Já bych zde poprosil o zdroje. Konkrétně o ten, kde je prokázáno, ze člověk tloustne z minima kalorii. Protože jedna věc je použit nějaké (na první pohled logické) vysvetleni a druha věc je, co se skutečně ukazuje v praxi. Jinak například o te snaze o homeostazu v kalorickem deficitu mluvím ve videu. Je ale naivní představa si myslet, ze se vydej kalorii bude snižovat do extrému(bez příslušného poklesu hmotnosti) Telo potřebuje dost energie na zachování základních životních funkci. Lze vydej vlivem adaptace snížit, ale nejde to do nekonečna… Je to stejne jako když máš šestiválcový motor s 250kw. Normálně bere 10 litru, když se snažíš jet úsporně a zapneš si eko režim, tak bere 7 litru.. ale nedokáže jezdit za 3 litry nikdy, protože porad je to velký motor, který proste potřebuje určité množství paliva. A to same platí u lidi, mužů snížit vydej energie, ale porad na fungování životních funkci potrebuju pomerne dost energie a tu musím někde brát. Když ne z jídla, tak z vlastních zásob. Nejde žít ze vzduchu, bohužel.. A pokud mám velký nedostatek energie a velký dostatek vlastních zásob energie v podobě tuku, která je připravena prave na tuto situaci, tak nedava smysl ji nevyužít. Celkove jsou tyhle argumenty za me ne úplně přesný a trosku zavádějící, protože například, pokud vím, není vědecky prokázáno, ze výše uvedené faktory mohou ničit mitochondrie v rozsahu v jakem je popsáno. A pokud ano, poprosím o zdroje 😁
@kubo169
@kubo169 2 ай бұрын
Nik nevravi o hladovke.... no skor byvsom ja poprosil o tvoje zdroje ale nie tie stare co uvadzas 😉 prirovnanie ku koncentracnemu taboru alebo ludskeho organizmu ku spalovaciemu motoru je ale ze uplne z cesty 🤔 co som chcel napisat to som napisal uz nech si urobia lidoa nazor sami.......a to uz ani nevravim o rokoch skusenosti kedy proste ked zacnem deficit na 3000kcal tak po case musim postupne znizovať inak vaha stoji a ked som pod urcitym % tuku tak musim zacat cyklovat vysoke a nizke dni inak sa vaha ani nepohne a to je realita nie tvoje tvrdenia ani štúdie 🤗 to je realita viac ako 10tich rokov vo fitku a v kuchyni
@jpcze
@jpcze 2 ай бұрын
Jeden z mých zdrojů ve videu byl z roku 2021, tady přikládám 🙂 pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34116675/ Nehledě teda na to, že stáří studie absolutně nesnižuje její relevanci. A přijde mi až komické si na jedné straně stěžovat, že předložené studie jsou staré a moje argumenty z cesty a přitom sám nemít jeden jediný důkaz dokládající vlastní tvrzení 😀 Jinak je super, že máš svojí 10 letou praxi. Já mám svojí víc než desetiletou praxi taky, plus mám praxi jako coach se stovkami klientů. A ještě je teda moje praxe v souladu s tím, co ukazuje věda. Si pak může každý porovnat, co je víc realita.
@kubo169
@kubo169 2 ай бұрын
​@@jpcze no mne pride komicke sa odvolavat v komentoch na nove studie ktore vyvracaju homeostazu a "cheat day" a sam argumentovat starou studiou a zaroven tvrdit ze jej to neubera z relevancie troska sypanie si popolu na hlavu 😁 okej. Okej tvoje vysledky ani vysledky tvojich klientov ti neberiem super ze robiš niečo čo je pre ludi a ich zdravie prospešné. No vytvaranie si svojej bezvyhradnej pravdy az tak prospesne nie je takze akonpises nech si ludia spravia nazor sami
@jpcze
@jpcze 2 ай бұрын
​@@kubo169Nevím, jaká studie vyvrací homeostázu :D Jedna věc je, že se o ní tělo může nepochybně snažit (a to se rozhodně snaží) a druhá věc je ta, jak jí dosahuje.. A ne, asi jsi to špatně pochopil. Pokud máš tři výzkumy na jednu problematiku (v případě dietních přestávek) a jsou v kontradikci, protože jeden ukazuje A a další dva ukazují B, tak se podíváš na jejich kvalitu provedení a přikloníš se s opatrností k tomu, co má vyšší relevanci. Což jsou v tomhle případě dvě (shodou okolností novější) studie, které jsou lépe zpracované. Což ale opravdu nesnižuje relevanci starších výzkumů, které mohou být dobře zpracované. Datum publikace rozhodně nebyl zásadním kritériem sám o sobě. A ta hlavní věc - v tomto případě, o kterém se bavíme, žádná kontradikce výzkumu neexistuje. Neexistují žádné novější, lépe zpracované výzkumy, které by přišly s jiným zjištěním. Naopak ten závěr je pořád stejný. Takže tady by asi bylo dobré rozlišovat. Ale chápu, že pro účely téhle diskuze se ti hodí ty věci zjednodušit. Tady ještě přikládám úryvek článku z examine.com (největší databázi výzkumu o výživě na internetu) aktuální k říjnu 2023: "Pro účely tohoto článku je "režim hladovění" definován jako pojem, kdy se rychlost metabolismu během procesu omezování kalorií nebo hubnutí sníží natolik, že další hubnutí je nemožné nebo dochází k přibývání na váze. Režim hladovění je podle výše uvedené definice z praktického hlediska mýtus." examine.com/faq/how-do-i-stay-out-of-starvation-mode/ (To je jen další střípek do skládačky..) Jinak děkuju, toho si vážím. Ale nesouhlasím s tím, že já si vytvářím nějakou svojí bezvýhradní pravdu. Jediné, co dělám je to, že si dávám dohromady soubor důkazů různého typu a z těch si pak skládám výsledný obrázek. A pokud někdo tvrdí, že nemám pravdu a věci jsou jinak, tak by to měl umět doložit. A pokud si tu vyměňujeme několikátou zprávu a já jsem pořád nedostal žádný důkaz tvých tvrzení a naopak se pořád bavíme o tom, jestli jsou moje důkazy dostatečné (byť tvoří ucelený řetězec), tak to na mě spíš působí tak, že ty jsi ten, který je o něčem bezvýhradně přesvědčený a jsi neochotný jakkoliv poupravit svoje stanovisko i přes tíhu opačných důkazů. Já na té druhé straně byl a myslel jsem si, že lidé přibírají, když jí málo kalorií. Ale jakmile jsem se o tuhle problematiku začal zajímat víc a získal víc zkušeností, tak nešlo nezměnit názor.
@radimkovi979
@radimkovi979 Ай бұрын
...hodně málo....☺
@tajfun24
@tajfun24 2 ай бұрын
Mám 21let 75kg 178cm sportuji 5x-6x týdně běh + bojový sport + posilování 2000kcal 165-175g B 215-220g S 45-50g T Názor?
@ivetanovotna7480
@ivetanovotna7480 2 ай бұрын
Závisí na tom, jak vypadáš, pokud tlustě, pak snížit jídlo, pokud vypadáš dobře, tak to je v pořádku, protože svaly váží víc než tuk, takže jsi třeba osvalený.
@Jey_Greblin22
@Jey_Greblin22 2 ай бұрын
No, keď používaš na potvrdenie svojej "pravdy" príklady ako koncentračný tábor alebo survivor kde nejde o kaloricky deficit ale o extrémne hladovanie a keď používaš úplne staré štúdie tak si podľa mňa tu svoju "pravdu" len vytváraš.
@jpcze
@jpcze 2 ай бұрын
Aha, dobre:D Doplnil bych teda, že studie existují i nove (jednu jsem přímo zmiňoval) a zároveň netuším, jaky negativní vliv má staří studie v tomto případě? A stejne tak moc nechápu ten argument, ze je špatne, ze používám příklady, kde jde o extrémní hladovění. Pokud existuje tvrzeni, ze hladovění vede k zastavení hubnutí nebo růstu hmotnosti, tak nevidím nic lepšího, než ukázat při na tyto příklady. (A ještě jsem zmiňoval kulturisty, to vypadlo) Kazdopadne pokud tohle cele chceš smest ze stolu, ze to nejsou dobre důkazy (ačkoliv za mě rozhodne jsou:D) tak, kde jsou teda nějaké důkazy prokazující opak?
@Jey_Greblin22
@Jey_Greblin22 2 ай бұрын
@@jpcze myslím, že som svojim komentárom povedal všetko čo som chcel povedať a nechal by som divákov Tvojho videa nech si z toho spravia sami záver.
@JTH732
@JTH732 2 ай бұрын
Tak to by mě zajímalo, co na to paní Cajthamlová z pořadu Jste to, co jíte 🤔
@andymulle
@andymulle 2 ай бұрын
A nejen ona 😅😅👍...
@naliko4333
@naliko4333 2 ай бұрын
Tak ona tam tvrdila víc blbostí než tohle. Třeba, že je nutné jíst 5 jídel denně, aby nedošlo ke zpomalení metabolismu.......Ale tak dostala za to dobrý prachy tak proč né, že?!
@andymulle
@andymulle 2 ай бұрын
@@naliko4333 Já vím, tento mýtus i o jojo efektu ale a zpomalení tvrdí stále ale nejen ona, ale i její kolega 😅
@janavasinova2348
@janavasinova2348 2 ай бұрын
Paní Cajthamlová to má nějaké popletene, jestli jste ji teď viděli,sama je obézní, takže to,co tvrdí,asi nějak nefunguje 😂
@evacastkova3285
@evacastkova3285 2 ай бұрын
Problém přísných diet je hlavně reakce našeho mozku na ně. Stav ohrožení. Čím větší deficit, tím větší obrana v budoucnu a z toho je nejvíc jojo efektů. Však jak ten minessotský experiment ale pak dopadl - ti lidé, když jim pak po takto extrémním hubnutí dali volnost, nemohly se "dožrat". 3200, co jedli v pohodě před experimentem, jim rozhodně nestačilo. Čili ani ne tak metabolismus že by se tak extrémně zpomalil, ale reakce hormonů a hlavně mozku (amigdaly) na extrém v hubnutí působí paseku a jojo efekty.
@nikolivanjukova638
@nikolivanjukova638 2 ай бұрын
Mne se to treba stalo, zacala jsem pribirat z 200 kcal na den, pak jsem zacala jist 3500 kcal a telo nabralo co potřebovalo(byla jsem podvyzivena) a do ted si drzim normalni vahu na 3500 kcal (btw mam 58 kg) Takze neverte kazdy studii co vyjde
@justjustynka.minifanpage
@justjustynka.minifanpage 2 ай бұрын
Přesně! 💜 měla jsem to podobně 💜
@nikolivanjukova638
@nikolivanjukova638 2 ай бұрын
@@justjustynka.minifanpage a ted jsi uz v pohode? Kolik denne jis kcal? Jestli se mohu zeptat🩷podle ruznych kalorickych kalkulackach bych mela pribirat ale za me telo neni zadna kalkulacka a kazdy mame metabolismus jiny, jiny mikrobiom, hormony štítné žlázy…za me je to individuální.
@m33265
@m33265 2 ай бұрын
@@nikolivanjukova638 Jíš málo proteinu. Tvoje čistá váha bez tuku x 1,75 gramu denně minimálně. K tomu nějaký tuk místo sacharidů a to jakýchkoliv, vyhoď pečivo, přílohy. Ten protein navíc zajistí opravu těla, taky srovná produkci hormonů, na proteinech v těle závisí skoro všechno, tkáně, orgány, svaly, kosti, enzymy i hormony. Málo proteinu, to je problém dnešní stravy, podvýživa těla. Mikrobiom neřeš, ten se přizpůsobí tomu, co jíš. Budeš se cpát jenom masem, vláknino milné bakterie bídně zhynou a nahradí je ty, co milují tuk. Stejně tak jako ty, co milovaly cukřík. Ale ta změna bude chvíli trvat, nějaký ten týden. A zhubneš jako nic. Bez cvičení. Tělo se spraví samo. Počítání kalorií je nesmysl, jez dosyta, tělo ti řekne, kdy máš přestat jíst. Pokud nemáš hlad, nejez, třeba celý den, nic se ti nestane, stačí poslouchat svoje tělo.
@YellowButterfly63
@YellowButterfly63 16 күн бұрын
Ono se taky ve skutečnosti o žádnou studii nejedná :-D Jsou to nevěrohodné pokusy na pár lidech.
@nikolivanjukova638
@nikolivanjukova638 16 күн бұрын
@@YellowButterfly63 dokonce😀🤷‍♀️
@pvlhora
@pvlhora 2 ай бұрын
Co posloucham Petra Havlicka na fitness007 tak by si uplne nesouhlasil. Ono jde take o to kolikrat clovek to hubnuti s nizkym poctem kalorii dela. Poprve to urcite funguje. Kazdy dalsi pokus o hubnuti uz jde hur - ala jojo efekt. Ale na konci sam rikate ze vam klienti casto lepe hubnou s vyssim poctem kalorii nez s nizsim...
@jpcze
@jpcze 2 ай бұрын
Já videa ostatnich českých borců z fitness nesleduju, protože nechci, abych pak třeba podvědomě nekopiroval jejich tvorbu, takže neznám konkrétní postoj pana Havlíčka. Nicméně ať už jde o kohokoliv. Jedna věc je názor a druha věc jsou nějaké důkazy. To, ze hubnutí na nizkem příjmu kalorii není vhodne, protože pak muže přijít snaz Jojo efekt, to jsem ve videu zmínil. Souvisi to zřejme hlavně se ztrátou svalové hmoty, ke které na nizkem příjmu muže docházet. Takže ano, já s klienty chci zpravidla hubnout na co nejvyšším možném příjmu. Je to za mě rozhodne lepší. (Ale nikoliv nutne efektivnejsi z hlediska rychlosti hubnutí. To jsem netvrdil) Ale hlavně to porad nepopírá ten fakt, ze u naprosté většiny lidi (spis by se asi dalo říct u vsech) neexistuje nic jako režim šetření nebo poškozeni metabolismu. Dřív jsem si taky myslel, ze to existuje. Protože jsem se střetával s lidmi, kteří mi tvrdili, ze ji fakt málo a nehubnou. A já nemel důvod jim nevěřit. Až postupem času jsem pochopil, ze my lidé máme proste tendenci si ten obrázek o nás samých dělal trosku lepší než je.. a taky zapomínáme, co vše vůbec jíme. A obavám se, ze každý, kdo mluví o nějakém zaseknuti metabolismu nebo šetření, tak bude mít výše zmíněné jako hlavní (a asi jediný) argument.. Já si stojím za tím, ze kdyby něco takového skutečně existovalo (a delo se to v míře v jaké se o tom mluví), tak o tom nutně musíme mít prokazatelné záznamy v lékařských, vědeckých práci. A tomu tak není.. Naopak existují příklady lidi, co si pak jdou nechat změřit metabolismus a mají ho normální. A teprve pak si uvědomí, ze stravu zas tak moc nekontrolovali. Což jsem zažil taky u klientů.
@martinhomola3447
@martinhomola3447 2 ай бұрын
Havlíček nehovoří o sníženém metabolismu, ale ostavu kdy tělo zapne úsporný režim. Tedy klidový metabolismus je přibližně stejný, ale tělo je podvědomě ve stavu kdy se méně hýbe při běžných činnostech tzv. NEAT se šnižuje.
@jpcze
@jpcze 2 ай бұрын
To dává smysl a je to i prokazane, ze neat se muže snižovat fakt hodně, pokud se nepletu:)
@andymulle
@andymulle 2 ай бұрын
@@martinhomola3447 Dovolím si nesouhlasit 🙂Úsporný režim tělo zapne, aby člověka ochránilo, čili ANO - začnete se podvědomě ale i vědomě třeba méně hýbat, aby tělo zachovalo záchovu ,nicméně to stále NEBRÁNÍ tomu, aby člověk dál hubl, pokud bude jíst málo.
@martinhomola3447
@martinhomola3447 2 ай бұрын
@@andymulle ale to ani netvrdím :)
@jirka7432
@jirka7432 2 ай бұрын
A kulturisté, kteří v dietě stále mění kalorie, aby stále hubli? Nebo vlní sacharidy, aby si tělo nezvyklo?
@martinsacha3229
@martinsacha3229 2 ай бұрын
To že má člověk kalorický deficit tak kdokoli bude hubnout je jasný. Ale je otázka jestli je to efektivní když jem hubnul rychleji déle než 3 měsíce tak jsem začal být unavenější méně se hýbal a tak jsem si dal pazu půl roku kdy jsem navíšil kalorie i pohib a zbývající kyla zhubnul potom. Někde jsem četl že nejde jen o klidoví metabolizmus ale o vídej celkem. Plus jsem slišel že že při výrazném hubnutí tělo částečně pojídá i svali a tudíš je náchlněší k úrazům. Ale nevím jestli je to pravda.
@evakaiser1913
@evakaiser1913 Ай бұрын
Kolik to stoji,ta pomoc?
@stanislavbelka1122
@stanislavbelka1122 2 ай бұрын
A co když někdo má problém se štítnou žlázou?
@jpcze
@jpcze 2 ай бұрын
Hormony štítné žlázy určitě hrajou roli. Lidí, kteří mají Hypotyreózu můžou mít nižší úroveň bazálního metabolismu až o 25%. Třeba v mém případě by to znamenalo, že místo 2000 kcal bych měl BMR 1500 kcal (když vezmeme, že by to bylo fakt až těch 25%). Je to sice významná hodnota, ale pořád bych měl při běžné aktivitě a 3-4 trénincích týdně spalovat za den třeba nějakých 2300 kcal. Čili pokud mám problém se štítnou žlázou, tak se do deficitu kalorií dostane na (o něco) nižší úrovni kalorií než zdravý člověk, ale ani tak není ten efekt tak velký, aby třeba nějaký muž s nadváhou nebo obezitou mohl říct: Jím 1000 kcal a nehubnu/ přibírám. Hlavně u léčených lidí by ten efekt měl být menší samozřejmě.
@azzyr1668
@azzyr1668 2 ай бұрын
No este som zabudol na jednu castu vyhovorku darebakov,stitna zlaza
@m33265
@m33265 2 ай бұрын
Tohle je častá výmluva lidí, co nemůžou zhubnout. To, co jistě opraví štítnou žlázu a sundá záněty v těle je vyhození rostlinných olejů a sacharidů ze stravy. A zvýšení příjmu proteinů. 1,75 gramů minimálně na kilo váhy svalů bez tuku každý den. Tělo se opraví a s ním i štítná žláza. Samozřejmě je tělu potřeba zároveň dodat všechny potřebné živiny, nejsnazší cesta jako to udělat jíst každý den pěkně prorostlý hovězí steak. Vyhodit přílohy (takže sacharidy), vlákninu, pečivo, těstoviny, jíst jenom živinově hustá jídla, třeba vejce. Hovězí a vejce, na tom se dá žít spokojeně roky. A váha poletí dolů, sama, bez cvičení. Kdo nezkusil, neuvěří.
@Robbby
@Robbby 2 ай бұрын
Iste malo nemálo väzňov v koncentračných táboroch problémy so štítnou žľazou. Avšak napriek tomu chudli.
@m33265
@m33265 2 ай бұрын
@@Robbby Což může klidně ukazovat na nedostatek mastných kyselin ve stravě ale i proteinů. Hlad je prevít, ale správně dávkovaný hlad může být lékem. Zvednout příjem bílkovin, zvednout tuky ve stravě, utéct co možná nejvíc od sacharidů (ale všech, pečiva, těstovin, slazených nápojů, průmyslového jídla se skrytými cukry...) a je po hypotyreóze. Tělo se opraví, chce to ale čas, pár týdnů minimálně, je třeba mu dát správný substrát. Leda že by tedy nedošlo ke "zlomu" v DNA a ty buňky štítné žlázy by se nezačaly produkovat defektní a opravdu to byl problém poškozené DNA, předlohy, na základě které se vytváří nové buňky třeba té štítné žlázy. Je ale zajímavý, že taková bída v koncentráku a poválečném období a přesto se dožívali nezřídka velmi vysokého věku.
@TH-dy4xb
@TH-dy4xb 2 ай бұрын
Tak ty jsi mě hodně zklamal ,porovnáváš dietu s lidmi z koncentráku :D kde umírali na ten hlad :D To nebyla příjemná dieta. Radíš aby tu lidi jedli 1000 kcal :D to jako má být dieta ?:D hanba Jaroslave hanba tebe si tak zaplatit :D
@jpcze
@jpcze 2 ай бұрын
Tohle je doufám cele jen ironie, zejo? 😄 protože napsat mi pod video, kde vysloveně rikam, ze jist minimum kalorii není dobrý nápad, ze radim, aby lidi jedli 1000 kcal, by bylo trosku moc 😄 o zbytku ani nemluvím 😁
@MartinaSedlackova-wo3pe
@MartinaSedlackova-wo3pe 2 ай бұрын
Zajímalo by mě, kdo by co řekl mně :D já fakt nenadhodnocuju svůj výdej ani nepodhodnucuju svůj příjem a stejně nehubnu. Naopak...A nejím sračky a hýbu se
@alicevesli2256
@alicevesli2256 2 ай бұрын
Co třeba hormony? To pán nezmínil. U mě je to samé, jak píšete a souvisí to s hormony čili zadržování vody v těle. Měla jsem ten problém v 15 ( to bylo opravdu kruté, večeře byla malinká miska nastrouhané mrkve s jablkem) a přesto sem nezhubla. Ve škole sem nikdy neměla svačinu. Jen ráno snídani, pak oběd a večeře mrkev a jablkem. A chodila sem běhat. Jakmile sem se očistila s hormonů ( zdravotní problémy) a tělo bylo v pořádku, tak sem hubla, i když sem měla vyšší příjem, než předtím. Teď po 18 letech prožívám to samé, kojim své druhé dítě a váha ne a ne dolů. Cvičím, běhám... Takže si říkám, chce to čas. Hlavně nepřibírat!! Jinak je to zadržování vody v těle , podle všeho. Nikdy sem neměla špeky nebo faldy vysloveně.
@MartinaSedlackova-wo3pe
@MartinaSedlackova-wo3pe 2 ай бұрын
@@alicevesli2256 je to možné..otázka je, jak to srovnat😏nechci brát HA a měla jsem i vlastně mám asi 4 roky chronický stres no
@YellowButterfly63
@YellowButterfly63 16 күн бұрын
@@MartinaSedlackova-wo3pe hormony se srovnají samy, až odbouráte tuk. Na kila můžete vážit stejně, ale svalová hmota přibývá a tuk ubývá... je lepší se měřit a ani to není záruka přesnosti. Bodystat?
@PetrZeVsetina
@PetrZeVsetina 2 ай бұрын
Predm 1/2 rokem bych souhlasil..Mam tu ted clovek ktery ma 135kg a dlouhode cca 20% pod bazal…. Prumerne denni sportovni aktivita je 700 kcal, vsechny rozbory ok, vaha dolu nejde…
@jpcze
@jpcze 2 ай бұрын
Pokud se jedna o někoho dalšího, tak ale hadam, ze 24 hodin s nim nejsi? Cili je to opět ten klasicky příklad, kdy to někdo tvrdí, ale nelze to nijak doložit. Já slyšel mockrát to, jak byl někdo přesvědčený, ze ji opravdu málo a nehubne a skutečně to tak nebylo. Měl jsem takhle opravdu už mraky klientů. Lidé si zkratka často příjem nehlidaji zas tak poctivě. Nechci říkat, ze každy z nich nutne vědomě lze, když tvrdí, ze drzi příjem a stejne nehubne, ale mnohdy si třeba neuvědomuji nějaké detaily. Stalo se mi mockrát, ze někdo nejdřív zaryte tvrdil, ze příjem hlida na 100% a postupně jsme zjistili, ze vlastně moc ne 😁
@azzyr1668
@azzyr1668 2 ай бұрын
Netaraj,ludia klamu,klamu a klamu,robia sa lepsimi ako skutocne su a ze za to nemozu,a najcastejsia vyhovorka,lebo genetika,vetsinou to robia zeny ale najdu sa aj tupaci darebny muzi
@evacastkova3285
@evacastkova3285 2 ай бұрын
Má za sebou lékařské vyšetření, rozbory a tak? Zda to není jeho zdravotním problémem? Příp. reakcí na některé léky (hormonální, kortikoidy aj.)?
@PetrZeVsetina
@PetrZeVsetina 2 ай бұрын
@@evacastkova3285v tomto pripade vsechny rozbory ok
@PetrZeVsetina
@PetrZeVsetina 2 ай бұрын
@@jpczejidlo dodrzuje… urcite z 95% - jsou proste i anomalie
@jirka7432
@jirka7432 2 ай бұрын
A proč se tedy občas zařazuje reverzní dieta, aby se tělo rozjelo? Dle toho, co tvrdíš, je zbytečná. Nebo ne?
@XpalmerCZ
@XpalmerCZ 2 ай бұрын
Lidé prostě lžou i nevědomky aby mohli říct "já za to nemůžu" lol
@JuaNexGT
@JuaNexGT Ай бұрын
Som momentálne v diéte na 2800kcal denne. Moja aktuálna hmotnosť 83kg. Chcem sa dostať s tukom na 10%. Potom sa pôjde zase do surplusu a ten mi najlepšie funguje na 4000kcal na deň. na 3800prakticky nepriberám, alebo len minimum. Vždy mi tieto cyklovania fungujú a keď vidím ľudí čo tvrdia, že nič nejedia a priberajú, viem svoje 😁
@YellowButterfly63
@YellowButterfly63 16 күн бұрын
Nevíš nic, protože jsi nikdy nebyl morbidně obézní, protože máš dostatek svalové hmoty, která ti spaluje kalorie. 😀 Až budeš mít 250 kilo a budeš moct jen ležet na gauči a nebudeš mít žádnou svalovou hmotu, která by se mohla hýbat a něco spálit, tak pak to můžeš srovnávat. Lidé, kterých se týká to přibírání "bez jídla" si budovali obezitu desítky let a nemají téměř žádný pohyb, tzn. nemají ani téměř žádný neat, který tvoří většinu denní spotřeby běžného člověka s normální váhou. Tím pádem mohou tloustnout i při příjmu 800 kcal. A pokud budeš mít v těle víc jak 50 % tuku (což se ti asi nestane), tak na tebe nebude platit ani kalkulačka na výpočet bazálu, protože tam se počítá BMR z hmotnosti a tvoje skutečná hmotnost bez tuku bude poloviční. Takže když 150 kilová slečna youtuberka ve videu řekne, že jí pod bazál a myslí tím 1500 kcal, tak je na velkém omylu, protože její BMR je někde kolem 1000 kcal i když kalkulačka v kalorických tabulkách ukázala 1500, protože těch 100 kilo by se nemělo správně vůbec započítávat, neboť jak jsem řekla - tuk žádné kalorie nespálí.
@JuaNexGT
@JuaNexGT 6 күн бұрын
@@YellowButterfly63 Morbídne obézny sú už len ľudia čo idú umrieť. Aj u nás na ARO ich už zopár dokonalo. Aj mladý človek, keď sa vypasie, aj zlomená noha ho zabije. Netreba toľko jesť. Lebo čo s tým potom človek spraví?
@oxystudiocz
@oxystudiocz Ай бұрын
Logiku to určitě má. Ale nehubne pak člověk spíše svaly než ten tuk, při nízkém kalorického příjmu? Jen se ptám…
@YellowButterfly63
@YellowButterfly63 16 күн бұрын
Jistě že hubne svaly a tím se zpomaluje jeho metabolismus, protože tuk nepálí kalorie, ty pálí pouze svalová hmota a jedině pohybem, z ničeho sval nevybudujete jen tak jídlem, i kdybyste jedli protein lžící.
@ondrej1893
@ondrej1893 2 ай бұрын
Mělo by se ale opravdu probrat i bé, tedy jak je to s dlouhodobým udržením nové hmotnosti dole... kzfaq.info/get/bejne/nKh9iZlqz6nHfpc.html
@jpcze
@jpcze 2 ай бұрын
To ale přeci nikdo nezpochybňuje. Já sam mluvím ve videu o tom, ze mi určitě nedava smysl hubnout na zbytecne nizkem příjmu kalorii. Prave i proto, ze pak muze byt složitější si hmotnost udržet. Ostatně mám o tom zde na kanálu určitě nejedno video:)
@LudaTumic
@LudaTumic 2 ай бұрын
Hele tohle je v rozporu s tvým 8 let starým videem
@YellowButterfly63
@YellowButterfly63 16 күн бұрын
protože tohle video je shit, který se prostě nepovedl
@LudaTumic
@LudaTumic 2 ай бұрын
Teda 6 let kzfaq.info/get/bejne/nrRxl9GBmZO6l3U.htmlsi=N-aVNpJao04_7aph
@dadassincz
@dadassincz Ай бұрын
kzfaq.info/get/bejne/nrRxl9GBmZO6l3U.html (4:00 no já nemůžu 🤣🤣)
@lukasfoukal9286
@lukasfoukal9286 2 ай бұрын
Zajimave povidani ale tech 300 dni bez jidla je uplna cicovina
@YellowButterfly63
@YellowButterfly63 16 күн бұрын
Ve videu jsou ale zmíněny pouze příklady, žádné věrohodné studie. Studie na 36 mužích? To je tak malá kohorta, že to nemá žádný význam, navíc zaměřená jen na muže a podle fotky na muže stejného věku, předpokládám stejná země původu (číst to nebudu, je to ztráta času). Ostatní byli jednotliví lidé, kteří něco vyzkoušeli a to po velmi krátkou dobu. Měsíce nejsou roky a obézní člověk buduje svojí obezitu roky. Kromě toho tuky v lidském těle jsou samy chemickou továrnou, která produkuje hormony a ty pak mají vliv na metabolismus, takže není možné takovou studii dělat na lidech s normální hmotností. Tedy je, ale není to věrohodné. Srovnávat hubnoucího obézního člověka s koncenrákem je už úplně mimo mísu, protože to byly tábory PRACOVNÍ a garantuji ti, že bys pracovní tempo v tom táboře nedal ani se svým současným kalorickým příjmem. Jsem generace, jejíž rodiče to zažili na vlastní kůži, narozdíl od tebe, který si zřejmě myslí, že tam ti lidé dostávali málo stravy, ale pořád se váleli na palandách a nic nedělali (jako to dělají dnešní mladí morbidně obézní lidé s tím rozdílem, že se válí u počítače nebo jiného svítícího objektu na křesle nebo gauči). S tukem v jídle se v koncentráku nesetkali několik let, zatím co dnešní podvyživený obézní žere smažené brambůrky nebo oříšky, případně nějaký fastfood, který mu dovezou až ke dveřím. A to ani nemluvím o tom, jak se tam masově šířily nemoci, jako je úplavice, cholera, žloutenka atd. po kterých také určitě nepřibereš. Takže bohužel, tohle video má informační hodnotu čistá NULA. Jediné, s čím se dá souhlasit, je tvůj POCIT, že lidé nadhodnocují svoje výdeje a podhodnocují svoje příjmy. Skuteční odborníci na hubnutí ale vědí, že je potřeba jíst, abys hubnul zdravě a neměl podvýživu a obezitu zároveň. Je ovšem otázka, CO jí hubnoucí. Pokud si dá málo kaloricky vydatného jídla, bude mít hlad a pocit, že nehubne, i když skoro nejí, bude zcela správný. Pokud bude konzumovat málo kalorickou stravu (zelenina, ovoce, ryby atd.), bude hubnout i při množství, které se mu oprávněně bude zdát několikanásobně větší, než to, co jedl, když tloustl. A popírat metabolické změny při stresu/nemoci (což může být i nedostatečná výživa organismu), to si nech patentovat. To je totiž dokázáno skutečnými studiemi a ne "pokusy" s pouhou desítkou vybraných jedinců tak, aby "to vyšlo". BTW kdyby ses víc snažil, tak bys našel i studie, které metabolické změny při podvýživě skutečně dokazují a dokazují, že to není žádný MÝTUS, a to na kohortách minimálně tisíců lidí průměrného složení (věk, pohlaví, geografický původ atd.). On totiž metabolismus není stejný ani v částech světa, jen tak pro tvojí informaci. Příkladem může být třeba beschopnost dospělých Asiatů strávit laktózu, daná genetikou vzhledem k dlouhodobému (tisíce let) vývoji stravovacích návyků předků. Nevím, jaké je tvoje vzdělání, ale tohle video se ti vysloveně nepovedlo 😞 A jeden veselý příklad na závěr: budeš-li mít denní příjem 2000 kcal a denní výdej také 2000 kcal, předpokládejme, že budeš mít dlouhodobě konstantní hmotnost například 70 kg. Jestliže se rozhodneš v takové situaci snížit svůj příjem o 500 kcal za den, budeš hubnout cca kilo za týden. Za pouhých 5 let a 9 měsíců budeš podle tvého přesvědčení zpět na porodní váze 3 kg. GRATULUJI!
@user-dv9nh9jk1o
@user-dv9nh9jk1o 2 ай бұрын
Typické npcecka ja nič nejem a aj tak priberam😂
@IvanaKli
@IvanaKli Ай бұрын
kzfaq.info/get/bejne/qt12hpyUvbjQgX0.htmlsi=64zCsAI3OXWUIz55 Tak jak jako? 😂
@katrakmarek
@katrakmarek Ай бұрын
Robíš jedálničky na mieru? Pripadne aj ďalšia cesta,...
@user-dv9nh9jk1o
@user-dv9nh9jk1o 2 ай бұрын
Jak si mohol niekto myslet takú sracku
CHCEŠ ZHUBNOUT? VYMĚŇ TYHLE POTRAVINY!
8:56
Jaroslav Pecka
Рет қаралды 87 М.
5 VĚCÍ, KTERÉ BYS MĚL VĚDĚT PŘEDTÍM, NEŽ ZAČNEŠ HUBNOUT
16:43
Пранк пошел не по плану…🥲
00:59
Саша Квашеная
Рет қаралды 6 МЛН
Spot The Fake Animal For $10,000
00:40
MrBeast
Рет қаралды 189 МЛН
Clown takes blame for missing candy 🍬🤣 #shorts
00:49
Yoeslan
Рет қаралды 46 МЛН
8 NEJLEPŠÍCH ZDROJŮ BÍLKOVIN
13:55
Aleš Lamka - Fitness
Рет қаралды 130 М.
Co se děje v našem těle při jednodenním půstu?
7:20
Rozum v troubě
Рет қаралды 499 М.
10 DŮVODŮ, PROČ NEHUBNETE!
1:05:37
Institut Moderni Vyzivy
Рет қаралды 42 М.
NEJHORŠÍ FITNESS TRENDY
10:49
Jaroslav Pecka
Рет қаралды 22 М.
10 PRAVIDEL, DÍKY KTERÝM SE MI PODAŘILO ZHUBNOUT 25 KG
15:54
Margit Slimáková: Jíst zdravě je úplně jednoduché, stačí jedno pravidlo | PROTI PROUDU
1:18:22
Proti Proudu - podcast Dana Tržila
Рет қаралды 324 М.
5 ZNAKŮ, ŽE VAŠE HUBNUTÍ SELŽE
8:42
Jaroslav Pecka
Рет қаралды 28 М.
3 DIETNÍ HACKY PRO RYCHLEJŠÍ HUBNUTÍ (Takhle jez a zhubneš)
13:41
Could you beat Adam Peaty?
0:54
Propulsion Swimming
Рет қаралды 37 МЛН
Haaland Respect Moments 🥶
0:40
Foot Mood
Рет қаралды 2,4 МЛН
Футбол - командная игра!
0:51
Виталий Андреев
Рет қаралды 2,5 МЛН
Haaland Respect Moments 🥶
0:40
Foot Mood
Рет қаралды 2,4 МЛН