Speedzone műhely: Vizet a motorba?

  Рет қаралды 45,896

speedzone.hu

speedzone.hu

Жыл бұрын

Mit ígérnek és mit tudnak a fagyállók? Doki utánajár a műhelyben!
#speedzone #műhely #fagyállóteszt #makita

Пікірлер: 179
@robertnagy2456
@robertnagy2456 Жыл бұрын
Szia Göbi! Érdemes lett volna a refraktométert sima ioncserélt vízzel is megnézni, majd kalibrálni. Hamar kiderült volna, hogy mennyire pontos. Ezen felül én a dobozba is beraktam volna egy hagyományos hőmérőt pluszban, már csak kíváncsiságból is. A G11-es löttyök filmréteget képeznek a felületeken, így próbálják elérni a rozsdavédelmet. Hátránya, hogy pont emiatt csökken a hőelvonási képességük. A G12-es csak a rozsdás részeken lép reakcióba a vasoxiddal, ezáltal jobb a hőelvezető képessége. Érdemes arra is odafigyelni, ha 96 előtti autóban pl. radiátorcsere történik, és az új radiátor már aluminium, akkor használjunk inkább G12-est a gyári előírt G11 helyett. Nem tudom, hol van a motorban nemesfém, de nekem még nem volt olyan gondom, hogy bármit is "megevett" volna a 94-es Astrában. Szerintem még a G13 is simán jó lehet bele, csak indokolatlan, mert amennyivel drágább, itt annyival nem nyújt többet. Cáfoljatok meg nyugodtan, ha van valakinek ebben nagyobb tapasztalata. Még annyi, hogy ez a fagyálló téma is túl van tolva kb. mint a motorolajok témaköre. A legeslegfontosabb kimaradt: ellenőrizzük a fagyálló töltési szintjét gyakran, hogy ne érjenek kellemetlen meglepetések. Sok autó nem jelzi, ha elfolyik, majd hengerfejessé válik, ami egyenlő egy gazdasági totálkárral.
@remixpizzazabalo
@remixpizzazabalo Жыл бұрын
Haver esküdött, hogy a -20 elég. Októberben kapott egy jó ajánlatot Svájcból. Kiment dolgozni. Decemberben vonattal jött haza 😅
@laszlosoregi8620
@laszlosoregi8620 Жыл бұрын
Hja ott kicsit más a klíma. Legközelebb Dubai felé orientálódjon 😂
@PaperBoi1978
@PaperBoi1978 Жыл бұрын
Klassz teszt volt, köszi! Ez az orgona klimpírozás alatta a 80-as évek technika óráit hozta vissza nekem. Ott voltak a bemutató filmek alatt ilyen muzsikák! Nem baj, sőt! 😁
@remixpizzazabalo
@remixpizzazabalo Жыл бұрын
Nekem majdnem Bud Spencer film feelingem volt 😊
@lastnamefirstname520
@lastnamefirstname520 Жыл бұрын
Mert a videok a 60 as 70 es evekben keszultek. Ez ugyanis abbol a korszakbol van
@atkolantos
@atkolantos Жыл бұрын
Örülök ennek a tesztnek azért is mert valamelyik, pár hónappal ezelőtti epizódban kérdeztétek hogy miről szeretnénk tesztet látni és írtam is, hogy fagyállókról jó lenne. Köszönöm. 🙂 Másrészt kicsit szomorú vagyok mert nem hangzottak el - szerintem - fontos információk amiket Göbi, biztosan tudsz, de a nézők nem biztos. 🙂. Az egyik: zárt rendszerben, levegő nélkül más a fagyás- és forráspont. Fontos infó: A legjobb hőelvezetési tulajdonsága a víznek van. Csak azért nem használunk vizet, mert egyrészt az tényleg nagyon hamar megfagy/felforr, másrészt nincsen korrózióvédelmi adalék benne. A teszt azt sugallja, (hiába -35-öt említesz) azt érzékelteti az egyszeri felhasználóban, hogy "ha minél töményebbre keverem annál jobb lesz" - sajnos nem. Meg kell próbálni úgy keverni, hogy minél kevésbé legyen tömény, de azért meg ne fagyjon/forrjon. Nagyon sokszor azt látom, hogy marha töményre keverik a fagyállót a kocsikban, sőt olyan is van, hogy tisztán a töménnyel öntik fel - merthogy jön a tél! Ezzel csak ártunk az autónak, ezt én jobban kihangsúlyoztam volna. Főleg, hogy a fagyállók csak bizonyos mennyiségű hozzákevert vízzel tudják az előírt fagyáspontot, töményen "hamarabb fagynak" mint plusz 1 Liter vízzel, ezzel összefüggésben van a következő észrevétel: Nem lineárisan változik a fagyáspont a keveréssel. Tehát, mielőtt keverjük érdemes a konkrét flakon oldalát elolvasni, hogy arra mi van írva és nem józan ész szerint, matematika szerint felesbe keverni, mert azzal sokszor nem lefelezzük a fagyáspontot hanem kb. harmadoljuk. Ezt is kihangsúlyoztam volna, mert sokan nem tudják. Még egy észrevétel 😀 A szín csak színezőanyag. NEM SZABAD színre vásárolni! Általában - a szín tükrözi a tudást, de nem minden esetben, ezért ne vásároljatok csak a szín szerint. Megint csak a flakont kell elolvasni, mi van ráírva.
@laszlokotmajer9708
@laszlokotmajer9708 Жыл бұрын
Arra az extrém bonyolult kérdésre hogy mit használjunk vas blokkon alu hengerfejjel és réz hűtővel pedig nincs válasz. . . Elvileg az egy pazar galvánelem úgy
@atkolantos
@atkolantos Жыл бұрын
@@laszlokotmajer9708 igen, ez cumi. Mit ír a kézikönyv?
@hiripiimre8739
@hiripiimre8739 Жыл бұрын
@@laszlokotmajer9708 saját tapasztalat szerint pl Renault 19 1.4 b 1995 G11 vagy Trabant 1.1 szintén G11. Amikor ezekben a motorokban G12 fagyálló volt rozsdásodott a hűtőfolyadék. Sokat kutattam pl a családban lévő Fiat punto 1.2 16v 2001 abba is gyárilag G11 van a service manualba írva. Esetleg még megemlíteném a BMW motorokat. Nagyon sok 2000 utániba is G11 kell pl Hepu G11 az pedig kék.
@laszlokotmajer9708
@laszlokotmajer9708 Жыл бұрын
@@atkolantos ahh, semmit, túl régi autók ezek
@laszlokotmajer9708
@laszlokotmajer9708 Жыл бұрын
@@hiripiimre8739 köszi, próbalkozom majd, de szerintem az R19-ben már alu hűtő lehetett. Ez régi R4 meg citroen, de akkoriban meg nem foglalkoztak ilyennel. Majd a franzosén megnezem mit ajanlanak
@matenagy20
@matenagy20 Жыл бұрын
Hihhhhetetlen nagy arc a Göbi. Mi a szó amit keresek Peti?... Imádom. Intelligensen humoros az ember. Imádom👍
@LaszloKereszti
@LaszloKereszti Жыл бұрын
Kedvelem a csatornát, ezért szükségét érzem a pontosításnak, miszerint a víz sűrúsége + 4 C fokon a legnagyobb. Ettől alacsonyabb, vagy magasabb hőmérsékleten a sűrűsége kisebb (az adott tömegű folyékony víz, vagy a jég térfogata nagyobb). A változás a hőmérséklet változás nem lineáris függvénye. Munkájukhoz jó egészséget kívánva maradok tisztelettel.
@4021chrys
@4021chrys Жыл бұрын
A Frico nem jutott el a refraktométerig :D :D :D ,ezt leszámítva jó video volt. Jók ezek a Göbis műhely szösszenetek.
@laszlopapp5713
@laszlopapp5713 Жыл бұрын
Köszi a testet jó tudni . Boldog új évet kívánok.
@YELLOW-Official
@YELLOW-Official Жыл бұрын
Akkor kezdjük elején, elkezdem írni így a felénél megállítva. Én azt látom a mostani fagyálló folyadékoknál a dobozra írva, hogy mindegyik típus, önthető mindenbe, mert semmi nem haragszik semmire. Se a vasra, se az alura, se a rézre, se a műanyagra vagy gumi alkatrészekre. Az is érdekes, hogy pl a BMW-be ami full alu, kék színű fagyállót, G11-et ajánl bele sok rendszer, mindezt egy jó 2000 utáni friss fejlesztésű motorba. Nem volt vele semmi gond, bár fura mód gyárilag mintha sárga lett volna benne, ha emlékeim nem csalnak. Most zöldet kapott G13-ból vagyis még 2019-ben. De mindegyik patyolat tiszta leengedéskor, vagy mikor ellenőrzöm mintavételezéssel. Nekem az előre bekevert anyagokkal volt eddig bajom. Amit én magamnak kevertem be, azokkal semmi. Vagyis 1x fordult ilyen elő, amikor egy másik autóba bekevert G11-et tettem. Nem belefagyott vagy ilyesmi, hanem elment a színe, sőt színt váltott, mindezt 1 hónap után kb. 😀 Állítólag amúgy a színezésnek nincs jelentősége, még is a legtöbb helyen szín alapján választanak. Ha szóba hoztam a keverést. Tudomásom szerint, mivel szoktam látni ilyen bekeverést kalibrált tesztberendezés esetén, amibe beletöltik, tesztek elvégzéséhez, szóval a keverési arány nem lineáris. Tehát attól, hogy egy "tömény" fagyállóhoz 1:1 arányba keversz, akkor fele olyan lesz, az nem igaz arra, hogy ha 1:2 arányba kevered, akkor 1/4-ed olyan erős lesz. Pontosan ezt a részét én sem tudom, de az 1:1 az aranyközépút. Úgy a legjobb a hőátadás, és az egyéb adalékanyagok hatásfoka. Fontos, hogy nem literre keverik, hanem fajsúlyra. Ezért sem lesz lineáris. Attól, hogy az 1:1 pont a fele, az inkább az egyszerű, otthoni bekeverés miatt is van, ezért is leginkább -70°C-os a tömény, hogy 1:1-be keverve -35 legyen. Ez azért jó, mert ha néha utána kell tölteni, akkor nem viszi el úgy a fagyáspontot, ha sima deszt. vizet teszel hozzá. Mondjuk ezt úgy kell érteni cirka, ha van egy hűtőrendszered, amiben van 6 liter bekevert folyadék, ahhoz ha 3-4 év alatt összesen 1 liter deszt. vizet utána kell pótolni, azért jellemzően -25 fokig még jó lesz. De e felett már rohamosan csökken. Én inkább annak híve vagyok, hogy pótlásnak inkább tömény, vagy kevert, meg eleve annyival többet veszek, ha úgy van, akármilyen szerelés miatt, amikor pótolni kell, ugyanazt tudjam beletenni, ugyanolyan arányban.
@pajlozoli
@pajlozoli Жыл бұрын
Jó volt érdekes 😀 kövinek egy fékfolyadék teszt is jöhet mérésekkel 😉
@gaborkollar1109
@gaborkollar1109 Жыл бұрын
A motul a kis tájékoztatón is írja, hogy ne keverjük. Így igazából a teszt értelmetlen és félre vezető. Most valaki lehet nem vesz motult mert az megfagy, holott ha simán keverés nélkül betöltöd ahogy kell, akkor nem fagy meg.
@leventepatko1852
@leventepatko1852 Жыл бұрын
A víznek PLUSZ 4°C-on a LEGNAGYOBB a sűrűsége, mínusz 4°C-on nem történik semmi, csak az, hogy nullán megfagy, s emiatt egyszerre kb 10%-ot kitágul.
@gaborszcsny
@gaborszcsny Жыл бұрын
Komolytalan az egész teszt, össze vissza beszél, érdemes lenne vissza nézni mielőtt feltöltésre kerül.
@martonvitez
@martonvitez Жыл бұрын
Hybrid/elektromos autók magas feszültségű hűtőkörébe töltendő folyadékokat kicsit hiányoltam, de én már csak ilyen genyó vagyok. Egészen szemléletes teszt volt, köszönjük! 🙂
@charles_king
@charles_king Жыл бұрын
6:22 Az hogy miért 70 azzal most nem akarlak untatni titeket, de főleg azért, mert fogalmam sincs miért! 😁🥰
@tompatata
@tompatata Жыл бұрын
Göbi, ha 1:1 arányban keverted a Motul folyadékot, ahogy 10:05-nél mondtad, akkor az nem -16 fokos lett, mivel eleve fel volt higítva. Ha minden igaz, 2 egység Motul folyadékhoz 1 egység vízet kellett volna keverni, úgy lett volna -16 fokos a keverék. Talán ez megmagyarázza, hogy miért marad el a Motul teljesítménye a többitől.
@norbertlovas1435
@norbertlovas1435 Жыл бұрын
Valóban.
@TheKCsaba
@TheKCsaba Жыл бұрын
Már én is elkezdtem írni amikor megláttam a kommented
@tuzacsaba7083
@tuzacsaba7083 Жыл бұрын
Nem higitott hanem nem koncetrátum......nem mindegy .Ha -32fokosat 1:1arányben kevered akkor -16 fokos lessz.Jól mondta.
@atkolantos
@atkolantos Жыл бұрын
@@tuzacsaba7083 Nem lineárisan változik a fagyáspont a keverési aránnyal. Ezért van a flakonok oldalán feltüntetve hogy hogy kell keverni. Motul fagylét én nem használtam még, de a Castrolnál így van.
@gyurischannel5822
@gyurischannel5822 Жыл бұрын
1:1 döntetlen a mérkőzés!
@mrcadillacv8cadillacv865
@mrcadillacv8cadillacv865 Жыл бұрын
Ez érdekes volt ..pont ebbe kavarodtam bele a kocsimnál.. 1984--es motorkonstrukció vas blokk,alu hengerfej,alu hűtő.. réz alkatrészek a vízkörben,belső fűtőradiátor szín réz ....végül a mannol pro cool motrkerékpár fagyállót kezdtem el használni. -40-135 fokig jó..ponty jó..ráadásnak olyan színe van mint mikor meglövik a Predátort...foszforeszkáló ződ ..ha folyik, ott a vér a kocsi alatt 🙂
@gyuritakacs7785
@gyuritakacs7785 Жыл бұрын
Tudna valaki segíteni hogy első generációs Renault clio 1.4 energy motorba milyen fagyálló kell? Nagyon nem tünik egyszerű történetnek
@drum2dum
@drum2dum Жыл бұрын
Rosszul mondod Göbi! A G11 kifejezetten alu hengerfejes és alu blokkos motorohoz van! Nem lép reakcióba az alumíniummal. A benzines octaviámban is G11 volt gyárilag és az köztudott alu motoros volt. És kár, hogy nem tettetek még egy hőmérőt a hűtőládába hogy tényleg annyira hűt amennyit mutat. Mint ebben az esetben lehet, hogy -16 fokot mutat de lehet, hogy valójában -20 van benne. Nem tudni hol van benne a hőmérő érzékelője.
@Joachim21100
@Joachim21100 Жыл бұрын
Az F10-es (N57d30) BMW-be is G11 kell.
@attilagm
@attilagm 5 ай бұрын
Göbi, fizikából megbuktál, mert a víz +4 fokon a legsűrűbb, és nem -4-en! ;P :) :D Ettől függetlenül jó kis teszt volt, köszönjük! :)
@zssbei
@zssbei Жыл бұрын
Én évek óta prelix g12 -35ös bekevert fagyállót használok a 2001 és 2003as autóimba, semmi panasz, nem mellesleg a kilósat adjuk 800Ftért a bekevertből, ami 900ml kb a tömény meg 1200.- Jó a teszt és várjuk a következő videód! 🙂
@robertnagy2456
@robertnagy2456 Жыл бұрын
Legegyszerűbb a bekevertet használni, én is ezt teszem.
@andrasmeszaros6973
@andrasmeszaros6973 Жыл бұрын
És még magyar is, én speciál azért veszem😅
@vantsai
@vantsai Жыл бұрын
Jók ezek az adások. Aranyos Göbi elaludt haja. 😅
@Hjuee
@Hjuee Жыл бұрын
Nagyon jó teszt volt, de azért beleraktam volna a sokak által használt Tesco gazdaságos fagyállót is a tesztbe 👍👍
@peterlehr2038
@peterlehr2038 Жыл бұрын
Lófülét érdekel benneteket a hűtőfolyadék. Azért kellett ez a műsor, mert fel kellett csapni a pultra azt a nyomorult hűtőládát. :-)
@lacivegh982
@lacivegh982 Жыл бұрын
Egyszer meglepődtünk.Volt egy r19 em,és fagyállót cseréltük.Vittem a bontatlan glykosam kék színű folyadékot,felesbe bekevertük,felöntöttük,és még akkor sem tűnt fel a hiba.Indítás,légtelenítés,aztán habzik mint a fene.Valószínű el címkézték,mert ablakmosó lehetett.Viszont jó tiszta lett a hűtőrendszer.Aztán kapott rózsaszínt.
@lapro1
@lapro1 Жыл бұрын
Jó teszt volt, de sokminden kimaradt. Például nagy a tévhit a színekkel kapcsolatban is. Sokan azt vallják, hogy színeket nem lehet keverni, mások azt, hogy igen. Erről érdemes lett volna beszélni, hogy mi a valóság. Illetve nem esett szó a Japán autókba (pl Mazdába) való FL22-es fagyállóról? Az keverhető-e az itt bemutatottakkal, vagy használható-e helyette G12-es például?
@balazsferi
@balazsferi Жыл бұрын
Jó hogy leírtad ezt így meg sem nézem 😂👍
@andrasmeszaros6973
@andrasmeszaros6973 Жыл бұрын
Több tízezer kilómétereket elmennek ezek, ahogy a doki is mondta a végén. Nem érdemes kísérletezgetni mert filléres dolog, be kell tartani a gyári szabványt és kész
@lapro1
@lapro1 Жыл бұрын
@@andrasmeszaros6973 nem feltétlen kisérletezésre gondoltam. Mi van akkor, ha az én autómban G12 rózsaszín van. De csökkent a szint, tökmindegy mi miatt, és szeretném felönteni, de csak G12 kéket találok. Beleönthetem?
@ispapp
@ispapp Жыл бұрын
@@lapro1 Tapasztalat. Mazdám van. Mivel ingyen szereztem G12+ hűtőfolyadékot, ís rendszermosatás után azt raktam bele. Tapasztalatom: Minden ok volt, de a tömítések elkezdtek engedni (EGR hűtő vízcsöve és a termosztát tömítése), illetve megszűnt a beltér fűtés, pont mikor -16 fok volt kint. Így most Dec 23-án, kapott egy komoly rendszermosást (60l víz, tisztára fújat, mosatószer, csapvíz, tisztára fújat, desztvizes öblítés 3x, ezután kapott új termosztátot és új FL22-t) Szóval a tapasztalatom, hogy G12 nem a legjobb a Mazda számára. Illetve ezt a rózsaszín lerakódást a csövekből és a tartályból csak hígított sósavval tudtam kimosni. (Minden ilyen cuccot lebontottam, átmostam, elöblítettem, csak ezután jött a tisztítószeres cucc a rendszerbe) Azóta minden ok
@rotaryhungary
@rotaryhungary Жыл бұрын
Ez jó alkalom lehetett volna, hogy végre elszakadjunk a színek alapján való beazonosítástól, meg a VW G11-2-3 szabványaitól, és beszélhettetek volna inkább additív technológiákról (IAT, OAT, Si-OAT, HOAT, P-HOAT), illetve megemlíthettetek volna más gyártói szabványokat is, mert így csak tovább növelitek az emberek fejében lévő már egyébként is hatalmas káoszt (pl. hogy a BMW-kbe G11 lenne előírva attól, hogy kék, illetve ha a G11-et is alubarátnak írják, akkor hogyhogy nem lehet újabb autókba tölteni).
@tamasvarnai6979
@tamasvarnai6979 Жыл бұрын
Így van. Ami a probléma, hogy a szerelők fejében is hatalmas káosz van, de a kereskedőkében is. Amikor P-OAT -ot kértem Toyotához, azt sem tudták miről beszélek. A kereső meg G12-t hozott fel. 3 napomba telt, mire találtam megfelelőt (vagy jöhet a gyári 30e Ft-ért).
@laszlokotmajer9708
@laszlokotmajer9708 Жыл бұрын
@@tamasvarnai6979 vas blokkon alu hengerfej réz hűtő kombíhoz mit kellene hasznalni vajon?
@rotaryhungary
@rotaryhungary Жыл бұрын
@@laszlokotmajer9708 Szerintem amit a gyártó előírt, ami a réz miatt valószínűleg IAT fagyálló lesz.
@tamasvarnai6979
@tamasvarnai6979 Жыл бұрын
@@laszlokotmajer9708 sztem hibrid folyadékot. Milyen autó egyébként?
@janospakot157
@janospakot157 Жыл бұрын
Szia Göbi! A párom hyundai i30 1.5 benzines 2021-es autójában zöld színű hűtőfolyadèk van. Tényleg csak kérdezem, akkor az nem megfelelő?
@mcdomy
@mcdomy Жыл бұрын
Hát... Szerintem az utolsó ilyen műhely videó volt, amit megnéztem. Semmi információ nincs bennük, mert KZfaq kompatibilis szar, és ez így a 20 perc pont arra sem elég, hogy a Makita hűtőt rendesen megreklámozzátok. Olyan érzésem van, hogy még annyit se tudok a fagyállókról, mint a videó megnézése előtt.
@2103i
@2103i Жыл бұрын
Nagyon fontos még a fajhő és a forráspont a keverési arány függvényében. Az 50/50 arány adja a legjobb megoldást. Magas fajhő és a forráspont is a gyári hűtőnyomásokhoz megfelelő. Töményebben csökken a fajhő. (nyilván a fagyáspont is) Hígabban (vízzel) csökken a forráspont. +1 a desztillált víz nem azonos az ioncserélt vízzel!
@matteo11450
@matteo11450 Жыл бұрын
Engem az jobban érdekelne hogy miért kell bármivel is keverni és hogyan?Készen nem lehet venni autós boltban -35fokosat hogy ne kelljen kutyulgatni?
@tamasvarnai6979
@tamasvarnai6979 Жыл бұрын
Ha valaki komolyan kíváncsi a hűtőfolyadékokra, kezdetnek javaslom Bajomi Vilmos rövid írását elolvasni. Sajnos nem egyszerű a dolog, azért meg kell jegyezni, hogy a VW által jegyzett elnevezésekhez tartozó színek ma már nem mérvadóak, újabb gyártók össze-vissza színeznek. Vegyük példának a japán, koreai gyártmányokat: a Toyotáknál kimondottan etilén-glikol alapú, alkohol-, szilikát-, nitrit és bórsavmentes, hibrid szerves-sav hűtőfolyadékot írnak elő foszfát tartalommal (előírt cseréje 5 év, vagy 250.000km). Na, én itt futottam bele a napokig tartó olvasásnak és keresésnek, miután nem szerettem volna 30e Ft-ot kiadni 5 liter gyári folyadékért. Szóval nem szabad a G11-G13 vonalnál leragadni, ennél azért kicsit bonyolultabb mint kiderült. A másik, hogy a különböző keresők is sokszor olyan hűtőfolyadékot, olajat javasolnak, amit nem szabad egy adott típusba beletenni. Abba is belefutottam amit Göbi mondott, azaz, hogy mindenki mondott okosságokat, mást, de igazából nem tudták miért. Arra már rájöttem, hogy az autónknak nekünk kell pontosan utána járni, mert bár lehet, hogy a szerelőnk jót akar, de beletesz valami kereső által javasolt cuccost, ami aztán kárt okoz ( jelen esetben mondjuk a csöveket, vízpumpát) mi meg fizethetünk. Arról, hogy milyen folyadékra van szükségünk, nagyon nem elég az ebben a tesztben elhangzottak, nem beszélve a folyadék egyéb fontos szerepéről. olajshop.hu/spg/679835,468484/Mi-a-kulonbseg-a-fagyallok-kozott-es-mi-alapjan-va Érdekesség, hogy gyerekkoromban apukám az autóba a fagyálló folyadékot glicerinből keverte. Ma is vannak glicerin bázisú fagyállók. A glicerin érdekes folyadék, fagyáspontja +17.8 C (!). Ugyanakkor a 80 tömegszázalékos glicerin fagyáspontja −20 ◦C, a 70 százalékosé még alacsonyabb. Én a mai napig ezt használom gumiápolásra, ezzel kenem a kédergumikat, így télen nem fagynak be. A szélvédőre is jó azt átkenni, az sem fagy le, ugyanakkor a víz simán leoldja.
@tsada2973
@tsada2973 Жыл бұрын
Most már csak azt kéne tudni hogy a Makita hűtő valós - 16 °-ot mutatott-e nem ártott volna ellenőrizni azt is egy külső hőmérő egységgel
@petikovacsx
@petikovacsx Жыл бұрын
Attól, hogy a Makita -16C-t "csinált" ki tudja benne tényleg -16C volt e az "áru"? Göbi nem említette mióta volt benne, illetve mennyi ideig hűtötte
@petrekanicsbalint
@petrekanicsbalint 10 ай бұрын
Ha 8 deci koncentrárzmut töltöttem a tartályba úgyhogy előtte készre kevert volt benne az befolyásolhat valamit ?
@petikovacsx
@petikovacsx Жыл бұрын
Szia Göbi! Adblue volt a vw előtt is, ahogy a common rail ez is a tgk-ból jött át. Talán a BASF cég nevezte el adblue-nak.
@roll206
@roll206 Жыл бұрын
A Liqui Moly KFS 11-e (G11) is alubarát a leírása szerint és az Aluprotect G11 is ezt írja magáról. Ha ez igaz, akkor mi szükség van a G12-re? A vízről nemigen hallottam még ezt a -4 fokos dolgot, én úgy tudtam, hogy +4 fokon a legnagyobb a sűrűsége (tehát a legkisebb a térfogata). Az is igaz, hogy mikor 4 °C-ról tovább hűl, 0 °C-ig nő a térfogata, 0 foknál viszont elkezd kikristályosodni és a kristályszerkezetnek nagyobb a térfogata (és ezáltal kisebb a sűrűsége) mint folyékony állapotú víznek. A fagyállók viszont -többek között - a kikristályosodási hőmérsékletet ,,tolják lejjebb". Persze simán lehet, hogy tévedek.
@lapro1
@lapro1 Жыл бұрын
Én is úgy tudtam, hogy +4 fokon a legkisebb a térfogata. Szerintem itt Göbi eltéveszthette véletlen. Nem gondolom róla, hogy nem tudná, csak nyelvbotlás lehetett.
@g.balazs9727
@g.balazs9727 Жыл бұрын
Azt mondta, hogy ott a LEGNAGYOBB. De +4 fokon viszont a legkisebb, ebben viszont igazatok van. 10:25 körül.
@roll206
@roll206 Жыл бұрын
@@g.balazs9727 igen azt mondta és pont arra reflektáltam.
@richardsomkuti1101
@richardsomkuti1101 Жыл бұрын
Doki még egy jó délutáni szundika után is tökéletesen adja le az anyagot :D
@peterbanszki5519
@peterbanszki5519 Жыл бұрын
Szia Göbi! Csak egy észrevétel. Sokan elkövetik azt a hibát hogy a pipettát nem öblítik ki. Te kiöblítetted?
@zolicsak741
@zolicsak741 Жыл бұрын
Gondolom az Az-t ugyanott gyártják mint a Bárdi saját nevű fagyállóját. Sellyén az Agro kémiánál😃, onnan szoktam hozatni.
@magellan3xxx
@magellan3xxx Жыл бұрын
Én hiányoltam azt, hogy manapság a szín az nem mérvadó. És hogy motorkerékpárba való fagyálló mivel lehetne másabb. Csak mert pl. Mannol AG11 az kék de a G13 az sárga vagy zöld. G12 meg van rózsaszín meg narancs szín akár csak a Motul-nál. Sajnos most én is így jártam a télen, azt hittem jól kevertem be aztán mikor be tévedtem a nagy hidegben a garázsba akkor bele néztem és kamilláztam hogy kásás volt.
@Medic365
@Medic365 Жыл бұрын
👍👍
@csulokdog7992
@csulokdog7992 7 ай бұрын
A g11 g12 vel keverhető?Az autómba zöld fagyálló volt ,én rózsaszínűt g12 őt raktam bele!Ha maradt benne zöld,lehet gond belőle!Suzuki ignis .Köszönöm!
@TheXanyi84
@TheXanyi84 Жыл бұрын
Ha a G11 (zöldes-kék) fagyálló nem aluminium barát, akkor hogyan lehet még napjaink vadonatúj Peugeot-Citroen-BMW-Suzuki motorjaiba (a teljesség igénye nélkül) a gyári töltet ilyen? Szerintem itt téves információk hangzottak el.
@Barret50ful
@Barret50ful Жыл бұрын
Úgy hogy ha zöld/kék a fagyálló még nem biztos hogy az G11 . Hiába olyan színű a fagyálló annak van egy gyári specifikációja mint az olajnak. Lehet akár neon zöld is az csak színezék .
@TheXanyi84
@TheXanyi84 Жыл бұрын
@@Barret50ful De Göbi szerint a színnel azonosítják be ezeket.
@lacike767
@lacike767 Жыл бұрын
Igen, PSA-ba kék-zöld való ami G11
@Dave19971011
@Dave19971011 Жыл бұрын
@@Barret50ful De bmw-be mai napig a gyári fagyálló zöld kék g11 akkor is :)
@zoltanbeladi9332
@zoltanbeladi9332 Жыл бұрын
Sziasztok! A helyszín az a Zoliéknál van a Car Classic-ben?
@TsunamiHrx
@TsunamiHrx Жыл бұрын
G13 után tartunk jelenleg, amit leváltott a vw a G12EVO megnevezéssel. Valamiért a G13 mellett sok esetben rozsdásodás indult meg a VAG konszern járműveinél.
@d.tomi1991
@d.tomi1991 Жыл бұрын
Kimaradt a Frico a mérésből vagy átaludtam??😀
@kalinakalina1
@kalinakalina1 Жыл бұрын
Én a vizet ugy ismerem, hogy +4 celsiuson a legkisebb térfogatú , innen bármelyik irányba elmozdulva folyamatosan nő a térfogat. Rosszul tudom?
@kranazolika
@kranazolika Жыл бұрын
Sziasztok! Olvastam a kommteket, látom vannak profik. Ügyesek vagytok! Augusztus -ban, hagyatékból maradt rám egy LADA SAMARA 2109, 1993-as. Megtartom. A kézikönyvében az szerepel, hogy Autoglycol 90. Ennyi, semmi több. Már hónapokkal ezelőtt elmentem MOL kútra milyen kell bele. Az alábbi terméket ajánlották: Alycol Cool Ready -35 készre kevert. Ami rózsaszín. Most rákerestem a MOL keresőjével autó típusra. Ami az EVOX EXTRA READY -35 készre kevert terméket hozta ki. Amely kék színű. Zsír! Segítségetek kérném, hogy a fenti 29 éves autóba milyet is kell(ene) használni? Elhunyt Édesapám hagyatéka és szeretném rendbehozni, amit már el is kezdtem. Minden építő jellegű hozzászólást szívesen fogadok!
@petikovacsx
@petikovacsx Жыл бұрын
Menj el egy Bárdi/Unix boltba. Vagy ha Pesti vagy ott a Ladabolt a XVI-kerületben
@MultiPiEzo
@MultiPiEzo Жыл бұрын
Ez akkor végül egy Makita hűtőláda-reklám volt? Azért tetszett, szuper volt! :) Az a baj, hogy én még soha nem foglalkoztam ezzel a kérdéssel, mindent a szervizre bízok..
@attilakovacs7893
@attilakovacs7893 Жыл бұрын
Akkor pl ladába mit töltsek? Alu hengerfej réz hűtő
@-gr4phon545
@-gr4phon545 Жыл бұрын
De jó színe van annak a 944-nek.:)
@robertdombi6280
@robertdombi6280 Жыл бұрын
Üdv. Rěgi fagyállót hova lehet leadni?
@laszlosoregi8620
@laszlosoregi8620 Жыл бұрын
Minden település hozzá van rendelve egy közeli hulladékgyűjtő telephez, ott átveszik a veszélyes hulladékokat is (bizonyos mennyiségig), ha igazolod, hogy befizetted a kommunális adót.
@vasjarda
@vasjarda Жыл бұрын
MI a különbség a kék és a pink G12 között? Mazdába raknám 2007 6-os MPS.
@ispapp
@ispapp Жыл бұрын
Elvileg minden Mazdába FL22 való. Nekem 2009-es 2.2d-ben gondot okozott a G12+
@peterzoltan5839
@peterzoltan5839 Жыл бұрын
Ha mind a kettonek a minositese G12 akkor csak a szinuk.
@jozsefdezsi4205
@jozsefdezsi4205 Жыл бұрын
És mi van akkor amikor alu blokk, vas hengerfejjel, v fordítva?
@belamiezaszar5878
@belamiezaszar5878 Жыл бұрын
A vas mindent bír, a probléma az aluval, rézzel meg az ötvözetekkel van. Szóval G12-től felfele bármi.
@tamasvarnai6979
@tamasvarnai6979 Жыл бұрын
Na igen, itt jön a hibrid fagyálló :)
@sammerdodo6200
@sammerdodo6200 Жыл бұрын
Lehet, hogy jót akartál de az egész egy hatalmas katyvasz lett. :D :D :D
@tuzacsaba7083
@tuzacsaba7083 Жыл бұрын
Most akkor melyiket kell pld ladába???alu hegerfej de réz radiátor...
@laszlosoregi8620
@laszlosoregi8620 Жыл бұрын
Prelixnek vagy sima autoglykol nevű zöld fagyállója, alu rendszerekhez is. Mivel magyar gyártmány nem estek bele ebbe a vócvágenes G11-12-13 mizériába.
@zsoltfister1695
@zsoltfister1695 Жыл бұрын
És hol van amit a renult motorokba töltenek ? Sárga szinű bfolyadék?
@cs5799
@cs5799 Жыл бұрын
fanta
@gabika07rh
@gabika07rh Жыл бұрын
@@cs5799 😄😄😄😄😄
@peterzoltan5839
@peterzoltan5839 Жыл бұрын
Reno G12-ot hasznal az autoiba csak sarga a szine
@RobertHajnis
@RobertHajnis Жыл бұрын
A víz +4 Celsius fokon a legsűrűbb és onnan tágul hevítésre vagy hűtésre.
@gergonemet2297
@gergonemet2297 Жыл бұрын
Nagyon jó teszt volt de 5perce nevetek amilyen arcot vágtál Göbi 11:19nel 👌😂
@dani47studio13
@dani47studio13 Жыл бұрын
Mennyire probléma ha a szerelő hengerfejezés utàn G11 helyett G13 lett bele töltve? 1994 VW Vento 1.8 abs
@TheKCsaba
@TheKCsaba Жыл бұрын
A Frico mérése kimaradt.
@gabortoth5041
@gabortoth5041 Жыл бұрын
Helló. G11 es hűtőfolyadékban is van "Alumínium barát"...Sok Merci aluminium blokkos motorba is a Febi G11 a szabvány hűtőfolyadék.
@sz_chris1973
@sz_chris1973 Жыл бұрын
Használati utasítás alapján az enyém G48at ír, ami van itthon tartaléknak, azon van egy G11 alu kiegészítés...
@gabortoth5041
@gabortoth5041 Жыл бұрын
@@sz_chris1973 Helló. Nekem 2 Mercim van, egyikben M111, másikban M112 motor van. Én mindkettőbe a Febi 22268 hűtőfolyadékot használom, melynek a gyári ajánlása: MB325,2 (000 989 08 25). Erre is G11 specifikáció van ráírva, mégis ez való az autóimba.
@GR-kn7mt
@GR-kn7mt Жыл бұрын
Nos én fellapoztam a 2007-es Szutyuki swift kézikönyvét...Az ég adta világon semmit sem ír arról, hogy G11 v. G12-es fagyállót kell az alu blokkos alu hűtős rendszerbe önteni?!. Annyi van benne, hogy etilén-glikol alapú fagyálló legyen lehetőség szerint 50-50%-os desztillált vízzel keverve, illetve max 70-30% arányban lehet fagyálló/desztvíz... Láttam én már zöld illetve piros színű löttyel is ezt a kocsit, nekem most Glycunic G11-es zöld van benne.. 2 évente cserélem és átmosom a rendszert..
@belamiezaszar5878
@belamiezaszar5878 Жыл бұрын
Az Eu-ban gyártott japán autókkal érdekes lehet a helyzet. Japánban tiltják a nálunk használatos szilikát alapú folyadékokat ezért látni sok könyvben pl. FL22 fagyállót, de Európán kívül meg G48, G30, GG40-nek hívják azt, amit nálunk a Vokswagen G11-12-13-nak nevezett el. Szóval lehet, hogy a 3 féle jelölés helyett, az egyszerűség kedvéért vagy valami nyakatekert Eu-s szabály miatt nem írtak semmi konkrétumot a könyvbe. De a swift blokkja túlméretezett, valószínűleg az alu ötvözete is ellenállóbb, és a hőterhelése se túl nagy a motornak. Szóval könnyen lehet, hogy bírja a G11-et is 30+ évig, de átmosás után G12 és 13-at is használhatsz be.
@sz_chris1973
@sz_chris1973 Жыл бұрын
@@belamiezaszar5878 Nekem a mercimbe G48 kell, a falkonon pedig a G48 mellett ha jól emlékszem van egy G11 alu jelzés is. Viszont a felsorolt autók, amikhez ajánlják a terméket azok pedig jellemzően idősebb évjáratúak (ha jól emlékszem 2008ig ajánlják), mint az enyém ami 2012es, de alapból 2011ben bemutatott típus. Szóval van keveredés rendesen...
@attilakovacs6366
@attilakovacs6366 Жыл бұрын
Egy anyag olvadáspontja - ami ugyanaz mint a fagyáspontja - és forráspontja, a molekula tömegétől és a molekulák közötti másodrendű kötésektől függ. Tehát ezért annyi amennyi. Az érték nem a tiszta glikol fagyáspontja, tehát a következő kérdés a folyadék pontos összetétele.
@AttilaLeleszi
@AttilaLeleszi Жыл бұрын
Jó volt a videó, de apró helyesbítés hogy a víz nem -4°C hanem +4°C fokon a legsűrűbb.
@roll206
@roll206 Жыл бұрын
igen, csak a videóban térfogatról volt szó nem sűrűségről.
@gzula_hun5403
@gzula_hun5403 Жыл бұрын
Bizonyám! A kis vízcsepp behatol a pici résbe, jégként meg szétfeszíti.
@lifetextures7106
@lifetextures7106 Жыл бұрын
@@roll206 Igen. Tehát? 😉
@roll206
@roll206 Жыл бұрын
@@lifetextures7106 Tehát a kommentelő egy el nem hangzott kijelentést akart helyesbíteni. ;)
@lifetextures7106
@lifetextures7106 Жыл бұрын
@@roll206 Segítek, a térfogat azon a hőmérsékleten a legkisebb, amelyiken a sűrűség a legnagyobb. Pont fordítva volt a videóban. A kommentelő jól írta, csak nem érted.
@MEA-mk7tg
@MEA-mk7tg Жыл бұрын
Megeszi a rezet a G12. Ahoz képest a termosztátok mind a mainapig tartalmaznak réz aljatrészeket. 15 évesen ment tönkte a termosztátom és semmi hiba nem volt a réz alkatrészen. Csak azért kellet kicserélni, mert nem 87c°-on nyitott, ha nem kb 78c°-on.
@andrastrager4138
@andrastrager4138 Жыл бұрын
A víz sűrűsége 4 fokon a legnagyobb, nem -4-en. Ezért nem alulról fagynak be a tavak. Ha a -4 nehezebb lenne, a jég elsüllyedne. Így viszont alul melegebb van, hiába fagy be a tó teteje.
@djcrn
@djcrn Жыл бұрын
Gobi en ugy tudom a realis ertekeket +20fokon vannak merve illetve +20fokban kell elvegezni a merest.
@szalkai1
@szalkai1 Жыл бұрын
Göbi. Honda concertom alu bokk és hengerfej, viszont réz hűtő. Annak mi a barátja? 😀
@zoli771018
@zoli771018 Жыл бұрын
A sima víz, és Afrika. :)
@_Tinky_
@_Tinky_ Жыл бұрын
@@zoli771018 Calgont ne felejtsd ki. 😜
@andrasjakab8051
@andrasjakab8051 Жыл бұрын
Kedves Göbi kérlek magyarázd el most Amerikában ahol hirtelen jött -40 vagy még hidegebb is, gyakorlatilag az összes utcán tárolt autó motorja és hűtés rendszere elfagyott és kuka? Köszi előre is!
@_Tinky_
@_Tinky_ Жыл бұрын
Az motorokban szokott lenni fagydugó. Így a fagyott jég azt nyomja ki.
@laszlosoregi8620
@laszlosoregi8620 Жыл бұрын
@@_Tinky_ Jó esetben, de nem feltétlenül, mert nem a fagyás elleni védelem a fagydugó célja, hiába hívják így, hanem a motor gyártástechnológiájához tartozik.
@balazsmeszaros4874
@balazsmeszaros4874 Жыл бұрын
Jó volt ez a teszt is de a zene alatta szörnyű 🤣
@erikadam876
@erikadam876 Жыл бұрын
Hali! Ha jól értettem, csak a Motul volt, amiből nem sikerült koncentráltat beszerezni. Szóval azt bekevertétek 1:1 arányban, amíg a többit 1:2 arányban. Ebben az esetben a többi 1:2 arányban tartalmazza a koncentrált hűtőfolyadékot és a vizet, amíg a Motul így 1:3 arányban tartalmazza. (A többi 1 liter koncentrátumot és 2 liter vizet tartalmaz, a Motul 0,5 liter koncentrátumot és 0,5 liter vizet tartalmazott a keverés előtt, a keverés után pedig 0,5 liter koncentrátumot és 1,5 liter vizet, feltéve hogy a hűtőfolyadék minden esetben 1 liter, de ezt inkább csak a szemléltetés miatt írtam.) Persze ehhez az is kell, hogy a a Motult már a gyárban 1:1 arányban keverik, amit csak valószínűnek tartok. Így érthető, hogy az volt az, amelyik konkrétan megfagyott. Azonban az is lehet, hogy a mérésetek és a keverési arányotok is jó, csak hibásan mondtátok el.
@engine2013
@engine2013 Жыл бұрын
-45 re keverem kb. 1. Miért ne? 2. A fagyálló kenést bizosít 3. Ha valaki valamiért hozzáönt desztvizet, mert alacsony a szint, akkor sem fagy szét nagy hidegben.
@KT_2006
@KT_2006 Жыл бұрын
milyen márka ez a "az mestertile" ?
@matefejer4169
@matefejer4169 Жыл бұрын
Gagyi szar, Unix saját márkás vacka Valami alsópolcos Tesco fagyálló lehet átcsomagolva 😂
@peterzoltan5839
@peterzoltan5839 Жыл бұрын
Unix sajat belso markaja.Ertsd ugy kb. mint Tesco gazdasagos
@ltjr.v473
@ltjr.v473 Жыл бұрын
#chalange_refraktormeter Ahányszor elhangzik Göbi szájából, annyiszor 3 cent vodka, én már kész vagyok... :D
@Bacchus1980
@Bacchus1980 Жыл бұрын
A viz +(!)4°C-on a legkisebb(!) terfogatu.
@kuruczkrisztian
@kuruczkrisztian Жыл бұрын
Sziasztok! G12 és G13-at lehet keverni? ( Utántöltés miatt.)
@drum2dum
@drum2dum Жыл бұрын
Nem! Más anyagokból készül.
@belamiezaszar5878
@belamiezaszar5878 Жыл бұрын
Tulajdonképpen igen, de onnantól G12 adottságaival lesz megegyező az egész keverék. Szóval nem célszerű mert a G13 minden paramétere jobb a G12-nél, pont ezért drágább sokkal. De ha nincs más, keverhető. A G11-gyel viszont semmiképp, mert feloldja a korróziógátló bevonatot.
@TsunamiHrx
@TsunamiHrx Жыл бұрын
G12++ keverhető a G13-al
@zoltanszilagyi8305
@zoltanszilagyi8305 Жыл бұрын
A FRICO-t kihagytad a reflaktométeres mérésböl Göbi doki.
@zsalab6753
@zsalab6753 Жыл бұрын
A műsort a Pepco támogatta
@gaben5469
@gaben5469 Жыл бұрын
Egyszer nem bírtam volna kimondani hogy reflektométer😀
@KaoszXR6
@KaoszXR6 Жыл бұрын
Mert "refraktomèter" a becsületes neve
@peterzoltan5839
@peterzoltan5839 Жыл бұрын
Nem reflektometer hanem refraktometer
@peterzoltan5839
@peterzoltan5839 Жыл бұрын
Ilyen kis adagoknal nem csoda hogy ilyen elteresek adodtak. Amugy az volna a legtokeletesebb ha bekavarnank egy vederben annyi fagyallot amennyi szukseges egy adott autoba es beallitanank a suruseget egy refraktometerrel
@vigjanos1
@vigjanos1 Жыл бұрын
Göbi imádom a videóidat, de most ejtettél egy kis hibát. Mégpedig a motullal kapcsolatban, ezt nem jól hígítottad. Ugyanis koncentrátum 1:2 hígítása 1l konc 2l víz = 3l kevert aminek 1/3-a koncentrátum ugye viszont a motul egy 1-1 keverék ami 1l konc 1l víz = 2l 32fokos elegy ha ezt 1-1 ben hígítod akkor 2l keverthez 2l víz ami ugye 4l 17 fokos de ebbe ugye csak 1l koncentrátum és 3l víz lesz tehát ennek csak 1/4 -e koncentrátum. A fizikát nem lehet meg-ni de sajna a matekot sem. Igy már érthető ez az alacsony hőmérséklet. Ezt leszámítva jó tudni hogy melyik hova lehet jó. Viszont az érdekelt volna hogy ha nem ajánlott a 72 fokosat használni akkor mondjuk Kanadában, Alaszkában mit használnak ott ha télen nincs -40 fok akkor az nem tél. Vagy az ottani autókban ez a tömény ez mit okoz? Bocs a helyesbítést egyébként jó videó.
@petikovacsx
@petikovacsx Жыл бұрын
Kanadát nem tudom, de a skandinávok feldugják a kocsit igy fűtve vannak.
@TheMukesz
@TheMukesz Жыл бұрын
BMW-kbe mai napig G11 van előírva.
@lacike767
@lacike767 Жыл бұрын
Kék-zöld színű ugye ?
@zoltanvarga1606
@zoltanvarga1606 Жыл бұрын
G48.
@TheMukesz
@TheMukesz Жыл бұрын
@@zoltanvarga1606 A G11 és G48 ugyan az :D
@tamasvarnai6979
@tamasvarnai6979 Жыл бұрын
Amit a BMW és a MINI fagyállókról tudni érdemes: A BMW meglehetősen egyszerű, ha a hűtőfolyadékokról van szó. Két fő specifikációja van, amelyek közül az egyiket nemrég vezettek be. BMW N 600 69.0 - Szinte az összes Volvo alkalmazással, a Mercedes Q1030002 és Q1030004 alkalmazással is kompatibilis. A korai VW- alkalmazásokban is működik a TL 774-C specifikáció vagy a közismertebb G11 szabványnak megfelelő. Ezt a legegyszerűbben úgy lehet megismerni, hogy kék színű. BMW HT-12 típusú hűtőfolyadék (SI-OAT). Ez a BMW legújabb hűtőfolyadék-típusa, és zöld színű. A 2018 januárjától gyártott autókban már csak ez a típus használható. Visszafelé kompatibilis a kék színű BMW fagyállóval és használható a régebbi BMW és MINI típusokban is.
@engine2013
@engine2013 Жыл бұрын
Nem nem lehet használni, hanem nem szabad illetve nem ajánlott.
@remixpizzazabalo
@remixpizzazabalo Жыл бұрын
Én mindig csak a gyárit veszem. Abból soha nem volt meg baj.
@jozseffoldes7300
@jozseffoldes7300 Жыл бұрын
Azt a 944
@lastnamefirstname520
@lastnamefirstname520 Жыл бұрын
Nem nem, en frankon lattam olyan embert aki a benzinkuton kannabol toltotte a vizet a “motorba”. Sot valojaban eleg sok ember van aki megcsak nem is desztillalt, hanem sima vizzel toltogeti utan a hutofolyadekot
@_Tinky_
@_Tinky_ Жыл бұрын
Remélem aki sima vizet tesz bele az dob egy Calgon tablettát is mellé. Ha a mosógép is tovább él vele akkor segíthet a motornak is túlélni az ilyen kalandokat. 😃 Vízkő nem csak a fűtőszálon képződik hanem belül a motorban is. És a vízkő szigetel azaz rontja a hűtést és lerakodást okoz.
@laszlosoregi8620
@laszlosoregi8620 Жыл бұрын
Vészmegoldásnak jó, hogy ne legyen hengerfejes míg hazaérsz. Folyamatos használatra azért nem ajánlott a vízkőprobléma miatt.
@gaborszcsny
@gaborszcsny Жыл бұрын
Nem telhet egy el úgy teszt, hogy az imádott VW-t ne említenék meg😅
@balazsbori9984
@balazsbori9984 Жыл бұрын
Hűtőközeg minőség
@mrdogvesz
@mrdogvesz Жыл бұрын
Mennyi ember irta mèg a videoimhoz,hogy a BMW be nem jo a g12 😂😂😂😂😂 Mert az piros 😂😂😂 Agytultegèsesek…. Ha az audi alu blokkos temetokbe mar a g12 kell akkor az miert ne lenne jo a bmw be mondtam en 😂😂😂 Vicc logika 0. Kiraly a videjo. Isten aldasa
@gyurischannel5822
@gyurischannel5822 Жыл бұрын
Ez már Teleshoppos reklámnak minősülne, Göbi urat a Teleshopba!
@ferenctoth788
@ferenctoth788 Жыл бұрын
Az AZMT G12-es ha meleg hűtőközeghez öntöd hozzá felhabzik, mint a habfürdő ! Nem vagyok kémikus, de ez nem sok jót jelent ! :D Nem ajánlom ! Ezen tényleg ne spóroljon senki !!
@senorlacatus
@senorlacatus Жыл бұрын
Nem valami színesfém-kereskedő gyártja ezeket a löttyöket? 😂
@cs5799
@cs5799 Жыл бұрын
jo kuti víz kell bele
@AceMcClaud
@AceMcClaud Жыл бұрын
Csak a refraktométeres mérésről... 1. Első körben érdemes lett volna kalibrálni a műszert desztillált vízzel (ráadásul emlékeim szerint 20 fokos környezetben kell kalibrálni és a méréseket végezni) 2. A refraktométer sem egy pontos műszer, csak tájékoztató értéket ad, pár fokos különbség simán előfordulhat, amitől nem kell hasra esni (ha a hűtővíz a mérés szerint már nincs -30 fokos, akkor már amúgy is érdemes cserélni) De legalább elhangzott a lényeg, hogy időszakonként cserélni kell, mert sokan azt hiszik, hogy örökös "darab" és csak pótolni kell, ha csökken a mennyisége
@petikovacsx
@petikovacsx Жыл бұрын
Mivel mérnél hivatalosan?
@AceMcClaud
@AceMcClaud Жыл бұрын
@@petikovacsx pontos fagyáspont megállapítás laborban végeznek, ahol megvan rá a "protokoll", hogy hogyan kell csinálni, megfelelő műszerekkel. A lényege, hogy a kristályosodási folyamat kezdetét kell megtalálni, ahol a folyadék hőmérséklete a további hőelvonás ellenére sem változik. Mellesleg csak még egy aprócska hiba a videóban, de a lényegen nem változtat: a tömény fagyállót nem térfogat alapján kell keverni, hanem tömeg szerint, akkor lesz "pontos" a keverési arány. Vagyis például nem 1 liter fagyálló/1 liter víz, hanem 1 kg fagyálló/1 kg víz. Ezért is van a tömény fagyálló tömeg mennyiséggel jelölve a csomagoláson.
@actaestfabula2616
@actaestfabula2616 Жыл бұрын
Kicsit gyenge lett ez a videó szakmai és újságírói szempontból is.
@fedakjuraj
@fedakjuraj Жыл бұрын
Valaki tudna infót a nem vízalapú hütöfolyadékokról? Gyuri
@anonimus6525
@anonimus6525 Жыл бұрын
En erre iszok egy kevertet .Ahoy !
AdVANture EP 11: Már én sem hiszem el: megint kint a motor
33:16
speedzone.hu
Рет қаралды 103 М.
3M❤️ #thankyou #shorts
00:16
ウエスP -Mr Uekusa- Wes-P
Рет қаралды 15 МЛН
路飞被小孩吓到了#海贼王#路飞
00:41
路飞与唐舞桐
Рет қаралды 68 МЛН
Clowns abuse children#Short #Officer Rabbit #angel
00:51
兔子警官
Рет қаралды 19 МЛН
Nemcsak alkalmatlan, lusta is
28:01
Becsületesnepper
Рет қаралды 244 М.
Autómentők: Aki megmenti a kertvégi roncsokat
43:51
Totalcar.hu
Рет қаралды 159 М.
Speedzone műhely: Technikai fejlődés?
14:29
speedzone.hu
Рет қаралды 40 М.
Speedzone műhely: Ki kardot, ki kést!
47:53
speedzone.hu
Рет қаралды 52 М.
Dílertől 2Pac-ig /szinkron/ (Speedzone vamos Amerika S07E20)
41:56
Tényleg erősebb prémiumbenzinnel az autó?
10:03
István Vályi
Рет қаралды 90 М.
Ява 638 сегодня в Тренде ?
0:14
TS Moto
Рет қаралды 1,6 МЛН
Tuning a 270 #whp #kawasaki #h2r #motorcycle #technology #amazing #dubai
0:13
ВЕЛОСИПЕД ЗАГОВОРИЛ
0:15
KINO KAIF
Рет қаралды 15 МЛН